• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Šta je sad, jeste li svi u inostranstvu a kod kuče upravo počeli radovi. :scratch Otišla je zima dečki, dođite kuči :x. He he pozdrav u Stutgart i u Pitsboutg. :D.

Grofe hvala na prospektima jer su zanimljivi.

Ja vam stavljam slike i film od testiranja jednog mojeg izboljšanja ali ovaj put to nije na mom traktoru. Jedan poznanik je poželjeo imat dasku za guranje i vuču trupaca na TV- 521. On je imao na traktoru fiksnu vitlu ali zaželeo je da se doradi taj dio. Ja sam onda napravijo tu dasku naravno pokušao sam se približit njegovim željama i potrebama. Htijo sam napravit dosta jaku stvar ali trebalo je imat u vidu da nebude (pre)težko jer je traktor malen. Znači nešto optimalno gledajuči na snagu i veličinu traktora.
Ovo je nastalo:

Vitlo u originalnom stanju pre dorade.

izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596264.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596212.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596205.jpg




izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596225.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596226.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596220.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596224.jpg




Moram napomenut da je daska napravljena za guranje i vuču trupaca. Njena svrha nije da sidra i fiksira traktor kad se radi sa vitlom. U tu svrhu vitlo več ima u originalu napravljeno neku podržku ali nije na ovim slikama.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Šta je sad, jeste li svi u inostranstvu a kod kuče upravo počeli radovi. :scratch Otišla je zima dečki, dođite kuči :x. He he pozdrav u Stutgart i u Pitsboutg. :D.

Grofe hvala na prospektima jer su zanimljivi.

Ja vam stavljam slike i film od testiranja jednog mojeg izboljšanja ali ovaj put to nije na mom traktoru. Jedan poznanik je poželjeo imat dasku za guranje i vuču trupaca na TV- 521. On je imao na traktoru fiksnu vitlu ali zaželeo je da se doradi taj dio. Ja sam onda napravijo tu dasku naravno pokušao sam se približit njegovim željama i potrebama. Htijo sam napravit dosta jaku stvar ali trebalo je imat u vidu da nebude (pre)težko jer je traktor malen. Znači nešto optimalno gledajuči na snagu i veličinu traktora.


Moram napomenut da je daska napravljena za guranje i vuču trupaca. Njena svrha nije da sidra i fiksira traktor kad se radi sa vitlom. U tu svrhu vitlo več ima u originalu napravljeno neku podržku ali nije na ovim slikama.


ljepo odrađeno svaka čast i pohvala radu samo ako vitlo ne potrga tomeka jer mi se čini da je ipak za njega prejako ali o tome neka misli onaj ko sa njim radi . Vidim da si malo z..... gazdu on je tomeka pofarbo da može neprimjetno izvlaćiti drva iz šume , a ti mu metno boju da ga se vidi sa treće kote , PODLO ipak dobro urađeno,

 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala na pohvali Arno. Varaš se oko farbanja :D, sav taj posao sam prepustijo njemu jer mu je takva bila želja.

Ovo se radilo preko zime. Traktor je bio kod mene preko cijele zime pa kad se imalo viška vremena odoh ja u radijonu. Tu je bilonapravljenih još dosta drugih izboljšanja koje sam mu napravijo a bila su i mehanička pa i limarska posla. Znači sve se pomalo sredilo i stavilo u red tako da sad gazda jedva čeka da ide u šumu.

Nemam nekih iskustva da bi mogal reči da je vitlo prejako za Tomeka ali mislim da gazda nije takav da bi morao nešto odradit- povuči za svaku cjenu. Mislim da zna kad treba odustat.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
firemanpeter, :finga:, odlican posao,slike govore 1000 reci, a tek prezentacija rada, bez video nista!
Kazes da kada radi traktor sa vitlo u suma se skida ova daska i se kopca druga origigi, zar ova ne vrsi i taj posao da fiksira traktor?, hmm:mad:, nepozam vitla, prvi put o vitlama cuo na ovog foruma:roll:
Pozdrav:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hvala na pohvali Arno. Varaš se oko farbanja :D, sav taj posao sam prepustijo njemu jer mu je takva bila želja.

Ovo se radilo preko zime. Traktor je bio kod mene preko cijele zime pa kad se imalo viška vremena odoh ja u radijonu. Tu je bilonapravljenih još dosta drugih izboljšanja koje sam mu napravijo a bila su i mehanička pa i limarska posla. Znači sve se pomalo sredilo i stavilo u red tako da sad gazda jedva čeka da ide u šumu.

Nemam nekih iskustva da bi mogal reči da je vitlo prejako za Tomeka ali mislim da gazda nije takav da bi morao nešto odradit- povuči za svaku cjenu. Mislim da zna kad treba odustat.




Kad krene u šumu onda bjež od kuće jer bi mogao poželjeti jednoosovinku sa ugrađenim kranom !
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter, :finga:, odlican posao,slike govore 1000 reci, a tek prezentacija rada, bez video nista!
Kazes da kada radi traktor sa vitlo u suma se skida ova daska i se kopca druga origigi, zar ova ne vrsi i taj posao da fiksira traktor?, hmm:mad:, nepozam vitla, prvi put o vitlama cuo na ovog foruma:roll:
Pozdrav:partyman:

Ništa se ne skida, sve to ostaje kako je samo se taj dio doda. On to doda samo ako je jako zajehebana vuča, znači ne treba mu uvijek. Taj je dio malo nespretno napravljen. Daska malo pomaže kod sidranja ali nije to to jer da bude ona služila i za sidranje onda bi se moralo napravit za sajla ide preko nje pa da sila vučenja onda gura dasku u tlo.

Arno
Ako poželi prikolicu sa kranom napravim mu ja i to :D, u sledečoj zimi :lol:.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav društvo!
zanima me dali netko na Tomi koristi strižnu kosu (za djetelinu i sijeno) i trakasti okretač/sakupljač?
Imam TV826 i planiram nabaviti jači traktor, od 40tak ks, al neznam dali ću ga stić nabavit prije nego počme sezona košnje.
pa bi nabavio samo kosu i prevrtač, i sad me zanima dali bi to tomo mogao pogoniti, da mu nebude preveliko?


sad sam gledao stranice Gramipa, vidim da imaju kose za Tomu i kose za ostale traktore, a i jedne i druge zahvata 1,52m.
dali onda kose za tomu imaju uže trnove na koje se zakače poluge hidraulike?
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
fireman dobro odradjeno svaka cast
do duse predalek oje daska od traktora,ali takva je konstrukcija samog vitla,tu se nemoze nsita drugacije uraditi a da bude funkcjonalno kao ovo,ovakvo vitlo sam gledo i nije me odusevilo,dize malog tomeka ko sale......
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav društvo!
zanima me dali netko na Tomi koristi strižnu kosu (za djetelinu i sijeno) i trakasti okretač/sakupljač?
Imam TV826 i planiram nabaviti jači traktor, od 40tak ks, al neznam dali ću ga stić nabavit prije nego počme sezona košnje.
pa bi nabavio samo kosu i prevrtač, i sad me zanima dali bi to tomo mogao pogoniti, da mu nebude preveliko?


sad sam gledao stranice Gramipa, vidim da imaju kose za Tomu i kose za ostale traktore, a i jedne i druge zahvata 1,52m.
dali onda kose za tomu imaju uže trnove na koje se zakače poluge hidraulike?

Pogledaj ovo možda ti pomogne ,



http://www.speedyshare.com/files/27513242/TV_unima.pdf
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
fireman dobro odradjeno svaka cast
do duse predalek oje daska od traktora,ali takva je konstrukcija samog vitla,tu se nemoze nsita drugacije uraditi a da bude funkcjonalno kao ovo,ovakvo vitlo sam gledo i nije me odusevilo,dize malog tomeka ko sale......

Matrix, nemože se sa daskom ništa bliže traktoru jer vitlo stoji kako stoji i njega nisam ja radijo. Kad je do kraja podignuta daska onda je samo 1 cm lufta između vitla i daske, znači ja sam dasku približijo koliko se moglo. Tako si več i sam reko, napravilo se kako se moglo.

Inače kad se vuče sa vitlom može se sa podupret vitlo pa ga onda ne diže, taj dio je inače na kupljen sa vitlom zajedno.
Istina je da sajla izlazi iz vitla dosta visoko pa kod vuče razdiže prednji kraj traktora. Zbog toga sam napravijo da se može kopčat lance na dsku koja prenosi težinu niže na traktor pa če is tog razloga sad moči vuči veču težinu nego inače.
Znači sa ovom daskom rješenih je više nego jedan problem.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto još nekih izboljšanja koje se napravijo na tom TV-521. Da bude gazdi sve pri ruci :D.

Nosač za sekiru

izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18598912.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596223.jpg


Nosač za cepin

izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596222.jpg


Da ne klizi ako ti je obuča od blata

izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18598911.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Pozdrav društvo!
zanima me dali netko na Tomi koristi strižnu kosu (za djetelinu i sijeno) i trakasti okretač/sakupljač?
Imam TV826 i planiram nabaviti jači traktor, od 40tak ks, al neznam dali ću ga stić nabavit prije nego počme sezona košnje.
pa bi nabavio samo kosu i prevrtač, i sad me zanima dali bi to tomo mogao pogoniti, da mu nebude preveliko?


sad sam gledao stranice Gramipa, vidim da imaju kose za Tomu i kose za ostale traktore, a i jedne i druge zahvata 1,52m.
dali onda kose za tomu imaju uže trnove na koje se zakače poluge hidraulike?

Pozdrav!

Tmo bez problema može da pogoni stržnju kosu
TV unima, kopča se na standardni 3 T priključak, koji je nešto sužen za traktore tipa Tv i njemu slični. Sa standardnim priključkom za kardan od 35 mm i stari tip na 25 mm. Ja ima Tv unimo na 3T stari tip na kardan 25 mm
i kosim sa njim u drugoj sporoj na 1000 okretaja kardan odlično...,
također ima okretač sijena SIP 160 za TV kopčanje na željezni kardan,
te radi besprekorno.....ako te što više zanima, koja slika više ili sl. reci pa poslikam...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Još malo sa Gudovaćkog sajma ali od danas , oko 13 h

ulaznice odrasli 25 kn , djeca i umirovljenici 20 kn , grupni posjet 20 i više osoba po 15 kn , parking se ne naplaćuje ( ako uhvatiš mjesto )

pripreme poćinju u kancelariji

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=692333#post692333

Znači spremaju se za sajam, čini mi se da je to kod vas veliki događaj, kao neki praznik?
Eh da mi je to bliže :scratch došao bi i ja da vidim ove male traktoriče.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Da ne klizi ako ti je obuča od blata

izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18598911.jpg
[/QUOTE]

ovo je jako pametno jer 100 puta me opizdilo po gležnju kad se noga posklizne,jedino kaj onda nebreš u ljeti voziti u natikačima
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., poseban pozdrav i velika fala forumskome prijatelju ARNU!, kaj je uvik vridan i aktivan., svakako fala i za slikice drito iz prve ruke!, BRAVO!, vidimo se na sajmu!...

., svakako veliko fala i poseban pozdrav mome velikome forumskom prijatelju firemanpetru!, a ča se pisat more?., sve odradjeno - izboljšano profi!, pedantno, uredno ko i sve do sada., ko i ubuduće!., e DA! ovdeka se vidi ljubav čovika!, najprije prema sebi!, svojoj osobnosti, kulturi, obrazovanju, dostojanstvu,..., a onda prema njegovim rukami ke to sve odradidu perfektno!, da se narod i svit dugo, dugo, more proizvodu -izdelku divit, uživat, ... i samoga dobro koristit.-

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ovo je jako pametno jer 100 puta me opizdilo po gležnju kad se noga posklizne,jedino kaj onda nebreš u ljeti voziti u natikačima

Da se napravi malo krače i malo manje oštre zubove onda bi se moglo vozit i sa natikačima samo što onda nije za nešto puno blata. Hm, nebi ja ni vozijo sa natikačima ali kako kome odgovara.

Inače mislim da je sigurnost na prvome mjestu. Imao sam loših iskustva sa blatnom obučom pa mislim da je nužno imat to na pedalima. Meni je samo malo falilo da se nisam povrijedijo jer mi sklizila noga iz pedale.

Pozdrav prijatelju Grofu iz Jezerana!
Ti me uvijek kuješ u zvijezde, toliko da si toga nit ne zaslužujem. Imamo mi nešto zajedničkog a to je pedantnost, trudimo se da stvari, kolko se može, budu OK. Hvali ti na tvome pozitivnom mišljenju!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ovi zubi na papučicama su super,to moram napravit kod sebe,još me boli gležanj od neki dan :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh