• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
N

NIKI

Guest
freza za stari tip tv-a

Pozdrav društvu,
interesira me da li je netko pokušao prepraviti frezu za stari tip tv-a tako da se kopča u tri točke s tim da se na traktor spaja klasičnim kardanom jer je kopčanje zaista nezgodno. Ako to nije nitko radio volio bih čuti vaša mišljenja u svezi s tim.
Pozdrav,
Niki
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,228
nemere.
Freza koja ima kardan gore, ima pogon lancem sa strane. Traktor ima više postavljen kardan. Ako dodaš redukciju, kardan je prekratak i preveliki mu je kut.
Joe ti ima nekaj izkombinirano, no nije najbolje.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozdrav društvu,
interesira me da li je netko pokušao prepraviti frezu za stari tip tv-a tako da se kopča u tri točke s tim da se na traktor spaja klasičnim kardanom jer je kopčanje zaista nezgodno. Ako to nije nitko radio volio bih čuti vaša mišljenja u svezi s tim.
Pozdrav,
Niki

http://www.youtube.com/watch?v=g361fbnLue8&playnext=1&list=PL638A596F63B7B6AC

Kod mene je prepravljena u 3 točke...i nije se nešto proslavila! Doduše gonim ga sa TV 800...(izlazno vratilo je dosta višlji), tako da mi fali obrtaja noževa!
Verovatno nemaš TV seriju 800, tako da je kod tebe to druga priča, i da se odradi kopčanje u 3 točke...nećeš imati problem sa obrtajima noževa:supz:

evo moje sranje od freze...


pozzz joe!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,228
Bolje je da ti je freza bliže traktoru. Da imam tomeka, produljil bi one vilice na kojima se diže freza (da nemre lupiti u blatobrane) i ugradil dupli zglob. Netreba nikaj bolje.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav društvu,
interesira me da li je netko pokušao prepraviti frezu za stari tip tv-a tako da se kopča u tri točke s tim da se na traktor spaja klasičnim kardanom jer je kopčanje zaista nezgodno. Ako to nije nitko radio volio bih čuti vaša mišljenja u svezi s tim.
Pozdrav,
Niki

Nažalost složiti ću se s vama. Užasno je teško pokopčati frezu stari tip. Ponekad izgubim i po pol sata dok to uspijem
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Nažalost složiti ću se s vama. Užasno je teško pokopčati frezu stari tip. Ponekad izgubim i po pol sata dok to uspijem



dečki loše navajate ;) mora biti gore za 5 min.,
samo ju treba podložiti tak da je ravna sa traktorom kod otkačivanja
i to je to...
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima

moja freza nema skije nego kotače sa kojima reguliram dubinu.svaki puta kad završim sa poslom,prvo spustim kotače pa je onda otkopčam,sljedeči put kad je prikopčavam je puno lakše,jer je mogu na kotačima voziti napred,nazad ili zakretati ljevo,desno.tako se puno lakše prikopčava :D
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Nažalost složiti ću se s vama. Užasno je teško pokopčati frezu stari tip. Ponekad izgubim i po pol sata dok to uspijem

Nebi se slozio....ja prvo postavim spojku na traktor a onda samo primaknem frezu i zašarafim...zaista gotovo u 5 min...tako i piše u uputama da se radi po pravilu...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Nebi se slozio....ja prvo postavim spojku na traktor a onda samo primaknem frezu i zašarafim...zaista gotovo u 5 min...tako i piše u uputama da se radi po pravilu...
Onda imaš 2 spajanja... na početku i na kraju kardana. Isto tako i 2 demontaže. Po meni je to malo previše posla. Bolje je malo bolje istrenirati "navajanje" (Zbalija).:finga:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e jbt ja svoju nabijem za tri minuta,samo mi neko pomogne da je nabijem da se ne kilavim sam,za 2 min zavrnem sarafe,posto su mi sad vagiri za 3t kopcanje,svezem lanac provucem ispod freze i dovidjenja prijatno sve traje max 8 min,
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Onda imaš 2 spajanja... na početku i na kraju kardana. Isto tako i 2 demontaže. Po meni je to malo previše posla. Bolje je malo bolje istrenirati "navajanje" (Zbalija).:finga:

Imam ali se ne mucim bepotrebno sa ciljanjem i rusenjem svih svetih.....a tako je namjestim sam....
 
L

LINDNER 620 SA

Guest
Pozdrav svima,odavno vas pratim i kao forum ste super pa je bio red da i ja nesto napisem odnosno da se predstavim ponosni sam vlasnik TV-319k,84.g.p. uz njega imam i plug jednobrazni obrtni i frezu jako sam zadovoljan i koristim ga za vocnjak puno pohvala za se clanove i nastavite tako:p
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima,odavno vas pratim i kao forum ste super pa je bio red da i ja nesto napisem odnosno da se predstavim ponosni sam vlasnik TV-319k,84.g.p. uz njega imam i plug jednobrazni obrtni i frezu jako sam zadovoljan i koristim ga za vocnjak puno pohvala za se clanove i nastavite tako:p

Dobro došao , još jedan zadovoljan korisnik TOME . istina fulao si temu ali bitna je volja a ima ko će je staviti na pravo mjesto,,,,,,,,,,
sebe si predstavio a TOMU ? ( slikice ? )



Uploaded with ImageShack.us
 
L

LINDNER 620 SA

Guest
istini za volju ko je jednom prikopcao frezu za tomicu i nakon odradjenog posla ponovo bio prisiljen da je otkopcava zna koliko posla ima oko toga tako da je svaki komentar suvisan bitno je da nas ljubitelja tome ima sve vise a sve ostalo je nebitno uglavnom sva poboljsanja i olaksanja oko kacenja freze su dobro dosla ukljucujuci i kopcanje u 3 tacke
 
B

Bagudina

Guest
Ma ta freza je za samokažnjavanje !
posebno ako imate kompletno neravan teren pa frezu i traktor nije u liveru, največa je jeb... da nabijem okvir kroz ona četri šarafa, redovito jedna strana freze pada pa dva vijka uđu u okvir a dva neuđu, pa onda podiži jednu stranu i guraj !:)
Problem donekle rješio sa dvije stare gume na koju stavim frezu pa je onda lako centriram.
Uvjek me frka da ne izglođem one vijke koju su na strani traktora.
trebalo bi to fino nekako pretvorit u 3 t kopčanje.
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo nije me bilo dugo stigo sam kuci danas sam pravio kutio za frezu posto sam frezu vec prisirivo pa sam moro napravit vecu staru sam ostavio ako nekad zatreba negdje uze da se freza samo skinem nastavke na frezi i okrenem tockove i goni bce slike od freze eno je susi se farba na njoj sa kutijom je dosla na sirinu od 110cm valjda mogne je gonit jedva cekam da se osusi pa da je probam,stose tice kacanja ja sam novi sa tomom ali meni je lakse da prvo zavrnem kardan za traktor pa onda da spojim frezu za njega pozdrav.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Pozdrav
Prije nekoliko dana sam kupio stražnju strižnu kosu za Tomu, kosa je Gramipova, TV Unima, proizvedena prije rata.
E sad imam problem, kosu sam isprobao "na suho" prije kupnje, tj radila je na traktoru, al nismo imali što kositi. Bila je na Tv 821, a ja imam 826. E sada taj 821 ima manje gume od moga, kod mene su 16x7,5. kad sam zakačio kosu na moj traktor, nisam je mogao podići u transportni položaj, stalno je bila prenisko. pa smo malo podešavali španere što drže poluge hidraulike, dobili malo poboljšanje. onda smo "skratili" onaj lanac što podiže kosu kad se okreće na uvratinama, kraćenje za 2 karike je dalo zadovoljavajuće rezultate.

zanima me, kako je dobro naštimati za košnju po visini jer nisma siguran dal sam to dobro napravio. drugo pitanje je gdje zakačiti lanac, koji valjda služi za regulaciju spuštanja kose, da ne tresne na zemlju? i dali taj lanac služi samo za regulaciju po visini ili ima još neku funkciju?

kardan još nemam, nisam ga kupio. pretpostavljam da je priključak standardan, da mi bilo koji paše, samo da je dužina OK?

slika trenutno nemam, problemi sa tehnikom
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav
Prije nekoliko dana sam kupio stražnju strižnu kosu za Tomu, kosa je Gramipova, TV Unima, proizvedena prije rata.
E sad imam problem, kosu sam isprobao "na suho" prije kupnje, tj radila je na traktoru, al nismo imali što kositi. Bila je na Tv 821, a ja imam 826. E sada taj 821 ima manje gume od moga, kod mene su 16x7,5. kad sam zakačio kosu na moj traktor, nisam je mogao podići u transportni položaj, stalno je bila prenisko. pa smo malo podešavali španere što drže poluge hidraulike, dobili malo poboljšanje. onda smo "skratili" onaj lanac što podiže kosu kad se okreće na uvratinama, kraćenje za 2 karike je dalo zadovoljavajuće rezultate.

zanima me, kako je dobro naštimati za košnju po visini jer nisma siguran dal sam to dobro napravio. drugo pitanje je gdje zakačiti lanac, koji valjda služi za regulaciju spuštanja kose, da ne tresne na zemlju? i dali taj lanac služi samo za regulaciju po visini ili ima još neku funkciju?

kardan još nemam, nisam ga kupio. pretpostavljam da je priključak standardan, da mi bilo koji paše, samo da je dužina OK?

slika trenutno nemam, problemi sa tehnikom

Strižna kosa kapčenje u tri toćke , u principu se ne mogu dignuti previše u transportu . Lanac bi trebao ići preko topling poluge a na njoj bi trebao biti jedan nazubljeni dio gdje se štela visina , a kod same košnje bi trebao biti još jedan osigurač koji otpušta nosać da slobodnije klizi u košnji . Razlika u visini kose na hidrouliku 826 , 821 je zanemariva
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh