• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MatanM

Guest
pozdrav ljudi!
zanima me koji filter ulja paše na tv 826, motor od slavije? jel ide neki posebni samo za taj motor ili paše i od nekoga auta?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pozdrav ljudi!
zanima me koji filter ulja paše na tv 826, motor od slavije? jel ide neki posebni samo za taj motor ili paše i od nekoga auta?

E da stvarno + jel se može minjat taj filter dok je ulje u tomeku (moj je 523)

Pleyka :lol::lol::prayer::prayer:
Daj mu više promjenite taj nik, pa nije valjda da se to nemre :scratch
Dečko je stvarno zakon :rolleyess:

Znači kad kupiš novi uložak, u kompletu ti dolaze 3 gumice i uložak. Imaš 1 mali o-ring (on ide gore na nosač filtera, nagni se odispod i buš ga videl). Zatim ti dolaze dvije plosnate gumice. Manja ide dole na onaj poklopac (koji si več sav zvijal, a veča gore na nosač. ***** li ga možda je i obrnuto :scratch, ali uglavnom nemožeš krivo sastaviti. To je radi bedakov tak i napravljeno.
Pod onaj šaraf možeš podmetnuti i dvije bakrene ptočice, mada sam siguran da ga buš moral skratiti jer je od silnog stezanja več predugačak i nejde dublje u poklopac.

muhanicar prema pitanjima izgleda da san malo skrenija... ali ..zdrav san ja ko zdravko dren ...ahha ..xd ..tj ocu rec netribaš mi baš sve u detalje .-..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
da Peter,istokareno,zašrafljeno i zavareno kromovom elektrodom
Onda mora to da drži, jel.

Ja sam malo drugačije napravijo te produžetke. Inače slično ko kod tebe. Nisam ništa varijo. Imam duple vijke, jedni su za kotač a drugi su za produžetak. Oni vijki (tvrdoče 12,9- imbus) koji drže produžetak su napravljeni tako da se nalaze u rupama koje su izbušene u produžetak. Druge rupe su za vijke koji su original (tvrdoče 10,9- na viljušku ključ). Zbog svega toga vijki su kratki i ne trpe nešto puno. To toliko dobro drži da me ne bine nit sekundu.


montaza-distancnikov-foto_10744305_17387594_17747197.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E da stvarno + jel se može minjat taj filter dok je ulje u tomeku (moj je 523)
.-..

A hebi ti to, ti stvarno imaš ideje. Ti bi mjenjal filter a ulje ne :oops:
Ili se ti malo šališ ili...? Nemoj da te mi :axe:;) :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
pozdrav ljudi!
zanima me koji filter ulja paše na tv 826, motor od slavije? jel ide neki posebni samo za taj motor ili paše i od nekoga auta?

ako može slika oko filtra,
sve mi se čini da bi išle od Golfijanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Tomislav523;687409 muhanicar prema pitanjima izgleda da san malo skrenija... ali ..zdrav san ja ko zdravko dren ...ahha ..xd ..tj ocu rec netribaš mi baš sve u detalje .-..[/QUOTE kaže:
Misliš da ti netreba?
Onaj detalj na kraju ti je najbitniji i mislim da je tu problem ;)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A hebi ti to, ti stvarno imaš ideje. Ti bi mjenjal filter a ulje ne :oops:
Ili se ti malo šališ ili...? Nemoj da te mi :axe:;) :lol:

NIje to nego ulje san minja u deseti misec pa sad ... nije od toga radija uru ipo ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav ljudi!
zanima me koji filter ulja paše na tv 826, motor od slavije? jel ide neki posebni samo za taj motor ili paše i od nekoga auta?


Najsigurnije ti je ispustiti ulje skinuti filter i sa njim u trgovinu , odmah ćeš znati što kupuješ jer ako ti neznaš uzorak zna .a ako je neki specijalni kojega trenutno nema trgovac će znati što će narućiti a u najgorjem slućaju ćeš moći ponovo vratiti stari na traktor ako ga predhodno ne probušiš sa šrafcigerom . Jedino sigurno .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tomislav

Aha, ulje si mjenjao a filtar nisi.
Dobro, možeš sad zamjenit filtar bez problema. Doliješ onda ono malo ulja što češ izgubit i to je to. Ali dečko, to se tak ne radi.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Peter kod tebe je to super odrađeno,ja nisam imao baš nekog izbora,ako se sječaš reko sam da su mi potrgana uha kod šrafa,na oba produžetka po jedno,tako da se varit moralo.dobro će biti i ovako,glavno da drži.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
NIje to nego ulje san minja u deseti misec pa sad ... nije od toga radija uru ipo ...

pa ti si cijeli naopak, da se nsi i slučajno naopačke rodi,
ko moj brat pa se zna desiti da neke napravi naopalčke??

mjenjaš ulje, a ne filtar, pa bi filter nakon nekog određenog vremena, to stvarno nema smisla.
Kad dođe sljedeći interval mijenjaj sve u kompletu, i tako svaki put...
filtar ulja cca 20 kn, patrona filtra goriva cca 20 kn..
mislim da takvo novo kućište od Tukri partis dojde oko 70 kn
ovo ke si sj... donju šalicu, samo ke se ne dobiju ćepi i šuplji šrafi,
ostale sve dojde...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tomislav

Aha, ulje si mjenjao a filtar nisi.
Dobro, možeš sad zamjenit filtar bez problema. Doliješ onda ono malo ulja što češ izgubit i to je to. Ali dečko, to se tak ne radi.

nemoj tomislav radije pley ,,,

A nije meni problem prominit ulje,,,,ma prominen ga ja lipo ,,,, ima ga u kuci 5 l ...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pa ti si cijeli naopak, da se nsi i slučajno naopačke rodi,
ko moj brat pa se zna desiti da neke napravi naopalčke??

mjenjaš ulje, a ne filtar, pa bi filter nakon nekog određenog vremena, to stvarno nema smisla.
Kad dođe sljedeći interval mijenjaj sve u kompletu, i tako svaki put...
filtar ulja cca 20 kn, patrona filtra goriva cca 20 kn..
mislim da takvo novo kućište od Tukri partis dojde oko 70 kn
ovo ke si sj... donju šalicu, samo ke se ne dobiju ćepi i šuplji šrafi,
ostale sve dojde...


Samo malo da se razumjemo... onu šalicu nisam ja she...nego moj ludasti stric kojem je to išlo na živce pa je drka po onome ....

Ali bogami eno ga uzea je sebi pe 18 pa nek se muci njime našega 523 je ostaija na miru sad cu ga ja sredit... :mrgreen::mrgreen:

E i još nešto jako važno;

Mislim da stvarno nije u redu od vas malo iskusnjih forumaša da ne posjetite teme

-problemi sa el instalaccijom na traktorima tv

-luft u volanu 420


jos cekam odgovore
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nemoj tomislav radije pley ,,,

A nije meni problem prominit ulje,,,,ma prominen ga ja lipo ,,,, ima ga u kuci 5 l ...

A kad si ga zadnji put promjenio filter ulja ?
Uzrok curenja ti može biti izudarana Čašica jer je moguća deformacija provjeri jer ako je to nova gumica neće ni vrijediti !
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596

A kad si ga zadnji put promjenio filter ulja ?
Uzrok curenja ti može biti izudarana Čašica jer je moguća deformacija provjeri jer ako je to nova gumica neće ni vrijediti !

ma curija je on i prije deformacije
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Peter kod tebe je to super odrađeno,ja nisam imao baš nekog izbora,ako se sječaš reko sam da su mi potrgana uha kod šrafa,na oba produžetka po jedno,tako da se varit moralo.dobro će biti i ovako,glavno da drži.

Aha, nisi imao mogučnosti pa si se morao nekako snači, razumem.
Kako su se samo potrgala ta uha? :scratch
Vjerovatno su faliki vijki pa se tako vozilo i potrgalo.
A znam, kupijo si ti takvog, ne osuđujem te ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
onda bude curel i dalje oće sve nove ;)
Ma dečko je ful simpatičan :rolleyess:

@play
Ja ti dam kopletno kučište sa novim uloškom i pošaljem ti ga HP expresom. Samo ga namontiraš i miran si narednih desetak godina, a dotoga možda i izgubiš volju za poslom ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh