• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav društvo!
Imam problem, naime na TV 826 nam je pukla sajla ručnog gasa, i to ona donja, za gašenje.
Kako je najlakše zamjeniti? treba li skidati ručicu i ona 2 plastična koluta? ili se nekako uvuče?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozdrav društvo!
Imam problem, naime na TV 826 nam je pukla sajla ručnog gasa, i to ona donja, za gašenje.
Kako je najlakše zamjeniti? treba li skidati ručicu i ona 2 plastična koluta? ili se nekako uvuče?

Skineš ceo nosač (u kome su ta dva plastična koluta), izvučeš ručicu, pa sa unutrašnje strane(do volana) izguraš kolutove, nabaciš novu sajlu, i sve vratiš nazad kao što si skidao!
Ali je to mnogo komplikovan proces,,,sa puno psovanja!
Ja sam odsekao onu zavarenu bolcnu, i vadio sam kolutove napolje, bez skidanja celog nosača!
Ta bolcna nedozvoljava da se gužvaju sajle...ja je nisam ni zavario nazad, za sad radi i tako...malo se gužvaju al ko ih šiša...sad se lako menjaju...



Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Sad skidaš kolutove tako da skineš ručicu gasa?

Na slici se vidi (a kod mene je isto tako) da se gornja sajla lako mjenja jer je na gornjoj ploči kučišta zarez kroz koji prođe glava sajle, ali kako promjeniti donju a da ne skidam cjelo kućište i ne skidam tu šipku sa strane?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Prvi put kad menjaš sajlu, rasturiš sve kako se mora, kako Joe kaže. Onda u donja koluta izbušiš rupu sličnu kao što je gore. To ti je onda priprema za sledeči put ako opet treba novu sajlu. Taj sledeči put ide sve lako.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Sad skidaš kolutove tako da skineš ručicu gasa?

Na slici se vidi (a kod mene je isto tako) da se gornja sajla lako mjenja jer je na gornjoj ploči kučišta zarez kroz koji prođe glava sajle, ali kako promjeniti donju a da ne skidam cjelo kućište i ne skidam tu šipku sa strane?

Pa jednostavno...
Što sam i rekao!
Odseci tu bolcnu, eliminiši je nekako, odvrni matice dole sa ručice, izvuci ručicu gasa na gore...i eto ti,,, slobodni su kolutovi!
Samo pažljivo izvuci obe vani, nakači novu sajlu za gašenje, i vrati sve nazad, istim postupkom, kao što si skidao!
Kožice nemoj podmazivati!!!

pozdrav joe!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e i ja sam se patio ok otoga dosta,a i prvi put kad popizdim odvojicu onu sajelu od gasenja,od rucice,i namjestiti kao sto je na ostalim traktorima tipa imt 539 i sl.zbog toga traktor nemoze da mi radi fino naleru kako on moze,nego kako trese gas se vrca tj navlaci ga i gasi se,ako vratim previse oce da se ugasi,zato odvajanje i da te bog vidi
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
s obzirom da na 18 konja možeš okačiti " malčer " ili roto kosu zavisi ko kako zove makar to nije isto ali s obzirom da se dolje vrte u oba slučaja 1 do 3 noža koja u biti samo mogu sjeći travu i di koju tanku šibicu meni je nebitno kako se zove nego bi htio da mi netko ko je metao na stari tip tako nešto može dati koji savjet i dojmove
reci sto te tocno zanima,dal moze radit s njom,il dal ju je moguce montirat na na tomicu? ja imam na 419 roto kosu 120cm promjera ,ali sam preradio kopcanje s one fiksne letve s rupama na 3t kopcanje i radi odlicno ali kosim od 15-25cm vecinoma travu, u 2 brzoj i na cca 1000 okretaja kardana a ako oces kosit vecu travu onda 1brza il 1 spora i na 540 okretaja kardana jer ga manje muci,ja sam cak kosio travu i korov visine preko 120cm i ide al polako jer ga inace zaustavlja
ako ti treba za vecu travu onda nabavi il napravi 100cm sirine a ak za nesto nize i redovitu kosnju onda moze bit 120 (ja kosim svaka dva do tri tjedna)
inace nije potrebno radit 3t kopcanje ak ti ne treba za nista drugo moguce je napravit puno jednostavnije,ak ce te zanimat ti skiciram,nije problem ! ;)
ako ti jos kako mogu pomoc samo reci!
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Pozdrav!

Meni isto bila pukla sajla od ručnog gasa, ali kod frenda, i ja vidio na njegovom biciklu sajlu i reko idemo probat, pasala ko zalivena!

Eto toliko od mene, čitamo se!
 
G

GROF

Guest
., pozdrav lipi forumašima!

., narode moj!., evo nekoliko slikic od našega nadasve vridnoga forumaša Ace!!!., sa njegovim izdelcima - proizvodima - priključnim orudjima za traktora tomu!!!

dsci0002o.jpg


dsci0003mm.jpg


dsci0004z.jpg


dsci0006a.jpg


dsci0007ip.jpg


dsci0008df.jpg


dsci0009w.jpg
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., ej!., pozdrav lipi!

., moj narode!., evo još nekoliko slikic od našega nadasve vridnoga forumaša Ace u akciji košnje ružne trave, žbunja, makije, drača,... sa roto-kosilicom domaće proizvodnje - proizvodjača!!!...

p1010001pj.jpg


p1010002ss.jpg


p1010003kk.jpg


p1010004u.jpg


p1010005xw.jpg


p1010006v.jpg
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ej GROFE, jel ima takva kosilica a da je sira, oko 160 cm? meni za fergija :D
 
G

GROF

Guest
ej GROFE, jel ima takva kosilica a da je sira, oko 160 cm? meni za fergija :D

., lipi pozdrav prijatelju josix!
., DA!, ima takovi kosilic širine od; 80 do; 200 cm!!!., i ručnoga rada i za kupit orginal tvornički!!!...

.,aj Bog!., čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
.,21yes da to je strojometalov roto malčer kupljen pred 2 godine samo nema valjka a sad ga stavljaju baš sam se čuo neki dan sa Goranom on ti piše po forumu o tim utovarivačima to ti je sin od gazde Žlatka.

.,josix ima ti 125cm imt dosta za vrtiti jer nećeš ići prvom sporom sigurno, a puknuti ti je dobro savjetovao ako ti treba za košnju trave za sjeno onda ti je roto kosa kud i kamo bolja a po gotovo ove modernije sa malim diskovima.a ovo ti je isključivo za pokositi i ostaviti da sagnjije.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
aco kolika ti je sirina ralice mozda si negdje piso ovdje ali sad nemogu da nadjem,dakle kolika sirina a kolika visina ralice
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
aco kolika ti je sirina ralice mozda si negdje piso ovdje ali sad nemogu da nadjem,dakle kolika sirina a kolika visina ralice

Ovako širina je 150cm

visina bez noža 60cm.nož je van ralice oko 5cm.

nešto razmišljam možda bi ju i prodao ako bude dobra cijena imam neke nove ideje.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
.,josix ima ti 125cm imt dosta za vrtiti jer nećeš ići prvom sporom sigurno, a puknuti ti je dobro savjetovao ako ti treba za košnju trave za sjeno onda ti je roto kosa kud i kamo bolja a po gotovo ove modernije sa malim diskovima.a ovo ti je isključivo za pokositi i ostaviti da sagnjije.

paaaaa, to mi se i svidja da ostavim da sagnjije... imam bocnu striznu kosu na traktoru, pa kad pokosim, moram grabit na ruke.... pa palit sijeno, jer nema ko pojest sijeno :rolfer:

citao sam u temi o kosama, pa ako stoji kako je napisano, diskasti malcer do 165 cm moze gonit traktor koji ima 20kW pa na dalje...
kod nas u Karlovcu sam ga nasao za cca 11000kn :shock:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovako širina je 150cm

visina bez noža 60cm.nož je van ralice oko 5cm.

nešto razmišljam možda bi ju i prodao ako bude dobra cijena imam neke nove ideje.

Aco, kolika je cijena ralice? Ja isto imam tv 732 i tražim za njega ralicu ili za tv pe-18. U ovom slučaju mi treba i nosač kojeg imaš na traktoru jer vidim da je sve ručni rad i jedno bez drugog nejde...:p

Dečki ima li netko za prodati haubu za tv 418 ili sličan? Stavio bi ju na moj PE-18 jer mu je slupana i ružna ko vrag. Tražio po dućanima ali nema, ne rade više koliko sam shvatio...
Trebao bi staviti i drugi auspuh jer ovaj dere uši... imam neki ručni rad a vidim da tvornički i nije također nešto... od čega bi pasao a da bude tiši?

Kad mu malo sredim limariju biti ću glavni frajer u selu... :gitarist:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Aco, kolika je cijena ralice? Ja isto imam tv 732 i tražim za njega ralicu ili za tv pe-18. U ovom slučaju mi treba i nosač kojeg imaš na traktoru jer vidim da je sve ručni rad i jedno bez drugog nejde...:p

Dečki ima li netko za prodati haubu za tv 418 ili sličan? Stavio bi ju na moj PE-18 jer mu je slupana i ružna ko vrag. Tražio po dućanima ali nema, ne rade više koliko sam shvatio...
Trebao bi staviti i drugi auspuh jer ovaj dere uši... imam neki ručni rad a vidim da tvornički i nije također nešto... od čega bi pasao a da bude tiši?

Kad mu malo sredim limariju biti ću glavni frajer u selu... :gitarist:[/Q




pa ovako nebi išla ispod 8 000kn. jer je u primi i hitneru skuplja i to dosta a neznam dal je kvalitetnija baš od moje.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh