• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Molim vlasnika slike da se ne ljuti što ju koristim, ali mi je zgodna zbog mog pitanja. Dali se priključak za frezu postavlja na traktor kao na slici, ili onaj zub na priključku mora biti okrenut prema dolje. Koliko način postaljanja po vašem iskustvu utiče na kvalitet frezanja, tj dubinu frezanja?

kp097.jpg

Ne ljutim se! To ti je zakacena freza. I ovako mi savrseno funkcionise.
Tako je Medimurec. To je granicnik. Kad ga podignes to se nasloni na blok i u transportu stoji fiksno. Nema da mrda levo-desno freza, mozes da pi.is 3 brzom.
Arno, procitaj tadasnji post. Poluga je za 3 tacka kopcanja.

Video sam da je bio rec o tanjiracama. Imam i ja jednu.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Stigli su gosti, moram da idem.
Pozdrav!!!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svim forumašima!!!!


Ev imam par pitanja:

Vidio sam da u dosta videa trektor vrti kardan(npr kosilica ili freze) dok stoji u mjestu ,pa kako se to uspije uštimat da vrti donji kardan i da stoji u mistu ,

Kako provijeriti dali je stari regler ispravan ...

(kupija bateriju 100 Ah, i neke žice 2,5 mm)
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo jedva stigo da procitam ove stranice nisam bio dugo izgleda.Ovaj pogon od freze je definitivno naopako zavrnut,Svaka cast za podrivace.Ono ravnjanje glave motora jel moze da se koristi pasta za slajfanje ventila ili ima neka druga?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ZJ, Bertolini i 21yes
Hvala na odgovorima u vezi pitanja oko bronce.

Tomislav, izmjeri instrumentom na akumulatoru ako ti se puni u radu traktora ili
pogledaj na ampermetar na instrument tabli koji mora barem malo iči u plus kad traktor radi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zdravo drustvo jedva stigo da procitam ove stranice nisam bio dugo izgleda.Ovaj pogon od freze je definitivno naopako zavrnut,Svaka cast za podrivace.Ono ravnjanje glave motora jel moze da se koristi pasta za slajfanje ventila ili ima neka druga?

Može se ta pasta koristit.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ZJ, Bertolini i 21yes
Hvala na odgovorima u vezi pitanja oko bronce.

Tomislav, izmjeri instrumentom na akumulatoru ako ti se puni u radu traktora ili
pogledaj na ampermetar na instrument tabli koji mora barem malo iči u plus kad traktor radi.

Kako podesit instrument i kako vidit jeli puni tj kako primjetit jel puni
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pozdrav svim forumašima!!!!


Ev imam par pitanja:

Vidio sam da u dosta videa trektor vrti kardan(npr kosilica ili freze) dok stoji u mjestu ,pa kako se to uspije uštimat da vrti donji kardan i da stoji u mistu ,

Kako provijeriti dali je stari regler ispravan ...

(kupija bateriju 100 Ah, i neke žice 2,5 mm)

Recimo da imas cjepač i logično je da izlazni kardan mora raditi i traktor stajati u mjestu,e pa ovako podesi mjenjače .gornji mjenjač sa desne strane stavis bilo gdje samo ne u ler znači ,brza spora, rikverc a donji mjenjač obavezno u ler , donji mjenjač sa lijeve strane u poziciju uključeno i tada ce ti se kardan okretati a traktor stajati u mjestu naravno moras uključiti i mjenjač sa lijeve strane ispod sjedala u spore ili brze okretaje i to ti je to.baterija 85 Ah u vrh glave a moze i 75 bez brige.
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kako podesit instrument i kako vidit jeli puni tj kako primjetit jel puni

Neznam kakav imas instrument?


Uploaded with ImageShack.us

Najprvo stavi na 200 V merno podracje(za vo slucaj da ne puni previse, otkud znas!), a posle na 20 volti, naravno jednosmjerni (DC) napon.
Ako je instrument digitalni nemas brige za vo slucaj da pomesas +,-, a ako je analogni treba vnimavat, crni kabel ti je -, a crveni +.
Punjenje treba bit 14 V, tolerancija +- 0.8 V. (13.2-14.8 V) Sve van ovi granici nije dobro, dakle regler ne valja.
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Neznam kakav imas instrument?


Uploaded with ImageShack.us

Najprvo stavi na 200 V merno podracje(za vo slucaj da ne puni previse, otkud znas!), a posle na 20 volti, naravno jednosmjerni (DC) napon.
Ako je instrument digitalni nemas brige za vo slucaj da pomesas +,-, a ako je analogni treba vnimavat, crni kabel ti je -, a crveni +.
Punjenje treba bit 14 V, tolerancija +- 0.8 V. (13.2-14.8 V) Sve van ovi granici nije dobro, dakle regler ne valja.

ok... meni je neki specijalni instrument ..nema podešenje po naponima imaš samo ac ,dc ,otpor,onda neš s diodama i tak o..a može do 5000 v
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
kaćenje freze

Ne ljutim se! To ti je zakacena freza. I ovako mi savrseno funkcionise.
Tako je Medimurec. To je granicnik. Kad ga podignes to se nasloni na blok i u transportu stoji fiksno. Nema da mrda levo-desno freza, mozes da pi.is 3 brzom.
Arno, procitaj tadasnji post. Poluga je za 3 tacka kopcanja.

Video sam da je bio rec o tanjiracama. Imam i ja jednu.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Stigli su gosti, moram da idem.
Pozdrav!!!

Pozdrav svima, javljam se iz Slovenije kao uvezeni član pa imao bi primedbu oko kopčanje freze uz Tomo Vinković na 4 vijke: dakle ono što je na slici kardan je 100% naopako, neki forumaši imaju pravo, a svoju tvrdnju zagovaram zato, što imam original upustvo za upotrebu ove freze, onaj zadržač koristi, da freza NE ide preduboko (najveća dubina frezanje je 18 cm to jest do sredine osovine i ništa više!), ako je zadržać obrnu na gore velika je mogučnost da se izčupa šarafe iz kućišta, njadam se, da sam objasnio iz prve ruke (original upustva)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav svim forumašima!!!!


Ev imam par pitanja:

Vidio sam da u dosta videa trektor vrti kardan(npr kosilica ili freze) dok stoji u mjestu ,pa kako se to uspije uštimat da vrti donji kardan i da stoji u mistu ,

Kako provijeriti dali je stari regler ispravan ...

(kupija bateriju 100 Ah, i neke žice 2,5 mm)

Kasnim s odgovorom,ali ko sto je gorski rekao....reduktor stavis u bilo koji polozaj (brze,spore,ili rikverc) a mjenjac u ler,ukljucis donji kardan, te polugu ispod sjedala u zeljeni polozaj(brza ,spora)
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ok... meni je neki specijalni instrument ..nema podešenje po naponima imaš samo ac ,dc ,otpor,onda neš s diodama i tak o..a može do 5000 v

Aha, onda to ti je instrument sa "range" opcija, to mi je malo tesko ovako objasnit:scratch:mad:

Danas mi je pala jedna dobra prilika, kupio sam 2 glave od dvobrazdni plug batuje za 25 evrici, sada treba da napravim ram za pluga, i 3t kopcanje.
Batuje je batuje, sve drugo je samo plug. Onaj dvobrazdni plug koi imam, je tvornicki za tog traktora, i je zivo gov*o od pluga, jos od prvi dan nisam zadovolen, uvalicu ga nekoga, ne sve tvornisko valja, i meni sada zanimaju neki dimenzije od rama, zelim da bude ko originala:


Uploaded with ImageShack.us
Zamolujem ko ima ovog pluga ako mu nije tesko da mi izmjeri ovi dimenzije.

@askaj, daj spodeli sa nama to uputstvo?
Pozdrav:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Aha, onda to ti je instrument sa "range" opcija, to mi je malo tesko ovako objasnit:scratch:mad:

Danas mi je pala jedna dobra prilika, kupio sam 2 glave od dvobrazdni plug batuje za 25 evrici, sada treba da napravim ram za pluga, i 3t kopcanje.
Batuje je batuje, sve drugo je samo plug. Onaj dvobrazdni plug koi imam, je tvornicki za tog traktora, i je zivo gov*o od pluga, jos od prvi dan nisam zadovolen, uvalicu ga nekoga, ne sve tvornisko valja, i meni sada zanimaju neki dimenzije od rama:


Uploaded with ImageShack.us
Zamolujem ko ima ovog pluga ako mu nije tesko da mi izmjeri ovi dimenzije.

@askaj, daj spodeli sa nama to uputstvo?
Pozdrav:partyman:

sutra ti budem izmjerio tocno samo moj jos ima i pomak levo desno !
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Aha, onda to ti je instrument sa "range" opcija, to mi je malo tesko ovako objasnit:scratch:mad:
:

ma znam ja baratat s njim vec sam dosta toga mirija .p.s. elektrotehničar sam hehe .-...xd... nego ,,,sad mi još molinte reci kak se spaja regler ... na izvodu alternatora imaju 3 žice žuta2x crvena 1x i kako dalje..


znam da ima objašnjenja na ovom forumu ali ko ce vrtit 900 stranica i tražit... :blackeye
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro nam došao @askaj
Pozdrav svim forumašima!!!!
Ev imam par pitanja:

Vidio sam da u dosta videa trektor vrti kardan(npr kosilica ili freze) dok stoji u mjestu ,pa kako se to uspije uštimat da vrti donji kardan i da stoji u mistu ,

Kako provijeriti dali je stari regler ispravan ...

(kupija bateriju 100 Ah, i neke žice 2,5 mm)

PLAY - zamisli kad frezaš radi kardan...ako samo izbaciš iz brzine(1-2-3), šta se dešava?...traktor stane, a kardan se i dalje okteće...to ti je to!

Jesi povezao regulator, ili tek sad krećeš sa povezivanjem?
Koji ti je regulator? Čajavec?

A što se tiče instrumenta - staviš ga na DC, prikačiš na akumulator i samo čitaš...

Pozdrav Joe!:mrgreen:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
DANOT
prosetal se do garaže pa evo ti dimenzija
D1 - 66 cm
D2 - 28 cm
D3 - 10 cm
D4 - 32 cm
D5 - 46 cm
sretno s izradom :supz:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
ma znam ja baratat s njim vec sam dosta toga mirija .p.s. elektrotehničar sam hehe .-...xd... nego ,,,sad mi još molinte reci kak se spaja regler ... na izvodu alternatora imaju 3 žice žuta2x crvena 1x i kako dalje..


znam da ima objašnjenja na ovom forumu ali ko ce vrtit 900 stranica i tražit... :blackeye

To vise nije pitanje za meni:finga:
Ja nikada i nisam imao problema sa originalni alternator, ili regler, nikad me nije izneverio, na stari TV-18 je radio 30 godina i tako je prodan, tako da ja nisam to popravao i iskusio.
Vjerovatno nekog drugi ce ti odgovori.

@brane30, hvalati za ekspresni odgovor,nisti trebao u ovo doba, nije meni to tako hitno, ali do ljeto plug bice gotov.
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima!
Dobro nam došao @askaj


PLAY - zamisli kad frezaš radi kardan...ako samo izbaciš iz brzine(1-2-3), šta se dešava?...traktor stane, a kardan se i dalje okteće...to ti je to!

Jesi povezao regulator, ili tek sad krećeš sa povezivanjem?
Koji ti je regulator? Čajavec?

A što se tiče instrumenta - staviš ga na DC, prikačiš na akumulator i samo čitaš...

Pozdrav Joe!:mrgreen:


Nisam još povezivo regler! testiram stari regler čajavec je!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh