• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
problem brzine

Rijec je o tv 522 81g. Ponekad pri opterecenju (brananje, frezanje) zna izbaciti iy brzine i pritom ubaci uz veliki "cuk" tj trzaj u 2 brzini. Bez opterecenja ponekad malo cuka al bez velikih trzaja i to u svim brzinama. Probao sam pomicati onaj granicnik sa rupicama i ponekad se veliki trzaj izgubi. Da li je rijec tu o kljucu ili?
Hvala
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Rijec je o tv 522 81g. Ponekad pri opterecenju (brananje, frezanje) zna izbaciti iy brzine i pritom ubaci uz veliki "cuk" tj trzaj u 2 brzini. Bez opterecenja ponekad malo cuka al bez velikih trzaja i to u svim brzinama. Probao sam pomicati onaj granicnik sa rupicama i ponekad se veliki trzaj izgubi. Da li je rijec tu o kljucu ili?
Hvala
o kljucu definitivno a mozda i vec o zubcanicima jer ako se duze tako vozi onda pojede i zubcanike pa treba u kompletu mjenjat jer inace i dalje zna izbacivat i cukat...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
evo ja tovario balirku na vučnu susjedu al je dosta teška za tomu pa evo nekoliko slika.





 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro mu paše ovaj strojčič pozadi samo neznam ako bi to radilo sa Tomom, ponestalo bi konja.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Dobro mu paše ovaj strojčič pozadi samo neznam ako bi to radilo sa Tomom, ponestalo bi konja.

ha ljepo izgleda na slici da.kako bi radilo? nebi nikako sigurno falilo bi puno,puno KS. jer da nije bilo vitla na vučnoj službi zadnji metar ju nebi mogao nagurati da nije malo pomogao,jer je tomo pre lagan za nju.

prazna je teška nešto preko 1,8t a treba to vrtit ikad je plu suho sijeno šta se mota u najlon, on je vrtio sa torpedom 75ks pa ju je imao šta vrtiti pogotovo kad ide friško u foliju.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E da, treba imat jak traktor za nju.
Na ovoj se sliki na vidi koliko je velik stroj. A ima i balirka za male traktore ali svejedno mislim da moraju bit jači od Tome.

A zašto ju onda nije izgurao na vuču sa Torpedom ak ga ima?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
E da, treba imat jak traktor za nju.
Na ovoj se sliki na vidi koliko je velik stroj. A ima i balirka za male traktore ali svejedno mislim da moraju bit jači od Tome.

A zašto ju onda nije izgurao na vuču sa Torpedom ak ga ima?

zato šta je njega prodao dan prije sve rasprodaje neće se više baviti poljoprivredom tako na veliko pa prodaje te velike strojeve sve.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo danas se malo radilo...pala je obnova kose....transformacija iz Gaspardo crvene u Tomo zelenu...:mrgreen:

653jnp.jpg


fbdr1e.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
jembala te marica ...zašto si bojio greban ako ti treba za sezonu..?

Jer je bio totalno zahrđao...očistio sam ga i da ne zahrđa ponovo, prešpricao sprejem...a kasnije će kad krene u upotrebu dobit uljnu kupku
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Evo danas se malo radilo...pala je obnova kose....transformacija iz Gaspardo crvene u Tomo zelenu...:mrgreen:

653jnp.jpg


fbdr1e.jpg

odlicno odradjeno. Farbano sprejem ili? Temeljnu si nanesao prije
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Pitanja

Bok,

Imam pitanje vezano uz freze na Tomo Vinkovicima. Zanima me, dali traktor lakse radi sa tipom freze koja se direktno kopča na 4 šrafa, ili mu je lakse sa frezama novijeg tipa, dakle one koje idu preko kardana. I što mislite o frezama koje koristi Yanmar, tj. o onim nozevima. Jel netko probao na tomeka staviti takvu frezu ??:weedman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh