• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju.
Ako ima, Grofe, daj molim pokeljaj te slike pa da vidimo iznenađenje. Znaš da nas to jako zanima :D.
 
G

GROF

Guest
., narode moj!

., evo još jedno pitanje za ljude ki bi možda znali ča i o mom saznanju - spoznaji o našim malim LEGENDARNIM traktorićima; "tomo vinković"!., o čemu je reč?., reč je o potonuću broda sa traktorićima i priključnim orudjima "tomo vinković"., brod je potonul negdi u oceanu!., na brodu je bilo preko 1000 /tisuću!/ komada strojeva razno - razni!., nemili dogadjaj desil se tamo negdi 80-seti godin!!!...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ajoj ko bi to znao? Da nama ti nisi reko nebi nikad znali. A zanimljiva je priča. Jel znaš još nešto oko toga?
 
G

GROF

Guest
Pozdrav prijatelju.
Ako ima, Grofe, daj molim pokeljaj te slike pa da vidimo iznenađenje. Znaš da nas to jako zanima :D.

., firemanpeter!

., pomalo sabiremo materijal., tako da se nadam a i vjerujem!, bit će svega interesantnoga za vidit!., :supris: ...

., e DA, točno si napisal!, jako zanimljiva priča - štorija!!! :rolleyess: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
., lip pozdrav mojim dragim forumašima!, pogotovo štovateljima traktora tome vinkovića!

., evo ovdeka moremo isčitat svega i svačega., kako isčitat?, isto tako moremo svega i vidit!., ja sam sa sa mojim legendarnim prijateljima; bivšim i sadašnjim dosta pokeljil materijala - slikic o proizvodima traktora i priključnih orudja., istina i Bog!, dosta proizvoda fali., ča fali?., pa falidu recimo traktori - proizvodi tome vinkovića ki nisu imali klasičnu getribu., već su uz klasičnu getribu imali i dodatak - nekakovo izboljšanje za hidro-pogon., isto tako nema niti jedne slikice ili pisanoga materijala o traktorima ki se vozidu napak., tj., vozač sidi na haubi., a na mestu sjedala je volan!., evo samo toliko., ajmo tražit slikani i pisani materijal o tim i takovim proizvodima iz naše domaće kuinje!...

., aj Bog!, moj narode, čitamo se ...



ja sam vidio takvoga tomicu koji se vozi naopacke samo sam mislio da je po sredi nekakva prepravka ima ga jedan starcek u bregima koji s njim vinograd freza i kosi
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585


Uploaded with ImageShack.us






Pozdrav svima forumašima koji su posjetili Gudovaćki sajam i nadam se da se su sretno stigli kući , do novoga susreta ,,,,,,,,,,,,,




A kako život ide dalje i proletni poslovi ne čekaju evo i moje prisložene sadilice za krumpir a napravljena je od standardne dvoredne a uz promjenu glavne osovine koristi je i sa 539 , pošto sam danas nekima obećao da ču postaviti slike pa da izvršim obećanje ,,,,,,,,,,




 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav svima forumašima koji su posjetili Gudovaćki sajam i nadam se da se su sretno stigli kući , do novoga susreta ,,,,,,,,,,,,,





e decki da sam znao da ste to vi pala bi pijaca !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Pozdrav svima forumašima koji su posjetili Gudovaćki sajam i nadam se da se su sretno stigli kući , do novoga susreta ,,,,,,,,,,,,,




A kako život ide dalje i proletni poslovi ne čekaju evo i moje prisložene sadilice za krumpir a napravljena je od standardne dvoredne a uz promjenu glavne osovine koristi je i sa 539 , pošto sam danas nekima obećao da ču postaviti slike pa da izvršim obećanje ,,,,,,,,,,






., lip pozdrav forumski prijatelju ARNO!

., fala za slikice!., dobro smo došli kućami!
., interesantna, jako jednostavna sadilica krompira, dal si me u brigu :scratch ..., sada moram dobro nešto popit :drinkers: ., razmislit :?: ...???...
., fala doneba na dobrome društvu!, vidimo se uskoro!...

., p.s., zabavili se mi još oko nekakovoga pazarenja plužićev., pa onda usput kući svratili na usputnu kupovinu bran - drljača., popila se ka i u to jime!...

aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Pozdrav drustvo!!!
Opet me nije bilo dugo na forumu...
ove vraske obaveze... kod komsije smo skoro zavrsili,pocelo lepo vreme, radovi, sadnja. usput crkne telefon, crkne tomo... Morao sam da kupim nove delove. Zamolicu zenicu da naslika sta se desilo, ni sam nisam mogao da poverujem. Uzas...:twisted: Marfi je kod mene. Sutra sadnja krompira kod kuma, od popravke nista. Citamo se!
Pozdrav!!!
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
A što se to tako gadno desilo? :roll:

Stari klip se poceo topiti. Gornja karika se slomila, na vrh klipa namestio mali otvor na ivici, i tamo je poceo da izlazi kompresija i vruci gasovi, plamen, pa je potopio klip... Sklop je kostao 200 eura, znaci klip, goetze karike, caura za malu pesnicu, stublina, ventili, kompletni dihtung, filter za ulje. Nego imam jedno pitanje, caura je iz jednog dela ili je presecena? Meni se cini da je fabricki takva, jer je ravan rez, ne izgleda kao pukotina.
Pozdrav!!!
 
M

Misel

Guest
Pozdrav uvazenim forumasima!
Nisam se javio duze vremena ali cesto pratim forum, onako sa strane, cutim i ucim :)
Najbolji ste!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Nego imam jedno pitanje, caura je iz jednog dela ili je presecena? Meni se cini da je fabricki takva, jer je ravan rez, ne izgleda kao pukotina.
Pozdrav!!!
Ima i rasječenih čahura (rijetko) i iz jednog dijela. Ovisi o proizvođaču, mada su večinom rasječene.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Stari klip se poceo topiti. Gornja karika se slomila, na vrh klipa namestio mali otvor na ivici, i tamo je poceo da izlazi kompresija i vruci gasovi, plamen, pa je potopio klip... Sklop je kostao 200 eura, znaci klip, goetze karike, caura za malu pesnicu, stublina, ventili, kompletni dihtung, filter za ulje. Nego imam jedno pitanje, caura je iz jednog dela ili je presecena? Meni se cini da je fabricki takva, jer je ravan rez, ne izgleda kao pukotina.
Pozdrav!!!

Ajoj :roll:, karika se slomila pa oštetila klip ITD... stvarno Marfi :mad:
Daj molim te uslikaj te stare a i nove djelove pa da vidimo kako sve izgleda.

Pozdrav Misel
Samo ti čitaj i dalje a možeš i sudjelovat. Možeš se javit bilo kako, može i sa kojom slikom.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Hvala Muhanicar na brzom odgovoru! Onda je ova fabricki takva. A strelica na klipu kuda treba da gleda? Prema zamajcu?
Naslikacu to sve Petre!!! Samo da stignem dotle...
Pozdrav!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Imam negde zapisan i taj podatak, ali nisam siguran, pa pričekaj nekog pametnijeg u vezi toga.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
koji je motor u pitanju LDA 100 ili?
ako se dobro sjećam misli da strelisa mora da gleda k VT pumpi,
ali nisam siguran, kad nađem orginalan podatak napišem...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
koji je motor u pitanju LDA 100 ili?
ako se dobro sjećam misli da strelisa mora da gleda k VT pumpi,
ali nisam siguran, kad nađem orginalan podatak napišem...

Jeste, LDA 100. Ok, unapred hvala! Probacu da malo osmirglam klip, da li jos ima strelice. Sutra sadnja krompira a posle:drinkers::partyman: sa kumom.
Cestitka za 1000 stanicu!
Pozdrav!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
JEsam dobro sam napisao strelica ide prema VT pumpi.

E hebem ga klip se uvjek oznaki prije skidanja kad nisi siguran,
na čelo klipa zakirnaš točku i zdravo...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh