• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kakvi sad alternator , kaj ne koristiš alt. orginal , onaj koji je ispod zamašnjaka?




Normalno da može , novu , drugu , doštukaj ..sve kaj ti padne napamet.
Samo nemoj produžiti vodovodnom cijevi.



OK ,šta je sa reglerom. Stari alternator je loš !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
OK ,šta je sa reglerom. Stari alternator je loš !
Ako imaš alternator od " jugića " onda ne trebaš taj regler .
Taj regler ide samo u kombinaciji s alternatorom ispod zamajca ..(i još s jedno 200 tipova ugrađenim po kojekakvim motorima( da me se ne bi lovilo na rijeć))
Kako si ispitao stari alternator?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ako imaš alternator od " jugića " onda ne trebaš taj regler .
Taj regler ide samo u kombinaciji s alternatorom ispod zamajca ..(i još s jedno 200 tipova ugrađenim po kojekakvim motorima( da me se ne bi lovilo na rijeć))
Kako si ispitao stari alternator?

Lipo! Upalija traktor i stavija min gas i gledan ja kad ono 8v n ti boga mislin se ja šta je ovo ....kad da gasa popne se jedva na dvanest ...s maksimalnin gason nešto mi tu smrdi pa nebi tija shebat ... a reci mi kako to da netriba regler????
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Lipo! Upalija traktor i stavija min gas i gledan ja kad ono 8v n ti boga mislin se ja šta je ovo ....kad da gasa popne se jedva na dvanest ...s maksimalnin gason nešto mi tu smrdi pa nebi tija shebat ... a reci mi kako to da netriba regler????

Sam alternator ima svoj regler unutra
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Lipo! Upalija traktor i stavija min gas i gledan ja kad ono 8v n ti boga mislin se ja šta je ovo ....kad da gasa popne se jedva na dvanest ...s maksimalnin gason nešto mi tu smrdi pa nebi tija shebat ... a reci mi kako to da netriba regler????
Pretpostavljam da si to mjerio kad je regler bio otpojen ..znać ćisti izlaz od alternatora ?

Alternator od jugića ne treba regler jer ga ima na sebi .
Postoje neke vrste alternatora koje nemaju na sebi regler ..a izgledaju isto , gotovo slićno , zato pucaj na jugica , zastava ..itd. bilo koja iskra ..pa ćak i bosch (golf , 1,2 ..stari pasati ..itd
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pretpostavljam da si to mjerio kad je regler bio otpojen ..znać ćisti izlaz od alternatora ?

Alternator od jugića ne treba regler jer ga ima na sebi .
Postoje neke vrste alternatora koje nemaju na sebi regler ..a izgledaju isto , gotovo slićno , zato pucaj na jugica , zastava ..itd. bilo koja iskra ..pa ćak i bosch (golf , 1,2 ..stari pasati ..itd


A kako cu onda spojit na regler kontrolnu žaruljuicu taster... iostale đinđe ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A jel oni taj regler imaju na sebi ili u sebi da znan raspoznat
Na ovoj slici je reger na altu , ova siva kutija na gornjoj strani .
IA0595.jpg
ovo je taj regler vani
Iskra_Alternator_Voltage_Regulator_IK404_FOR_USE_ON_KHD.jpg
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Medimurec
Kod tebe je kutni prijenos sa omjerom 1:1. Pa dobro, ako bi trebao neke veče okretaja kardana imaš dosta izbora jer su ti 4 moguče brzine na kardanu.
Jes probao kako ide sa nekom večom brzinom.
jesam,i ide u svim brzinama samo ovisi o velicini trave negdje u vecoj brzini a kad sam probao kosit lobodu i ambroziju 1,2m onda na najsporijim okretajima kardana i ide bez problema jer ga inace na vecim okretajima gusi, malo je ipak pre slab za tako veliku travu tj korov al za sve normalno do 40cm radi super!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Da li netko ima iskustva sa malčiranjem kukuruzovine s malim Tomekom? Ak se može barem po jedan red?
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Plug

Postovanje svim ljubiteljima TOME VINKOVICA!!

evo jedno pitanje kako da odvojim plug batuje od onog nastavka koji se kopca na U profil ,samo da mi ostane ona cijev??
:supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Postovanje svim ljubiteljima TOME VINKOVICA!!

evo jedno pitanje kako da odvojim plug batuje od onog nastavka koji se kopca na U profil ,samo da mi ostane ona cijev??
:supz:

Pokušaj slikati lakše će biti odgovoriti,,,,,,,,,,
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Postovanje svim ljubiteljima TOME VINKOVICA!!

evo jedno pitanje kako da odvojim plug batuje od onog nastavka koji se kopca na U profil ,samo da mi ostane ona cijev??
:supz:
Ako imaš jednobrazdni plug dovoljno ti je da izvučeš onaj okrugli klin na početku "cijevi" i onaj prsten u kojeg on djelomično ulazi. Tad spojnicu samo izvučeš.
Ako imaš dvobrazdni plug, onda moraš još odviti onu matici s kojom je povezan vijak za reguliranje nagiba pluga na poluokrugloj ploči.
Na slici ti je spojnica priključena na tanjurače, ali to ti je isto.
 

Prilozi

  • Tanjurače TV Spojnica.JPG
    Tanjurače TV Spojnica.JPG
    37.5 KB · Pregleda: 208
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Ako imaš jednobrazdni plug dovoljno ti je da izvučeš onaj okrugli klin na početku "cijevi" i onaj prsten u kojeg on djelomično ulazi. Tad spojnicu samo izvučeš.
Ako imaš dvobrazdni plug, onda moraš još odviti onu matici s kojom je povezan vijak za reguliranje nagiba pluga na poluokrugloj ploči.
Na slici ti je spojnica priključena na tanjurače, ali to ti je isto.

Hvala jednobrazni je plug :supz:
 
G

GROF

Guest
da vas pitam dali se isplati staviti hidraulicni volan na seriju 800 i koliko bi to kostalo ?:scratch

., lipi pozdrav starim i svakako NOVIM forumašima!

., forumašu brane30!., evo da TI probam odgovorit na tvoje pitanje!?;
- svakako da se isplati metnut hidraulični volan!, za ugodu u vožnji., nebo i zemlja, moja preporuka svakako hidraulični volan za sve serije tomica!.-

- orginalni hidraulični volan košta od; =3.500,00 kn do; =12.000,00 kn., ča znači da sve zavisi o kome modelu traktora ili "volana" se dela?., evo preporučavam forumašu; brane30 da se javiš našeme forumašu; Aco93-i!., on je ovde negdi napisal da firma iz Žminja radi sve komplet =5.500,00 kn.-., pa predlažem da njega kontaktiraš da ti da brojeve telefona i sve ča te interesira on zna!!!...

., lipi Vam pozdrav svim skupa, aj Bog!, čitamo se ...
 
C

cesmina

Guest
malčer

Pozdrav
Jel može pomoć
Imam tv 821 trebo bi malčirati granje do max 2cm-nakon rezidbe maslina.
Mislio sam granje nakon rezidbe prenjet na cistinu di ima zemlje(kod mene vam je sami kamen ) i izmalčirat.
Jel to moguce sa tomicom 821 i sa kojim malčerom?
Hvala vam ljepo na pomoći
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Da li kod TV 523 kardan moze da se okrece kad traktor stoji u mestu?

naravno da može par kometara prije je već opisan postupak kako.
dakle mjenjač za redukciju (brze -rikverc - spore) u brzini, mjenjač brzina u leru, a ostali mjenjači vezani za kardan u radnom položaju
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh