• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
paaaaa, to mi se i svidja da ostavim da sagnjije... imam bocnu striznu kosu na traktoru, pa kad pokosim, moram grabit na ruke.... pa palit sijeno, jer nema ko pojest sijeno :rolfer:

citao sam u temi o kosama, pa ako stoji kako je napisano, diskasti malcer do 165 cm moze gonit traktor koji ima 20kW pa na dalje...
kod nas u Karlovcu sam ga nasao za cca 11000kn :shock:

ovako ako ti je trava i kupina 150cm visine ili viša nema šanse da ga vrti 20kw(možda bi ga i vrtio al neznam koliko dugo bi ti motor to idržao .ja imam na tv 732 od 125 ili 130 neznam točno širinu pa kad malčiram i lovim 2 reda kukurzovine prva spora jer u bržoj pati traktor a to šta pišu po forumu pusti ja ti nemogu reći da idem brže ako nejdem a tamo svako svog konja hvali.
a u ostalom možeš doći kod mene pa vidit kako to radi.neznam za šta tebi treba za koliko veliku travu ako misliš malčirati 50-60cm onda ti je ok ta širina od 165cm. ma to ti je dosta skupo, pogledaj strojometel Fajić ja imam njihov imaju dobre cjene.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pi majkumu ja stavio svoju 180cm a kad se naksoi hvata oko 150cm,a traktor je 420 18ks,da li ce on to moc gurat vidjecemo
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ako se taj malčer, helikopter misli koristit tamo gdje ima kamena po meni ne bude dobro, trebao bi imati lance

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pi majkumu ja stavio svoju 180cm a kad se naksoi hvata oko 150cm,a traktor je 420 18ks,da li ce on to moc gurat vidjecemo

Pa ima slovenska firma gorenc od 180cm orginal za tomo vinković a neznam možda je malo preširoka najgore je dok prođeš prvi put a poslje ide. pa lako ju skratiš sa svake strane.ako te još nešto interesira slobodno pitaj.
 
C

caprez

Guest
Evo mene u završnoj fazi upali i sad samo fimese. Evo baš vidim da ste načeli temu oko sajli gašenja i gasa pa ja imam isti problem jer ga nisam imao pa sam kupio osovinu i dvije plastike (to samo imaju)ručicu sa dao istokarit al vidim da mi fali podloška i još nešto. Evo malo slika:
 

Prilozi

  • PC300002.jpg
    PC300002.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 333
  • PC300006.jpg
    PC300006.jpg
    76 KB · Pregleda: 285
  • PC300008.jpg
    PC300008.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 329
  • PC300009.jpg
    PC300009.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 347

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo mene u završnoj fazi upali i sad samo fimese. Evo baš vidim da ste načeli temu oko sajli gašenja i gasa pa ja imam isti problem jer ga nisam imao pa sam kupio osovinu i dvije plastike (to samo imaju)ručicu sa dao istokarit al vidim da mi fali podloška i još nešto. Evo malo slika:

Svaka čast ljepo si ga sredio dao si truda još da posložiš struju i bit će za 5.jedino bi ti savjetovao da skineš onu kuglu sa volana za tvoje dobro pošto nemaš servo imam jako loše iskustvo snjom skoro mi je slomila ruku kad je okrenulo volan.

.,21yes jesi ti vidjeo možda kako radi taj sa lancima neznam kako bi stabljike od 3cm stim samljeo.a tamo dje je kamen vjerujem da bi trebalo biti dobro.
 
C

caprez

Guest
Evo još malo
 

Prilozi

  • PC300011.jpg
    PC300011.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 401
  • PC300015.jpg
    PC300015.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 647
  • PC300017.jpg
    PC300017.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 558
  • PC300018.jpg
    PC300018.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 290
C

caprez

Guest
Svaka čast ljepo si ga sredio dao si truda još da posložiš struju i bit će za 5.jedino bi ti savjetovao da skineš onu kuglu sa volana za tvoje dobro pošto nemaš servo imam jako loše iskustvo snjom skoro mi je slomila ruku kad je okrenulo volan.

Ok hvala na savjetu!
 
C

caprez

Guest
Dali ima neko nekakvo objašnjenje kako plastike idu i šta da stavim umjesto podloške jel na osovini ima jednu rupu za procjepku za plastike a drugu za ručicu gasa.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ne znam da može taj malčer s tim lancima razbit 3 cm debelo grmlje, nisam probao, moram ga napravit, jel zna tko gdje ima reduktora za kupit. Ove plastike za složit ispravno gas je malo teže, nije za svakoga, ja sam jedva složio na svom.:rolleyess:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ne znam da može taj malčer s tim lancima razbit 3 cm debelo grmlje, nisam probao, moram ga napravit, jel zna tko gdje ima reduktora za kupit. Ove plastike za složit ispravno gas je malo teže, nije za svakoga, ja sam jedva složio na svom.:rolleyess:

pitaj fajića ili nekog ko radi malčere mislim da je to iz uvoza.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovako ako ti je trava i kupina 150cm visine ili viša nema šanse da ga vrti 20kw(možda bi ga i vrtio al neznam koliko dugo bi ti motor to idržao .ja imam na tv 732 od 125 ili 130 neznam točno širinu pa kad malčiram i lovim 2 reda kukurzovine prva spora jer u bržoj pati traktor a to šta pišu po forumu pusti ja ti nemogu reći da idem brže ako nejdem a tamo svako svog konja hvali.
a u ostalom možeš doći kod mene pa vidit kako to radi.neznam za šta tebi treba za koliko veliku travu ako misliš malčirati 50-60cm onda ti je ok ta širina od 165cm. ma to ti je dosta skupo, pogledaj strojometel Fajić ja imam njihov imaju dobre cjene.

eeeem, ovaj, ja bih kosio livadu svako malo, trava ne bi bila preko pola metra, i netreba mi nuzno malcer, glavno da samelje travu ko vrtna kosilica pa da ne moram grabit...
naravno, sto vise hvata, to cu brze bit gotov, e sad, kolko to fergi najvise more vrtit, to ja ne znam, pa ako ima koji savjet sto kupit a da nije 10 000kn, jer tolko nemam...
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima najboljega poljoprivrednoga foruma!

., dobro nam došal novi članu! caprez!!!., evo gljedam ve slikice tvoga traktorića tome!., super, moja ocijena čista petica, bravo, dobar strojčić!!!

., prijatelju moj Aco!., ralica je i više negoli dobra!., a cijena je u svakom slučaju dosta manja od one iz tvornice!., a svakako moramo uzet u obzir da ti nju nisi delal ni po šablonu, ni po kili štednog materijala., već si delal koda ćeš sa njom kamen gurat., tako da!., svaka čast odradjeno dobro, čvrsto, jako, kvalitetno, a sad si je ispital i iztestiral!!!., tako da!., odličan rad., a i cijena je dobra!, bravo!!!., vidimo se uskoro kodmene u mojoj preriji Liki - Jezerani moji!!!...

., e moj prijatelju Bagudina!., ma lipo si ti napisal da ovaj naš munjeni forumaš Puknuti mora za odrešenje - POKORU grija kupit traktorića tomu!!!., svejedno OPROST JE DOBIL!!!, a ja mu želim da nekupuje taj i takov traktorić koga ON nevoli, iako o njemu nezna niš ko ni žaba o lišnjaku!., hehehe., već ja za njegovu pokoru tražim odnjega DA u ovoj Gospodnjoj Novoj Godini 2011.!, samo poštuje više svoje prijatelje!., prijateljstvo je Božji! Blagoslov ko i brak!., a TI puknuti!, nemoj odma pucat samo na jednu jedinu besedu pa bila ona; "BIVŠI"., to je samo beseda - reč!., i najprije je bila REČ., REČ je od BOGA!!!...

., puknuti!., naljepnice od tvoga prijatelja, zaljepljene medju prvima i odma, neke su se odljepile jer ni valjal materijal od koga su napravne., a i minivoš je čudo., tako da???., NIS JI BACIL., a niti neznam odkud ti to da sam bacil naljepnice ke si mi TI daroval!., e sad???...,
istina je da si ti DOBAR!., ma ni JA nis loš!...

., aj Bog! dragi moj svite!
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
puknuti,aco
kod mene daska nije od metalnog lucnog djela,neko je stavljena šina pa po njoj uzduzno kutije, a na kutije daske debljine 5cm,pa onda ovamo lim da bolje snijeg spada,posto su te uzduzne zavarene skorz na kraju dasaka,mora bi komplet pepravljati a oko toga ima dosta posla jbg sad je kasno,daska mi nije nesto posebno potrebna a napravi osam je cisto iz nekog inata,kaci se naprijed podize se pomocu sajela preko kolotura nazad na poluge,bice slika samo dok odem na selo da je poslikam,nisam je jos isprobo a davno sam je napravio,jebe ovaj snijeg nikad da napada kako valja
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav Dano,baš je ljep ovaj vlakić a ideja im je orginalna.
a zanimljiva mi je izvedba ralice,šteta što se nevidi kako je
izvedeno kopčanje nosača i cilindra
 
G

GROF

Guest
Pozdrav forumasi
Evo neka zanimliva slika, dokopao sam po internetu:
http://img812.imageshack.us/i/12853551931237273204tra.jpg/

Uploaded with ImageShack.us
Na ova slika zanimliv je onaj tomek u pozadina, steta kaj nema vise slike


Uploaded with ImageShack.us

., EJ!., ej!., lipi pozdrav u daleku i lipu zemlju Makedoniju!!!., našem mladom i vridnome forumašu; danot-u!!!

., pa forumski moj! prijatelju!., fala doneba na slikicami., pogotovo na ovoj jedinstvenoj!., na ovoj kadi se traktor tome vozi "napak"!!!., e takovi traktorića je pred par godin još bilo za vidit u Zagrebu, komunalna služba Zrinjevac!., bili su zaminjeni; sjedište sa volanom., a šaltal se sa livom rukom ispod guzice., zgodno, jako zgodno!!!...

., forumski prijatelju ivane33!, sretno ti sa novim plužićem!., neka dobro ore i dugo služi!., nis siguran 100%., mislim da je plužić talijanske proizvodnje., a uvoz firme iz Zagreba messis!!!...

., aj Bog!., čitamo se!
 
T

tuaregr10

Guest
Evo mene u završnoj fazi upali i sad samo fimese. Evo baš vidim da ste načeli temu oko sajli gašenja i gasa pa ja imam isti problem jer ga nisam imao pa sam kupio osovinu i dvije plastike (to samo imaju)ručicu sa dao istokarit al vidim da mi fali podloška i još nešto. Evo malo slika:

Dobar posao, lijepo je sređen, svaka čast :finga:.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
eeeem, ovaj, ja bih kosio livadu svako malo, trava ne bi bila preko pola metra, i netreba mi nuzno malcer, glavno da samelje travu ko vrtna kosilica pa da ne moram grabit...
naravno, sto vise hvata, to cu brze bit gotov, e sad, kolko to fergi najvise more vrtit, to ja ne znam, pa ako ima koji savjet sto kupit a da nije 10 000kn, jer tolko nemam...

pa budem ti ja došao pokosit s mtd-om.......:D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh