• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
ako sam dobro skužio to ti je za hladno paljenje po zimi otvori ti ventile i ne pravi kompresiju nego zavrtiš motor i kad dobro zavrti pustiš i tako lakše upali ali nikad ga nisam koristio osim kad mi je akumulator jednom oslabio....

Da dobro si skužio... Motor sve isto radi samo šta nema kompresije i u hladne dane tjekom verglanja otvori ventile i naravno ubrizgaje gorivo te stvara paru malo se zagrije i gad ga pustiš kompresija se vrati i ta para i nafta šta je ubrizgana se zapali i utako motor upali
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Peter,dal postoji kakav jednostavan način fiksiranja matica na bolcnama sredine.stalno mi popuštaju pa ih moram dotezati,naravno sa majzlom

probaj sa dvostrukom maticom(tankom ..ja mislim da bi moglo)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Peter,dal postoji kakav jednostavan način fiksiranja matica na bolcnama sredine.stalno mi popuštaju pa ih moram dotezati,naravno sa majzlom

Ima jedan način na koji sam napravijo na jednome TV- 521. Mislim da bi trebalo to držat pa da bude mir. Bar se nadam. Stavijo sam jednu kontra maticu i naravno sve je zategnuto majzlom.

Kako vidiš dole na sliki več sam nabavijo matice da to napravim i na mojem traktoru ali one začuda drže več neko vreme. Več bi jih ubacijo ali moram ove originalne malo odviti da bi se bolcna maknila vani. Naime sad ova nova matica ne ide između bolcne i kardana jer fali mjesta. A šteta mi je da poravnam onaj lim- zigerung koji je originalno stavljen izpod matice. Taj lim ponekad dobro odradi funkciju sprečivanja odvijanja a puno puta ne, pogotovo ako se več više puta ravnao i iskrivljao.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18564660.jpg


Malo sam potražijo po kuči za tik ključevima pa se pronašlo nešto.

Na sliki je matica sredine i ključ koji dobro paše na nju, pored njega je produžetak da se može zategnut sa večom silom jer je ključ kratak.
Ostali ključi su slični ali oni imaju okrugli zub pa su napravljeni u druge svrhe. Može se ih koristit i u ovu svrhu ali brzo se desi da odleti iz matice.

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18564649.jpg
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
ček,ček,a zadnji ti ne proklize ni jedan?!? da tebi ne radi mozda samo prednji pogon ko sto je meni,onda nisam mogao nikud nikam sa plugom...

Evo jučer sam probao,vi komentirajte .
zabrinulo me to što si mi natuknuo da nemam pogon na zadnje kotače
pa sam prednji kraj dignuo na klocne, tek toliko da odvojim kotače
koji centimetar od zemlje.
Efekat bi trebao biti isti kao da proklizuje u blatu.
Ako zadnji pogon ne radi tomek bi moral stajati na mjestu - ali nije, zbacilo me je sa klocni.
Na isti način sam probao prednji pogon, zadnje sam dignuo od zemlje,
i isto me je zbacilo sa klocni, što bi valjda trebalo značiti da ima pogon i na prednje i na zadnje.

Ručica blokade diferencijala neda se uključiti, doduše sjedne u zub gdje bi trebao biti položaj za uključivanje,
ali čuje se poprilično metalan zvuk, kao da je došla do neke metalne ploče i ništa se ne dešava.

Pitao sam prijatelja koji se malo kuži ima li kakve nade da se to riješi bez raskopavanja getribe.
A on mi veli da zvučim kao jedna koju je on pitao, pa je rekla da bi, al' da joj ne uđe ...
Malo je sarkastičan al kužim što hoće reć.

Pa evo pitam vas, da li je netko imao ovakav kvar i kakve su solucije, najviše mislim na trošak.
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Potpuno nejasno si pisao,kako na klocne ima vucu na oba pogona a na zemlji ne ,ne ide mi u glavu,koji je toma u pitanju,ja imam u glavi kompletan prenos ali ovo tvoje pisanije nisam razumio
 
M

mjic.micko

Guest
Pitao sam prijatelja koji se malo kuži ima li kakve nade da se to riješi bez raskopavanja getribe.
A on mi veli da zvučim kao jedna koju je on pitao, pa je rekla da bi, al' da joj ne uđe ...
Malo je sarkastičan al kužim što hoće reć.

Neznam koji je kod tebe model ,ako ti rucica blokade uklopi zgodno u rupu na plocici to znaci da ili nemas uopste zupcanika blokade ili je se otkacila unutra poluga koja je povezana sa zupcanikom na desnoj strani i rucic od blokade na lijevoj strani,digni desnu prednju stranu i svuci trubi sa polu osovinom na kojoj se sve to nalazi,rijetko kad blokada uhvati od prve jer treba da se svi zubi poklopepa da klizne zupcanik prema trkacima mora da se malo na kvacilu zeznne ili da klimnes volanom lijevo-desno.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Potpuno nejasno si pisao,kako na klocne ima vucu na oba pogona a na zemlji ne ,ne ide mi u glavu,koji je toma u pitanju,ja imam u glavi kompletan prenos ali ovo tvoje pisanije nisam razumio

Možda nisam dobro objasnio.
Kolega sa foruma uputio me da možda ne radi pogon na zadnje kotače.
Ja nisam bio siguran radi li, pa sam pokušao provjeriti.
Činilo mi se puno jednostavnije podiči kotače na klocne u zrak nego da zaglavim u nekom blatu.
Podigao sam najprije prednji kraj, pa onda zadnji, i prijenos je dobar, jer ima pogon i na prednje i na zadnje.
Ali blokada diferencijala ne radi sigurno, ako se prebacivanjem ručice blokade oba prednja kotača moraju okretati zajedno - to mi ne radi.

To je detalj o kojem sam pitao, koje su solucije popravka. Riječ je o tv730
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo ako šta pomogne.
picture.php


RADIONIČKI PRIRUČNIK ZA TV_Page_080
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
@pepapilar
kod mene ti je isto tako bilo i isto to sam probao , kad sam dosao na tvrdu podlogu onda nije radio zadnji pogon a problem je bio u onoj spojnoj zubcastoj piksi (koja ti je na drugoj slici s lijeve strane na osovini i kopca se tamo gdje je strelica) u sredini traktora bila je dosta pojedena i kad traktor nije bio opterecen je okretala zadnji dif a cim sam ga opteretio odmah je pocelo preskakati ,al to ne znaci da je kod tebe isti problem! evo slike od jednog forumasa samo sto je njemu to otislo na izlazu iz getribe kolko se sjecam a meni iza na ulazu u dif razlika je u tome sto se kod njega kardan u sredini nije okretao a kod mene da... ja sam onda mjenjao sve lezajeve,semeringe,ove dvije zubcaste pikse,ovu kratku zubcastu osovinu jer je bila sjeb... i tribling iza u difu jer je pojelo i njega kod ove pikse,uglavnom sve skupa cca 1000kn

 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Medimurec
Isto ko kod tebe je bilo i na mom traktoru kad sam ga kupijo. Pojedena spojka ispred zadnjeg difa i konusni. Promjenijo od kardana na sredini pa do difa sve.

popravilo-zadnjega-pogona-na-mojem-tv-731-foto_10744305_16100373_18349558.jpg


popravilo-zadnjega-pogona-na-mojem-tv-731-foto_10744305_16100373_16100747.jpg
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
da,Stefanmkd.nekad su se pravila drvena postolja za cirkulare,hobel mašine pa čak su stolarske kombinirke sa 3-4 operacije bile od drveta
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ejjj, jel to celi drven cirkular?

U pravu ste Stefan i Jozef. Ovaj cirkular je drveni i ima dve operacije. Pored toga podiže mu se gornja ploča sa onom vretenom što se vidi. Imam još dve hobel mašine i opet jedna je od drveta i ta ima dve operacije. Druga je od željeza i ima tri operacije. Ta ima mogučnost obrade tri strane drveta u jedan put. Onda imam još frezer isto od drveta :rolfer:. Otac je to radijo sam sebi mašine (osim željezne) i sve još ispravno radi. Ja znam sa njima radit ali samo za svoje potrebe, uglavnom.

Malo smo skrenuli iz teme. Ako vas još nešto zanima slobodno me pitajte u temi "predstavi se" u mojoj temi "Firemanpeter."
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
blokada

Možda nisam dobro objasnio.
Kolega sa foruma uputio me da možda ne radi pogon na zadnje kotače.
Ja nisam bio siguran radi li, pa sam pokušao provjeriti.
Činilo mi se puno jednostavnije podiči kotače na klocne u zrak nego da zaglavim u nekom blatu.
Podigao sam najprije prednji kraj, pa onda zadnji, i prijenos je dobar, jer ima pogon i na prednje i na zadnje.
Ali blokada diferencijala ne radi sigurno, ako se prebacivanjem ručice blokade oba prednja kotača moraju okretati zajedno - to mi ne radi.

To je detalj o kojem sam pitao, koje su solucije popravka. Riječ je o tv730

otiso ti je zupcanik za ukljucivanje blokade,u srbiju kosta oko 30 e ali moras rasturati ceo menjac sto znaci traktor na pola
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Treba skinuti kolko mi se čini ljevu trubu i tamo se sve vidi i može se popraviti imao sam slučaj da je pukla vilica za ubacivanje blokade i sv se riješilo bez otvaranja mjenjača vilicaje koštala nekih 50 kn.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pitanje decki primjetio sam da mi ne radi zadnja vuca na TV821
popravak je skupi ili nest lako za probaviti ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh