• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
dano zanima me tvoj priključak sa slike,kako se ponaša tomo sa njime,u kojoj
brzini ideš sa njime i koliko duboko
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Da li bi ovakva stvar bila dobra i za vinograd??

Kod mene ljudi i sa veci traktori u velika mjera koriste ovakvi podrivaci, ali sa 10 radni tjela.
Jednom u prolece izoru sa vinogradski 5 brazdni plug, i sve do jesen oraju sa podrivaci. Ovaj isti stroj koristu i za izvlacanje pracke nakon rezidba po vinogradi, ljudi neznaju ni sta je to malcer, samo izvadu oni prednji radni tjela i ostanu samo zadnji.

Jozef, kada orem u voknjak idem u 2-brza oko 10-12 cm,a ako orem u otvorena njiva onda 2-spora i ga pistim max u zemja koliko ga TV moze vuc, dakle oko 15, ako pogodim i pravi uvjeti za oranje ide i 20 cm.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
trebat će ponovo napravit ove čahure za sredinu ove ništa ne valjaju kad stresem traktor na sredini donja ima lufta pola centimetra
traktor023.jpg


a ovako vodoravno isto ima lufta između prednjeg kučišta i zadnjeg, trebalo bi ubaciti podlošku od bronce od barem 1mm
traktor022.jpg


Jel netko radi čahure od bronce? Ima netko sliku kako to izgleda kad je rastavljeno? Neki savjet od vas iskusnijih u vezi ovog problema.


Ovdje nema poklopca, vjerovatno su ona tri vijka za podešavanje gasa pomicana jer je bakrena žica koja ide kroz njih potrgana, jel zna tko što se s kojim podešava da probam podesit da traktor bolje radi?
traktor024.jpg


AC pumpa pušta na poklopcu naftu, trebat će nabavit dihtung poklopca, zanima me jel ona može kuštat naftu u ulje od motora ako je neispravna?
traktor025.jpg


I novi akumulator od 80Ah i 720A bez održavanja, za manje novca sam mogao kupiti 100Ah obični, al kasno je sad, valjda će izdržat i ovaj
traktor026.jpg
 
Posljednje uređivanje:
M

mjic.micko

Guest
trebat će ponovo napravit ove čahure za sredinu ove ništa ne valjaju kad stresem traktor na sredini donja ima lufta pola centimetra

a ovako vodoravno isto ima lufta između prednjeg kučišta i zadnjeg, trebalo bi ubaciti podlošku od bronce od barem 1mm


Jel netko radi čahure od bronce? Ima netko sliku kako to izgleda kad je rastavljeno? Neki savjet od vas iskusnijih u vezi ovog problema.


Ovdje nema poklopca, vjerovatno su ona tri vijka za podešavanje gasa pomicana jer je bakrena žica koja ide kroz njih potrgana, jel zna tko što se s kojim podešava da probam podesit da traktor bolje radi?


AC pumpa pušta na poklopcu naftu, trebat će nabavit dihtung poklopca, zanima me jel ona može kuštat naftu u ulje od motora ako je neispravna?

I novi akumulator od 80Ah i 720A bez održavanja, za manje novca sam mogao kupiti 100Ah obični, al kasno je sad, valjda će izdržat i ovaj

Imas slike za piksnovanje zgloba moras se vratit malo unazad ja sam vec to isto pito pa je neko vec izbacivo za taj model ja mislim nisam sigura Firemanpeter je to objasnjavo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo fireman

Novi član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
16
e da si to pitao prije tjedan dana . moj tv 732 je bio raskopan baš zbog repariranja sredine. sada nemam slike ali nije ti ti nikakva mudrost. rođak mi baš radi sa tokarskim strojem i napravio je brončane pikse 2x za naprijed i jednu veliku (oko koje se traktor zakreće bočno) - ali ona je čelična i iskopana je spirala na njoj kako bi se mast bolje razvukla i podmazivala. meni uzeo samo 300kn a inače specijalci uzimaju 1000kn pa čak do 2500kn.

Jel netko radi čahure od bronce? Ima netko sliku kako to izgleda kad je rastavljeno? Neki savjet od vas iskusnijih u vezi ovog problema.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
e da si to pitao prije tjedan dana . moj tv 732 je bio raskopan baš zbog repariranja sredine. sada nemam slike ali nije ti ti nikakva mudrost. rođak mi baš radi sa tokarskim strojem i napravio je brončane pikse 2x za naprijed i jednu veliku (oko koje se traktor zakreće bočno) - ali ona je čelična i iskopana je spirala na njoj kako bi se mast bolje razvukla i podmazivala. meni uzeo samo 300kn a inače specijalci uzimaju 1000kn pa čak do 2500kn.

Jel netko radi čahure od bronce? Ima netko sliku kako to izgleda kad je rastavljeno? Neki savjet od vas iskusnijih u vezi ovog problema.

Evo jedne piksirane i jedne koja to čeka.Ove su malo kraće jer su od manjih modela.Piksiranje 200kn moj matrijal.Toleranca 3stote(0,03mm)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ma nije mudrost ali kad nemam tokarski stroj onda moram tražit nekog da mi to napravi. Gdje taj tvoj rođak radi s tokarskim strojem doma ili u nekoj firmi?
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Meni izgleda kao da ima dosta lufta i ovako obrađeno. To je bronca?

Ni bronca nego čelik ,lufta ima 0,03mm samo je kraj (2mm)ovakav da ne zajeda prljavštinu.Obrađen je na isti način kao cilindri kod "brušenja".
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Obrađen je na isti način kao cilindri kod "brušenja".
E to je posel, na tokarskom stroju je to nemoguće napraviti u toj toleranci .
Moguće je , stari majstor i dobar stroj ...ali gdje toga ima ?
 

Tomo fireman

Novi član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
16
Ma nije mudrost ali kad nemam tokarski stroj onda moram tražit nekog da mi to napravi. Gdje taj tvoj rođak radi s tokarskim strojem doma ili u nekoj firmi?

radno vrijeme u firmi a poslije doma.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
E to je posel, na tokarskom stroju je to nemoguće napraviti u toj toleranci .
Moguće je , stari majstor i dobar stroj ...ali gdje toga ima ?

Važno je obradit "muški" dio u ovaj drugi se obradi bilo kako dobro zagrije i ubaci piksna ohlađena tekućim dušikom.Onda se strojno obradi kao cilibdar na tolerancu koja ti paši. ali moraju oba djela bit na istoj temperaturi.
 

Tomo fireman

Novi član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
16
Važno je obradit "muški" dio u ovaj drugi se obradi bilo kako dobro zagrije i ubaci piksna ohlađena tekućim dušikom.Onda se strojno obradi kao cilibdar na tolerancu koja ti paši. ali moraju oba djela bit na istoj temperaturi.

:prayer::prayer: naravno sve je bilo na tokarskom i kada se složilo stari moj ljepo za vidjeti. posao trebaju zaditi majstori a ja sam dobar za ponovno strgat.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kolega moj nećeš ti njega strgati,pazit ćeš ti na njega sad kad si ga sredio a oćeš ti još toga napraviti samo da dojdeš meni u smjenu.
 

Tomo fireman

Novi član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
16
kolega moj nećeš ti njega strgati,pazit ćeš ti na njega sad kad si ga sredio a oćeš ti još toga napraviti samo da dojdeš meni u smjenu.

daj si mira aco. ispuco sam se ovaj mjesec... počel san ga sanjat od muke. ja dolazim u ponedjeljak u 1.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
narode dali postoji podrivač za TV i koliko bi otprilike kostao ?:scratch

Neznam koliko bi koštao ali sam trenutno u izradi jednoga . Mući me oranje u plasteniku jer bacam brazdu na jednu stranu a ako samo frezam to mi se ne sviđa .


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Na slici možda izgleda visok ali se može podešavati visina a predvidio sam da ga koristim i sa IMT 539 a što se tiće zvijezde odozada za sada ih nisam predvidio ali znam ako idu nikako jedne već moraju biti dvoje da jedna drugu čisti ili čistaći .
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično zamišljeno,,i na kraju če vidim ispast,,,,super.....:prayer::prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A koliko će tebe izaći ovaj (s materijalom i radom) ako se smije znati?
pozz

Svaka noga je teška cca 10 kg matrijal sa rezanjem na otpadu je 5 - 8 kuna po kg znači približno 70 kn * 3 = cca 210 kn . ostali dio je iz dvorišta cca 40 kg ( da je kupljen na otpadu po cca 4 kn ) = 160 kn 1 kg boje 50 kn eto oko 300 kn približno . Prošlu nedjelu sam ga pofarbao možda ga ovih dana i probam pa ću vidjeti da li radi .

 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh