• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mjic.micko

Guest
stose tice saltanje kod mene ide sve oke rucice samo klize moze ga dijete saltat jedino je malo mana volan ali i on se navikne,freza ekstra u mene je freza 110 cm siroka i moze daje goni ovo stosam frezo je tvrdja zemlja i frezo sam sa 1 brzom a otici cu kod komsije u polje gdje je dosta meksa i ima pjeska pacu vidjet kako se tamo ponasa ,kad budu slike vidjecete kako sam napravio kopcanje u tri tacke posto hocu da napravim roto kosu
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Micko,znači stvar je u težištu,ako nemožeš staviti kotače sa strane dobro bi bilo staviti ispred freze i nema guranja
 
M

mjic.micko

Guest
vidjecu sa stricom sta se moze napravit onje bravar pa nek i on malo lupa glavu ali ovo ko sto je u tebe resava sve probleme
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
TV podrivač

Danas sam malo podrivo i pripremao zemlju za sadnju pa evo mali pogled na radove,,,,,,,,,,,,,,,










i malo videa ,,,,,,,,,,,,,


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JoteRMx5HeM[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=m52wJpAMHkM[/YT]


kvaliteta i nije neka snimano sa mobitelom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
gdje ste pronašli grobno mjesto?


Ima ih po cjeloj bivšoj yugi , ljevaonica TOMO VINKOVIĆ je bila dio tvornice traktora to jest dvije tvornice koje je nekada bivša vlast spojila u jedan OOUR ( osnovna organizacija udruženog rada ) i napravila mali gigant koji je bio toliko jak i velik da dolaskom današnje vlasti i politike nije opstao niti jedan djelić , slava im !:prayer::prayer::prayer::heart:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
kod mene u gradu gdje zivim skoro svaka sahta je od toma vinkovica,i dobre su i trazene treba dvojica da je postave,a ove nove pod autom se krive
 

fraBrne

Novi član
Tu od
26 Tra 2011
Poruka
3
pozdrav ekipi

evo nakon nekih par tjedana problema oko registracije, napokon dobih pravo pisati na ovom izvrsnom forumu, koji je zaslužan što sam i ja postao vlasnik jednog Tomice.:partyman:
naime vaše pohvale i oduševljenja sa ovim malim divovima su mi dali podstreka i ponukali me da se angažiram i pokušam pronać štokod povoljno, a ujedno i relativno kvalitetno...
i uspio sam. pronaša sam jednog, skoro pa dvostruko punoljetnog tv521, 1978. godište sa prikolicom (original tv), frezom (100), jednobraznim plugom (batuje), troskrilnom drljačom i stražnjom strižnom kosom (gramip).
traktor je bio u strašno zapuštanom stanju, barem što se općeg izgleda i održavanja tiče, a kvaliteta je tako-tako.... motor je u jako dobrom stanju, mjenjač malo šteka, volan curi (na nekom starom varu:scratch), centralni zglob poprilično lufta....hidraulika prednja, na remen, dosta dobro radi, al triba malo dorade loše izvedenih ručnih radova....od struje radi indikator ulja i anaser (kud ćeš više...:rolfer:)
desetak dana angažmana, strpljiva rada i nešto potrošenih kunića, doveden je u dosta dobro stanje, barem što se vizualnog izgleda tiče, i neb mu niko da tolke godine:D
kad se malo rekuperan, poradićemo i na ostalim "bolnim točkama".
iman neke slike, i uskoro ih frljoknem ode da se pohvalim kako sam ga ušminka
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,069
danas sam otorio raspravu s ćaletom i on kaže da je tomica rađen po licenci od goldonija a ja tvrdim da nije nego da je po pasqualiju tko je u pravu
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ima i kod nas ove šahte od TV. Jedne su ovakve kao na sliki od Edosoko a postoje i takve koji napis nije u krugu nego samo vodoravno kao na traktoru. Trebal bi jednu takvu vodoravnu pa da ju izsečem pa da posluži umesto naljepnice na haubi :rolfer:. Svi traktori imaju uljevene logotipe a ovi naši samo naljepnice, to me čudi :scratch. Imali su svoju ljevaonicu a nisu si uljevali svoj logo :scratch

Frabrne dobrodošao!
Nek te dobro služi TV i stavi nam koju sliku.

Krompironja
Reci ocu da si ti u pravu a ne on.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Vidim da ima dosta znalaca pa stoga jedno pitanje

Dali se na TV-u 419 može suzit trag kotača?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro nam došao @fraBrne!
Mane,može se suzit na maksimalnih 77 cm
fraBrne dobro nam došao :D

A koliko je onda minimum? :lol::lol::lol:
pozzz joe!:weedman:
 
M

mjic.micko

Guest
sinoc je palo prvo frezanje za lovu kod komsije bio je prezadovoljan a i ja isto tako freza tomo brate sitnili sitni nema mu ravnog,arno svidja mi se tvoj podrivac dobra stvar i dobro odradjen
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
,može se suzit na maksimalnih 77 cm

77 cm bez krute produzetoci.
A jos i ako se felge okrenu to bi doslo 67 cm:rolfer:
Naravno ako to dozvoli prostor do hauba:scratch, neznam:scratch
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
sinoc je palo prvo frezanje za lovu kod komsije bio je prezadovoljan a i ja isto tako freza tomo brate sitnili sitni nema mu ravnog,arno svidja mi se tvoj podrivac dobra stvar i dobro odradjen

Kad budu pale slike stroja?
 
N

NIKI

Guest
Pozdrav svima!


http://www.youtube.com/watch?v=g361fbnLue8&playnext=1&list=PL638A596F63B7B6AC

Kod mene je prepravljena u 3 točke...i nije se nešto proslavila! Doduše gonim ga sa TV 800...(izlazno vratilo je dosta višlji), tako da mi fali obrtaja noževa!
Verovatno nemaš TV seriju 800, tako da je kod tebe to druga priča, i da se odradi kopčanje u 3 točke...nećeš imati problem sa obrtajima noževa:supz:

evo moje sranje od freze...


pozzz joe!

Pozdrav,
hvala na odgovoru, ja imam tv420 i njegovu original frezu, vidim da dečki skidaju kardan kod freze u tom slučaju je možda lakše uzubiti karda jer kad si sam nije baš jednostavno i brzo. Najmanji problem je zašarafiti šarafe, ali treba doći do toga. Mislim da ću pokušati neku prepravku na način da mogu vratiti na staro ako se ne pokaže dobro. Da li je kod tebe jedini problem brzina jer ja mislim da kod mene ne bi trebalo biti nikakvih promjena u brzini vrtnje freze. Zanima me kad je spustiš da li drži dubinu jer više ne vjesi na lancima što znači da teže iskače. Kad napravim prepravku stavit ću slikice, nadam se da će funkcionirati.

Pozdrav,
Niki
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh