• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da ne klizi ako ti je obuča od blata


ovo je jako pametno jer 100 puta me opizdilo po gležnju kad se noga posklizne,jedino kaj onda nebreš u ljeti voziti u natikačima


Stvar je u redu i koristi a za one koji ljeti vole voziti u japankama a i bosi predlažem drugi naćin izrade !

Gume na automobilima mjenjamo ljeti i zimi a zašto nebi i papućice na pedalama ?
Dovoljno je napraviti nove obloge sa zupcima i sa dva vijka M6 učvrstiti na postojeće a ljeti ili kada nam ne trbaju jednostavno ih skinemo a preostale dvije ili tri rupice na pedali neće smetati .:prayer::prayer::prayer::drinkers:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Znači spremaju se za sajam, čini mi se da je to kod vas veliki događaj, kao neki praznik?
Eh da mi je to bliže :scratch došao bi i ja da vidim ove male traktoriče.

Zašto misliš da je daleko ? mislim da nije a i cesta do Bjelovara je ok. , Sjećam se nekada smo mi išli kod Vas u Radgonu , ako si zainteresiran dođi i pogledaj pa ćeš onda znati da li ćeš doći i do jeseni na još veći ili više nikada , u pitanju je samo jedan dan odmora i nešto putnih troškova a još ti nije kasno da odlućiš !

 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Stvar je u redu i koristi a za one koji ljeti vole voziti u japankama a i bosi predlažem drugi naćin izrade !

Gume na automobilima mjenjamo ljeti i zimi a zašto nebi i papućice na pedalama ?
Dovoljno je napraviti nove obloge sa zupcima i sa dva vijka M6 učvrstiti na postojeće a ljeti ili kada nam ne trbaju jednostavno ih skinemo a preostale dvije ili tri rupice na pedali neće smetati .:prayer::prayer::prayer::drinkers:
Da nije malko komplicirano ovako?

Inaku ovo izbolsanje je stvarno originalno:prayer:
Evo jos jedna ideja od mene:


Uploaded with ImageShack.us
Probusis na papucica par rupe, i stavis srafove M8, pa ako ti ne trebaju samo jednostavno ih osrafis.
Pozdrav:partyman:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Da nije malko komplicirano ovako?

Inaku ovo izbolsanje je stvarno originalno:prayer:
Evo jos jedna ideja od mene:


Uploaded with ImageShack.us
Probusis na papucica par rupe, i stavis srafove M8, pa ako ti ne trebaju samo jednostavno ih osrafis.
Pozdrav:partyman:
ovo je super ideja...jednom i meni okliznula noga spapuce...nosio sam papuce...tako me opicilo po gleznju...da sam okriveo.....napravicu i ja tako na mojim pedalima...a i ova ideja od danot-a, je super i mislim da je bezbednije...jer zamislite kad takva papuca sklizne pa te opici sa tim siljastim zubima....
u svakom slucaju dobra ideja;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da nije malko komplicirano ovako?


Probusis na papucica par rupe, i stavis srafove M8, pa ako ti ne trebaju samo jednostavno ih osrafis.
Pozdrav:partyman:

Mislim da je jednostavnije napraviti papućice i sa dva vijka zategniti a kod blata ili gnoja nebi smetalo ni malo veća papuća koju po potrebi sa dva vijka lako skineš nego busiti šest ili više vijaka , ali opet neka radi ko kako želi bitne su ideje koje nam ne manjkaju a svaka je dobro došla . Ja sam slićnih problema imao na FERKU pa sam slićno rješio.

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E dečki moji, ako bi baš htjeli grubu papučicu da se brzo skida/stavi, eto odmah ideje kod mene :lol:.

Napraviš tu grubu papučicu u obliku C profila. Na jednoj strani zavariš na kutovima da se nemože skinuti a druga ostaje otvorena za skidanje. Na otvorenu stranu napraviš još jedan osigurač i gotovo je.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ovo je super ideja...jednom i meni okliznula noga spapuce...nosio sam papuce...tako me opicilo po gleznju...da sam okriveo.....napravicu i ja tako na mojim pedalima...a i ova ideja od danot-a, je super i mislim da je bezbednije...jer zamislite kad takva papuca sklizne pa te opici sa tim siljastim zubima....
u svakom slucaju dobra ideja;)

Nikad mi više nije noga skliznula, nit jedan put. A zupce netreba toliko naoštrit da sječu. Nisu ni ovi na sliki baš oštri.

Arno
Eh znam da je u pitanju samo jedan dan i nešto vožnje. :confused:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno
Eh znam da je u pitanju samo jedan dan i nešto vožnje. :confused:[/QUOTE]

Znaći dolaziš ?

 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E Arno moj pa nisam sa tim reko da dolazim. Svejedno mi je daleko jer ja živim sasvim na sjeveru zapadu države SLO, znači na najudaljenoj mogučoj točki od Bjelovara. :rolleyess:

Ako več budete radili te papučice onda napravite još jedno izboljšanje. Pedale- pločice na njima imate sad ravne zbog čega još više klizi noga iz nje.
Trebate jih napraviti nagnuto prema vozaču.

izdelava-hidrovolana-foto_10744305_17376599_17506308.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
i ja bi to kod sebe morao uraditi,jer kod mene nema skoro nikako onih fabrickih crta,klizi oga ako imalo pokvasi papucica a ne kad je blato i sl
 
T

tomo 730

Guest
E Arno moj pa nisam sa tim reko da dolazim. Svejedno mi je daleko jer ja živim sasvim na sjeveru zapadu države SLO, znači na najudaljenoj mogučoj točki od Bjelovara. :rolleyess:

Ako več budete radili te papučice onda napravite još jedno izboljšanje. Pedale- pločice na njima imate sad ravne zbog čega još više klizi noga iz nje.
Trebate jih napraviti nagnuto prema vozaču.

izdelava-hidrovolana-foto_10744305_17376599_17506308.jpg

peter,,jel se meni cini il kod tebe hauba i tabla sa satovima ne stoje bas najbolje,.kao da ima blago udubljenje tu na spoju??:roll:
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Dečki bok,
evo vec duze vrijeme pratim forum i odlučih da Vam se javim. Inače doma sam do nedavno imao samo tv-420, a od neki dan imam i 730. Uglavnom iz prve ruke Vam mogu reći, da je razlika ogromna. Tv 730 stvarno se moze nazvati velikim traktorom u odnosu na tv-420. Imam par pitanja vezano uz hidrauliku. Naime kod 730 mi hidraulika pusta pod teretom, dakle teret koji se nosi jednostavno se lagano spusta. Zanima me u čemu bi bio problem. Mislim da je prijašnji vlasnik nesto prčkao po razvodniku, tako da pretpostavljam da je problem u njemu. Molio bih za neku konstruktivnu pomoć, rjesenje problema. Pretpostavljam da u razvoniku posotji klip i na njemu nesto slično karikama :p.
Traktor ću uslikati pa podijeliti s Vama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pretpostavljam da u razvoniku posotji klip i na njemu nesto slično karikama :p.
U razvodniku nema nikakvih karika , ako je poderan curi i moraš ga mjenjati .
Slučajno imam jedan za prodaju ..
Samo je pitanje da nije neki prerađeni sistem hid. , pa da je negdje drugdje problem .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
peter,,jel se meni cini il kod tebe hauba i tabla sa satovima ne stoje bas najbolje,.kao da ima blago udubljenje tu na spoju??:roll:

Inače ne stoji tak loše, možda se tu tak vidi. Armaturu sam namjerno nagnuo nazad da voda teče prema haubi a ne prema instrumentima.Izmeđi armature i haube sam stavijo neke male gumene čepove da se ne ogreba farba pa je zbog toga između njih malo lufta.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596227.jpg


izdelava-ramparja-foto_10744305_17441496_18596218.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZvVzgKYMEPs&feature=feedf[/YT]

Svaka čast prijatelju ti si to odradio za 5+ uvjek orginalne ideje imaš.Samo me čudi jedna stvar kako to da sa tomom vuće a Zetor tamo stoji, uh srce mi odmah zaigra kad ga vidim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo me čudi jedna stvar kako to da sa tomom vuće a Zetor tamo stoji, uh srce mi odmah zaigra kad ga vidim.
bolesniki..jdenim cugom može potegnuti i brdo i drva a on razj ebava živce na diridajcu
 
T

tomo 730

Guest
Inače ne stoji tak loše, možda se tu tak vidi. Armaturu sam namjerno nagnuo nazad da voda teče prema haubi a ne prema instrumentima.Izmeđi armature i haube sam stavijo neke male gumene čepove da se ne ogreba farba pa je zbog toga između njih malo lufta.

aha,., na slici izgleda kao da ima dosta udubljenja.,.al slika je slika.,. :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Svaka čast prijatelju ti si to odradio za 5+ uvjek orginalne ideje imaš.Samo me čudi jedna stvar kako to da sa tomom vuće a Zetor tamo stoji, uh srce mi odmah zaigra kad ga vidim.

Pozdrav Prijatelju Aco 93!
Hvala na pohvali, odradijo sam kako mogu i znam, najbitnije mi je to da je čovjek zadovoljan pa da mu dobro služi. Zato sam i išao kod njega pa da malo probamo, testiramo i ako bi se slučajno pokazalo nešto onda i to popravim.
Gazda koristi Tomu a i Zetora u šumi. Oba dva imaju vitle, svaki svoju. Naravno tamo gde je put širok tamo koristi Zetora a na uskim putevimai na djelovima gde Zetor nemože tamo ide sa tomom. Znači takve su mu potrebe.
Pristojno si me pitao pa ti lepo odgovorim kak je.

Inače mogu zatvrdit da se ne radi o nikakvom bolestniku nego čak mislim da je dečko jako uredu, eto tako pa da budem malo Robin Hoodovski i zaštitim malog čovjeka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eto tako pa da budem malo Robin Hoodovski i zaštitim malog čovjeka.
Tako ,tako , napravit ću ja od vas prave ljude , samo polako .
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim dragim forumašima!, pogotovo štovateljima traktora tome vinkovića!

., evo ovdeka moremo isčitat svega i svačega., kako isčitat?, isto tako moremo svega i vidit!., ja sam sa sa mojim legendarnim prijateljima; bivšim i sadašnjim dosta pokeljil materijala - slikic o proizvodima traktora i priključnih orudja., istina i Bog!, dosta proizvoda fali., ča fali?., pa falidu recimo traktori - proizvodi tome vinkovića ki nisu imali klasičnu getribu., već su uz klasičnu getribu imali i dodatak - nekakovo izboljšanje za hidro-pogon., isto tako nema niti jedne slikice ili pisanoga materijala o traktorima ki se vozidu napak., tj., vozač sidi na haubi., a na mestu sjedala je volan!., evo samo toliko., ajmo tražit slikani i pisani materijal o tim i takovim proizvodima iz naše domaće kuinje!...

., aj Bog!, moj narode, čitamo se ...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh