• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma dečko je ful simpatičan :rolleyess:

@play
Ja ti dam kopletno kučište sa novim uloškom i pošaljem ti ga HP expresom. Samo ga namontiraš i miran si narednih desetak godina, a dotoga možda i izgubiš volju za poslom ;)

A budeš mu ga tako dugo slao da izgubi svu volju do posla. :D

Ama šalim se Muhaničar, znam da imaš dobre namjere. Svaka ti čast.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ma dečko je ful simpatičan :rolleyess:

@play
Ja ti dam kopletno kučište sa novim uloškom i pošaljem ti ga HP expresom. Samo ga namontiraš i miran si narednih desetak godina, a dotoga možda i izgubiš volju za poslom ;)

A triba li šta platit? Za ovo nemreš izgubit volju tj nemreš gladat po garaži naftu svaki dan

EDIt:

Evo na brzinu da napišen jedan postić:

Kak osan sinoć skinija filter nafte tako je u cijevi ostalo zraka i naravno mali tomo povuka zraka, kad san ga upalil radija radija oče neće oče neć i stane a meni se žuri moran ic curi...

I sta cu nije to neki posa i odvida onu malu vudu na vidi na bosch pumpi i kad je proteklo gorivo zavida je i zavergla (sva srića alternator na njemu)i upalija ....

I eno sad mi otac oša po gnoj.
 
Posljednje uređivanje:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271


Pozdrav svima još jednom, ako ste o tome već pisali molio bih da me uputite na kojoj stranici,
a zanima me da li postoje nekakvi naputci kako poštelati plug za tomeka?

Redovito imam problema s time, patim se s tim poštelavanjem i nikada mi brazda ne ispadne nešto dobro.
Kad sam vidio na ovom forumu video-zapis kako je netko pustio tomeka da ore sam
i sišao s njega i zapalio cigaru - nisam mogao vjerovati.
U čemu je trik, da li ja nešto dobro ne podesim ? jer nema nikakve šanse
da pustim volan dok orem, dapače - ruke mi naoteknu koliko me poslje bole!
Stalno mi iskače iz brazde, ili mi se zabije previše pa ga moram podizati,
onda dok ga malo podignem pobjegne mi pravac pa sve ode nakoso - katastrofa!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo alnaser je potpuno obnovljen...zamijenjene cetkice,ociscen i podmazan i nanovo obojan...sad bi trebalo i ostatak traktora rijesiti
rigswo.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
A triba li šta platit? Za ovo nemreš izgubit volju tj nemreš gladat po garaži naftu svaki dan

EDIt:

Evo na brzinu da napišen jedan postić:

Kak osan sinoć skinija filter nafte tako je u cijevi ostalo zraka i naravno mali tomo povuka zraka, kad san ga upalil radija radija oče neće oče neć i stane a meni se žuri moran ic curi...

I sta cu nije to neki posa i odvida onu malu vudu na vidi na bosch pumpi i kad je proteklo gorivo zavida je i zavergla (sva srića alternator na njemu)i upalija ....

I eno sad mi otac oša po gnoj.
Poštarinu :D

Opet alternator :madmana:
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118


Pozdrav svima još jednom, ako ste o tome već pisali molio bih da me uputite na kojoj stranici,
a zanima me da li postoje nekakvi naputci kako poštelati plug za tomeka?

Redovito imam problema s time, patim se s tim poštelavanjem i nikada mi brazda ne ispadne nešto dobro.
Kad sam vidio na ovom forumu video-zapis kako je netko pustio tomeka da ore sam
i sišao s njega i zapalio cigaru - nisam mogao vjerovati.
U čemu je trik, da li ja nešto dobro ne podesim ? jer nema nikakve šanse
da pustim volan dok orem, dapače - ruke mi naoteknu koliko me poslje bole!
Stalno mi iskače iz brazde, ili mi se zabije previše pa ga moram podizati,
onda dok ga malo podignem pobjegne mi pravac pa sve ode nakoso - katastrofa!


A da blokiraš prednji diferencijal?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
@pepapilar, koji TV imas, koji plug, evo ti jedno uputstvo sta je Batek postao, http://www.4shared.com/document/huYu...ktorje_TV.html ima tu objasnuvanje, ako uslikas plug prikacen na traktor od zadnja strana lakse bi ti pomognali, ali ovako:scratch
Kada nije plug dobro nastelan blokada ne pomaze nista, svejedno traktor kje bezi u strana, ja ne preporucujem oranje sa blokada, posebno NE so TV.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav svima još jednom, ako ste o tome već pisali molio bih da me uputite na kojoj stranici,
a zanima me da li postoje nekakvi naputci kako poštelati plug za tomeka?

Redovito imam problema s time, patim se s tim poštelavanjem i nikada mi brazda ne ispadne nešto dobro.
Kad sam vidio na ovom forumu video-zapis kako je netko pustio tomeka da ore sam
i sišao s njega i zapalio cigaru - nisam mogao vjerovati.
U čemu je trik, da li ja nešto dobro ne podesim ? jer nema nikakve šanse
da pustim volan dok orem, dapače - ruke mi naoteknu koliko me poslje bole!
Stalno mi iskače iz brazde, ili mi se zabije previše pa ga moram podizati,
onda dok ga malo podignem pobjegne mi pravac pa sve ode nakoso - katastrofa![/QUOT

pozdrav i dobro došao :D
evo ja ču ti pokušati objasnit kako jednostavno naštelati plug,mada neznam kakav plug i kakvo kopčanje imaš.ja imam jednobrazni plug i kopčanje na jednoj točki a štelam ga ovako: prikopčam ga na u profil i fiksiram sa šrafima koji se upiru u profil, gledam da plug stoji u pravcu sa traktorom da nebi bio ukoso jer onda bi mi iskakao iz brazde,sa prikopčanim plugom stanem na ravnu površinu,spustim plug i naštelam da mu peta bude oko 2 cm od tla u zraku,sljdeče na drugoj ručki za štelanje nagiba pluga podesim da plug stoji točno okomito prema tlu,sada je plug spreman za prvu brazdu,kad napravim prvu brazdu,vratim se na početak i sa desnim kotačima uđem u kanal,sada traktor stoji ukoso i opet je potrebno naštelati nagib pluga da opet stoji točno okomito prema tlu i to je to,sad je plug naštelan i samo peri deri :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Plug je dvobrazni, kopčanje na tri točke na ruke hidraulike, TV730.

Pokušat ću stavit koju sliku pa nacrtati što me muči, uglavnom
zanima me koliko trag prvog pluga treba biti udaljen od desnog kotača koji je u brazdi ?
Pretpostavljam da je to najviše za širinu pluga, kod mene je to nešto više
jer se plug ne da nagurati skroz desno.


@sduspara je napisao : A da blokiraš prednji diferencijal?
Pokušao sam i to, ali mislim da mi blokada ne radi otkad sam ga posuđivao rodbini.
Izgleda da me čeka zahvat raskopavanja, da li je taj kvar skup i da li ga treba cijelog raskopati ?

@danot:
Nisam uspio otvoriti ovaj link, izgleda da je izbrisan.
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo nije me bilo dugo,za one koji neznaju ja sam stigo u Stutgart Njemacka malo da radim i malo da budem u posjeti kod sestre i zeta,kuci stizem krajem aprila,masinu sam sklopio vozo sam se,kvacilo mi ne odvaja dobro pa cu to otvorit kad se vratim,cim se dokopam opet kompijutera ja se javljam budite mi pozdravljeni..
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ako sam ded mraz, nisam poštar :scratch

Evo ja sam pogledal:

untitled.png


Racuna san 2-5 kg i te đinđe ..znaci oko 20 ..ali ja uplačujen 30 ... Sad mi reci jal imaš tekuči račun ili
(ako imaš tekuči onda šalju na privatne poruke svoje ime i prezime,ime banke i broj t računa)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Racuna san 2-5 kg i te đinđe ..znaci oko 20 ..ali ja uplačujen 30 ... Sad mi reci jal imaš tekuči račun ili
(ako imaš tekuči onda šalju na privatne poruke svoje ime i prezime,ime banke i broj t računa)
Tekuči i te đinđe ja nemam....... samo keš
Playka :prayer:
Uložak ti košta 20-tak kuna, ali ako je poštarina stvarno 20 kn, ti meni pošalji adresu, a ja ti šaljem u svojem trošku.
Možda me kad puti donesu ispod Marjana pa onda platiš kafe i ja sretan :D
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tekuči i te đinđe ja nemam....... samo keš
Playka :prayer:
Uložak ti košta 20-tak kuna, ali ako je poštarina stvarno 20 kn, ti meni pošalji adresu, a ja ti šaljem u svojem trošku.
Možda me kad puti donesu ispod Marjana pa onda platiš kafe i ja sretan :D

Evo sad ce stici adresa na privatnoj poruci ..puno zagvaljujem gospodine muhanicar

Ali ovi dvadeset kn to ti nije slanje hp expresom nego obicno slanje paketa .. lipo staviš u kutiju ,na kutiju bili papir i na njemu adresa ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Play, da ne zaribamo situaciju (pošto ponekad ni sam neznaš kaj i o čemu pišeš) da vidimo jel smo se dobro razmeli?

Znači ti trebaš filter i nosač filtera goriva kao onaj sa videa?

@Zbalija
To je filter i nosač ko na 539?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Play, da ne zaribamo situaciju (pošto ponekad ni sam neznaš kaj i o čemu pišeš) da vidimo jel smo se dobro razmeli?

Znači ti trebaš filter i nosač filtera goriva kao onaj sa videa?

@Zbalija
To je filter i nosač ko na 539?

Da !!! naravno
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
zasto ne preporucujes? ne razumijem :scratch

Epa to je samo moje mislenje:cry:
Ja blokada koristim mnogo malu, samo kada nemogu negde da se izvucem pa neophodna mi je blokada, ali u oranje NE, sekako da sam probao kako ide, ali to je samo malku bolje nego bez nju. Kod mene blokada se nevraca sama, neznam zasto:scratch, trebam ona poluga na rukavec da je povucem sa ruka, mozda zato sto ne koristim je stalno:scratch. Sajla sam podmazivao, mozda je opruga oslabela? Kod serija 800 to je i mnogo lakse kao sto radis ti, zato sto blokada je na noga, pa i nemozes je zaboraviti,ali na rucka na ostali serije i moglo bi. Osjet na volana:finga:!

Zasto sam rekao ono "posebno NE kod TV"?
Zato sto video sam jedan veci kineski traktor na prijatela, na covek ukljucuvala mu se sama blokada, i tako mu se ukljucila u voznja na asfalta, on okrece volan a traktor ide pravo, i tako vise puta dok nije otklonio kvar, a na traktora(diferencijal) nisto se nije dogodilo, ali kod TV neznam, nezelim niti da znam. TV ne voli greski.

Kad mi treba samo malo onda obracam pozornost, ali uvjek da orem sa ukljucena blokada se mislam da bi negde sjebao stvar:cry:
Pozdrav:partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh