• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Evo vam neka videa od ovih dana sta sam radio:


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bWCQYmf18sw[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HfQk5gNLkRU[/YT]

nadam se da ce nekog biti korisno:p

Inace trenutno radim remont mom traktora, uskoro bice jos slike i videa u toku sklapanja
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Svaka noga je teška cca 10 kg matrijal sa rezanjem na otpadu je 5 - 8 kuna po kg znači približno 70 kn * 3 = cca 210 kn . ostali dio je iz dvorišta cca 40 kg ( da je kupljen na otpadu po cca 4 kn ) = 160 kn 1 kg boje 50 kn eto oko 300 kn približno . Prošlu nedjelu sam ga pofarbao možda ga ovih dana i probam pa ću vidjeti da li radi .

Lepo i moćno izgleda!Sve pohvale!:prayer:
Sve sreće, u probnom radu, da radi kako si zamislo!
Pozdrav Joe!:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma nije mudrost ali kad nemam tokarski stroj onda moram tražit nekog da mi to napravi.

Imaš dobru ponudu od Bertolinija i dobro je pojasnijo kako on napravi tako da se nema što puno više reči.

Bertolini
Zašto stavljaš piksu od čelika, zbog troškova ili je neki drugi razlog.
Dali napraviš spiralu za podmazivanje?

Jel vi to mesingu kažete bronca ili je nešto drugo u pitanju?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@stefanmkd - dobri klipovi...svaka čast:prayer:
samo tako nastavi...srećan i uspešan rad!:supz:
Pozdrav Joe!:weedman:
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Svaka noga je teška cca 10 kg matrijal sa rezanjem na otpadu je 5 - 8 kuna po kg znači približno 70 kn * 3 = cca 210 kn . ostali dio je iz dvorišta cca 40 kg ( da je kupljen na otpadu po cca 4 kn ) = 160 kn 1 kg boje 50 kn eto oko 300 kn približno . Prošlu nedjelu sam ga pofarbao možda ga ovih dana i probam pa ću vidjeti da li radi .

svaka čas, dobro izgleda, nadam se da će dobro i raditi...ako nije problem kad ga isprobaš da daš komentar kako radi i kako se tomo s njim ponaša....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
svaka čas, dobro izgleda, nadam se da će dobro i raditi...ako nije problem kad ga isprobaš da daš komentar kako radi i kako se tomo s njim ponaša....

Trebalo bi se dobro ponašati jer sam računoa ako neće moći dovoljno duboko vući 3 kom bude vukao 2 , srednjeg vadim , razmak ostaje 60 cm ili ostavljam samo jednog to jest srednjeg , ali vidjećemo .
 
S

staffmen

Guest
koji su to lopovi na tom otpadu.
ja dans otpeljo 170kg zeljeza mjesane debljine uzeli mi po 1,10kn/kg + 5kg aluminija (6kn) i dobio 215kn
a sad cujem tu neku cijenu od 4kn kila ako se otkupi od njih??
lopovi. Makar to im je dodatna zarada samo.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
koji su to lopovi na tom otpadu.
ja dans otpeljo 170kg zeljeza mjesane debljine uzeli mi po 1,10kn/kg + 5kg aluminija (6kn) i dobio 215kn
a sad cujem tu neku cijenu od 4kn kila ako se otkupi od njih??
lopovi. Makar to im je dodatna zarada samo.
Ljepo si primjetio ali i to je u redu jer ako trebaš a slućajno nađeš ono što ti treba prošao si upola jeftinije ali što me boli je to ako uzmeš recimo diferencijal od auta ili neke stare već izrezane utovarke ili hihroulićni cilinder eeeeeeeeeeeeee tu već cijena ide odokativno recimo teško 15 kg ali košta 200 , 300 kunića !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

smiley5842.gif

By arno11 at 2011-02-11
 
D

dalmatino

Guest
Molim vlasnika slike da se ne ljuti što ju koristim, ali mi je zgodna zbog mog pitanja. Dali se priključak za frezu postavlja na traktor kao na slici, ili onaj zub na priključku mora biti okrenut prema dolje. Koliko način postaljanja po vašem iskustvu utiče na kvalitet frezanja, tj dubinu frezanja?

kp097.jpg
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Na koi "zub na priključku " mislis:scratch, ne razumem, obelezi na slika?
Pojasni mali i na koi nacin postavjanja mislis?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Mesing ili mjed je legura bakra i cinka, a bronca je legura bakra i kositra (uglavnom).

Mesing je krhak i tvrd, dok je bronca mekša i prikladnija za klizne lagere.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pretpostavljam da covjek misli na ovo crveno uokvireno!? posto ja neznam budu decki odgovorili cemu to sluzi i kako mora bit postavljeno al po nekoj mojoj logici ako je dobro postavljeno to je granicnik da ne podignes pre visoko frezu i ne slomis kardan!? :scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa mislam da ovako je pravilno, to sluzi da nemozes previse da uzdizes fresu jer bi doslo do pucanje kardana... to mu dolazi kao granicnik.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zar nije obratno ? Da drži frezu da u nekoj rupi ne ode preduboko a i lanac bi trebao biti odozdo jer pretpostavljam da bi ovako lako mogla ušica puknuti !!!!!!!!!:axe:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Zar nije obratno ? Da drži frezu da u nekoj rupi ne ode preduboko a i lanac bi trebao biti odozdo jer pretpostavljam da bi ovako lako mogla ušica puknuti !!!!!!!!!:axe:

Nije!
Da ne bi freza isla preduboko nju drzi hidraulika, hidraulika se nemoze toliko spustiti da bi popucao kardan.
Slika je od kolega gvozdeni, on i najbolje zna!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nije!
Da ne bi freza isla preduboko nju drzi hidraulika, hidraulika se nemoze toliko spustiti da bi popucao kardan.
Slika je od kolega gvozdeni, on i najbolje zna!

Nije mi logićno ali ako je tako prihvaćam . Istina imao sam TV 420 prije 20 g i to sam zaboravio , ali se dobro sjećam kako je dobro dobro dobro radila s obzirom na 822 kojega sada imam .

 
G

GROF

Guest
Molim vlasnika slike da se ne ljuti što ju koristim, ali mi je zgodna zbog mog pitanja. Dali se priključak za frezu postavlja na traktor kao na slici, ili onaj zub na priključku mora biti okrenut prema dolje. Koliko način postaljanja po vašem iskustvu utiče na kvalitet frezanja, tj dubinu frezanja?

kp097.jpg

., lipi pozdrav forumašima!

., veliki pozdrav dalmatino u tvoju predivnu Dalmaciju!!!

., na ovoj slikici NAPAK JE POSTAVLJEN KARDAN!., što znači?, treba ga komplet zarotirat., ča je gori?, treba ić doli., lanci idedu ozdol!!!...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
D

dalmatino

Guest
Hvala svima na odgovorima. Naoko banalno pitanje ali vidim da ima potpuno različitih mišljenja. Gledajući slike po internetu primjetio sam da ljudi koriste oba načina, čak više kao onaj na slici. Ja osobno radio suprotno, ali isto mislim da bi montirano na način kako je na slici dublje frezala, ali bi se pomoću hidraulike manje mogla i podići. Čuti ćemo sutra mišljenja i drugih forumaša:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh