• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
se ovisi gdje je nastal kvar,
smuljam na prijenosni kardan....
ako je on ne bi smio biti previše skupo..
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
pitanje decki primjetio sam da mi ne radi zadnja vuca na TV821
popravak je skupi ili nest lako za probaviti ?
o tome sam govorio na stranici 983,ovisno sto je otislo,cijena ti je oko 1000kn ako ces mjenjat sve komplet!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav svima....evo sezona oranja i frezanja je na vratima pa bi vas pitao malo posto jos nisam vican u tome; kojom brzinom vi orete i frezate?
Da li je dovoljno orati u drugoj a frezati u prvoj sporoj ili??
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja orem drugom brzom,ako m uej extra tesko onda drugom sporom,frezam prvom brzom,multiplikator na brzu,ako nemoze saltas u sporu na reduktoru
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav svima....evo sezona oranja i frezanja je na vratima pa bi vas pitao malo posto jos nisam vican u tome; kojom brzinom vi orete i frezate?
Da li je dovoljno orati u drugoj a frezati u prvoj sporoj ili??

dovoljno je,samo kod frezanja moraš proči 2-3 puta,a možeš i sa 1 brzom onda završavaš jednim prolazom.moja preporuka nemoj frezati sa 2 brzinom izlaznog vratila
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
tako je,bolje ići malo sporije i ne previše mučiti traktor,dulje će trajati
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
zbog prevelikog opterecenja pretpostavljam?
Možeš i u brzoj, ali onda ne smiješ frezu spustiti do kraja. Digneš ju tako da usitnjavaš samo površinski sloj zemlje. Ispadne jako fino. Zapravo, vidiš po traktoru kad mu je previše. Ne smije se mučiti.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav svima....evo sezona oranja i frezanja je na vratima pa bi vas pitao malo posto jos nisam vican u tome; kojom brzinom vi orete i frezate?
Da li je dovoljno orati u drugoj a frezati u prvoj sporoj ili??


Kolika je cijena roto freze za tv 523 u primi
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Danas je bio lijep dan, pa sam odlučio zatvoriti zimsku brazdu. Bude li kiše, tlo će se lijepo napiti vode. Evo nekoliko slika Tomeka u akciji.
 

Prilozi

  • Zatvaranje zimske brazde.jpg
    Zatvaranje zimske brazde.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 413
  • Zatvaranje zimske brazde..jpg
    Zatvaranje zimske brazde..jpg
    83.6 KB · Pregleda: 419

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ali ne bi bilo dobro kad se bar nešto ne bi potrgalo. Pukla je spona koja je već prije bila zavarena. Srećom to se dogodilo na pedesetak metara od svinjca, pa sam rastegnuo produžni kabel, iznio aparat za varenje i za tren je kvar bio popravljen. To se inače tako ne radi :finga:, ali ...sila Boga ne pita...
Njiva je na kraju ipak bila podrljana :p.
 

Prilozi

  • Pukla spona.jpg
    Pukla spona.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 295
  • Popravljena spona.jpg
    Popravljena spona.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 254
  • Drljanje zavrÅ¡eno.jpg
    Drljanje završeno.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 214

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Danas je bio lijep dan, pa sam odlučio zatvoriti zimsku brazdu. Bude li kiše, tlo će se lijepo napiti vode. Evo nekoliko slika Tomeka u akciji.

njiva ti je na ljepoj strmini,te nije strah da se budeš skuglal na dol :p
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh