• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
77 cm bez krute produzetoci.
A jos i ako se felge okrenu to bi doslo 67 cm:rolfer:
Naravno ako to dozvoli prostor do hauba:scratch, neznam:scratch

meni bi trebalo sužavanje od nekih 10-15 cm pa razmišljam da samo na jednoj strani okrenem kotače, morat ću probat pa da vidim kako to izgleda i kolko će mi onda bit širina traga kotača
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Joe,minimalno 999,99mm,jel to ok;-)

Ma ok je,,, znamo svi o čemu se priča i sve se razumemo... nego mi je bilo interesantno prvobitno objašnjenje...;)

Zanima me kad je spustiš da li drži dubinu jer više ne vjesi na lancima što znači da teže iskače.

Kad je spustim, drži mi dubinu...neznam zašto bi iskakala :scratch
Ja sam stavio dodatne kotače, sa kojima naštelam dubinu frezanja...jer je ta freza preširok za moj 18ks, i kad malo dublje tone...guši traktor!
Metalni kotači, idu u trag kotača traktora...tako da je taj deo zemlje ravan, i neposkakuje...jer traktor utaba put!



pozzz joe!:mrgreen:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
meni bi trebalo sužavanje od nekih 10-15 cm pa razmišljam da samo na jednoj strani okrenem kotače, morat ću probat pa da vidim kako to izgleda i kolko će mi onda bit širina traga kotača

Da okrenes kotace samo na jedna strana:scratch, OK:
Tako bi dobio 95 cm sirina.
A ako okrenes kotace na obe strane dobio bi 90 cm.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
šta bi se samo 5 cm suzio trag kotača ako okrenem jednu stranu, meni to ovako od oka izgleda više ili se varam:scratch
 

fraBrne

Novi član
Tu od
26 Tra 2011
Poruka
3
evala van na dobrodošlici dečki.
s guštom vas čitam, i puno lipi stvari ste me već naučili
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Servo volan za Tomo Vinkovića

Ja sam novi član foruma, imam TV420 i spremam se ugraditi hidraulični volan. U albumu gosp. Petera vidio sam nekoliko sličica pa ga molim za pomoć. Vidim da je ovo TV730 ia čini mi se da ima nešto više za montažu klipova. Zanima me nekoliko stvari zašto dva klipa, a ne jedan dvoradni i ne vidim dobro crijeva pa me zanima na koji način su spojena koliko sam vidio dovod sa pumpe prebačen je na volan (originalno na ručicu hidraulike), a sa volana ide na ručicu. Sa volana idu dva crijeva u svaki klip, ono što mi nije jasno je drugo crijevo sa klipa ne vidim gdje je spojeno. Bio bih zahvalan na skorom odgovoru jer sutra spremam rastavljati volan. Još jedeo pitanje da li je mijenjan volan ili je korišten originalni. Hvala, Lijepi pozdrav svim forumašima. Niki:?

Ako vas zanima servo volan za tomu 420 mogu vam ga pomoči jer ja sam ga ugradio na svojega.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
tv 730

Ja imam tv 730 ali imam i alternator na remenici pa ne mogu ugraditi takav volan imas li kakav savjet ili ideju kako da to rijesim.:madmana::madmana:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
aaaaaaa to je to pa vidoo sam to,dobro odradjeno,jel ovo ubacena inverzija radi smjera vrtnje, kako su zubcanici upasovani,da se to ne rasklima pa da posle bude lufta u njima,i ja razmisljam isto da napravim na svom malom 420 gledo sam po odpadima ima komplet da se skine sa mecke i nije skupo,samo treba vremena i zivaca da se to sve nabudzii na malca
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Ja imam tv 730 ali imam i alternator na remenici pa ne mogu ugraditi takav volan imas li kakav savjet ili ideju kako da to rijesim.:madmana::madmana:
Imam.Trebaš uzeti alternator od suzuki swifta,on ti je jako mali pa ga možeš smjestiti iznad,gdje se sada nalazi filter za gorivo,a filter smjestiš negdje drugdje . Tada možeš iskombinirati da ti jedan remen vrti ventilator i alternator, a drugi servo pumpu ,ali ti moram napomenuti da moraš izraditi novu remenicu jer ti remenica nesmije biti veća od promjera 120mm

aaaaaaa to je to pa vidoo sam to,dobro odradjeno,jel ovo ubacena inverzija radi smjera vrtnje, kako su zubcanici upasovani,da se to ne rasklima pa da posle bude lufta u njima,i ja razmisljam isto da napravim na svom malom 420 gledo sam po odpadima ima komplet da se skine sa mecke i nije skupo,samo treba vremena i zivaca da se to sve nabudzii na malca
.

Ne brini,zupčanici nikad neće imati luft.Jako lagano to ide.Opterećenje na zupčanicima je malo.
 
Posljednje uređivanje:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Dečki bok,

evo čitajući ovaj vrijedni forum, odlučio sam se na ugradnju hidro volana na moj tv-730(1978 g.). Pročitao sam sve postove od vrijednih forumasa koji su diskutirali o tome i naravno kako to biva, imam par pitanja vezanih uz ugradnju. Vidim da vecina koristi vec postojecu hidro pumpu, pa cu tako i ja učiniti. Naime, ja sad neznam dali moj tv ima onu jaču pumpu koju su ugrađivali, ali ima tvornički postavljen kiper ventil - na pumpi sam gledao, ali nema nikakvih oznaka. Za glavu volana bi stavio orbitrol. Gledao sam slike - naročito od FIREMANA i vidio kako neki imaju jedan, neki dva cilindra. Ja bi stavio jedan dvoradni cilindar.
Pitanje:
Dali je jedan dvoradni cilindar dovoljan i dali mi netko moze reci koliko bi trebali biti veliki ti cilindri/cilindar. Duzina, debljina poluge i slično.
I vazno pitanje - dali kao vrat volana i volan, mogu iskoristiti postojeci - mehanički. Mislim da je na kraju volana puž(tako kažu :) ), mislio sam taj dio odrezati i jednostavno navariti dio koji bi isao u orbitrol.

Trenutno sakupljam informacije o svemu, tako da mi nemojte zamjeriti na ponekim nelogičnostima koje sam naveo. Pozdravljam sve uvažene članove ovog foruma: Grof, fireman, zbalija, žuti, puknuti, danoch i sve ostale.

Ugradnju, kao i slike traktora cu podijeliti s Vama.
Pozz, Nikola.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A nešto se i radilo.
picture.php
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ima 3 kruga i 3/4 .....mehanicki ima 4 kruga

osovinu i kolo volana cemo najvjerovatnije praviti od nule, ili uglaviti nesto pogodno
tebe ne treba zanimati koliko krugova ima samo kolo volana koje okrečeš rukom , tebi je bitno koliko ima hoda na izlaznoj sponi glave volana .
Dakle kut koji napravi ta spona ovisno o radijusu na kojem rupa za prihvat kugle .
Taj hod mora biti isti kao na "orginal" glavi .
Ustvari ne mora ali onda imaš situaciju da lupa u mehaničke graničnike sredine odnosno opterečuješ glavu .
Nije ni to problme , korigiraš radijus , ili graničnike sredine ...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A ja mislioda se može korigirati sa dužinom izlazne poluge na volanu.
picture.php
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pozdrav forumasima, ovih dana nemam bas vremena za pisati po forumu...nekad preletim poneku temu

vidim pocela je prica oko prepravke volana....za vikend sam bio kod kuce i vidio sam da je otac zbavio volan od nekog auta (mislim da je BMW) vec dugo vremena je trazio odgovarajuci zbog smejra, konacno je nasao, smjer odgovara ali je "ajnšlag" manji nego original mehanicki TV, ova skalamerija koju je kupio ima 3 kruga i 3/4 .....mehanicki ima 4 kruga

osovinu i kolo volana cemo najvjerovatnije praviti od nule, ili uglaviti nesto pogodno

koliko imaju ovi mercedesovi koji su vec ugradjeni? i koliko krugova se vrte originalni....od krajnjeg lijevog do krajnjeg desnog polozaja?

planirali smo koristiti postojecu pumpu, koja nije iriginalna, by the way, jer ne zelim dodatno komplikovati ugradnjom jos jedne....eventualno da postojecu zamijenim jos jacom

Ne brini za tu 1/4 obrtaja, to je sasvim ok, da je i još nešto manje nebi bilo problem. Samo trebaš polugu napravit na odgovarajuču dužinu pa da ne opterečuje sredinu ili još bolje napraviš da se zaustavi malo ispred graničnika. Tako sam ja napravijo na hidrauličknom volanu, da se nit ne oslanja na graničnik jer cilindar ima jako veliku snagu pa sem se bojao da bi moglo savremenom doči do oštete. Ali servo možda nije (ili je, neznam) tolko jak.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh