• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
imam ovaj problem tu mi curi ulje na ovome..sad neznam u cem je problem vec sam kupio dva razlicita ta cepa gore..al i dalje curi..
http://imageshack.us
Izgeda da imaš viška kompresije u karteru ili ti je možda zaštopan odušak :scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sjecam se, kada sam citao temu, clan strongboy je imao isti problem na svome TV, i na kraja je ustanovio da ima visak ulje u karteru:scratch, varao ga merac:(
 
B

Bagudina

Guest
imam ovaj problem tu mi curi ulje na ovome..sad neznam u cem je problem vec sam kupio dva razlicita ta cepa gore..al i dalje curi..



Uploaded with ImageShack.us

Vidio sam kako je to rješeno na motorima 6ld360, preko čepa dolazi gumena kapa koja prekrije čep u cijelosti a sa strane ima cijev koja odvodi sve uljne pare koje izbijaju na čepu (odušku), mada na svom lda672 koji nema čepove na vrhu motora uljne pare izbijaju preko dihtunga na poklopcima i to isto ovako kao na ovoj slici, i to nemogu rješiti nikako :(
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
stim se ja patim vec više od godinu dana.ulja nema viška jel i kad je na minimalnom baca van.pogotovo kad je pod opterecnjem.bio mi je majstor iz hittnera kad su mi radili volan i kad su mi mjenjali lamelu korpu sve komplet.pa su gledali i dali mi taj cep.neradi i kad je bio jednom u prolazu da mi drugi al ista stvar,al dolazi mi sad ovaj tjedan jedan majsor iz okolice što se bavi s popravljanjem tomica..pa ce mo vidit šta ce on rec..
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
21yes
da izgleda ko skalamerija,i od takvog materijala je i napravljena,to sam imo oko kuce,jbg rek oda ga iskoristim u nesto,a ralica mi eto treba i netreba, ove profile drzi daska,a daska je tesana,tomek je nemoze prekinuti nikad,a iza ove profile uzduzne drze podupiraci
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Uci covek da ore:finga:, na ovaj klip prvo ora u 1-sporohodna pa u 2-sporohodna, kad se bolje prisetim i ja sam nekad tako:(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QjEAuKm3r-o&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Necu nikog da branim, ali naslov je:
Vikijevo probno oranje
Kako ja vidim, nedavno ima tomicu, cak ni tegove ne poseduje. :eek:
Matrix123456
Ralica je super! Svidja mi se...:supz::supz::supz:
Novi clanovi, dobro dosli.
Pozdrav!!!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Uci covek da ore:finga:, na ovaj klip prvo ora u 1-sporohodna pa u 2-sporohodna, kad se bolje prisetim i ja sam nekad tako:(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QjEAuKm3r-o&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

Prijatelju moj sa ovim plugom nebude on naučio orat nikad jer fali tu i nož ili crtalo kako oceš, i malo je prevelik vidiš da ga baca van iz brazde. A teško je sam naučiti a pogitovo kad je loš plug.ja nemogu reći da je dobar plug jer mi je dosta kad ga vidim nemora ni orat. a na plugu 10mm kad pobjegne u stranu kad se pokrivi puno znači. a ja nemogu reći da mi se sviđa kad sam ja naučio da brazda izgleda ovako.

pozdrav!

p1010043nr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
kao prvo to nije cep, ventil mora biti slobodan zbog podmazivanja osovinice i klackalica te oduska, drugo....to se ne zaceplja cepom :rolfer:

moze biti visak ulja, sto nije tesko provjeriti.....tri litra ulja je potrebno za zamjenu ulja u motoru i filteru zraka, ne vise
druga varijanta, ujedno i vjerovatnija, je da imas vise kompresije u karteru kao sto @muhanicar rece, jos si i sam rekao da vise baca kad je opterecen.......

znam da nije cep moja greška što sam reko da se to tak zove znam da je to odušak..neg po tom pitanju kompresije kak se to može rješit..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ponavljam, rukavci naizgled odgovaraju.....ali obrnuto, npr. lijevi sa TV732 na desnu stranu PRIME, i obrnuto.....ali kad bolje razmislim i to bi moglo, desni s prime lijevo na TV i obrnuto.....ali u tom slucaju trebas i diferencijal od prime ili serije 800 zbog blokade, blokadu bi prepravio na komandu preko sajle....
ali mislim da nema potrebe izlagati se trosku zamjenom kompletnog rukavca jer bi trebalo da se samo zasarafi, sa 6 vijaka M10, onaj dio koji se "lomi".....
ne znam kako stvarno radi dualsteer......samo iznosim misljenje da bi mozda bilo bolje da se pri malom skretanju "lomi" samo na sredini, al kad se mota do kraja, jos dodatnih krug ili dva, da idu i tockovi

Da se i ja uključim u ovu raspravu. Več sam napisal post odmah kad se postavilo pitanje ali hebiga, forum zeznul nešto jer sam postavil i link u post, eh nema veze sad ču to napist ponovo.

Na SLO forumu jedan je član izmontirao rukavce iz 822 na 523. Problem je več napomenuo Edosoko a rješenje je ovako. Treba jedan rukavac otokarit a drugog piksirat na mjeru rupe na menjaču. To bi onda išlo što se rukavca tiče. Eto vam i link gde su slike: http://traktor.mojforum.si/traktor-about159-0-asc-2360.html
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ponavljam, rukavci naizgled odgovaraju.....ali obrnuto, npr. lijevi sa TV732 na desnu stranu PRIME, i obrnuto.....ali kad bolje razmislim i to bi moglo, desni s prime lijevo na TV i obrnuto.....ali u tom slucaju trebas i diferencijal od prime ili serije 800 zbog blokade, blokadu bi prepravio na komandu preko sajle....
ali mislim da nema potrebe izlagati se trosku zamjenom kompletnog rukavca jer bi trebalo da se samo zasarafi, sa 6 vijaka M10, onaj dio koji se "lomi".....
ne znam kako stvarno radi dualsteer......samo iznosim misljenje da bi mozda bilo bolje da se pri malom skretanju "lomi" samo na sredini, al kad se mota do kraja, jos dodatnih krug ili dva, da idu i tockovi

Da se i ja uključim u ovu raspravu. Več sam napisal post odmah kad se postavilo pitanje ali hebiga, forum zeznul nešto jer sam postavil i link u post, eh nema veze sad ču to napist ponovo.

Na SLO forumu jedan je član izmontirao rukavce iz 822 na 523. Problem je več napomenuo Edosoko a rješenje je ovako. Treba jedan rukavac otokarit a drugog piksirat na mjeru rupe na menjaču. To bi onda išlo što se rukavca tiče. Eto vam i link gde su slike, na linku još treba dodat http jer mi forum neda da napišem cjeli link
://traktor.mojforum.si/traktor-about159-0-asc-2360.html

Inače i ja mislim da bi bilo bolje da se kupi samo onaj dio na kraju poluosovine, kak i Edosoko kaže.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
znam da nije cep moja greška što sam reko da se to tak zove znam da je to odušak..neg po tom pitanju kompresije kak se to može rješit..
Pošto je odušak na čepu, onda ili karikaš (ak se imaju kam karike metnuti) ili generalka :(
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vidio sam kako je to rješeno na motorima 6ld360, preko čepa dolazi gumena kapa koja prekrije čep u cijelosti a sa strane ima cijev koja odvodi sve uljne pare koje izbijaju na čepu (odušku), mada na svom lda672 koji nema čepove na vrhu motora uljne pare izbijaju preko dihtunga na poklopcima i to isto ovako kao na ovoj slici, i to nemogu rješiti nikako :(

Kod LDA 672 bi trebale uljne pare iči na cjev koja služi za naljevanje ulja u motor. Ispod poklopca (kojeg odvrneš kad sipaš ulje) ide onda druga cjev na filter vazduha i tamo onda motor posisa to nazad.

Kako sam te razumeo, tebi puštaju ulje poklopci preko ventila na glavi. Možda kod tebe samo treba na novo zabrtvit te poklopce na glavi.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Pošto je odušak na čepu, onda ili karikaš (ak se imaju kam karike metnuti) ili generalka :(

eh da i mislio sam da bi mogla generalka još su mi rekli ovi iz hittnera da može on radit i to nemora se radit generalka još..al ja bi sad htio to sredit sve.e sad jel zna netko kolko bi me koštala ta generalka..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
eh da i mislio sam da bi mogla generalka još su mi rekli ovi iz hittnera da može on radit i to nemora se radit generalka još..al ja bi sad htio to sredit sve.e sad jel zna netko kolko bi me koštala ta generalka..
Ako pali i još donekle zadovoljava tvoje potrebe, ne diraj ništa.
U koštanje generalke se stvarno nebi štel mešati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh