• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav @Tomislav523,

ja sam iz Podstrane (cca 10 km od Splita smjer Makarska, Dubrovnik)


Pozdrav Ivane X primio si se velikog posla a uspijeh vjerojatno neće izostati kada ga središ biće to ljepi primjerak TOME , ako želiš nove orginal naljepnice ili el instalaciju javi se na PP pa ću ti poslati podatke kome da se javiš puno sreće u restauraciji ipak je to oldtajmer ,,,,,,:gitarist:
 
A

aronino

Guest
pozdrav svima- evo danas sam malo frezo i odmah problemi. normalno frezam i dođem do kraja pokušam podići frezu ono neće-u hidraulici ima ulja,ulje nigdje nije procurilo,remen je zategnit -tv pe 18 -dali neko zna šta bi to moglo biti
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav društvo

danas sam malo isprobavao raditi sa Tomekom,pošto sam ga nedavno proširio pa da vidim kako to sad izgleda.Opći dojam je dobar,puno je stabilniji,ne skače mi ko koza i ugodnije ga je voziti,ali sad sam primjetio da kad smotam volan skroz u ljevo malo fali da mi se gume ne dodirnu a kad smotam u desno razmak između guma je dosta veči,to se štela na sponi volana,jel tako?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To znači da mu matica nije baš u sredini na osovini volana, u vreme kad ga ti poravnaš- ispraviš. Na jednu stranu mota više nego na drugu. :? Znam loše sam pojasnijo ali nema veze.

Ti samo skini polugu na ripnama, tamo gde izlazi osovina iz kučišta a na nju je nabijena i maticom fiksirana poluga koja ima ripne. Skini tu polugu i zamakni za nekoliko ripni pa probaj i tako dok nebu motal jednako na obe strane.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
probat ću tako,valjda bude išlo


Bude, bude išlo tako. Samo ako ti konus ne drži jako. Onda su ponekad problemi da se skine poluga. Nekad pomaže i čekič. Ponekad sam ispadne kad odviješ maticu. Ako če držat puno onda radapciger, pogledaj u priručniku je na sliki.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
imam radapciger,ne brinem se oko skidanja,nego kako ću pogoditi sredinu to me malo brine
 

ivan-x

Novi član
Tu od
3 Ožu 2011
Poruka
24
Pozdrav Ivane X primio si se velikog posla a uspijeh vjerojatno neće izostati kada ga središ biće to ljepi primjerak TOME , ako želiš nove orginal naljepnice ili el instalaciju javi se na PP pa ću ti poslati podatke kome da se javiš puno sreće u restauraciji ipak je to oldtajmer ,,,,,,:gitarist:

@ARNO, lijep pozdrav,

zahvaljujem na ponudi. PP slijedi jer na Tomici fali dosta detalja i sigurno ću to nabavljati vremenom... ipak bi ga želio srediti da izgleda i funkcionira ko nov.


Ovdje sam našao zanimljive detalje u vezi plugova BATUJE pa se nadam da će nekima biti od pomoći ( file je u PDF formatu, veličine cca 12 Mb ).

http://www.4shared.com/document/huYuaLOi/Plugi_Batuje_za_traktorje_TV.html
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
@ARNO, lijep pozdrav,

zahvaljujem na ponudi. PP slijedi jer na Tomici fali dosta detalja i sigurno ću to nabavljati vremenom... ipak bi ga želio srediti da izgleda i funkcionira ko nov.


Ovdje sam našao zanimljive detalje u vezi plugova BATUJE pa se nadam da će nekima biti od pomoći ( file je u PDF formatu, veličine cca 12 Mb ).

http://www.4shared.com/document/huYuaLOi/Plugi_Batuje_za_traktorje_TV.html
hvala za ovaj prirucnik...imas mozda i za frezu??
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
To može samo mali Tomo. Frezanje na ekstremnom usponu, jutros.
 

Prilozi

  • Frezanje na usponu.jpg
    Frezanje na usponu.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 569
  • Frezanje na usponu..jpg
    Frezanje na usponu..jpg
    82.7 KB · Pregleda: 780

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
registracija

Dragi moji...

pitanje..napokon je završen postupak oko papira i nadam se da ću ih dobiti sljedeći tjedan...riječ je o tv 522, stavljen je novi srednjac+krajnik, set kvačila, signalizacija i sve ostalo...sad me interesira. Stavljeni su i arnjevi, limatija je u dobrom stanju međutim ima tu i tamo neka pikica (promjera oko 2 cm) hrđe po haubi i blatobranima....da li će takav moći proći tehnički ili ??? hvala svima na odgovoru...!!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Dragi moji...

pitanje..napokon je završen postupak oko papira i nadam se da ću ih dobiti sljedeći tjedan...riječ je o tv 522, stavljen je novi srednjac+krajnik, set kvačila, signalizacija i sve ostalo...sad me interesira. Stavljeni su i arnjevi, limatija je u dobrom stanju međutim ima tu i tamo neka pikica (promjera oko 2 cm) hrđe po haubi i blatobranima....da li će takav moći proći tehnički ili ??? hvala svima na odgovoru...!!
Sve zavisi od toga koliko strogo gledaju na to na STP. Kod mene je organiziran tehnički pregled izvan STP i svodi se na puku papirologiju. Bitno je da imaš arnjeve i trokut za obilježavanje sporih vozila. Moje mišljenje: proći će bez brige.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Sve zavisi od toga koliko strogo gledaju na to na STP. Kod mene je organiziran tehnički pregled izvan STP i svodi se na puku papirologiju. Bitno je da imaš arnjeve i trokut za obilježavanje sporih vozila. Moje mišljenje: proći će bez brige.
Koliko dodje otprilike tehnicki za tv recimo konkretno 420
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Koliko dodje otprilike tehnicki za tv recimo konkretno 420

a prva registracija je skuplja pošto ide tablica,knjižice nove a mislim negdje oko 700-800 kn prva nisam siguran tu negdje.

ja sam platio prošle godine za 732 oko 600kn koliko se sjećam da netražim račune sad.u svakom slučaju manje nego bilo kakva kazna za to i slično a nedaj bože da te lupi neko ili ti njega.

., tebi se nije za zezati bez registracije pošto si odmah uz županisku cestu.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
a prva registracija je skuplja pošto ide tablica,knjižice nove a mislim negdje oko 700-800 kn prva nisam siguran tu negdje.

ja sam platio prošle godine za 732 oko 600kn koliko se sjećam da netražim račune sad.u svakom slučaju manje nego bilo kakva kazna za to i slično a nedaj bože da te lupi neko ili ti njega.

., tebi se nije za zezati bez registracije pošto si odmah uz županisku cestu.
zato i pitam.....
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
dal dojgu gore u B.M. ili idu u skrad sa trktorima.jer sam u skradu vidjeo negdje u 5mj.je bio kod restorana na parkingu.
kod nas je na početku 9mj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh