• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Skužio sam kod prvog vlasnika da se nemože puno dignuti, zbog one poluge na kosi, koja se upire u polugu hidraulike, al kad sam stavio istu kosu na svoj traktor, nije se micala sa zemlje, a na kraju sam je uspio podići i prevesti.

lanac se sastoji od komada lanca koji je na jednom kraju slobodan, na drugom pločica s rupom, taman da se natakne na trn koji ide u polugu hidraulike. i još jedna pločica, sa rupom istog promjera, i drugom rupom kroz koju ide lanac, te se može podešavati visina
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
vjerovatno se spusti da klizi po zemlji, al me muči što je hidraulika poprilično neprecizna, i kad spuštam kosu, ona padne svom snagom o zemlju, nekako mi se čini da nebi dugo izdržala takav tretman
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Skužio sam kod prvog vlasnika da se nemože puno dignuti, zbog one poluge na kosi, koja se upire u polugu hidraulike, al kad sam stavio istu kosu na svoj traktor, nije se micala sa zemlje, a na kraju sam je uspio podići i prevesti.

lanac se sastoji od komada lanca koji je na jednom kraju slobodan, na drugom pločica s rupom, taman da se natakne na trn koji ide u polugu hidraulike. i još jedna pločica, sa rupom istog promjera, i drugom rupom kroz koju ide lanac, te se može podešavati visina

Prvo bi trebao zakaćiti kosu u sve tri točke , na topling polugi odrediti nagib to jest visinu košnje , nakon toga spustiti kosu na zemlju potpuno( sa hidroulikom ) te prebaciti lanac preko topling polug i našpanati ga koliko možeš , osloboditi osiguranje ako ga ima ispod kućišta kose i grebena da greben može slobodnije kliziti i probati podići kosu koliko ide ide i to je to !



Uploaded with ImageShack.us
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
vjerovatno se spusti da klizi po zemlji, al me muči što je hidraulika poprilično neprecizna, i kad spuštam kosu, ona padne svom snagom o zemlju, nekako mi se čini da nebi dugo izdržala takav tretman

hidroulićni ventil traži OSJEĆAJ malo treniraj , polako ga stisni nedaj da skoći u zub direktnog spuštanja i neće lupiti , osloni ruku na volan i polako stisni sa osjećajem
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav
Prije nekoliko dana sam kupio stražnju strižnu kosu za Tomu, kosa je Gramipova, TV Unima, proizvedena prije rata.
E sad imam problem, kosu sam isprobao "na suho" prije kupnje, tj radila je na traktoru, al nismo imali što kositi. Bila je na Tv 821, a ja imam 826. E sada taj 821 ima manje gume od moga, kod mene su 16x7,5. kad sam zakačio kosu na moj traktor, nisam je mogao podići u transportni položaj, stalno je bila prenisko. pa smo malo podešavali španere što drže poluge hidraulike, dobili malo poboljšanje. onda smo "skratili" onaj lanac što podiže kosu kad se okreće na uvratinama, kraćenje za 2 karike je dalo zadovoljavajuće rezultate.

zanima me, kako je dobro naštimati za košnju po visini jer nisma siguran dal sam to dobro napravio. drugo pitanje je gdje zakačiti lanac, koji valjda služi za regulaciju spuštanja kose, da ne tresne na zemlju? i dali taj lanac služi samo za regulaciju po visini ili ima još neku funkciju?

kardan još nemam, nisam ga kupio. pretpostavljam da je priključak standardan, da mi bilo koji paše, samo da je dužina OK?

slika trenutno nemam, problemi sa tehnikom


Prije sva želim svu sreću sa novim strojem!

A sad odgovori:

Kosu prikopčaš tako da kad ju podigneš u gornji krajnji položaj mora greben u transportno položaju stajati prema nazad malo(podesiš na trećoj točci da razvučeš polugu).
Što se tiče lanca sa kojim se regulira podizanje radnog grebana za okretanje pazi da ti ne bude vanjska skija pr visoko, tj. ne bude išla po zraku.

Pred postavljam da misliš na lanca koji dođe iznad gornje poluge, on služi da se regulira pritisak okvira na greban u radnom položaju.
Što se tiče kardana veliš da je bila na TV 821 onda bi trebao biti standardni, ne trebaš se bojati,
Samo serija 700 ima dva modela.


P.S.
Isalopek sve daljnje pitanja oko hidraulike pitaj u temi za hidrauliku Tv u mehaničkoj radionici,
link je:



http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=705973#post705973
 
M

mjic.micko

Guest
Konacno sam probo da frezam danas kad sam stigo sa posla i napatio sam se dobro,prvo imam problem kod mog PE 18 hidraulika je nazad i problem je nemogu da dignem frezu dok je traktor u mjestu a nemogu ni da krenem dok ne dignem frezu paje cirkus zivi moro sa rucno podic frezu na komad drveta tako da ne zakacuju nozevi dok hidraulika odvoji od zemlje i onda je sve uredu dok ne dodjem u njivu moram u hodu da polako spustam frezu u zemlju dok traktor se krece i na kraju isto tako da je dignem dok nisam stao imal ko kaku ideju sta da radim samo frezanje i nije bas neki problem vec sam se ustelo kako da krenem sa frezanjem i kako da stanem jedino taj sami start oko dizanja freze neznam sta da radim
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav!
Konacno sam probo da frezam danas kad sam stigo sa posla i napatio sam se dobro,prvo imam problem kod mog PE 18 hidraulika je nazad i problem je nemogu da dignem frezu dok je traktor u mjestu a nemogu ni da krenem dok ne dignem frezu paje cirkus zivi moro sa rucno podic frezu na komad drveta tako da ne zakacuju nozevi dok hidraulika odvoji od zemlje i onda je sve uredu dok ne dodjem u njivu moram u hodu da polako spustam frezu u zemlju dok traktor se krece i na kraju isto tako da je dignem dok nisam stao imal ko kaku ideju sta da radim samo frezanje i nije bas neki problem vec sam se ustelo kako da krenem sa frezanjem i kako da stanem jedino taj sami start oko dizanja freze neznam sta da radim

Zaista mi nije jasan taj PE18, da je tako odrađen, i nemožeš dizati dok stoji u mestu...:scratch...nema ama baš nikakve logike
Ali i ranije se pričalo o tome, da je jebada rad sa frezom...mislim stvarno...ako je tako, onda su to dodatne muke...
Kad su ručice menjača u neutralni položaj(prednji i zadnji), a ručica za uključivanje zadnjeg trapa u pogonu,,,ni onda se neokreće uljna pumpa?
Nije mi jasno nikako...
Verovatno su zbog toga mnogi prebacivali uljnu pumpu na prednji trap sa remenom...:scratch

Ondak bolje staviti ručnu pumpu,,, pa bog da ga vidi, nemoraš traktor ni paliti...i nema dodatne zafrkancije...
dantot je već govorio nešto o tome, al mi je to isparilo iz uma...
On ga je ganjao godinama...tako da zna;)
pozzz joe!:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Razumem ja što je problem sa tom hidraulikom. Pumpa je na zadnjem trapu pa se mora pogon za zadnji trap vrteti da bi radila pumpa. A ti moraš pre vožnje prvo dignuti frezu da bi se mogal kretati.

Napravi ti jednu nogicu sa kotačem na frezu. Pa onda kad stoji traktor kuči freza se oslanja na kotač. Ti krečeš i digneš, zaustaviš, posložiš nogicu sa kotačem i idemo dalje.

A u polju kako si več reko, sve radove dizanja uzput u vožnji.

Drugo rješenje (najbolje ali skuplje) je pumpa od novijeg tipa traktora koja se montira na motor.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav svima, nisam pratio forum neko vreme jer sam imao problema sa internetom:evil:
Konacno sam probo da frezam danas kad sam stigo sa posla i napatio sam se dobro,prvo imam problem kod mog PE 18 hidraulika je nazad i problem je nemogu da dignem frezu dok je traktor u mjestu a nemogu ni da krenem dok ne dignem frezu paje cirkus zivi moro sa rucno podic frezu na komad drveta tako da ne zakacuju nozevi dok hidraulika odvoji od zemlje i onda je sve uredu dok ne dodjem u njivu moram u hodu da polako spustam frezu u zemlju dok traktor se krece i na kraju isto tako da je dignem dok nisam stao imal ko kaku ideju sta da radim samo frezanje i nije bas neki problem vec sam se ustelo kako da krenem sa frezanjem i kako da stanem jedino taj sami start oko dizanja freze neznam sta da radim

Pa kako nemozes da dignes frezu dok je traktor na mjesto?
Pa na PE-18 radi pumpa dok je traktor u mjesto, samo oba menjaca u ler a drugo sve u radni polozaj.
Ali tako bi malo udarali nozevi na freza u betonom dok je ne dignes:madmana:
Najbolje smisli nesto od daske, skovaj,kao velika gajba i na njega otkaci freza, tako da kad je zakacis sledeci put i dizes nozevi rotiraju u vazduh.
Kad se sjetim na PE-18, svatam deka sam bio velika budala sta nisam prepravio pumpa na remen kao noviji serii, to je preporod, kao sta je vec i firemanpeter rekao, samo je pitanje dali ta pumpa se smeje okretati preko remena;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Znači PE18 dok voziš sa frezom na drumu do njive, ideš samo sa prednjim pogonom, da se nebi okretala freza non stop?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav svima, nisam pratio forum neko vreme jer sam imao problema sa internetom:evil:


Pa kako nemozes da dignes frezu dok je traktor na mjesto?
Pa na PE-18 radi pumpa dok je traktor u mjesto, samo oba menjaca u ler a drugo sve u radni polozaj.
Ali tako bi malo udarali nozevi na freza u betonom dok je ne dignes:madmana:
Najbolje smisli nesto od daske, skovaj,kao velika gajba i na njega otkaci freza, tako da kad je zakacis sledeci put i dizes nozevi rotiraju u vazduh.
Kad se sjetim na PE-18, svatam deka sam bio velika budala sta nisam prepravio pumpa na remen kao noviji serii, to je preporod, kao sta je vec i firemanpeter rekao, samo je pitanje dali ta pumpa se smeje okretati preko remena;)

Kad se sve zbroji (teško šaltanje jer ima fixni ključ, pumpa koja samo radi u kretanju, volan koji lomi prste, hidrulika koju je gotovo nemoguće pripasati u tritočkovno kopčanje, nemogućnost iskapčanja kardana u vožnji itd...) ispada da je PE-18 teško sranje i zato ga prodajem.... strašno sam se razočarao....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ej mrga, nemoj se sad zaliti, bio si izvesten koliko se sjecam za svi prednosti-nedostatke-mane i sta ne o PE-18, ali ipak si ga kupio;)
teško šaltanje jer ima fixni ključ, pumpa koja samo radi u kretanju, volan koji lomi prste, hidrulika koju je gotovo nemoguće pripasati u tritočkovno kopčanje, nemogućnost iskapčanja kardana u vožnji itd
Jos ovo:
Pumpa radi i kada traktor stoi u mjesto!
Kardan se u voznju iskljucuje, ima ta mogucnost!
Uglavno mnogo rucice sa jedno cudo kombinacije, odlican traktor je bio PE:mrgreen:, zalim sta vise nije kod mene...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Znači PE18 dok voziš sa frezom na drumu do njive, ideš samo sa prednjim pogonom, da se nebi okretala freza non stop?

Pa pe ima samo jedan karadan i kad ga uključiš sve vrti zar ne ?
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
pa kaj bi vi od PE 18 staroga više od 30 g. onda kad je izašao bijo je čudo tehnike jer je zamjenio volove i konje a sad bi svi hidraulika i elektronika da vrtiš sa jednim prstom itd.


za onda je bio zmaj za sad je spori tvrdi starac ali i danas može odraditi poslove za manje poljoprivrednike


sve se ubrzalo i poboljšalo ali PE 18 I DALJE VOZI
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413


Uploaded with ImageShack.us

pisao sam neki dan,pišem i opet,staviti kotače na frezu umjesto skija i rješeno puno problema,noževi su dignuti od tla,netreba guma,paleta ili neznam čega,puno lakše prikapčanje.Micko mislim da bi to rješilo sve tvoje probleme
 
M

mjic.micko

Guest
Znači PE18 dok voziš sa frezom na drumu do njive, ideš samo sa prednjim pogonom, da se nebi okretala freza non stop?

Bas tako,a moze i da okreecu samo nozevi bez zadnjeg pogona
 
M

mjic.micko

Guest


Uploaded with ImageShack.us

pisao sam neki dan,pišem i opet,staviti kotače na frezu umjesto skija i rješeno puno problema,noževi su dignuti od tla,netreba guma,paleta ili neznam čega,puno lakše prikapčanje.Micko mislim da bi to rješilo sve tvoje probleme

tako cu i da iradim samo sto mogu stavit jedan tockic iza freze ima neka rupa na kraju freze pa moze se tu montirat i nesmeta nozevima sad stavljam komad zeljeza kad parkiram da se moze ponovo startat sa traktorom a sutra cu probat dok ne napravim tickic da parkiram na travu i da spustim pa da u hodu je dignem bio sam to probo na betonu pa freza gura cijeli traktor ja sam bio mislio da nisam znao da izbacim iz brzine dok nisam skonto da ustvari freza gura traktor
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh