• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Petre odnos snage je sljedeći:

1,00 kW jednako 1,36 ks
1 ks jednako 0,74 kW

Znam ja to Željko ali čovjek se može zeznut svejedno.
Odmah posle greške sledeči moj post je isprika i popravak.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887



konačno riješen problem sa produžecima :D

Jes ti to zavarijo gore na produžetke još neki komad pa tako rješijo problem?

Sad je širok ko formula, nema to da se prevrne, hehe.
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

konačno riješen problem sa produžecima :D

Odlično odrađen posao tokara, samo se nadam da ste stavile vijek odgovarajuće čvrstoće, dakle 10.9 i preporučio bi i navoj sa usponom 1,5
kavi su na glavčinam poluosvinama......


@ muhanicar fabija elegas 1,9tdi 2000 god. ima 135A,
tak da već auti i noveši imaju još već



@ međimurec slažem se sa tobom da se filtar nikad ne čisti,
ovaj je vjerojatno već dal svoje pa zato nema papira ni u tragovima,
ali on možda zna bolje od nas ;)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
kak sam rekao, od te godine je bil standard da se stavlja jači.
na mojem je 1,8 ks (LDA 672)

playka mei se sve čini da je tebi gorivo vewć pojelo papirnati ulozak,
jer nisam jednoga ili dav zmenil na 420 i svi su bili papirnatu, jedno sa unutranje strane je lim...


P.S.

dvije hiljaditi moj postav ;)

Čast mi je da se tvoj 2000 post odnosi na mene...

Ma nisan glup ...evo sad si me natira da otiđen u garažu i sad san bija u garaži i evo snimke (malo mi se diga klak pa ima koja besida(čitaj ružna rić) al šatš)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Gyh9NO1u49s[/YT]


Pri kraju vidiš taj dihterung u kojem je problem ..(od stezanja i stazanja ) je zapeka...sad kad kupin novog ovog necu ni skidat nego priko njega:.. a št se tice donjeg dijla filtra dolje ne ide dihterung?

A šta se tice onig bakrenih dihterunga mislio si na ove:

dsc05121.jpg

Oni su dobri na njima ne pušta..


A evo par slika na ovon jednon vidite na podu di kapi:

dsc05123.jpg


dsc05122.jpg


A na ovoj drugon slici vidite to kako sam sheba ovu doli kapicu .... ona je bila polukrug,ali od stezanja sad više nije ...


Ubit će me draga(cura) sad smrdin po nafti....:shock::axe::axe:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
tomislav523 ni ja nikad jos nisam vidio filter goriva dugaciji neg papirnati sa mrezicom okolo eventualno,al nemaju je svi al uglavnom nikad se ne ciste,nego se baca i stavlja novi jer je jeftin a i ne mozes ga pocistit tako da bude opet ko novi...
pozdrav!

Ma nije nego željezni ima 5 min drža san ga u ruci ..i nije nikakvi papir nego žica žica i žica matalna ... pa ljudi nisan glup :madmana:

i ja tog svog čistin baš zbog toga šta nema više kupiti ovih sa žicom
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
i još tipkaš smrdljivim rukama po tastaturi.

ali svaka čast na trudu,ti ko da imaš tri ruke,sve skidaš i još snimaš uz to.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Kad kupiš novi filter dobit češ te gumice staru obavezno skinuti jer če još više puštati,podloška dođe ispod vijka kojeg si odšarafio nije bakrna nego aluminijska a može i bakrena nju kupuješ posebno jer ne dođe sa filterom.
Filter koji si skinuo nemoj ni stavljat nazad jer je jaaaako prljav.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ubit će me draga(cura) sad smrdin po nafti....:shock::axe::axe:
E moj pley, ne da te treba ubit nego ..........
Pa to je najobičniji uložak filtera goriva od IMT-a. To pri nama u pekari moreš kupiti, a ne da treba naručivati.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
i još tipkaš smrdljivim rukama po tastaturi.

ali svaka čast na trudu,ti ko da imaš tri ruke,sve skidaš i još snimaš uz to.

Kad sam u necem uporan onda iden do kraja...(potrošija san po onog mirisa za osviježivanje zraka i ne pomažw..sad san uzea losion poslje brijanja i pomoglo je ...necuje se)

E moj pley, ne da te treba ubit nego ..........
Pa to je najobičniji uložak filtera goriva od IMT-a. To pri nama u pekari moreš kupiti, a ne da treba naručivati.


ma uzet cu ja novi filter...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
pleyka ja ti bi najrađe :axe::axe::axe:
ja te pitam ta filter u rezervaru, a ti meni pokazuješ najobičniji filter kojeg moreš kupiti u pakari skoro kak je rekle muhanicar.
Kupi novi filter i fertik parada gumice dolaze u kompletu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nemoj čistit taj filter, to se kupi novi taj uložak- uvijek. A valjda češ ga mači dobit negde.
Dobit moraš (uz filter) i dve gumene dihtunge. Jedna za gore to što si snimijo kamerom a druga ti ide na donji poklopac. Naravno kako ti je več rečeno, kupi novu podložku za vijak koji sve to drži. Promjeni i onu podložku na vijku za odzračivanje. Dobre su podložke od bakra ali su za samo jedu upotrebu. Za drugu jih treba zagrijat.

A cura ako ti nešto reče da smrdiš, reci joj da je trebala i ona da pomogne barem snimit jer ti jako falila jedna ruka. Mogla ti pomoči pa da i ona smrdi po nafti i sigurno se nebi onda žalila. :mrgreen: ;)
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
pleyka ja ti bi najrađe :axe::axe::axe:
ja te pitam ta filter u rezervaru, a ti meni pokazuješ najobičniji filter kojeg moreš kupiti u pakari skoro kak je rekle muhanicar.
Kupi novi filter i fertik parada gumice dolaze u kompletu


heheehe a nismo se razumjeli... :madmana:...i ja nebi bježa ka šta ovi žuti bježi nego bi ti vratijaheheh xd
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
kupi novi,stavi novu dihtungu gore ,skini ovu zelenu kapu sto si svinuo dole s filtera,mislim da ti i tamo ide jedna ko podloska gumena mala (za nju nisam 100%siguran) stavi novu,zasrafi i nema sanse da onda jos pusta
a za filter goriva sa zicom jos nikad nisam cuo a zamjenio sam ih bar 100 na starim dizelima razlicitih marki...al sve je moguce...
a sto se tice cure i nafte,naviknut ce se,sam moras vise put tak napravit,znam iz iskustva...:mrgreen:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Nemoj čistit taj filter, to se kupi novi taj uložak- uvijek. A valjda češ ga mači dobit negde.
Dobit moraš (uz filter) i dve gumene dihtunge. Jedna za gore to što si snimijo kamerom a druga ti ide na donji poklopac. Naravno kako ti je več rečeno, kupi novu podložku za vijak koji sve to drži. Promjeni i onu podložku na vijku za odzračivanje. Dobre su podložke od bakra ali su za samo jedu upotrebu. Za drugu jih treba zagrijat.

A cura ako ti nešto reče da smrdiš, reci joj da je trebala i ona da pomogne barem snimit jer ti jako falila jedna ruka. Mogla ti pomoči pa da i ona smrdi po nafti i sigurno se nebi onda žalila. :mrgreen: ;)

ok hahaha ...sutra cu kupit filter ako nađen prodavaonicu digdi u splitu
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
svaki auto dijelvi moraju imati taj filtet,
to ti paše od IMT i sl. traktore, traži finoga!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
pleyka ja ti bi najrađe :axe::axe::axe:
Pleyka :lol::lol::prayer::prayer:
Daj mu više promjenite taj nik, pa nije valjda da se to nemre :scratch
Dečko je stvarno zakon :rolleyess:

Znači kad kupiš novi uložak, u kompletu ti dolaze 3 gumice i uložak. Imaš 1 mali o-ring (on ide gore na nosač filtera, nagni se odispod i buš ga videl). Zatim ti dolaze dvije plosnate gumice. Manja ide dole na onaj poklopac (koji si več sav zvijal, a veča gore na nosač. ***** li ga možda je i obrnuto :scratch, ali uglavnom nemožeš krivo sastaviti. To je radi bedakov tak i napravljeno.
Pod onaj šaraf možeš podmetnuti i dvije bakrene ptočice, mada sam siguran da ga buš moral skratiti jer je od silnog stezanja več predugačak i nejde dublje u poklopac.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh