• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Što se tiče stražnjih kosa original postoji ti dva modela proizvodnje TPS GRAMIP DUBRAVA a to su:

TV IDEAL za serije 400/500 radni zahvat 120
TV IDEAL za seriju 700 radni zahvat 140

TV ideal se kopča na 4 vijak i ima vlastiti kardan,
na traktor je potrebna samo kanđa kardana

TV UNIMA za seriju 700 i 800

TV UNIMA kopča se na standardni 3t sustav i pogoni se preko teleskopskog vratila.
Postoje dvije verzije stari i novi tip.

U promjeru teleskopskih vratila je i razlika stari tip ima promjer vratila 25 mm,
dok novi tip ima standardi promjer 35 mm.

Što se tiče obrati pozornost u kavom je stanju priključno vratilo (pogotovo kod starog tipa TV UNIMA), dali ležajna mjesta su loša tj. dali su ležajevi u k...u

Kosa koju idem gledati je valjda talijanska, kako sam razumio vlasnika.
Imam tomu 826, dakle novi tip,proizveden 98godine, a mislim da je kardan 35, nisam mjerio,al je svakako deblji od 25mm.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
potrazi usku podlosku da upada u zlijeb, ako ne nadjes pokusaj staviti siroku, obavezno smeksaj, onu farbu ostruzi, nemoj da ode ispod podloske.....
pregledaj cijev, cesto pukne na onom varenom dijelu

eh kad je vec ulje vani, izvadi filter iz rezervoara, on se nalazi na ovoj povratnoj cijevi, provjeri da nije slucajno zastopan

Play, ovo gore boldano od Edosoko je dosta bitno. Ima mali žljeb na razvodniku pa je najbolje da je podložka uzka i da upadne u žljeb. Ako budeš našao takvu onda bude brtvilo dobro a sa širokom vidjet češ koliko bude sreče jer mogu bit problemi.

Glupo i bez potrebno je napravljen onaj žljeb na razvodniku.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima.
Cijelo vrijeme pratim ovaj forum, malo rjeđe se uključujem ali evo i mene ponekad. Radilo se malo na davno najavljenom zadnjem trapu za TV 1518 transporter i to se i završilo. Zakoji dan ću postavit i koju slikicu radova.
Akobogda uskoro je nastavak da se dobije cijeli TV 523.
U međuvremenu mi je, nakon 24. godine rada "riknulo" kvačilo na TV 1518, rastavljeno, lamela u redu, izgleda kao da nije ni radila, ali su dosta stradali kroneri. Međutim korpa je dosta stradala, zablokirale dvije žabice a uz to su polomljene i stopice na koje se naslanjaju žabice. Nabavljena je nova korpa i lamela pa pošto se ujutro spremam za sastavljanje interesuje me da li je nova korpa naštelovana ili je treba ponovo štelovati po radioničkom priručniku za koji se zahvaljujem svima koji su doprinjeli da se može koristiti?
Uskoro budu i slike radova.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
korpu treba podesiti na propisno odstojanje,
nijedna nije naštela, slučaju da se poklopi odstojanje to bi bila svaka slučajnost...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Haj kad smo kod farbi, jel imaš kakav kod za mješaonu od te Tomo zelene i Tomo žute/narandžaste ?
Hvala!

imaš negdje na forumu firemanpeter je stavio brojeve boje po ralu od svog 732 i od prijašnjeg tome,imaš za žutu,naranđžastu i zelenu pa potraži.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
potrazi usku podlosku da upada u zlijeb, ako ne nadjes pokusaj staviti siroku, obavezno smeksaj, onu farbu ostruzi, nemoj da ode ispod podloske.....
pregledaj cijev, cesto pukne na onom varenom dijelu

eh kad je vec ulje vani, izvadi filter iz rezervoara, on se nalazi na ovoj povratnoj cijevi, provjeri da nije slucajno zastopan

...Ima mjesec dana sam prominija ulje i filter ..sam osad stalno kapa ... šta se tice varenog dijela to sam pregledavao i ne kapi na njemu ... a šta se tice ove šta upada u žljeb --ma nema je nigdje ..i u masivi sam naručio originalnu i ne upada ..


Play, ovo gore boldano od Edosoko je dosta bitno. Ima mali žljeb na razvodniku pa je najbolje da je podložka uzka i da upadne u žljeb. Ako budeš našao takvu onda bude brtvilo dobro a sa širokom vidjet češ koliko bude sreče jer mogu bit problemi.

Glupo i bez potrebno je napravljen onaj žljeb na razvodniku.

A žljeb ..ja neznam čemu uopce služi .. heh ...


6017 je tamnija,više kao maslinasta, ja sam sa 6018 farbao i u usporedbi sa traktorom nijansa je potpuno ista....
A 1007 bi bila za seriju 700 pošto je narančasta
Evo i link sa bojama
http://www.kolembar.de/ral-color-table.htm

pitaj firemanpetera za te oznake boja ... on je svog bivšeg tomu 420 piturava a i sadašnjeg 732 ...

nikada boja kad pituraš nije ista kao i ona na kantici od te piture .... (obavezno pitaj firemana i uvjeri se ... )


:)
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Te uske Cu pločice budeš teško našel,
govorim ti iz iskustva, ja sam se dobro pomućil dok sam ih nabavil,
i to na kapaljku.


U Bjelovaru ih nema nigdje garantirano,
kao i još nekih dijelova što se tiče vijčane robe za TV..!!!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Te uske Cu pločice budeš teško našel,
govorim ti iz iskustva, ja sam se dobro pomućil dok sam ih nabavil,
i to na kapaljku.


U Bjelovaru ih nema nigdje garantirano,
kao i još nekih dijelova što se tiče vijčane robe za TV..!!!


A vidit cu još s tim bakrenim ili iskrojit od neke malo šire ...

ili cuja sam za neke dihtunge koji su inace za hidrauliku ...on se sastoji od sloja bakra,onda sloj neke slitine,zatim sloj opet neke legure koji je mekan i onda opet bakra ..i kad se to stisne ta meka legura popuni sve rupice... sad..bum vidil
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Baš vas je ljepo čitati kako filozofirate oko jedne ćisto tehničke stvari kao npr. utor za brtveni bakreni prsten .
Ali kaj ja znam o utorima i bakrenim prstenima ..ja to nemam jer nemam svoj TV .
I uza svu solidarnost forumaša (mož misliti) sam se moram nositi s tim .
Solidujte se majku mu solidarnu .

Zbog tzv čisto tehničke stvari ja u garaži iman bazen od hidraola ..pa se ti češi .... :axe::axe::axe:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Te uske Cu pločice budeš teško našel,
govorim ti iz iskustva, ja sam se dobro pomućil dok sam ih nabavil,
i to na kapaljku.


U Bjelovaru ih nema nigdje garantirano,
kao i još nekih dijelova što se tiče vijčane robe za TV..!!!
U Bjelovaru možda nema, al ja znam gde ima ;)
Samo javi promjer.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
U Bjelovaru možda nema, al ja znam gde ima ;)
Samo javi promjer.

promjer unutarnji je ko onaj šraf o kojem sve povedli (nek si oni misliju),
a ostale dimenzije ti javim...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav svima.
Cijelo vrijeme pratim ovaj forum, malo rjeđe se uključujem ali evo i mene ponekad. Radilo se malo na davno najavljenom zadnjem trapu za TV 1518 transporter i to se i završilo. Zakoji dan ću postavit i koju slikicu radova.
Akobogda uskoro je nastavak da se dobije cijeli TV 523.
U međuvremenu mi je, nakon 24. godine rada "riknulo" kvačilo na TV 1518, rastavljeno, lamela u redu, izgleda kao da nije ni radila, ali su dosta stradali kroneri. Međutim korpa je dosta stradala, zablokirale dvije žabice a uz to su polomljene i stopice na koje se naslanjaju žabice. Nabavljena je nova korpa i lamela pa pošto se ujutro spremam za sastavljanje interesuje me da li je nova korpa naštelovana ili je treba ponovo štelovati po radioničkom priručniku za koji se zahvaljujem svima koji su doprinjeli da se može koristiti?
Uskoro budu i slike radova.

1518 je transporter?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ti se ćeši iz uha i riješi problem , nemoj opet sjebati razvodnik kao filter od nafte.
Kojit i je klinac , ako si mlad i jak nije ti problem potrgati šuplji vijkak .
Razmisli , gdje , kako , zašto , pitaj starije majku mu ..ako treba skupićemo glave i dojebati te .
Najbolje bi bilo zavariti cijev za razvodnik ....

:axe::x:x..ako te baš zanima pucanja i svega ..nabavi sam moment ključ i još moran pitati kojeg automehaničara na koliko kg moram stegnuti vidu...

U Bjelovaru možda nema, al ja znam gde ima ;)
Samo javi promjer.

opet muhi spašava stvar..

aj ..kad danas izmjerim javim ti.... hvalla :weedman:
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
l.p.
molim vas dali mi može netko poslika nosač ploču sa gumenim nosači rezervoara i akumolatora prema motoru od traktora tv 420.Treba mi donji nosač da vidim kdje dolaze pričvrščeni gimi nosači akumolatora i rezervoara.
Unaprijed hvala.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Hvala Zbaliji na brzom odgovoru. Danas se radilo na kvačilu na TV i moram kao prvo reći da se tvorničko štelovaje ipak poklopilo sa onim iz priručnika. Bilo je malo manje od 39 mm (treba 38), nisam htio dirati ništa i koliko sam primjetio sve je super ispalo. Jest TV 1518 je transporter i evo njegove slike.
2lv1x7m.jpg


a evo slike pripremljenog zadnjeg trapa

14wvfjs.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imao sam problema sa postavljanjem slika pa evo i današnjih radova.
Rastavljanje motora i mjenjača.
30izzvo.jpg

Košara kvačila sa popucanim nosačima žabica.
f1gt42.jpg

Izgled lamele nakon 24 godine dobroga rada, od toka oko 10 godina sa ovakvom korpom kvačila, dvije žabice bile blokirane. Lamela je tanja od nove za samo 0,8 mm. Oštećeni su kroneri što idu na spojničko vratilo.
o9n80x.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh