• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
aco ,dobro napravljeno,al inace taj alat imas za kupiti original,ja ih imam par komada raznih velicina,al nemam pojima gdje ih je otac kupio,ja takav kluc koristim za stezanje alata u firmi na cnc strojevima!

a nisam vidjeo nigdje da ih ima za kupiti možda tamo gdje se prodaju ti cnc strojevi ima kad kažeš da radiš snjima. Veći guš mi je kad sam napravim nešto jer ja šta mogu napravit nekupujem.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
a nisam vidjeo nigdje da ih ima za kupiti možda tamo gdje se prodaju ti cnc strojevi ima kad kažeš da radiš snjima. Veći guš mi je kad sam napravim nešto jer ja šta mogu napravit nekupujem.

tu se slazem s tobom,vise vrijedi onaj kojeg sam slozis nego neki iz trgovine,a i dosta njih nemas gdje nit kupiti...!

EDOSOKO mozda znas koji je omjer reduktora? kolko vidim ovo je isto moguce doma napravit!?:scratch
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
a nisam vidjeo nigdje da ih ima za kupiti možda tamo gdje se prodaju ti cnc strojevi ima kad kažeš da radiš snjima. Veći guš mi je kad sam napravim nešto jer ja šta mogu napravit nekupujem.
Ne znaš gdje se prodaju CNC strojevi? Pa ima ih u trafiki na autobusnom kolodvoru. Takav ključ, samo manji, trebaš kod svakog bicikla za stezanje volana.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a neznam meni neliči baš na običan neznam gdje bi ga mogao koristiti osim na matica za bolcne i one dve na osovini volana. tamo je i kod njih i onaj ključ 80 za maticu na volanu neznam po čemu bi on trebao biti poseban da je tamo. i njega ću napraviti sad koji dan kad budem imao vremena.

Nemoj ga raditi pokušaj ga kupiti u trgovini alata , a nakon toga ćeš shvatiti da li je neoooooobićan,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 
M

mjic.micko

Guest
jbg mora neko nastaviti tradiciju koju je praktikovao puknuti


evo skalamerije cije sam slike obecao prije skoro mjesec, bio sam potpuno zaboravio da imam slike....

dsc06419e.jpg


dsc06420l.jpg


dsc06421v.jpg


dsc06425g.jpg


dsc06426k.jpg

Dobar tarup edo koja muje sirina malo farbe i zamjenit nozeve mada oti mogu jos radit i bice kao nov,jel na prodaju
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Ne znaš gdje se prodaju CNC strojevi? Pa ima ih u trafiki na autobusnom kolodvoru. Takav ključ, samo manji, trebaš kod svakog bicikla za stezanje volana.
takav kljuc trebas i za amortizere na nekim autima,moj audi ima takve matice gore...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
remenice da,a kutni reduktor sigurno ne jer bi mu bili pre mali okretaji!

To me i sekira bilo bi prejednostavno napraviti ako ne spominjemo balansiranje !!!! jer kod velike brzine neznam kako bi bilo bez dobrog balansa ??????
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ima nesto i u tome a mozda ni nebi bilo potrebno posto je ta osovina max 1m duzine!?:scratch


Jednom prilikom sam rzgovarao kod HITNERA i rečeno mi je da oni sve šalju ili sami balansiraju nisam siguran uglavnom balansiraju!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
evo još jedan alat kojeg nema u radioničkom priručniku ključ za stezanje matica na bolcnima sredine.



kljuzasredinu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]


Aco, odlično obavljen posao. Dobro je imati taj ključ. Ja se poslužujem tupog majzela ali ošteti se matica svejedno ako puno paziš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Aco, odlično obavljen posao. Dobro je imati taj ključ. Ja se poslužujem tupog majzela ali ošteti se matica svejedno ako puno paziš.

Ali bar pošteno pritegneš. S ovim je to triki... ;)
 
M

marijan

Guest
plugovi

ok sutra poslikam pa se javim,hvala i lipi pozdrav makedoniji i svim dobrim ljudima
evo mojih plugova ako nešto skužite po fotkama
lp,
 

Prilozi

  • dvobr.jpg
    dvobr.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 247
  • jednob.jpg
    jednob.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 229

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
aco ,dobro napravljeno,al inace taj alat imas za kupiti original,ja ih imam par komada raznih velicina,al nemam pojima gdje ih je otac kupio,ja takav kluc koristim za stezanje alata u firmi na cnc strojevima!
takvih imam i ja u alatnici raznih dimenzija..
Ali bar pošteno pritegneš. S ovim je to triki... ;)

a zašto...:scratch...s njime se tako lijepo steže,jedino ako je matica razjebana od nabijanja..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
...
a zašto...:scratch...s njime se tako lijepo steže,jedino ako je matica razjebana od nabijanja..
Ma, skoči iz zuba, pa se pošteno vudriš, pogotovo tam gdje nemaš mjesta.
Na stroju je uglavnom dostupnije.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
edo jel ga mozes probat okretat pa bar od prilike vidjet koji omjer ima,il mozda znas kolko od prilike imaju omjer takvi malceri!?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ali bar pošteno pritegneš. S ovim je to triki... ;)

Da, dobro se pritegne sa majzelom ali nemože se izbječi oštetama. Ja onda ponekad te oštete popravim sa turpijom. Izbrusim zub da je opet ko nov samo je veče dimenzije i tako opet ide dalje.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Peter,dal postoji kakav jednostavan način fiksiranja matica na bolcnama sredine.stalno mi popuštaju pa ih moram dotezati,naravno sa majzlom
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh