• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
Bok,

Imam pitanje vezano uz freze na Tomo Vinkovicima. Zanima me, dali traktor lakse radi sa tipom freze koja se direktno kopča na 4 šrafa, ili mu je lakse sa frezama novijeg tipa, dakle one koje idu preko kardana. I što mislite o frezama koje koristi Yanmar, tj. o onim nozevima. Jel netko probao na tomeka staviti takvu frezu ??:weedman:

., poštovanje novi forumašu newTomo i dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum! :supz: ...

., po pitanju freze?, sa kim tipom freze lakše tome dela?, pa frezal sam sa svim tipovima freze i moje skromno iskustvo da mu je isti vrag., u teškoj zemlji teško u laganoj zemlji lakše!!! :mrgreen: ...
., e DA po pitanju ove yanmarove freze sa onim srpastm noževima?!., moje osobno i skromno mišljenje, lagane su, sa dobrim prenosima, lako ji nosidu i manje jaki traktori., barem ono malo ča sam mogal vidit iz ovi filmića i sličica naši nadasve vridni forumaša i preponosni vlasnika traktorića Yanmar!!!...

., forumašu tomo420!, kosilica ispala za deset., svaka čast!, kosi ona ko prava, samo po gasu., sretno ti!!!... :prayer: ..

., ej prijatelju Aco093!., fala TI za one lipe slikice kadi se boriš sa onom mrcinom od balirke., šteta ča slikice nisu malo veće da se bolje vidi makina jedna i druga!!!..., e DA!, va slikica voga čudnoga traktorića već je bila na forumu ovde., ako se nevaram?, metnul je nju naš forumaš; firemanpetar!!!... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., poštovanje novi forumašu newTomo i dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum! :supz: ...

., po pitanju freze?, sa kim tipom freze lakše tome dela?, pa frezal sam sa svim tipovima freze i moje skromno iskustvo da mu je isti vrag., u teškoj zemlji teško u laganoj zemlji lakše!!! :mrgreen: ...
., e DA po pitanju ove yanmarove freze sa onim srpastm noževima?!., moje osobno i skromno mišljenje, lagane su, sa dobrim prenosima, lako ji nosidu i manje jaki traktori., barem ono malo ča sam mogal vidit iz ovi filmića i sličica naši nadasve vridni forumaša i preponosni vlasnika traktorića Yanmar!!!...

., forumašu tomo420!, kosilica ispala za deset., svaka čast!, kosi ona ko prava, samo po gasu., sretno ti!!!... :prayer: ..

., ej prijatelju Aco093!., fala TI za one lipe slikice kadi se boriš sa onom mrcinom od balirke., šteta ča slikice nisu malo veće da se bolje vidi makina jedna i druga!!!..., e DA!, va slikica voga čudnoga traktorića već je bila na forumu ovde., ako se nevaram?, metnul je nju naš forumaš; firemanpetar!!!... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...


Bok prijatelju!ma slikano sa mobitela pa čim malo povećam odmah se lošije vide.
moguće da ju je stavio firemanpeter nisam ju vidjeo pa sam zato stavio.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
., poštovanje novi forumašu newTomo i dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum! :supz: ...

., po pitanju freze?, sa kim tipom freze lakše tome dela?, pa frezal sam sa svim tipovima freze i moje skromno iskustvo da mu je isti vrag., u teškoj zemlji teško u laganoj zemlji lakše!!! :mrgreen: ...
.

Hvala Vam lijepa na dobrodoslici.

Dakle, ipak mu je ista stvar o kojem tipu freze se radi. Bio sam misljenja da se mozda nesto napravilo na prijenosu, pa da lakse vuče ovu sa kardanom.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
malo kopao po oglasima pa naletio na ovo čudo,pa reko da stavim da vidite.

tomovinkovi.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Sad mi je jasno,,, kako je nastao Yanmar/Iseki/Kubota...itd...:lol:

pozzz joe!:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo dokaza da se još proizvodi kopija tome u Srbiji,
tkzv. "UZT-24"

http://www.14-oktobar.co.rs/grmas.htm

Pričali smo mi več o tome, samo što tebe baš u to vrijeme vjerovatno nije bilo :confused:
Inače, Joekiki je več pre toga u nekom postu pokazao taj UZT- 24

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433864.jpg


Eto, ja sam tad sabrao i ostale klone:

kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433914.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433893.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433882.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433863.jpg


kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18433782.jpg


Neznam što bi rekao za Primu???? Klon ili original? Ipak nije ni klon ni original.

prima-tt-foto_10744305_17376423_17500459.jpg
 
Posljednje uređivanje:
P

perpetumobil

Guest
Idem odma kaparistat ovog zelenka sa full opremom!:p

Pozdrav svima!


Sad mi je jasno,,, kako je nastao Yanmar/Iseki/Kubota...itd...:lol:

pozzz joe!:weedman:

Kad smo kod ovoga, jel pokušao netko Tomu manje serije prepravit na kopčanje u tri točke( kao veće 533 serije) i jel vrijedi to išta?
Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

perpetumobil

Guest
odlicno odradjeno. Farbano sprejem ili? Temeljnu si nanesao prije

Haj kad smo kod farbi, jel imaš kakav kod za mješaonu od te Tomo zelene i Tomo žute/narandžaste ?
Hvala!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!
Sad mi je jasno,,, kako je nastao Yanmar/Iseki/Kubota...itd...:lol:pozzz joe!:weedman:

:lol: :lol: :lol: :lol: :weedman:

Kad smo kod ovoga, jel pokušao netko Tomu manje serije prepravit na kopčanje u tri točke( kao veće 533 serije) i jel vrijedi to išta?
Hvala!

Ja sam jednoga (mog bivšeg 420) prepravil. Meni je bilo 3T kopčanje bolje.

izdelava-3t-priklopa-na-mojem-bivsem-tv-420-foto_10744305_14690624_14690663.jpg



izdelava-3t-priklopa-na-mojem-bivsem-tv-420-foto_10744305_14690624_14690703.jpg
 
P

perpetumobil

Guest
:lol: :lol: :lol: :lol: :weedman:



Ja sam jednoga (mog bivšeg 420) prepravil. Meni je bilo 3T kopčanje bolje.

izdelava-3t-priklopa-na-mojem-bivsem-tv-420-foto_10744305_14690624_14690663.jpg



izdelava-3t-priklopa-na-mojem-bivsem-tv-420-foto_10744305_14690624_14690703.jpg

Ok vidim da se postave poteznice i vidim španere sa unutrašnje strane a gdje je centralni španer ?
može li ovakva hidraulika podići mali dvoredni mio kultivator-rajcer?
Hvala!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ok vidim da se postave poteznice i vidim španere sa unutrašnje strane a gdje je centralni španer ?
može li ovakva hidraulika podići mali dvoredni mio kultivator-rajcer?
Hvala!

Јa vjerujem da ova hidraulika moze podici drugi TV a ne kultivator :D
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ok vidim da se postave poteznice i vidim španere sa unutrašnje strane a gdje je centralni španer ?
može li ovakva hidraulika podići mali dvoredni mio kultivator-rajcer?
Hvala!

Centralni španer(toplink) spojiš ondije na onu bolcnu na poteznici gdje je spojen hidraulički cilindar (vidi se bolcna na slici).. i možeš slobodno dignit taj kultivator...


Pozdrav svim ostalim forumašima!!!

Ako ste primjetili u zadnje vrijeme nisam baš bio na forumu ...tj bio mi je komp u kvaru pa nisam mogao...
Stigao mi je filter nafte kojeg mi je muhanicar poslao i nafta više ne ciuri niti kapi i tako ...trenutacno je tomo u polju ore jednu oranicu ii radi odlično ... ehehe

A i imam jedno pitanje:

Ondije na razvodniku hidrauluke tj ondje gdje je poluga za puštanje ulja u cilindar ondje imam problem:

dsc03815.jpg


ovo što je plavo zaokruženo to sam riješija one ne pušta a ova u žutom ona je problamtična ona pušta ito dosta... sad vidite ovu crnu strelicu ona pokazuje dihterung od bakra koji uđe u žljeb ... a ovdije gdje pokazuje crvena tu nece da uđe ..i sad .nez šta da radim ... bi li mogao na plin utopliti par puta tu bakrenu šajbu ..što vi mislite ??

Unaprijed hvala
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Zelena RAL 6018
Žuta RAL 1023 Oba spreja kupljena u METROU



Samo malo ...original kao što se bojao tomo VINKOVIĆ 419,420,523 su

RAL 6017 ZELENA
RAL 1007 ŽUTA(PO PROPISIMA TO JE NARANČASTA)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozzz PLAY!
bi li mogao na plin utopliti par puta tu bakrenu šajbu ..što vi mislite ??
Unaprijed hvala

Dosta je samo jedanput, ugreješ ga do usijanja i bućneš ga u vodu.
Samo prvo pregledaj, da nisu baš oštećene, deformisane...ako jesu, onda nabavi nove al isto ih okali pre montaže.

pozzz joe!:mrgreen:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
danas ili sutra planiram pogledati neke kose za Tomu. zanima me na što obratiti pozornost kad budem kupovao?
Dali je kardan standardan za Tomu i ostale male traktore(mislim na dimenzije priključka)?
kako se montira kardan, dali je on teleskopski pa se nekako razvuče, ili?
jer to nisam imao gdje vidjeti.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
danas ili sutra planiram pogledati neke kose za Tomu. zanima me na što obratiti pozornost kad budem kupovao?
Dali je kardan standardan za Tomu i ostale male traktore(mislim na dimenzije priključka)?
kako se montira kardan, dali je on teleskopski pa se nekako razvuče, ili?
jer to nisam imao gdje vidjeti.


Što se tiče stražnjih kosa original postoji ti dva modela proizvodnje TPS GRAMIP DUBRAVA a to su:

TV IDEAL za serije 400/500 radni zahvat 120
TV IDEAL za seriju 700 radni zahvat 140

TV ideal se kopča na 4 vijak i ima vlastiti kardan,
na traktor je potrebna samo kanđa kardana

TV UNIMA za seriju 700 i 800

TV UNIMA kopča se na standardni 3t sustav i pogoni se preko teleskopskog vratila.
Postoje dvije verzije stari i novi tip.

U promjeru teleskopskih vratila je i razlika stari tip ima promjer vratila 25 mm,
dok novi tip ima standardi promjer 35 mm.

Što se tiče obrati pozornost u kavom je stanju priključno vratilo (pogotovo kod starog tipa TV UNIMA), dali ležajna mjesta su loša tj. dali su ležajevi u k...u
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh