• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To i ja mislim ali nekako mi to bedasto izgleda jer ce glava sarafa odmah potrgati ovu gumicu....logicnije bi bilo da je tu aluminijska podloska.
I jos jedno pitanje uz to.....da li je obavezno odzracivanje sistema kod zamjene filtera?

Evo iz tominog uputstva o zamjeni filtera




 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo iz tominog uputstva o zamjeni filtera


Arno zahvaljujem na pomoci oko odzracivanja....sad je jos samo ostao problem sa onom malom gumicom...kamo s njom


Mislim da ide pod onaj centralni vijak ispod podložne aluminijske ili bakrene jer se zna desiti da ispod nje polako hlapi nafta , a ako ti nije potrebna onda zanemari jer je filter za više tipova traktora i možda ide pod neki odzraćni vijak na drugaćijem nosaću
 
M

marijan

Guest
pozdrav svim forumašima
evo ja sam novi na forumu mada pratim već dosta teme TV,nedavno sam kupio TV mislim model P18 1975g,uz njega dobija sam jed.i dvo brazni plug,pokušao sam orat s jednobraznim mada mi izgleda malo prevelik za tomu ,proizveden je isto 75g, pa me zanima jedno dali širina brazde se određuje kopčanjem na rupama bliže lijevom točku(šira brazda odnosno desnom točku uža brazda) i još jedno pitanje ako netko zna kadi u istri su najpovoljniji dijelovi za TV.u privtku slikica
lp,Marijan
 

Prilozi

  • tvi.jpeg
    tvi.jpeg
    10.3 KB · Pregleda: 201
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Taj mali o-ring ide na neke filtere goriva (to sam videl na Perkinsovim motorima) koji imaju takav dosjed ispod onog šarafa s kojim dotežeš filter. Ako se ugrađuje taj o-ring, onda pločica ide metalna večeg promjera.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Danas sam malo uposlio podrivać sa privremenim dodatkom , lakše njemu nego da se ja patim ,






 
M

marijan

Guest



Uploaded with ImageShack.us

pozdrav Marijane i dobro nam došao!

evo ovako mora biti prikopčan plug i tako stajati u brazdi
hvala na dobrodošlici,znači po slici kako vidim skroz prema desnom točku.
još jedno pitanje dvobrazni plug dali su jednako podešeni po visini i dali na isto jesto kopčamo stvarno sam potpuni neznalica u tome ispričavam se oko vas gnjavim.:gitarist:
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
hvala na dobrodošlici,znači po slici kako vidim skroz prema desnom točku.
još jedno pitanje dvobrazni plug dali su jednako podešeni po visini i dali na isto jesto kopčamo stvarno sam potpuni neznalica u tome ispričavam se oko vas gnjavim.:gitarist:

Ma ne brini ne gnjaviš ti njih ...šta san ih ja sve pita ...dobro su živi :mrgreen::mrgreen: ;)
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hvala na dobrodošlici,znači po slici kako vidim skroz prema desnom točku.
još jedno pitanje dvobrazni plug dali su jednako podešeni po visini i dali na isto jesto kopčamo stvarno sam potpuni neznalica u tome ispričavam se oko vas gnjavim.:gitarist:
dobrodosao Marijane!
nije prema desnome kotacu nego na sredini,tj,jednu rupu prema desno ako se ne varam jer kolko vidim Jozef ima traverzu za kopcanje prikljucaka zamaknutu prema lijevo,pogledaj si prema onim lancima koji dizu plug!
nije problem,samo ti pitaj,zato smo tu da jedni drugima pomognemo...
 
M

marijan

Guest
dobrodosao Marijane!
nije prema desnome kotacu nego na sredini,tj,jednu rupu prema desno ako se ne varam jer kolko vidim Jozef ima traverzu za kopcanje prikljucaka zamaknutu prema lijevo,pogledaj si prema onim lancima koji dizu plug!
nije problem,samo ti pitaj,zato smo tu da jedni drugima pomognemo...
imas pravo sad sam bolje pogleda i vidija znaći jedna rupa desno od centra traverze?:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
vrijedi li to i za dvobrazne plugove:scratch

Ako je dvobrazdni plug od 10 cola vazi isto,kacis na ista rupa kako i jednobrazdni plug, a ako je 8, plug ide u desno za jedna rupa...
Evo slika od dvobrazdnjak od mog zemjaka @strongboyy, nece se ljutiti8)


Uploaded with ImageShack.us
tu se dobro vidi kako treba da ti je plug postaven, ali poslikaj i ti tvoi plugovi da ne bi lupali napamet
Pozdrav:partyman:
 
M

marijan

Guest
Ako je dvobrazdni plug od 10 cola vazi isto,kacis na ista rupa kako i jednobrazdni plug, a ako je 8, plug ide u desno za jedna rupa...
Evo slika od dvobrazdnjak od mog zemjaka @strongboyy, nece se ljutiti8)


Uploaded with ImageShack.us
tu se dobro vidi kako treba da ti je plug postaven, ali poslikaj i ti tvoi plugovi da ne bi lupali napamet
Pozdrav:partyman:
ok sutra poslikam pa se javim,hvala i lipi pozdrav makedoniji i svim dobrim ljudima
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ok sutra poslikam pa se javim,hvala i lipi pozdrav makedoniji i svim dobrim ljudima
I još moraš uzeti u obzir nagib terena. Ako brazdu bacaš prema dolje, onda moraš plug kopčati više ulijevo, jer će ti inače brazda biti preuska. Isto tako, ako brazdu okrečeš prema gore, moraš ga kopčati više udesno, inače će ti brazda biti preširoka.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
evo još jedan alat kojeg nema u radioničkom priručniku ključ za stezanje matica na bolcnima sredine.



kljuzasredinu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo još jedan alat kojeg nema u radioničkom priručniku ključ za stezanje matica na bolcnima sredine.



kljuzasredinu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Možda ga nema zato što lići na obićan kljuć samo malo veći oblikom kao što nema ni garniture okastih nasadnih i ostalih standardnih kljućeva , a tamo su prikazani specijalni alati .




Uploaded with ImageShack.us
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
aco ,dobro napravljeno,al inace taj alat imas za kupiti original,ja ih imam par komada raznih velicina,al nemam pojima gdje ih je otac kupio,ja takav kluc koristim za stezanje alata u firmi na cnc strojevima!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Možda ga nema zato što lići na obićan kljuć samo malo veći oblikom kao što nema ni garniture okastih nasadnih i ostalih standardnih kljućeva , a tamo su prikazani specijalni alati .




Uploaded with ImageShack.us

a neznam meni neliči baš na običan neznam gdje bi ga mogao koristiti osim na matica za bolcne i one dve na osovini volana. tamo je i kod njih i onaj ključ 80 za maticu na volanu neznam po čemu bi on trebao biti poseban da je tamo. i njega ću napraviti sad koji dan kad budem imao vremena.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh