• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
kolko ti teba sa mtd-om do Jarčeg polja, odnosno Tončić sela? :D

za transport mi služi specijal.......:roll:
s mtd-om nebi došao 3 dana....:lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
za transport mi služi specijal.......:roll:
s mtd-om nebi došao 3 dana....:lol:

bumo onda iskemijali sa djipom i prikolicom express transport mtd-a! :lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
., EJ!., ej!., lipi pozdrav u daleku i lipu zemlju Makedoniju!!!., našem mladom i vridnome forumašu; danot-u!!!

., pa forumski moj! prijatelju!., fala doneba na slikicami., pogotovo na ovoj jedinstvenoj!., na ovoj kadi se traktor tome vozi "napak"!!!., e takovi traktorića je pred par godin još bilo za vidit u Zagrebu, komunalna služba Zrinjevac!., bili su zaminjeni; sjedište sa volanom., a šaltal se sa livom rukom ispod guzice., zgodno, jako zgodno!!!...

., forumski prijatelju ivane33!, sretno ti sa novim plužićem!., neka dobro ore i dugo služi!., nis siguran 100%., mislim da je plužić talijanske proizvodnje., a uvoz firme iz Zagreba messis!!!...

., aj Bog!., čitamo se!

Plug je proizvodnja "Laković" Rovinj. Ja imam identičnog za 732.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kako te služi plug?

Nije nešto posebno, ne okreće dobro brazde, nema onih limova za odbacivanje i teško ga je naštelati da dobro dela. Moj se koristil 4 god i od onda je u spremištu jer orem sa Štoretom 504.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki ima li netko kakvu sliku tvorničke prednje ralice za tomo vinković 826? Eto zanima mog bratića i htio bi kupiti novu. Zna li netko kolika je cijena nove otprilike?

(Glasno razmišljam: ima Slavijin motor koji ne pali ispod -2 stupnja C, kaj bu s ralicom :scratch:scratch:scratch). E motor je koma od prvog dana...

Hvala vam unaprijed.
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Pozdrav svima!

Sretna i uspješna Nova Godina svim forumašima!!!

@mrga, u kakvom je stanju traktor? Mora da pali! :)

Pozdrav i čitamo se!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Dečki ima li netko kakvu sliku tvorničke prednje ralice za tomo vinković 826? Eto zanima mog bratića i htio bi kupiti novu. Zna li netko kolika je cijena nove otprilike?

(Glasno razmišljam: ima Slavijin motor koji ne pali ispod -2 stupnja C, kaj bu s ralicom :scratch:scratch:scratch). E motor je koma od prvog dana...

Hvala vam unaprijed.


Ni moj neće pali na niskim temperaturama, a kod mene se ni ne radi traktorom kad padne ispod nule.

Montirali smo sajlu gasa (tj gašenja) i stvarno se izjebali, najteže je bilo nać sajlu koja paše, na kraju smo uvalili sajlu od kočnice za biciklu uz malo turpijanja. Nadam se da će izdržati koju godinu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav svima!

Sretna i uspješna Nova Godina svim forumašima!!!

@mrga, u kakvom je stanju traktor? Mora da pali! :)

Pozdrav i čitamo se!

Bercolinija, traktor je u jako dobrom stanju, ovo mu je drugi motor čini mi se da su mu ga zamijenili nakon nekolikmo tjedana kad je bil novi.... ma nije on jedini koji ima 826 i ne pali,,,,, ima ih kod mene 4 komada u okolici, jednostavno je to takav motor....
 

Kv74

Novi član
Tu od
2 Kol 2010
Poruka
28
Srecna Nova 2011 i Bozicni praznici,zelim vam svima manje kvarova a vise inovacija na TV!!!Pozdrav!!!
 
L

lunic

Guest
Pitanje u vezi TV 732

Pozdrav, ma ja imam jedno malo ''cudno'' pitanje u vezi Tometa, koje mozda nije neizvedivo. Posto sam nov neznam dali se to vec spominjalo, ali evo spomenut cu svejedno.
Ja posjedujem TV 732 sa hidraulicnim volanom i sad me zanima dali bi se mogli postaviti na njega prednji rukavci sa PRIMA TT 830 SP (neznam dali je oznaka tocna, ali mislim na onoga kojem se okrecu samo prednja kola). Pitam zato jer zasto nebismo imali i mi na TV-ijima DUALSTEER okretanje kao i pasquali-bcs-ferrari.
Meni bi to doslo jako komotno u vinogradu jer na nekim mjestima imam ful malo mista za se đirat. Sad ako su mjenjaci isti onda bi trebali pasat i rukavci, za diferencija i prijenosni omjer ne znam dali pasu i vjerojatno bi sve to iziskivalo jacu hidraulicnu pumpu.
Evo zelia bi cuti vase komentare u vezi te ideje.
Jos jednom sretna nova 2011 ;)
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pa manje ti mjesta za otretanje treba zglobnom traktoru nego običnom
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav, ma ja imam jedno malo ''cudno'' pitanje u vezi Tometa, koje mozda nije neizvedivo. Posto sam nov neznam dali se to vec spominjalo, ali evo spomenut cu svejedno.
Ja posjedujem TV 732 sa hidraulicnim volanom i sad me zanima dali bi se mogli postaviti na njega prednji rukavci sa PRIMA TT 830 SP (neznam dali je oznaka tocna, ali mislim na onoga kojem se okrecu samo prednja kola). Pitam zato jer zasto nebismo imali i mi na TV-ijima DUALSTEER okretanje kao i pasquali-bcs-ferrari.
Meni bi to doslo jako komotno u vinogradu jer na nekim mjestima imam ful malo mista za se đirat. Sad ako su mjenjaci isti onda bi trebali pasat i rukavci, za diferencija i prijenosni omjer ne znam dali pasu i vjerojatno bi sve to iziskivalo jacu hidraulicnu pumpu.
Evo zelia bi cuti vase komentare u vezi te ideje.
Jos jednom sretna nova 2011 ;)


Svim forumažima zelim sretnu novu 2011.

.,Lunić dobro došao na forum.to ti je moguće napraviti treba staviti druge rukavce i poluosovine blokirati sredinu da ti se ne mota više na bolcnima te spojiti volan sa drugačijim cilindrima, iako mi se čini da je ta prima široka 140cm znači za 20cm šira od 732 tako da bi trebao i zadnji kraj mjenjati isto.šta se tiče pumpe od hidraulike netreba ti jača pošto imaš već servo.sa tim ćeš smanjiti manevarske sposobnosti okretniji ti je puno kad je zglobni.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Svim forumažima zelim sretnu novu 2011.

.,Lunić dobro došao na forum.to ti je moguće napraviti treba staviti druge rukavce i poluosovine blokirati sredinu da ti se ne mota više na bolcnima te spojiti volan sa drugačijim cilindrima, iako mi se čini da je ta prima široka 140cm znači za 20cm šira od 732 tako da bi trebao i zadnji kraj mjenjati isto.šta se tiče pumpe od hidraulike netreba ti jača pošto imaš već servo.sa tim ćeš smanjiti manevarske sposobnosti okretniji ti je puno kad je zglobni.
Zašto ja uvjek moram sve ispravljati pa ispadam babetina
Dajete ljudi ćitajte ....
On bi napravio dual steer, znaći okretanje u zglobu + rukavci

http://www.youtube.com/watch?v=9CQVzBZuHYE
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Mislim da bi se taj dual stearing mogal napravit.
Jedan na slo forumu je prepravil rukavce, na seriju 500 stavil je rukavce od serije 800. Trebalo je nešto otokarit ali pripasalo se to i ide to sad ok.
To sam napisal samo kao primjer prepravke. Možete pogledat tu:
http://traktor.mojforum.si/traktor-about159-0-asc-2360.html

Sad, dali je serija 700 i ove nove Prime jednaka u getribama, to mogu samo utvrdit u firmi ali vjerujem da su mogučnosti velike da bi se moglo to napravit. Toliko o prepravki rukavca.

Kad bi več imali prepravljene rukavce onda hidraulika više nebi trebala pravit neke velike probleme. Trebali bi imat dva jednaka cilindra, jedan na rukavcu, drugi u sredini (još bolje bi bilo 2+2 cilindri plungeri). Onda još jedan dovoljno velik orbitrol (izračunan po veličini cilindara) isto važi i za pumpu.
Orbitrol bi onda punil u jedanput- u isto vreme cilindar na rukavcu i cilindar u sredini.
Moglo bi to dečki, moglo.
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Bercolinija, traktor je u jako dobrom stanju, ovo mu je drugi motor čini mi se da su mu ga zamijenili nakon nekolikmo tjedana kad je bil novi.... ma nije on jedini koji ima 826 i ne pali,,,,, ima ih kod mene 4 komada u okolici, jednostavno je to takav motor....

Pozdrav svima!

neznam, i ja imam 826 i upalio na -10, zavisi od motora do motora! :mrgreen:

Čitamo se!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav svima!

neznam, i ja imam 826 i upalio na -10, zavisi od motora do motora! :mrgreen:

Čitamo se!

Verglanje, koliko pokušaja? sa čokom bez čoka?

Upali i ovaj samo kad....:scratch Recimo primjera radi Lombardini LDA 100 na -11 pali na drugi potez štrika bez čoka, samo njihanje... (imam TV PE-18 i žal mi je anlasati, pa radije na žgance - :heart: svoje TV-e :))
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh