• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
blok mjenjaca (prednji dio) i deklo mjenjaca (zadnji dio) su stegnuti s osam vijaka, centrirani s dva zatika, gore desno i dole lijevo; deklo mjenjaca ima dvije rupe s navojima M12 (gore lijevo i dole desno) za vadjenje istog da se nebi desavale situacije kao na tvom TV-u (kidanje coskova dekla ili bloka mjenjaca)
to sto je strgano je malo problem sto je puklo po rupi za zatik, ali bolje i to nego da je unutra nesto puklo
sto se tice varenja, moze se variti samo treba odgovarajucu elektrodu, ne znam napamet ozanku.....veci je problem to sve rastaviti i pripremiti, centrirati koliko toliko....na kraju varenje dodje gospodski posao 8)

cep lijevo je odusak, a mozes i sipati ulje kroz njega, puno brze ide nego kroz rupu na rukavcu



pa sta je on citav dan zavrsavao u provalijama???

imao sam jednog takvog musteriju, mislio sam da ce skoncat pod tomicom, ali nije
- zove telefonom; kupi nove pakne sutra dolazim da smontiras
- sutra dodje, skinem dobose, vidim pakne nisu bas lose ali kad zahtijeva stavljaj nove, smontiram, ustimam, isprobam....koci normalno
- nakon mjesec opet zove; yebale te tvoje pakne nista ne valjaju, JA sam kupio nove sutra dolazim da zamijenis
- :shock:
- sutra dodje sav ljut i nabrijan, MIJENJAJ.....
- skini nove pakne, ocisti, osmirglaj, pregledaj dobose, stavi opet nove pakne.....isprobaj, zgnjeci glavic od volan jer svaki put uzjases volan kad zakocis
- nakon dvije sedmice bez narudzbe uleti u avliju k'o Lauda, sav ljut.....; opet slabe kocnice, postelaj!
- samo probam jeli pedala propala, vidim da nije
- djede slabe tvoje noge!!!
- e? mislis da bi to moglo da bude?

Kad smo već kod kočnica .Preradil sam zadnji trap da mogu počet radit pogonsku prikolicu .I kako ću to sve ispitat bez vodene kočnice odlučio sam stavit disk od GTI a i čeljust i to sam isprobaval.Došal je jedan stari(još je živ)sa TV da me vidio kako blokiram kotače po nizbrdo sa punom prikolicomi da želi probat mojTV.Otišal je sa njim doma zaključal ga u garažu stavil ispred novi R4 i ni mi ga htjel vratit dok mu nisam obećal da ću i njemu napravit isto. i bilo je red napravit.Platil je točno tri puta više nego što sam mu rekao.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
imao sam jednog takvog musteriju, mislio sam da ce skoncat pod tomicom, ali nije
- zove telefonom; kupi nove pakne sutra dolazim da smontiras
- sutra dodje, skinem dobose, vidim pakne nisu bas lose ali kad zahtijeva stavljaj nove, smontiram, ustimam, isprobam....koci normalno
- nakon mjesec opet zove; yebale te tvoje pakne nista ne valjaju, JA sam kupio nove sutra dolazim da zamijenis
- :shock:
- sutra dodje sav ljut i nabrijan, MIJENJAJ.....
- skini nove pakne, ocisti, osmirglaj, pregledaj dobose, stavi opet nove pakne.....isprobaj, zgnjeci glavic od volan jer svaki put uzjases volan kad zakocis
- nakon dvije sedmice bez narudzbe uleti u avliju k'o Lauda, sav ljut.....; opet slabe kocnice, postelaj!
- samo probam jeli pedala propala, vidim da nije
- djede slabe tvoje noge!!!
- e? mislis da bi to moglo da bude?

:lol: :lol: :lol: Ova ti je dobra!

21 yes
Ja sam kupovao instrument lim u istoj trgovini kao lagere. Pa oni i služe da se lagere poštela :D

Za mene su varili majstori dif od TV sa: Elektrode Jesenice- Cast Ni Fe
A što kod vas koristite :scratch to neznam. Nemoj to sam varit ako ne umeš i nemoj sa CO2 da se mučiš jer če sve to bit đabe posao. Nosi ti to majstoru pa nek on to uradi jer zna kako i čime.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
21 yes
Ja sam kupovao instrument lim u istoj trgovini kao lagere. Pa oni i služe da se lagere poštela :D

Mislim pa kako ću ja znat kad rastavim kako poštelati te lagere, ležaje jel treba dodavat limove ili vadit?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pisao Bertolini:

Preradil sam zadnji trap da mogu počet radit pogonsku prikolicu

E ovo je interesantno u cijeloj priči... ne pitam za detalje, ali čovjeku skidam kapu. onu PRAVU .... onu ZAGORSKU....:p

Grofe kak si? vozikaš se s prikolicom? Nadogradnja na prikolici je napravljena za kumice i susjede a? Živiš u uvjerenju da te "Grofica" nebu nanjušila...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Pisao Bertolini:

Preradil sam zadnji trap da mogu počet radit pogonsku prikolicu

E ovo je interesantno u cijeloj priči... ne pitam za detalje,





Pisal sam o tome gotovo u detalje samo nisam o kočnicama (dio sam spomenul jučer)i o kompenzaciji razlike brzine vrtnje kardanskih vratila.
 
N

njoki

Guest
tanjurača

Poštovani kolege,

Vidio sam na nekim starim slikama da tomo, moga od milja zovem "OTROV", radi s tanjuračom s 20 tanjura. Moj je lamborđinijev dvocilindraš serija 700, pa me interesira ima li netko iskustva u radu s tanjuračom i da li to uopće ide. Može li to TV vuč i u kojim brzinama.

pozdrav, njoki
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pisao Bertolini:

Preradil sam zadnji trap da mogu počet radit pogonsku prikolicu

E ovo je interesantno u cijeloj priči... ne pitam za detalje,





Pisal sam o tome gotovo u detalje samo nisam o kočnicama (dio sam spomenul jučer)i o kompenzaciji razlike brzine vrtnje kardanskih vratila.

Moram malo pronjuškati, ali to je 800 stranica...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Poštovani kolege,

Vidio sam na nekim starim slikama da tomo, moga od milja zovem "OTROV", radi s tanjuračom s 20 tanjura. Moj je lamborđinijev dvocilindraš serija 700, pa me interesira ima li netko iskustva u radu s tanjuračom i da li to uopće ide. Može li to TV vuč i u kojim brzinama.

pozdrav, njoki
Vjerovatno si video ova kombinacija:


Uploaded with ImageShack.us
Tomo nju vuce, pritoa ispusti velika kolicina dima, a dubina obrada jedva 5 cm. (mozda je slavijin motor?)
Pretesko nesto za TV 700, sama tanjiraca je teska u konstrukcija.
Imeno, ova tanjiraca je za traktor od neki 40-50ks.Kod mene se 539 bori sa nju.
Bolje ti je ova kombinacija:


Uploaded with ImageShack.us
16 diska, laksa konstrukcija nego ova gore,vucice nju tvog TV u 2 direktna.

Moram malo pronjuškati, ali to je 800 stranica...
Pogledaj i u tema "pogon prikolice preko diferencijala" (mehanicka radionica).
Tamo smo pricali.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Kad ja postavim konkretno pitanje od sto junaka nigdje glasa. Pitao sam po dučanima za uljni (prešpan) papir i nigdje nema od 0,2 mm, ima 0,15 i 0,3 mm Tak da ću stavit od 0,3 mm papir jer bolje da ima lufta nego da nema kad kažete da može bit lomova ako su kučišta preblizu,
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Ja sam kupovao instrument lim u istoj trgovini kao lagere. Pa oni i služe da se lagere poštela :D

Za mene su varili majstori dif od TV sa: Elektrode Jesenice- Cast Ni Fe
A što kod vas koristite :scratch to neznam. Nemoj to sam varit ako ne umeš i nemoj sa CO2 da se mučiš jer če sve to bit đabe posao. Nosi ti to majstoru pa nek on to uradi jer zna kako i čime.[/QUOTE]

U SKF-u ne žele više prodat instrument limove posebno nego samo u kitu(ležaj podloška mast) kažu da nemaju pojedinačno.U Trst sam zvaoSKF i kažu da ni problem.Ali zadnje vrijeme ne idem tamo.

Za zavarivanje gize sam mu preporučio najbolju firmu u Rijeci.Ja varim gizu sam.Kad ju varim ne želim nikog bliže.Dosad mi nijedan komad nije pukao na spoju ni blizu.Ali ispočetka sam se napatio ko pas dok nisam naučio. I ni svaka giza istog kemiskog sastava i oblika vezanog ugljika.Kad je režeš po boji iskri otprilike znaš način na koji ćeš je variti.
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav forumašima najboljega poljoprivrednoga foruma!!!

., pozdrav forumskome prijatelju mrga!

., prikoličica stoji u kolnici i čeka kićenje - maskiranje - mačkaranje., pripremam se ve dane za mačkare!, čim uvatim malo slobodnoga vremena idem sa mojom Jezeranskom dičicom u mačkare!., biće slikic i o voj zeki-peki!..., moja GROFICA! meni uvik DA blagoslov!.-

., moja preporuka za tanjurače!, preporučujem svakako OLT tanjurače orginal za tomu od 16 diskova., obećal mi jedan moj prijatelj prospekte o toj i takovoj tanjurači pa ću prikeljit ovde da svi i vidite te tanjurače kako izgljedadu?!..., ja sam delal sa tanjuračom od 16 diskova., najprije sam je vukal sa tomom od 18 ks., a poslje i sa tomom od 26 ks Slavijin motor, pa sa tomom od 30 ks lombardini 21 maj Beograd!, nis imal problema., normalno i TOČNO da se mora pazit pogotovo u strani; na neravnom terenu da nebi došlo do prevraćanja., svi tomice vukle su tanjuraču bez problema., moja tanjurača je bila ko ova sa slikice ča je zakeljil naš vridni član - forumaš danot!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
grofe svaka cast na slikama tomo mi se svida i prikolica


., fala TI forumašu emir!., za pofale o traktoriću i prikoličici!., slikice sam pobrisal jer su krivo bile pokeljene ovde!., već su pokeljene pod temom prima tt!!!, na strani; 175 i 176...

., forumašu brane30!., podrivač za tomu vinkovića postoji!!!., kako za one male traktoriće?, isto tako i za ove malo veće traktoriće!., cijene NOVI podrivača krićedu se od; =3.500,00 do; =8.000,00 kn.-!!!

., lipi VAM pozdrav!, Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
mislim da su tanjurace ipak preveliki zalogaj za TV, mozda obrada zimskog oranja u proljece, nakon silnih minusa i snijega.....
ali opet kazem nisam probao, pa tako nije ni relevantno ono sto tvrdim

otac i ja smo prije kupovine freze bili poceli smisljati nesto slicno ovome na slici, valjak na koji bi navarili mnostvo siljaka, to bi traktor samo vukao, bez upotrebe izlaznog vratila
naravno, samo ovaj zadnji dio bez radnih tijela za podrivanje....

Eno forumas @teskar prodaje tanjirace 16 diska za 200 evra, mislim da je OK cjena.Ko je blize moze da trguje.
Nekog forumasa rekao je da ima tanjiraca za 822, potrazio sam slike ali nista.
Cjene za podrivace od 3500-8000 kune uff:mad:, preskupo, aparatom i brusilicom:finga:
Ja sam to sklepao za TV, prava stvar za voknjak kroz ljeto, ali o cemu sluzi valjak pozadi, koliko usitni zemja? Jel vrjedi da dodam i valjak?


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 
M

mjic.micko

Guest
Sad steme zabrinuli za istrument limove,ona piramida sa zupcanicima sto sam kupio ja sam je vec postavio u zadnji mjenjac,sad moram staru rastavit da vidim koliko ima limova na njoj pa izvadit ovu sto sam postavio pa da vidim staje na njoj pa da dodam ili oduzmem vidjecu sta ce biti a naso sam klingerit o,2mm u Bijeljini 1m² kosta 33 KM kupio sam ga valjda mogne biti taj 1m² za sve
 
M

mjic.micko

Guest
mislim da su tanjurace ipak preveliki zalogaj za TV, mozda obrada zimskog oranja u proljece, nakon silnih minusa i snijega.....
ali opet kazem nisam probao, pa tako nije ni relevantno ono sto tvrdim

otac i ja smo prije kupovine freze bili poceli smisljati nesto slicno ovome na slici, valjak na koji bi navarili mnostvo siljaka, to bi traktor samo vukao, bez upotrebe izlaznog vratila
naravno, samo ovaj zadnji dio bez radnih tijela za podrivanje....

podrivac5radnihtijelafu.jpg

Ovako isto izgleda i sjetvo spremac za vece traktore kod nas sad masovno kupuju i prodaju tanjirace mnogo bolje pripreme zemljiste i laksi su za traktor samo sto na njima se nalazi izmedju podrivaca i ovih zubaca valjci koji su uvrnuti kao spirala i oni lupaju zemlju azubi to sve na kraju lijepo sloze,milina gledat u parcelu kad se sa ti obradi
 
M

mjic.micko

Guest
Da li bi ovakva stvar bila dobra i za vinograd??

Neznam koliko se smije duboko ic po vinogradu morali bi se stavit tockici da se moze regulisat dubina
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh