• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Verglanje, koliko pokušaja? sa čokom bez čoka?

Upali i ovaj samo kad....:scratch Recimo primjera radi Lombardini LDA 100 na -11 pali na drugi potez štrika bez čoka, samo njihanje... (imam TV PE-18 i žal mi je anlasati, pa radije na žgance - :heart: svoje TV-e :))

Pozdrav!

1. pokušaj: zavergla 2-3 put i upali, onda se zgasi
2. pokušaj: zavergla i odmah upali i radi.

Čitamo se! :mrgreen:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav gorskikotar,
to sto si cuo da TV iz serije 830 nema dovolno snage na vratilo kao 732 NIJE TACNO.
Verojatno si cuo za brzine na kardana, 830 ima 2 brzine, a 732 ima 4 brzine na izlazno vratilo.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
evo moje sto sam pravio
sirina 180cm, visina 70cm,zakosivanje rucno,dizanje preko kolotura i nazad na zadnju hidrauliku,visina dizanje daske malih 20cm(mora se prepaviti da dize vise od 30cm),malo jes udaljena od trakotra ali daska nije nest posebno teska tako da ga ne razdize cak ni kad se ja popnem na nju,naprijed daske od 4cm debljine,,ostalo jos da se stavi lim da bolje spada snijeg,i da se povije gornja daska da bi obaljivala snijeg dolje koji se nagomila,ovako na slikama izgleda preveliko,reko bi covjek pa to kamion ne moze gurati,ali nije tako kad se nakosi hvata oko 150cm,sitem kacenja prednjeg je napravljen kao sistem kopcanja u tri tacke,moze propadati dolje,ili gore,uglavnom kopira teren tj plovi po terenu,malo sam je probo na ovom nikakvom snijegu,
evo koja slika


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
evo moje ralice
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E sviđa mi se kreativnost.... svaka čast makar budu mnogi reagirali imam osjećaj negatvno... nego reci ne pada ti ta sajla dolje kod zakretanja punog lijevog ili desnog? mislim da se i ralica malo spusti kod motanja volana jer je udaljenost između prednje i zadnje koluture manja u tom slučaju?
 
B

Bagudina

Guest
Pozdrav!

1. pokušaj: zavergla 2-3 put i upali, onda se zgasi
2. pokušaj: zavergla i odmah upali i radi.

Čitamo se! :mrgreen:

Slično tako pali i lda672 zimi,
1. pokušaj: zavergla 2-3 put, baci bilo-crni dim na auspuh i neupali
2. pokušaj: u mili sekundi upali ko mina i pritom baci dimnu bombu

ili
preko dekompresora ga verglam 2 sekunde i onda okinem dekompresor i upali

vidio sam da neki dodaju i oduzimaju naglo gas prilikom paljenja, a prije paljenja drukaju AC pumpu.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
mrga
ma radio sam po svom nahodjenju,ovde sa interenta sa raznih slika i video materijala,uzimao sam sta mise svidjalo a sta ne,
sajela nepada,a volan je zadrzo svoju funkciju,nezateze se sajela nimalo,zato sto sam napravio nosac na sredini,dakle dvije ploce,dva cuga,i na donjoj ploci navario komad cijevi,i to prisarafio izmedju kucista volana i mjenaca znas onde ima malo prostora,i tako da je sajela na sredini traktora pricvrscena i onda nema problema
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E Matrixe, pa ti si ovaj put stvarno nešto iskemijao. :D Ova je ralica puno bolja od one tvoje prve ideje. Znaš koje mislim, pa ono što si rekao da češ pravit ralicu od haube od stojadina. :D Tako sad vidim da si se potrudijo nešto više nego što se planiralo.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma ja kad se potrudim mogu cuda napraviti,bial bi ona i mnogo mnogo bolja da mi je prijeko potrebana,ovako sluzi za zajebanciju kad se dodje za vikend na selo,zimi se nema nista posebno raditi,u kuci ne mozes biti,onda udri cistit snijeg,inace da sam gtio pravit da valja,stavio bi cilndar naprijed za dizanje,napravio bi postenu dasku naprijed u obliku luka,nakosivanje hidraulicno i da vidis stroja.........

inace od one haube od stojadina,sam covjeku napravio ralicu za motokultivator,i radi sa njom cisti malo ispred kuce da nemora rucno,nigdje se nije iskrivila,malo ojacanja iza,ipak kultivator nije nesto posebno jak da polomi nesto
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da nisi ti malo pretjerao sa visinom ralice :scratch, ovako visoke su za neki jači traktor. Skini jednu dasku i onda gornju unakosi napred. Materijale nisi birao nešto puno jake ali za neki slučaj je možda još bolje tako. Ako uletiš na nešto pa se ralica savije a ne da isčupaš motor ili nešto na njemu. Nadam se da si oslonijo nosač na rukavce, ako nisi onda počni sa izboljšanjem. Neznam zašto si kemijao sneki svoj sistem, neko prikopčavanje u 3 tačke, mogao si iskopirat neku ralicu od nas, bilo koju da ti se dopada, ima slika tu na kilu. Provjereni sistem neki.
Ralica če ti da posluži bilo kakva je jel. Ako sam napisal koju kritiku, nemoj zamjerit, dobronamjerna je.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Firemanpeter to ti imaš original ralicu na svojem tv 732? onu original tomo vinković? kako se ponaša? jel možeš gurati s tim čudom šoder, zemlju itd?

Zanima me koliko je jaka jer moj bratić planira kupiti za 826 traktor....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
matrix meni se dopada nacin dizanja, ak si ti zadovolen sa ucinkovitost so abzir na goleminata, onda No comment.

Nego kako si zadovolen sa ovaj sistem kopcanja::scratch


Uploaded with ImageShack.us
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Firemanpeter to ti imaš original ralicu na svojem tv 732? onu original tomo vinković? kako se ponaša? jel možeš gurati s tim čudom šoder, zemlju itd?

Zanima me koliko je jaka jer moj bratić planira kupiti za 826 traktor....

Čuj, moja je ralica od firme Gorenc iz Slo. Kod nas ima najviše tih ugrađenih na TV. Dobro, sad imaš svega i svačega, ljudi ih prave kod kuče, prodavaju...
Inače je dosta jako napravljena tako da se može gurat i zemlju sa njom. Težko da bi nešto savijo na njoj ako imaš barem malo osječaja za rad.
Kako se ponaša? Ima koji nedostatak, to je sigurno. Nije imala mogučnosti da kopira teren znači sa se podiže samo jedna strana daske a druga da ostane u istom nivou, da se prilagodi terenu. Kod mene teren nije ravan pa sam morao to odmah izboljšat, da se prilogadi terenu a mogu to i blokirat ako želim. Tako je sad OK. Inače nema nekih zaštita ako naletiš na nešto.
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Slično tako pali i lda672 zimi,
1. pokušaj: zavergla 2-3 put, baci bilo-crni dim na auspuh i neupali
2. pokušaj: u mili sekundi upali ko mina i pritom baci dimnu bombu

ili
preko dekompresora ga verglam 2 sekunde i onda okinem dekompresor i upali

vidio sam da neki dodaju i oduzimaju naglo gas prilikom paljenja, a prije paljenja drukaju AC pumpu.

Pozdrav!

Nema veze, glavno da upali! :mrgreen:

Čitamo se!
 
L

lunic

Guest
rukavci ne odgovaraju, zbog otvora na bloku mjenjaca, jedan otvor je veci od drugog, s tim sto je na primi i 732 suprotno....
ali mislim da nema potrebe mijenjati komplet rukavce nego samo umjesto poluosovine na 732 montirati onaj dio sa zglobom, naravno plus cilindar za upravljanje....i jos malo igranja s hidraulikom
kako sam razumio normalno radi "zglobno" skretanje a kad zglobno dodje do kraja onda svrne jos tockove

Znaci po tebi bi bilo izvedivo to samo sa poluosovinama?
A ovaj DUALSTEER radi tako da oba okretanja rade istovremeno. Barem tako mi se cini po snimci. Tako da onda nebi trebalo kemijati sa nekim posebnim razvodnicima nego bi trebalo nabaviti jedan obicni kao sta ga imam sad samo sa vecim protokom.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
fireman,
da produzeno je do poluosovina i pricvrsceno cugovima odozgo,dakle ne nasljanja se kutija na sinu,ali je drzi cug,valjda je to dovoljno,da jest visoka daska i treba je skracivati,sto cu i uciniti samo da nadjem slobodnog vremena sad idu praznici,dakel mislim saviti ovu gornju,a mozda cu i izbaciti jednu pa onu trecu saviti dolje,tako bi mislim najbolje bilo........ ovaj sistem sam napravio iz razloga sto sam ralicu napravio od tanjeg materijala,i ovako po ovom sitemu kopiran teren,a posto je daska relativno laka ona preskace po makadamu,dosad sam je probo zapinjo za kamenje koje viri iz makadam 10-15cm i ona ga samo preskoci,drugo razlog je sto sam ovakvo kopacnje napravio,zbog nosenja nekih prikljucaka,dakle nesto kao prednja hidraulika,

danot, dizanjem nisam zadovoljan sad,ali kad ga prepravim kad ugrabim vremena,dizace se vise od 30cm sto je sasvim dovoljno, ovaj sistem kacenja prikljucaka,to je neki moj izum samo sam malo eksperimentisao,i nije se pokazalo lose,samo moglo se jos daleko bolje napraviti,na ovoj slici se nevide spaneri psoto vagire nisam stavio na njihovo uobicajno mjesto kao npr sto je u serije 700 kacenje poluga,,to je kao neko automasko kacenje prikljucak,koje se opet pokazalo funkcjonalno samo treba dobro prici sa traktorom i onda nema problema...

inace ljudi ja se ne ljutim ni na cije kritke,da sam se bojao kritka ne bi ni izbacio slike ovdje,stoga bez ustrucavanja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Znaci po tebi bi bilo izvedivo to samo sa poluosovinama?
A ovaj DUALSTEER radi tako da oba okretanja rade istovremeno. Barem tako mi se cini po snimci. Tako da onda nebi trebalo kemijati sa nekim posebnim razvodnicima nego bi trebalo nabaviti jedan obicni kao sta ga imam sad samo sa vecim protokom.
Dualsteer mora raditi istovremeno, jer bi inače traktor išel kak pesek po cesti.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Matrix ja mislim da je to živa skalamerija, ali svi smo mi tako počeli samo netko si da više truda i napreduje a netko... ali eto bolje i tako napravljeno nego nikako, s donje strane ralice si s jednim profilom poveži ove okomite profile da ti se ralica manje savija. I ja sam mislio da si od haube od stojadina napravio ralicu kad ono ništa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh