• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

dalmatino

Guest
Pozdrav svima, javljam se iz Slovenije kao uvezeni član pa imao bi primedbu oko kopčanje freze uz Tomo Vinković na 4 vijke: dakle ono što je na slici kardan je 100% naopako, neki forumaši imaju pravo, a svoju tvrdnju zagovaram zato, što imam original upustvo za upotrebu ove freze, onaj zadržač koristi, da freza NE ide preduboko (najveća dubina frezanje je 18 cm to jest do sredine osovine i ništa više!), ako je zadržać obrnu na gore velika je mogučnost da se izčupa šarafe iz kućišta, njadam se, da sam objasnio iz prve ruke (original upustva)



Uploaded with ImageShack.us
Slažem se s tobom Askaj i ostalima koji tako misle. U svom prijašnjem postu napisao sam da i ja kačim frezu tako kako si ti objasnio, Grof i ostali. Napomenuo sam da je većina slika na koje sam naišao suprotna od tvog, mog mišljenja i mišljenja većine. pa sam sam sebe zapitao dali sam ja možda pogriješio. Ujedno sam našao jednu sliku svog starog kardana kojeg više ne koristim jer sam s frezom koju sam kupio prije par godina dobio i kardanski priključak koji je već bio spojen na frezu s graničnikom okrenuti prema dolje. Od tada tako ga i koristim.
Isto mi je glupo što je mazalica okrenuta prema zemlji.
[URL=http://img687.imageshack.us/
Ovaj graničnik mi izgleda kraći nego bi trebao biti, biće pukao prijašnjem vlasniku.
Inače freza mi je na PE-18 tako da kad je hidraulikom maksimalno podignem, kušište freze dođe skoro do blatobrana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
freza

Slažem se s tobom Askaj i ostalima koji tako misle. U svom prijašnjem postu napisao sam da i ja kačim frezu tako kako si ti objasnio, Grof i ostali. Napomenuo sam da je većina slika na koje sam naišao suprotna od tvog, mog mišljenja i mišljenja većine. pa sam sam sebe zapitao dali sam ja možda pogriješio. Ujedno sam našao jednu sliku svog starog kardana kojeg više ne koristim jer sam s frezom koju sam kupio prije par godina dobio i kardanski priključak koji je već bio spojen na frezu s graničnikom okrenuti prema dolje. Od tada tako ga i koristim.
Isto mi je glupo što je mazalica okrenuta prema zemlji.

Ovaj graničnik mi izgleda kraći nego bi trebao biti, biće pukao prijašnjem vlasniku.
Inače freza mi je na PE-18 tako da kad je hidraulikom maksimalno podignem, kušište freze dođe skoro do blatobrana.

Dalmatino slažem se s tobom i kod nas u SLO ima pumo ljudi koji greše oko toga kako se spoji kardan i freza
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Dalmatino slažem se s tobom i kod nas u SLO ima pumo ljudi koji greše oko toga kako se spoji kardan i freza

>Dalmatino reci mi prodaš ovaj kardan ili si već prodao?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
sutra ti budem izmjerio tocno samo moj jos ima i pomak levo desno !

Takav plug ima i serija 400,500 itd koji su manj ali istog izgleda i serija 700 koji su veci sa drugačijim prihvatom na tri točke.ja imam taj veći ako ti treba taj ok dat ću ti mjere.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
je kupi si ferrari pa da vidis nis nebus mogel narediti kak ni moj sused kupil ga da se pokaze pa sad se pokazuju racuni od servisa !!!

koja je fora s utezima na sva 4 kotača ? mislim ovi od 50 kg i 75 kg ?
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A jeli dovoljno da se rukom okrece ili se moze naprimer u strug pa lagano da se okrece

Može to sa rukom jer je aluminij i on je mekan pa ide ručno.
Ja ju vrtim po četvrtinama, da nebi jednu stranu postrugao više od druge.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
je kupi si ferrari pa da vidis nis nebus mogel narediti kak ni moj sused kupil ga da se pokaze pa sad se pokazuju racuni od servisa !!!

koja je fora s utezima na sva 4 kotača ? mislim ovi od 50 kg i 75 kg ?

Pitaj malo drugačije, neznam na šta misliš.
Original utegi za TV postoje 25kg i 50kg.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako se taj malčer, helikopter misli koristit tamo gdje ima kamena po meni ne bude dobro, trebao bi imati lance

Uploaded with ImageShack.us
Imali nekih podataka o prozvođaču , iskustvima , broju okretaja , ovog strojćeka ( sa lancima )
 
M

mjic.micko

Guest
Imali nekih podataka o prozvođaču , iskustvima , broju okretaja , ovog strojćeka ( sa lancima )

Ima na Bosanskom oglsu www.pik.ba covjek je iz Lukavca kod Tuzle i pravi ovakve kosacice za sve velicine traktora ja sam ga vec kontaktiro za cijenu od 1m za TV sa nozevima i kaze da kosta 900 KM ili 450 € a ovakav sa lancima bi moro biti jos jeftiniji ili da napravi sa nozevima pa da posle sam po potrebi stavis lance
 
M

mjic.micko

Guest
koliko otprilike kosta ovakav kardan

Za cijenu nema pravila menije trebo takav kardan kad sam kupovo frezu nije imala komletan kardan falio mu samo onaj mali zglobu,u Rumi na vaseru sam gledo za polovan traze 100 €, u prodavnici djelova za taj mali zglob nov 50 € a ja sam opet nasao u ekstra stanju mada sam moro otic u jednom pravcu 75km za 50 KM ili 25 €,tako da je situacija zategnuta ko babine gace,ko koga zajebe ja bi tako reko
 
M

mjic.micko

Guest
Imali nekih podataka o prozvođaču , iskustvima , broju okretaja , ovog strojćeka ( sa lancima )

Stose tice broja okretaja ima ljudi koji su stavljali kutni reduktor 1/1 i zale se da nekosi dobro sporo okrece za takve stvari,po onim sto sam ja gledo vecina ih stavlja diferencijal od nekog auta i na njima je vecinom 4/1 ali kad se okrene kontra tojes tamo gdje je bio tocak zavrnut tu da dodje prikljucak kardana a na sredinu gdeje na autu bio zakacen kardan to okrenut dole u kutiju kosacice i na to namontirat prirubnicu na koju ce ici noz lanci,stose tice noza ja bi stavio tri noza fino rasporedjena od gibnja od auta a na njihove krajeve letece nozeve od rotacionie traktorske kosacice da se mogu strit i mjenjat, a rotacione iz tog razloga sto kad udari noz u nesto nece doc do pucanja noza jer on se avtomaci okrene za 360 %,sa takvim kosacicama ljudi kose ambroziju visociju od traktora a ono sto je pokoseno nemora da se kupi i pali moze da se zaoraje bez ikakvih problema jer ostane samljeveno kao iza parkovske kosacice,Ja sam tu ako vas jos sta bude zanimalo i ja chocu to da pravim da kosim vocnjake ovdje kod mene nema malih traktora pozzz.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Stose tice broja okretaja ima ljudi koji su stavljali kutni reduktor 1/1 i zale se da nekosi dobro sporo okrece za takve stvari,po onim sto sam ja gledo vecina ih stavlja diferencijal od nekog auta i na njima je vecinom 4/1 ali kad se okrene kontra tojes tamo gdje je bio tocak zavrnut tu da dodje prikljucak kardana a na sredinu gdeje na autu bio zakacen kardan to okrenut dole u kutiju kosacice i na to namontirat prirubnicu na koju ce ici noz lanci,stose tice noza ja bi stavio tri noza fino rasporedjena od gibnja od auta a na njihove krajeve letece nozeve od rotacionie traktorske kosacice da se mogu strit i mjenjat, a rotacione iz tog razloga sto kad udari noz u nesto nece doc do pucanja noza jer on se avtomaci okrene za 360 %,sa takvim kosacicama ljudi kose ambroziju visociju od traktora a ono sto je pokoseno nemora da se kupi i pali moze da se zaoraje bez ikakvih problema jer ostane samljeveno kao iza parkovske kosacice,Ja sam tu ako vas jos sta bude zanimalo i ja chocu to da pravim da kosim vocnjake ovdje kod mene nema malih traktora pozzz.
ovo je u redu , ja imam sa noževima i kosi dobro ja zadovoljan ali ima trenutaka kada nož tuće po kamenju i tada srce boli , vidio sam ovo sa lancima pa me dosta zainteresiralo .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh