• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
e bome si baksuz,ideš čovjeku učinit uslugu,još k tome i rođak,a ostaneš posran.....:confused:.....

., ej!., baksuz!!!

., da., da., uvik sam ja baksuz, a sad mi je odma malo lakše, vidim da nas baksuza poput našeg forumaša! mrga-e!!! ima još..., upravu si mtd001!

., forumski prijatelju mrga!!!., drži se., glavu gori., aj pomoćemo ti nać kupca za tu ralicu, da ti povratimo novčiće!!!., zima je na početku., tako da., ajmo tražit kupca za ralicu od mrge!!!., ralica je orginal za traktora tomu; TV-826!!!...

., aj Bog!., čitamo se ...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

E jest si @mrga baksuz...
Nego da vas nešto upitam!!!
Pričao sam sa nekim likom koji prodaje delove za TV ovde kod nas u srbiji!
I raspljavljali smo se oko "inverzije"...
Navodno lik kaže da postije dve vrste inverzije za TV serije 400/500/700...
Prva koja je jeftinija, i naj običnija , i ima na sebi mazalice za podmazivanje?
Kažem "ok"...nego mi ovaj veli da ima da proda i neku zglavniju inverziju?
Kaže da u kućištu te inverzije ide oko 1,5lit ulja!
Pa me zanima dal on priča u šuplje...ili je to stvarno istina!:scratch

Pozdrav Joe!
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Pozdrav svima!

Prva koja je jeftinija, i naj običnija , i ima na sebi mazalice za podmazivanje?
Kažem "ok"...nego mi ovaj veli da ima da proda i neku zglavniju inverziju?
Kaže da u kućištu te inverzije ide oko 1,5lit ulja!
Pa me zanima dal on priča u šuplje...ili je to stvarno istina!:scratch

Pozdrav Joe!

Napist ću što ja mislim da je..., da je prva "inverzija" samo produžetak izlaznog vratila standardne dimenzije i ona ima samo mazalicu...znači nema promjenu smjera, a ova druga ima ugrađen međuzupčanik i kućište tj. promjenu smjera...ima negdje slika na forumu
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ma ovaj tip što prodaje,,,napravio nauku oko inverzija...i traži 250eura za inverziju??? Ma neide mi u glavu nikako,,,250e...
Al iz njegove priče, nisam skontao da je onaj sa mazalicama, samo direktan,,,neg isti kao i ovaj...znači standardna inverzija, al ja sam tu zastao dahom, i nisam ništa pametno mogao da mu kažem, i tu se završio naš razgovor!...

Živi bili...
Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Ma ovaj tip što prodaje,,,napravio nauku oko inverzija...i traži 250eura za inverziju??? Ma neide mi u glavu nikako,,,250e...
Al iz njegove priče, nisam skontao da je onaj sa mazalicama, samo direktan,,,neg isti kao i ovaj...znači standardna inverzija, al ja sam tu zastao dahom, i nisam ništa pametno mogao da mu kažem, i tu se završio naš razgovor!...

Živi bili...
Pozdrav Joe!:mrgreen:

Video sam u Subotici ovaj direktan. To ti je samo "reducir". Zasrafis sa 4srafa(matice) i imas redovan izvod kardana. Cena: 9000 i kusur.
Redovna inverzija: oko 23000.
Pozdrav!!!
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Napist ću što ja mislim da je..., da je prva "inverzija" samo produžetak izlaznog vratila standardne dimenzije i ona ima samo mazalicu...znači nema promjenu smjera, a ova druga ima ugrađen međuzupčanik i kućište tj. promjenu smjera...ima negdje slika na forumu

ovo je najobicnija:


ova je za kontra rotaciju:


usput,zna li mozda tko gdje mogu nabavit ovaj crveno zaokruzen komad??

a ovakvog imam ja ,mogu birati smjer vrtnje tj jedan je direktni a drugi se vrti u kontra smjeru,al sva ta tri imaju samo mazalice,vidio sam jedino jednog na tomici na slo forumu koji bi mogo imati ulje u sebi al kolko znam ono je domaca izrada i nesto je veci od ovih jer ima mogucnost biranja smjera okretanja pomocu poluge il sajle ne sjecam se vec,mislim da bi firemanpeter mogao znati vise o tome!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Video sam u Subotici ovaj direktan. To ti je samo "reducir". Zasrafis sa 4srafa(matice) i imas redovan izvod kardana. Cena: 9000 i kusur.
Redovna inverzija: oko 23000.
Pozdrav!!!

Čekaj???...kažeš da tip govori o ovom?...
Mislim kad kažeš "direktan"...al ovde nema mazalica?...tako da to nije to na šta ja mislim...predpostavljam........ili grešim?




Joe!:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
@firemanpeter
Kad si farbao traktor dali si prvo stavljao neku temeljnu na mjenjac i motor ili si direktno isao sa bojom? Si šmirlao satru boju, onako samo lagano, da se nova boja bolje uhvati ili si samo isprao traktor prije farbanja?

Šasiju dobro operi, barem 3 puta da bude čisto toliko da možeš jest na njemu. Ja nisam šasiju ništa farbao sa temeljnom. Pa stara boja je temeljna. Dobro ako je neki dio dosta pohrđao onda ga izšmirglaš pa onda u temeljnu. Inače stara boja je več izmetirana od starosti a možeš kupit onu krpu za matiranje pa preletiš malo sa njom. A po rupama gde je nedostupno nečeš moči tako da...

Lim sam izšmirglao na fino onda ofarbao sa špric kitom, opet izšmirglao na fino. Može se koju površinu i dva put ofarbat sa šprickitom, naravno ako to treba inače ne. Mislim ako nema grešaka- ogrbotine i slično onda je ok i ideš na farbanje sa bojom na gotovo.

Gvozdeni
Ajd sačekaj da otopli pa češ onda orat. Kod nas če sutra otoplit ali bit če i kiše, sranje od zime. Kad budeš orao uslikaj pa da vidimo, neka ti vrijeme posluži.
 
B

BAGERISTA

Guest
Stari moj, ovaj bedak od mog bratića ti je meni rekao da mu nabavim ralicu za 826. Ja to tražim po forumu, tražim po oglasima, smetam prijateljima i vama forumašima s pitanjima, slučajno u jednoj bertiji čujem lika da bi prodal ralicu, pitam za cijenu 6500 kn ali da se kupi odmah sad jer ide na 2 mjeseca u Ukrajinu (nekakav terenski radnik) ovem bratića koji se ne javlja na mob 3 sata lik popizdi hoće otići, pogodimo se za 6000 kn jer mislim na bratića, kadli mi kaže drugi dan da ide u Primu po ralicu i da je baš na putu. Savjetujem mu da se okrene jer ju imam kod sebe, dere se na mene da neće rabljenu, kažem mu cijenu od 6 000 kn, malo razmišlja i govori da imaju popust i da bu ju dobil za 10 800 i nekaj kuna i da ide po novu.

Svinja, ili sam ja bedak??!!!! :twisted::butthead:. A ja sad imam ralicu viška, preteška mi je za PE-18, a i već sam napravio za njega jednu laganu ali za stražnje kopčanje i vućenje ralice :prayer: a ne guranje....

Sad sam u banani i prodajem da si neku lovu povratim...

To ti je fala ,,,,,,,,,pa če još pitat,,,šta se ljutiš............
Ja mislim da više nebimo ni riječi rekli.....:mad::mad:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ovo je najobicnija:
http://img513.imageshack.us/i/dsc01546rs.jpg/

vidio sam jedino jednog na tomici na slo forumu koji bi mogo imati ulje u sebi al kolko znam ono je domaca izrada i nesto je veci od ovih jer ima mogucnost biranja smjera okretanja pomocu poluge il sajle ne sjecam se vec,mislim da bi firemanpeter mogao znati vise o tome!
http://img266.imageshack.us/i/agtinvfd1.jpg/

Ima Batek (on je i tu član foruma) inverziju na na kojoj se može ručicom odabrat smjer vrtnje.

prikljucki-za-tv-foto_10819035_14986455_14691161.jpg


prikljucki-za-tv-foto_10819035_14986455_14691163.jpg
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Jeste Joe, to je to, samo sa mazalicom. Vidi sliku Medimurca, moras da imas i "leptir" ako to ugradjujes. A ti imas redovan izvod, ili ne?

Petre
Cekam lepse vreme:madmana: da se osusi malo... Dotad forum, WOW i volan.
Pozdrav!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Joe
Ova moja inverzija (na sliki izpod) nema ulja, ima samo jednu mazalicu.

izdelava-priklopa-foto_10744305_17415109_18307247.jpg


A reducir koji imam, on nema ništa za mazanje. Unutra su samo dva ležaja i to je to. A mislim da ja imam neki kučni rad reducira.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Stari moj, ovaj bedak od mog bratića ti je meni rekao da mu nabavim ralicu za 826. Ja to tražim po forumu, tražim po oglasima, smetam prijateljima i vama forumašima s pitanjima, slučajno u jednoj bertiji čujem lika da bi prodal ralicu, pitam za cijenu 6500 kn ali da se kupi odmah sad jer ide na 2 mjeseca u Ukrajinu (nekakav terenski radnik) ovem bratića koji se ne javlja na mob 3 sata lik popizdi hoće otići, pogodimo se za 6000 kn jer mislim na bratića, kadli mi kaže drugi dan da ide u Primu po ralicu i da je baš na putu. Savjetujem mu da se okrene jer ju imam kod sebe, dere se na mene da neće rabljenu, kažem mu cijenu od 6 000 kn, malo razmišlja i govori da imaju popust i da bu ju dobil za 10 800 i nekaj kuna i da ide po novu.

Svinja, ili sam ja bedak??!!!! :twisted::butthead:. A ja sad imam ralicu viška, preteška mi je za PE-18, a i već sam napravio za njega jednu laganu ali za stražnje kopčanje i vućenje ralice :prayer: a ne guranje....

Sad sam u banani i prodajem da si neku lovu povratim...

mrga, ralica je trazio clan "Toni", za svog 826, pitaj ga, mozda napravite posao.

Za onaj reducir, ak su zatvoreni lezai unutra, netreba mazalica, imam ja jedan jako glomazan reducir, pravili su mu ga na otac po naracka, za stari TV, kod nas to i nema, uslikacu ga sutra, morate to videti:mrgreen:
Pozdrav...
 
G

GROF

Guest
usput,zna li mozda tko gdje mogu nabavit ovaj crveno zaokruzen komad??

., poštovanje forumašu medimurec!., ovaj komad ča tebi treba takozvani LEPTIR KARDANA!., moreš kupit u Primi!., tamo sam vidil u dućanu da imadu nekoliko komadi!!!., zovi tamo i naruči!., ako ji više nimadu???., javi se meni ja mogu rešit - nabavit!

., lipi pozdrav svima skupa!, Bog!., čitamo se ...
 
T

Toni

Guest
mrga, ralica je trazio clan "Toni", za svog 826, pitaj ga, mozda napravite posao.

Za onaj reducir, ak su zatvoreni lezai unutra, netreba mazalica, imam ja jedan jako glomazan reducir, pravili su mu ga na otac po naracka, za stari TV, kod nas to i nema, uslikacu ga sutra, morate to videti:mrgreen:
Pozdrav...

naravno da sam zainteresiran...ako je ralica u dobrom stanju (prvenstveno mislim na cilindar i crijeva) sklapanje posla se nazire...:D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
ovo je najobicnija:


ova je za kontra rotaciju:


usput,zna li mozda tko gdje mogu nabavit ovaj crveno zaokruzen komad??

a ovakvog imam ja ,mogu birati smjer vrtnje tj jedan je direktni a drugi se vrti u kontra smjeru,al sva ta tri imaju samo mazalice,vidio sam jedino jednog na tomici na slo forumu koji bi mogo imati ulje u sebi al kolko znam ono je domaca izrada i nesto je veci od ovih jer ima mogucnost biranja smjera okretanja pomocu poluge il sajle ne sjecam se vec,mislim da bi firemanpeter mogao znati vise o tome!


Taj komad možeš kupiti u Krapini, kod Partnera ili PSC Kuhar.
Nije skup. ja ga skoro svake godine izgubim i kupujem novoga.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!
Tek sam pre neko vreme ukopčao da se po HR jeziku kaže poboljšanje a ne izboljšanje :scratch kao što ja govorim. Sad mi je jasno zašto sam poznat po "izboljšanju" što vi dosta puta citirate. Eh šta češ, još se moram učiti jezika.
E sad pređimo na moje IZboljšanje kako ja kažem :lol:

Napravijo sam predgrijanje za lakše paljenje motora u hladnom vrijemenu. Ovo na slikama zagrije unutrašnju stranu kolektora sa plamenom. Sviječica ima špiralu na koju ispusti naftu. Vlastnici IMT i Štore znaju kako se pali sa time.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402661.jpg


Na armaturi ljevo -dole je crno dugme koje se povuče, prvi stepen je grijanje, drugi paljenje anlasera.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402658.jpg


Na sliki dole je uslikan osigurač za struju grijača.

predgretje-foto_10744305_17420054_18402663.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Gumb je od Deutza :)
Peter, jesi li probal grijač: zapali li motor lakše?
Kak si riješil punjenje posudice s naftom? Ručno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
firemanpeter;662954 Napravijo sam predgrijanje za lakše paljenje motora u hladnom vrijemenu. Ovo na slikama zagrije unutrašnju stranu kolektora sa plamenom. Sviječica ima špiralu na koju ispusti naftu. Vlastnici IMT i Štore znaju kako se pali sa time. [/QUOTE kaže:
I kakva su izboljšanja?
Inače dosta lijepo odrađeno, jedino mi se nesviđa kaj jedan cilindar bolje grije nego dugi. Ali pošto drugdje nije bilo mjesta za ugradnju sve 5.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tako je ZJ, od Deutza je.
Jesam probal, motor pali ovako: "BUM" Nije bilo niš E, E, E...
Ali istina da nije bilo jako hladno danas. Ali vidjelo se da je palijo ko po ljeti. A još čemo isprobat u priliki.
Posudicu punim ručno jer to se jako malo potroši. A i forumaš muhaničar je reko da može svječica se pokvarit pa puštat naftu u kolektor i kad netreba. Ovako odmah vidiš da je nivo pao i središ grešku. Ako bi napravijo da se puni automatsko sa povratkom iz dizne onda to nevidiš.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh