• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ja imam roto kosu tj malcer s reduktorom 1:1 omjera ,promjer kose je 120cm i imam 2 leteca noza gore! samo bi htio napomenuti da sam par puta koristio prijateljev malcer 100cm sa reduktorom 1:2 i tomica od 18 ks se vise mucio s njim nego s ovim mojim od 120 cm i 1:1 redukcijom a ucinak kosnje i s jednim i drugim je skoro isti... moj malo slabije kosi meku tanku travu bas zbog manjih okretaja al sve ostalo radi odlicno! kosio sam i 1,5 m visoku lobodu i ambroziju i ide bez problema! sto se tice okretaja naravno da je bolje da su veci al za to mora bit i jaci traktor...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Medimurec
Kod tebe je kutni prijenos sa omjerom 1:1. Pa dobro, ako bi trebao neke veče okretaja kardana imaš dosta izbora jer su ti 4 moguče brzine na kardanu.
Jes probao kako ide sa nekom večom brzinom.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav svima, javljam se iz Slovenije kao uvezeni član pa imao bi primedbu oko kopčanje freze uz Tomo Vinković na 4 vijke: dakle ono što je na slici kardan je 100% naopako, neki forumaši imaju pravo, a svoju tvrdnju zagovaram zato, što imam original upustvo za upotrebu ove freze, onaj zadržač koristi, da freza NE ide preduboko (najveća dubina frezanje je 18 cm to jest do sredine osovine i ništa više!), ako je zadržać obrnu na gore velika je mogučnost da se izčupa šarafe iz kućišta, njadam se, da sam objasnio iz prve ruke (original upustva)

Pozdrav i dobro došao!

Slažem se sa vama da je onaj kardan prikopčan naopako,
što sam već nekoliko puta potkrijepio sa slikama na ovom forumu.

E da vas pitam dali je moguće da te upute stignu na ovaj forum,
da ih stavite u pdf format ili u obliku slika, pa da ih mogu i ostali članovi imati, jer inače prikupljam sve pisane podatke koji su vezani za Tv traktore.

Hvala na odgovoru..!
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
da vas pitam dali se isplati staviti hidraulicni volan na seriju 800 i koliko bi to kostalo ?:scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
da vas pitam dali se isplati staviti hidraulicni volan na seriju 800 i koliko bi to kostalo ?:scratch

mislim da je to već sažvakon 1000 put u ovj temi,
cijene se kreču od 7500 pa do 10 000 kn ovisno ko ugrađuje i ke se sve ugrađuje i sl...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zna li itko odgovor na pitanje u vezi spajanja reglera? :)
Slikaj regler da ne polomim prste dok ti objasnim za svaki kontakt posebno .
ili nacrtaj kako izgleda .
Možeš i listati forum , biraj ?-da toliko ne faite jedni druge bilo bi sve uredno i pregledno .

Jesi ispitao alternator ?, ako ne radi možeš reglerati do ljeta ništa od zrikavaca .
 
M

mjic.micko

Guest
Kad smo vec kod malcera imali jos neko malcer i koji muje odnos brzina ako nije problem i da kaze kako kosi ali iskreno ja necu sa njim kosit nista visoko puno samo do 30-40cm i toje obicna meka trava,i dalije bolje sa dva ili vise nozeva,gledosam neko stavlja po dva noza na jednom kraju jedan gore drugi dole dali na taj nacin bolje kosi sitnu travu,znali ko imali diferencijala 2/1
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Mislam da svaki diferencijal ima i 1:2:scratch.
Ako blokiras trkaci dobijes 1:4.
Ako blokiras jedna poluosovina dobijes 1:2, ali to i nije dobro!
 
M

mjic.micko

Guest
Mislam da svaki diferencijal ima i 1:2:scratch.
Ako blokiras trkaci dobijes 1:4.
Ako blokiras jedna poluosovina dobijes 1:2, ali to i nije dobro!

Znate kako izgleda pogon od freze osovina je cijela i prolazi kroz tanjirasti tako bi ija uradio sa diferencijalom trkace bi izvadio da se nebi grijali, samo mije problem dif.ja sav vec isao na otpad i gledo dva difa. jedan od starog mercedesa a jedan od BMW i obadva imaju odnos 4/1 ili obrnuto zavisi koju stranu brojis pa mije to puno brzo,1/2 je ja mislim idealnan,neznam kaki je dif. od lade moram se raspitat kod mehanicara kakvog
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovako to izgleda kod mene , prenos je 1:1 , širina 140 cm.....
I što je najvažnije kosi od fine trave do granja i trnja.....
Osim što sam ispočetka napravio konstrukciju od cijevi umjesto punog čelika sve ostalo dobro šljaka već treću godinu....



Uploaded with ImageShack.us

Ma isti je prijenos od lade kao i kod drugih, merđo itd.....
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Slikaj regler da ne polomim prste dok ti objasnim za svaki kontakt posebno .
ili nacrtaj kako izgleda .
Možeš i listati forum , biraj ?-da toliko ne faite jedni druge bilo bi sve uredno i pregledno .

Jesi ispitao alternator ?, ako ne radi možeš reglerati do ljeta ništa od zrikavaca .

Evo skoknuo sam do garaže sliakt:







A i imam pitanje u vezi ugradnje alternatora.

Ova cijev što ide od spremnika ulja za hidrauliku do pumpe ona mi smeta jer bi mi tudan prolazila remenica za alternator , bili moga nju zamieniti ili kupiti neku dužu da neide tim putem ili vec neki savjet?







Hvala svim forumašima na dosadašnjim odgovorima!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
fireman
ma jok nisam farbao,nego sam kupio novi tel. pa sam se i sam zaprepastio kako tomo izgleda na snimku ko da je svjeze farban,a prijasnji k550i je tel. koji je davao vjerne slike tj.onakve kakve su stvarnosti,ostali tel. i fotoaparati daju malo punije boje pa sve to izgleda svjezije
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A i imam pitanje u vezi ugradnje alternatora.
Kakvi sad alternator , kaj ne koristiš alt. orginal , onaj koji je ispod zamašnjaka?



Ova cijev što ide od spremnika ulja za hidrauliku do pumpe ona mi smeta jer bi mi tudan prolazila remenica za alternator , bili moga nju zamieniti ili kupiti neku dužu da neide tim putem ili vec neki savjet?
Normalno da može , novu , drugu , doštukaj ..sve kaj ti padne napamet.
Samo nemoj produžiti vodovodnom cijevi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh