• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ja mislim da neče bit problema zbog tog nosača i španera alternatora. I nosač za kosačicu ti je privijen na motor pa vibrira zajedno sa motorom. Samo nek bude nosač kosačice dobro i čvrsto privijen.

Inače ja sam koristijo alternator od Renault 5 koji ima na vijcima gumu kao neke selene pa to malo amortizira.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja mislim da neče bit problema zbog tog nosača i španera alternatora. I nosač za kosačicu ti je privijen na motor pa vibrira zajedno sa motorom. Samo nek bude nosač kosačice dobro i čvrsto privijen.

Inače ja sam koristijo alternator od Renault 5 koji ima na vijcima gumu kao neke selene pa to malo amortizira.

319k je neki komunalac za košnju? vidim neke čudne gume i kuplung naprijed i kardan van iz remenice?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
319k je neki komunalac za košnju? vidim neke čudne gume i kuplung naprijed i kardan van iz remenice?

U pravu si, ima druge felge, utege i gume od samoutovarne prikolice. Ima i nosač za kosačicu ispred. Na motoru mu je nastavak za kardan koji goni kosačicu.
To su glavne promjene inače ja isti ko 419 ili 420.
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav svima,

ne pišem često, svojevremeno sam imao neka pitanja oko ugradnje hidro volana iako su odgovori izostali snašao sam se preko Peterovih slika. Evo malo sam sredio tomicu napravio nekoliko poboljšanja uglavnom po uzoru na Peterovog tv730. Evo koja slikica, traktor je 83` god. Planiram još ugraditi alternator pa me zanima da li oduzima snagu jer sam primjetio da mi hidro volan oduzima nešto snage.

poz...

Svaka čast na "izboljšanjima", čestitam :finga:. Traktor izgleda super, lijepo je sređen svaka čast :weedman:. Malo sliči na Peterovog, mada nisu isti traktori, ali nema veze, glavno je da je sve sređeno kako treba i na svome mjestu :D.
 
P

petarBP

Guest
U pravu si, ima druge felge, utege i gume od samoutovarne prikolice. Ima i nosač za kosačicu ispred. Na motoru mu je nastavak za kardan koji goni kosačicu.
To su glavne promjene inače ja isti ko 419 ili 420.

Da koristim ga za kosenje i freziranje u vocnjaku nazad imam za kardan za frezu, malo sam ga sredjivao postavicu slike kad ga sastavim. Hvala na brzom odgovoru!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
To je motor i hauba od TV-ja. Ovo mi čak i ne izgleda kak prednji kraj od TV-ja s dodanom prednjom osovinom. Ukratko, neka samogradnja.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Roto kosa

Evo mene opet sa ludim idejama....nabavio sam zadnju osovinu od fiata 1300 (kardansku)...zanima me da li se od nje može napraviti roto kosa ili malčer(znači da diferencijal iskoristim za pogon) s obzirom na omjer prijenosa i slično?
 
K

Kolega

Guest
pozdrav ljubitelji tv
ja sam nedavno kupio tv 420 i sada mi se zeznula struje na njemu tij alternator mi ne puni bateriju ,zanima me kako pokopcati alternator na bateriju,jer ima mnostvo kablova koji nisu u funkciji ,pa bi ja to fino uradio
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Osigurači...

Dakle...mali info...osigurači s yuga odgovaraju odlično na tv 522, s tim da vam 2 osigurača ostaju neiskorištena tako da na njih možete lagodno staviti 2 rezerva osigurača....cijena...autootpad 20 kn :) Prezadovoljan !! :)

Btw...
Evo slikica dvije od tome:







Uređano na njemu:
Majstor promijenio: prednja i stražnja svijetla, bravica, set kvačila, sve sajle, gumice na klipu hidraulike, nove pakne, arnjevi

Sam svoj majstor: posprejao sprejom, zadnje pomoćno svijetlo, zamijenio tekućine u motoru, prednjoj i stražnjoj getribi, crijeva goriva, filter goriva i ulja, trokut, nosač osigurača :) ...hmmm..bilo je još tog
 
Posljednje uređivanje:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
nakon nešto više od dva tjedna napokon sam složio svoj TV motor LDA 97 radi ko vurica

išlo se na prvu specijalu, puknut je bijo blok, sve skupa sa varenjem strojnom obradom glave, cilindra, radilice 2300 kn

u cjeni je novi klip, ležajevi, ventili, vodilice dihtunzi itd.

uzeti su " bolji djelovi " klip nije turski za 350 kn nego talijanski za 700 kn itd.


dali vam se cjena čini ok ili ......
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
[URL=http://img851.imageshack.us/i/imag0046lt.jpg/ kaže:
imag0046lt.jpg
[/URL]


Jel me to oko vara ili je u pozadini još i pasquali?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Jel me to oko vara ili je u pozadini još i pasquali?

ne vara te oko... :)
nema ništa od struje, pali na štrik (obavezno s start sprejem) i kad se zagrje neda se ponovno upaliti dok se ne ohladi...al služio je duggggiiiiiii niz godina, a služi za neke stvari još uvijek (npr...povući ovoga ako zatreba) ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887


Uređano na njemu:
Majstor promijenio: prednja i stražnja svijetla, bravica, set kvačila, sve sajle, gumice na klipu hidraulike, nove pakne, arnjevi

Sam svoj majstor: posprejao sprejom, zadnje pomoćno svijetlo, zamijenio tekućine u motoru, prednjoj i stražnjoj getribi, crijeva goriva, filter goriva i ulja, trokut, nosač osigurača :) ...hmmm..bilo je još tog

OK, posložio ga ti malo u red pa da ti služi dalje.:D
A reci ti meni, ili me vid vara ili ti majstor montirao svetlo sa rupom.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Pozdrav ljudi
ma kaže da mu je to kuma , ja ga zamolio da mi pošalje koju sliku , reko je da će zamolit kćer da mu stavi jer se on ne kuži u to , po razgovoru bih rekao malo stariji čovjek preko 65, i baš se ne kuži bar ne u tomica , ali vjerojatno da u cijenu.
rekao je da ću sutra ili preksutra dobit slike pa ću ja onda dati svoju ponudu, jer mi ova cijena od 7500e nije baš u mom dohvatu.
A kako da dođem do vlasnice kad neznam ništ o njima, ali vidjet ćemo za dan,dva.....

Samo da javim da je ovaj TV prodan za 7000e .DALI JE NETKO S OVOG FORUMA NOVI VLASNIK?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Ma koja budala je dala tak puno novaca za Tomeka? Pa za te novce se da kupiti ozbiljna stvar.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh