• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Ovakvu sam kupijo novu u trgovini sa greškom. Ma ko bi to pomislijo da prodavaju sa greškom.

Eto, ovo ispod je kako treba, bez greške. Da da nebude više dvoumice. Kome treba nek si isprinta i naljepi na traktor.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18423382.jpg

Firemanpeter, pozdrav.
Pogledaj broj okretaja kardana pored ručice ispod sjedala s lijeve strane. Ne bi li trebalo zamijeniti mjesta 1000 i 2000; 1400 i 540?
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Firemanpeter koliko si platio ovu naljepnicu?

Ja sam u Bjelovaru platio čini mi se 80 kn, samo mislim da nije ispravna zbog rasporeda broja okretaja kardana. Broj je Grof stavio na forum, imam ga negdje, mogu potražiti.
Evo ga: 043 211 830
 
Posljednje uređivanje:
C

cesmina

Guest
malčer

Valjda ima neko sa malčerom da pomogne savjetom
Nebi htio uzeti nesto krivo pa da poslje kukam.
Trenutno razmisljam uzet roto malcer 3 noza 150 cm sirine.Ili nešto po vašoj preporuci .
Malčiro bi grane jer nemam više živaca ni vremena spaljivati granje maslina nakon rezidbe.
Hvala na pomoci
 
C

cesmina

Guest
malčer

sad naso na njihovim stranicama da vrti motor od 19 na vise konja.ino mmt 105 sa y nozevima jel to tv 821 moze pogoniti,na stranici je jedno a praksa je ono sto vrjedi.
pozdrav
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
sad naso na njihovim stranicama da vrti motor od 19 na vise konja.ino mmt 105 sa y nozevima jel to tv 821 moze pogoniti,na stranici je jedno a praksa je ono sto vrjedi.
pozdrav

pozdrav

o malčerima imaš u temi hittner,a ovi roto malčeri ili roto kose po mom mišljenju nisu baš prikladni za granje,oni su više za travu
 
M

mjic.micko

Guest
pozdrav

o malčerima imaš u temi hittner,a ovi roto malčeri ili roto kose po mom mišljenju nisu baš prikladni za granje,oni su više za travu

I ja mislim da ove roto kose nece to nesto bogzna usitnit mozda bi sa frezom to mogo uradit bolje bojim se da neces sjebat nozeve brzo sa granjem,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Valjda ima neko sa malčerom da pomogne savjetom
Nebi htio uzeti nesto krivo pa da poslje kukam.
Trenutno razmisljam uzet roto malcer 3 noza 150 cm sirine.Ili nešto po vašoj preporuci .
Malčiro bi grane jer nemam više živaca ni vremena spaljivati granje maslina nakon rezidbe.
Hvala na pomoci

OTVORI I GLEDAJ REDOM


http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?kat=MALCE&prikaz=lista
MESSIS malčeri male kosilice


Gledaj redom i odlući . malčera ima od 8 - 350 ks roto malčer na što ti vjerojatno misliš je za malčanje trave to jest kada je pokosiš nemožeš je sakupljati , i koristiti kao za prehranu životinja jer je sva sasjeckana međuim taj stroj može samljeti i poneku grenšicu i debljeg promjera ali NE KONSTANTNO mljevenje voćarskih ostataka . Mislim da bi reduktor vrlo brzo sredio .

Ili tebi u stvari treba OVO :

http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=HA&prikaz=opis
MESSIS strojevi za usitnjavanje biljnih ostataka

 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Od ovih svig brava koja je ta nova.... ako je ova za palit koliko si je platija?

Desna donja crna je nova, lijevo ima dva stupnja, grijanje pa paljenje, desno jedan stupanj, paljenje. Proizvođač je naš iz Samobora, 85 kn. Desno gore, crveno je glavni prekidač.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nebu islo...
freza ima pre male okretaje za nest takvog...:finga:
bar kolko ja znam...
pozdrav!

freza je za zemlju a ne granje i travu
ko ne vjeruje neka proba !!!!
 
C

cesmina

Guest

OTVORI I GLEDAJ REDOM


http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?kat=MALCE&prikaz=lista
MESSIS malčeri male kosilice


Gledaj redom i odlući . malčera ima od 8 - 350 ks roto malčer na što ti vjerojatno misliš je za malčanje trave to jest kada je pokosiš nemožeš je sakupljati , i koristiti kao za prehranu životinja jer je sva sasjeckana međuim taj stroj može samljeti i poneku grenšicu i debljeg promjera ali NE KONSTANTNO mljevenje voćarskih ostataka . Mislim da bi reduktor vrlo brzo sredio .

Ili tebi u stvari treba OVO :

http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=HA&prikaz=opis
MESSIS strojevi za usitnjavanje biljnih ostataka


hvala na odgovoru i preporuci-idem trazit cijene tih drobilica grana
pozdrav
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
hvala na odgovoru i preporuci-idem trazit cijene tih drobilica grana
pozdrav

od messisa imaš i cijenik bar za orijentaciju ako nema imam ja komplet sa gudovaćkog sajma ali ima i jeftinije samo treba paziti na kvalitetu i mogućnost servisiranja :partyman: :axe::axe::axe: nedaj bože
 
M

mjic.micko

Guest
takodje imam zanimljiv prikljucak, originalan malcer za pasquali, gradnje kao freza - kardan, remenice, i valjak kao kod freze samo sto ima krace i pokretne nozeve
zanima me smjer okretanja kod ovih prikljucaka, dali se okrece kao i freza ili kontra?

Trebalo bi da se okrece isto kao ifreza zbog izbacivanja trave i granja nazad,jesul na njemu y nozevi ili cekici,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh