• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pa ja svoga specijala palim bez ljuljanja,jest da trebaš muški povući,ali nakon nekoliko puta uhvatiš prakse....

ak ne povućeš MUŠKI jel vrati POLJUBAC ??
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
ak ne povućeš MUŠKI jel vrati POLJUBAC ??

prvi puta sam skoro preletio preko njega,drugi puta su nastradali samo prsti jer nisam dovoljno čvrsto držao konop, mislio sam da je to mačji kašalj upalit ss-a....da bi mi na kraju pokazao kolega kako se pali,jer nisam mogao potegnuti kak su me bolili prsti....:lol:
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
prvi puta sam skoro preletio preko njega,drugi puta su nastradali prsti jer nisam dovoljno čvrsto držao konop, mislio sam da je to mačji kašalj upalit ss-a....da bi mi na kraju pokazao kolega kako se pali,jer nisam mogao potegnuti kak su ma bolili prsti....:lol:

Tako nešto sam i predpostavljao kad je čovijek mlad ako nejde milom .......
a jesili ikad pokušao ljuljuškat pa po..... pardon upalt '
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Tako nešto sam i predpostavljao kad je čovijek mlad ako nejde milom .......
a jesili ikad pokušao ljuljuškat pa po..... pardon upalt '

jesam ali mi je nekak zgodnije ovak...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Onda je to u potpunom redu samo se čuvaj da te ne ozljedi jer to cukne kada se najmanje nadaš

uh znam,isprobano na vlastitij koži....:lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja kad sam prvi put palio,ona je namotala a ja povuko i upali.drugi puta ja probo neide.trebali motati kontra dok ide lako pa kad zategne onda povući?ili?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
uh znam,isprobano na vlastitij koži....:lol:

na ovaj kometar stvarno ne znam što reći ? Ako ti se to dešava da te cukne zašto ne ideš lakšim putem namotaj , zaljuljaj i kada si spreman cukni , lakše i puno sigutrnije pokušaj se na to naviknuti .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
ja kad sam prvi put palio,ona je namotala a ja povuko i upali.drugi puta ja probo neide.trebali motati kontra dok ide lako pa kad zategne onda povući?ili?
jeste
na ovaj kometar stvarno ne znam što reći ? Ako ti se to dešava da te cukne zašto ne ideš lakšim putem namotaj , zaljuljaj i kada si spreman cukni , lakše i puno sigutrnije pokušaj se na to naviknuti .

ma to je bilo davno,prije7-8 godina,kada sam ga kupio.....
sad ga palim na žmirećki.....:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
+ pitanje

Dali se može na tomu staviti obični filter nafte kao ovaj :
206115.gif

Ovakav običajno posluži kao dodatni filter. Npr. ja ču ga montirat odmah iza rezervara ispred AC pumpe jer je onaj glavni montiran posle nje. To znači da u AC pumpu ulazi nefiltrirana nafta pa ču ga iz tog razloga ugradit.

Več sam ga nabavijo, izgleda ovako:

dodatni-filter-za-nafto-foto_10744305_17436746_18551799.jpg


Nek te ne brine ono što piše filter benzina, ljevo ti je napis filter diesel.:lol:
Malo čudno to sa tim napisima izgleda jeli :scratch. Izgleda da imaju samo jednu embalažu pa preko napisa filter benzina ljepe druge naljepnice ako pakiraju za diesel. Bit če on u redu, u filteru je mrežica.

A što se tebe tiče usposobi originalni da bude kako treba i ne brini dalje. Nek se o tome brinu vlastniki serije 700 iz gore navedenog razloga.
InačeTV 420 ga imaju kod desnog kotača a stariji tipovi traktora sa lombardini rezervarom za gorivo ga imaju u rezervaru. Oni u rezervaru su malo nezgodni za promjenu jer moraš ispustit svo gorivo. Ako to smeta onda ima opcija da ga jednom vadiš i umesto njega negde ugradiš neki drugi od auta, traktora... kako ti več Bertolini reko.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
eto

U vezi tvog posta #686965
ali mora biti kurbla sa osiguraćem da nezamota onog ko kurbla pa ga flicne od zid ili ko zna kuda.

ali kurbla bi bila bolja od štrika,znam palio sam UAZ-a na kurblu,doduše ne i na štrik ali to je druga priča :rolfer:

Postoji za nabavit kurbla orginal za LDA motore.Ali kurbla može isčašit rame ako se ne koristi u konbinaciji sa dekonpresorom.

LDA 100 ima dekompresor? gdje se može nabaviti kurbla?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
za 732 molim malo detaljnije objašnjenje pa da najdem muža koji bu ga fkresnul...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ARNO, ja imam novi 6ld360 i pali ko mina, je da potegnem ko magare sa svojih 108 kg, al upali bez dodavanja gasa, mada se desi da cilu frezu okrenem naopako :)


Ovo za gorivo, prošli put sam kupio 220 litara plavog dizela, trajalo 10 mjeseci :) i sve bilo ok dok nisam ulio zadnjih 20 litara iz bačve, boja mu je bila čudna, u TV, katastrofa, teže pali, a snaga mu je bila i 20% manja, ovaj vikend sam mu roknio novi dizel ! ma preporodio se !

Ja svojeg ne ljuljam(ld 530), nego ga prije paljenja okrenem do kontra kompresije i tada ga mogu jednom rukom paliti. I ne dodajem gas ako je vani više od 15°C
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ovakav običajno posluži kao dodatni filter. Npr. ja ču ga montirat odmah iza rezervara ispred AC pumpe jer je onaj glavni montiran posle nje. To znači da u AC pumpu ulazi nefiltrirana nafta pa ču ga iz tog razloga ugradit.

Več sam ga nabavijo, izgleda ovako:

dodatni-filter-za-nafto-foto_10744305_17436746_18551799.jpg


Nek te ne brine ono što piše filter benzina, ljevo ti je napis filter diesel.:lol:
Malo čudno to sa tim napisima izgleda jeli :scratch. Izgleda da imaju samo jednu embalažu pa preko napisa filter benzina ljepe druge naljepnice ako pakiraju za diesel. Bit če on u redu, u filteru je mrežica.

A što se tebe tiče usposobi originalni da bude kako treba i ne brini dalje. Nek se o tome brinu vlastniki serije 700 iz gore navedenog razloga.
InačeTV 420 ga imaju kod desnog kotača a stariji tipovi traktora sa lombardini rezervarom za gorivo ga imaju u rezervaru. Oni u rezervaru su malo nezgodni za promjenu jer moraš ispustit svo gorivo. Ako to smeta onda ima opcija da ga jednom vadiš i umesto njega negde ugradiš neki drugi od auta, traktora... kako ti več Bertolini reko.

Izgleda da se mi en razumimo..ja pitam jel mogu maknuti onaj sadašnji filter nafte i staviti samo ovaj mali tj oce li mi utjecat na rad traktora ..
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja svojeg ne ljuljam(ld 530), nego ga prije paljenja okrenem do kontra kompresije i tada ga mogu jednom rukom paliti. I ne dodajem gas ako je vani više od 15°C

To je palenje:supz:, poddrzavam.

@Tomislav, onoj originalni filter nemoj maknuti, ovog mali koristi(ako hoces) samo kao dopolnitelni.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
mi tu raspravljamo kako upaliti diesela...ovo je procedura kako upaliti dmb300, ni nakon spominjana uže i šire rodbine i svih svetaca:rolfer:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
To je palenje:supz:, poddrzavam.

@Tomislav, onoj originalni filter nemoj maknuti, ovog mali koristi(ako hoces) samo kao dopolnitelni.

Ma problem mi je to šta mi stalno kapi na filteru... Dihtung je star i izlizan a novog sam par puta naručiva u masivi (iz kataloga) ali svaki od tih puta bi mi poslali neki manji pa mi tako kapi i kapi ... Zna li itko koji je to dihtung u katalogu ( posto hi ima više)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
mi tu raspravljamo kako upaliti diesela...ovo je procedura kako upaliti dmb300, ni nakon spominjana uže i šire rodbine i svih svetaca:rolfer:
Kad vec raspravljate o paljenju imam i ja jedno pitanje...kad upalim svog tomeka jedno 15 20 sekudni radi neravnomjerno...kao da si sam dodaje gas i oduzima dok se malo ne zagrije...jel to normalo u ovim hladnim danima ili treba malo zamastit ruke i primit se posla???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nediraj dok je tak, kad nebu htel u ove hladnije dane onda buš se omastil.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh