• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Gdje ima za kupit tog prešpan kartona od 0,2 mm u knjižarama, papirnicama? Papir za crtanje je pretanak?
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Nije mu ništa samo sitne ogrebotinice jer je pao u trnje.Zvao me u 15.45 da ga pošlepan jer je TV "blokiral". Otišal san pogledat i onda mi je objasnil da ga je prikolica zgurala pod gromaču (suhozid)u grmlje, pa su ga sa bagerom izvukli.Ustanovil sam da je usmjerivač zraka kriv i "drži" zamašnjak.Poravnal sam to i upalil direktno na alnaseru,i otišal.U 16 30 zvao me na mobitel (kad je uspio doć do broja)Da mu je krepal i da mu dođen pokazat kako se pali na šerafciger.Otišao sam tamo i upalio.Sjeo u auto i otišal 5m na rikverc i čekao da krene .Krenuo je 1m i stao i onda krenuo ko lud pravo pod put.Sreća rolbar ga je zaštitil .Bagerista je otišal doma u16.00 pa sam ga moral izvuć sa TV-om..Čovjek ima blizu 80 i slabo vidi.

80 let i još čorav......takve i bog čuva
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Firemanpeter da traktor je kod mene. Danas sam vidio da je zadnji blok mjenjača napuknut u gornjem desnom uglu, ima na sebi u gornjem desnom uglu dvije rupe za šarafe dok prednji promijenjeni blok ima samo jednu rupu za šaraf na svakom uglu. Čemu služi onaj čep lijevo, tu se nalijeva ulje u mjenjač?

traktor019.jpg


vidi se da zadnji ima po dvije rupe, na gornjoj je šaraf a na donjoj kojoj je čošak otkrhnut je štift. Prednji blok je izbušen naknadno pa je gurnut štift kroz rupu, najvjerovatnije je do loma čoška i došlo jer se stavio šaraf kroz donju rupu a na prednjem bloku nije bilo rupe i onda je donji šaraf širio taj komad čoška a s gornjim su pritezali i normalno da su ga prelomili
traktor018.jpg


i na lijevoj strani je s gornje strane prednji blok malo iznad šarafa pukao
traktor020.jpg


Što s tim, jel se to može varit, jel to treba uopče dirat? Desni čošak prilikom stavljanja novog dihtunga samo treba zabrtvit s diht masom i možda bi to bilo najmudrije rješenje. Trebat će cijeli traktor prebrtvit a ne samo ono što sam napisao jer se na svim spojevima kučišta vide kapljice ulja s donje strane i lagano ostaje trag na podu.

To zavari ako ne znaš to varit(moraš kovat)onda odnesi u rijeku u TREATRADE.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Gdje ima za kupit tog prešpan kartona od 0,2 mm u knjižarama, papirnicama? Papir za crtanje je pretanak?

Ne treba bit0, 2mm (0,2mm je orginal)koliko je tanji toliko skineš limova ali na koroni pazi da ne približiš previše pinjonu jer će najprije zujat lagano preskakat a kasnije puknut pinjon.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
To zavari ako ne znaš to varit(moraš kovat)onda odnesi u rijeku u TREATRADE.

Imam CO2 ali to je gus, pretpostavljam, koji se vari elektro s odgovarajučom elektrodom i ne kužim ovo za kovanje, znam da bi se gus trebao prvo zagrijati i nakon varenja polako hladiti da ne pukne.
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
čiji je cilindar, PPT, Kutiski ili..?

Kutiski imaju dosta problema sa brtvljenjem i teško ih je
prepakirati, a da ne bi nakon nekog izvjesnoga vremena opet popustili
i ulje pouštali kroz odušak van, mada je moguć scenari da je stjenaka cilindra oštečena, te da će trebati napraviti stroju obradu


rastavio sam cilindar i utvrdio u čemu je stvar!!

odušak cilindra je bio totalno začepljen sa hrđom i nije dozvoljavalo da se ulje izbaci van!!!

to je riješeno samo mi nije jasno kako je ulje dospjelo ispod klipa, a na gumicama ne vidim nikakva oštećenja!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
rastavio sam cilindar i utvrdio u čemu je stvar!!

odušak cilindra je bio totalno začepljen sa hrđom i nije dozvoljavalo da se ulje izbaci van!!!

to je riješeno samo mi nije jasno kako je ulje dospjelo ispod klipa, a na gumicama ne vidim nikakva oštećenja!!

Gumice su tvre ko plastika i ne brtviju više dobro i
iz toga razloga ti ulje bježi iz komore u komoru...
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Hvala na kontaktima! A Bertolini imaš koju sliku tih zupčanika u diferencijalu i koliko limova je u originalu ispod ležaja? Ti nisi u masivi mogao nabavit te instrument limove pa gdje bi ih onda i ja mogao nabavit.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
imas za elektrode kupiti za variti gizu
ili ga zavari sa inoxom
ako varis ca co2 odma pukne i radi se pjena u varu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
čovjeće nema orginal broj limova , podlaže se idividualno ovisno o toma kako je brko obradio blok a slavko obrusio vratilo .
iz isog stroja ne ispadaju dva ista komada ...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Za instrument limova prvo popijes pivo, a od pivska limenka izradis-isjeces instrument lima.


Uploaded with ImageShack.us
Sk su skupe pare, oskudacija...
 
Posljednje uređivanje:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Imam CO2 ali to je gus, pretpostavljam, koji se vari elektro s odgovarajučom elektrodom i ne kužim ovo za kovanje, znam da bi se gus trebao prvo zagrijati i nakon varenja polako hladiti da ne pukne.


Znam da je gus .Kad mi treba navarit sjedište ventila na gusanoj glavi nosim njima imaju najveći izbor matrijala za dodavanje Sve ostalo varim sam ali sjedišta moraju bit tvrda radi habanja i visoke temperature.Rijeka TI ni daleko.Tako je najjednostavnije.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pozdrav svim forumasima vec vas dugo pratim i puno ste mi pomogli oko sklapanja moga tomo vinkovica 821 ali ima mali problem kardan mi se poceo iskljucivati u radu kada frezam :cry: moze ko malo pojasniti sto bi to mogo biti hvala unapred !
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Za instrument limova prvo popijes pivo, a od pivska limenka izradis-isjeces instrument lima.


Uploaded with ImageShack.us
Sk su skupe pare, oskudacija...

Tako sam ih prije i pravio i od sprejeva ali ovaj put sam bio ljen pa sam naručio dihtunge u Masivi misleć da će bit orginal .Mislio sam da imaju i limova .Ovih većih sa dif. imam sigurno 20ak .Napravio sam ih sad ih imam.A imaju ih i u Hitner-u.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Hvala na kontaktima! A Bertolini imaš koju sliku tih zupčanika u diferencijalu i koliko limova je u originalu ispod ležaja? Ti nisi u masivi mogao nabavit te instrument limove pa gdje bi ih onda i ja mogao nabavit.

U Hitneru ili napravi sam.Limova ima točno onoliko koliko treba da ležajevi imaju potreban zazor.Negdje 1 negdje 5.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
blok mjenjaca (prednji dio) i deklo mjenjaca (zadnji dio) su stegnuti s osam vijaka, centrirani s dva zatika, gore desno i dole lijevo; deklo mjenjaca ima dvije rupe s navojima M12 (gore lijevo i dole desno) za vadjenje istog da se nebi desavale situacije kao na tvom TV-u (kidanje coskova dekla ili bloka mjenjaca)

A tako znači sve je u redu s rupama i moraju biti ti zatici a one rupe na deklu mjenjača koje nemaju par na bloku mjenjača služe da kad se otpuste svi vijci se kroz njih, s pomoču vijaka, rastavi deklo od bloka.
Edosoko najjači si!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh