• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dečki bok,


Pitanje:
Dali je jedan dvoradni cilindar dovoljan i dali mi netko moze reci koliko bi trebali biti veliki ti cilindri/cilindar. Duzina, debljina poluge i slično.
I vazno pitanje - dali kao vrat volana i volan, mogu iskoristiti postojeci - mehanički. Mislim da je na kraju volana puž(tako kažu :) ), mislio sam taj dio odrezati i jednostavno navariti dio koji bi isao u orbitrol.

Dovoljan je jedan dvoradni cilindar ali onda ima u jednu stranu malo više okrataja jer je komora cilindra na jednoj strani malo veča. Ali to nit nije toliko bitno.

Mjere cilindra ti mogu potražiti, samo mi daj malo vremena.

Vrat volana se ne isplati preraditi jer košta malo, nekih 20- 30€ kojih češ sigurno potrošiti ako se odlučiš za preradu obstoječeg.
Kolo volana možeš upotrebiti star a nov košta nekih 20€ i manjeg je promjera što je meni super.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
New tomo
Sad sam pogledao mjere cilindra volana kojeg sam ja montirao. Mjere su sledeče: dužina 310, hod 120, klipnjača 20, klip 40, vanjski promjer 51, mazol AM6, ležaj GE 20 ES.

Kažeš da na pumpi nemaš oznaka. Trebala bi biti oznaka na čelu pumpe, na prednjoj strani je običajno nanitana tablica. Ako pronađeš oznaku lako ču ti reči za koju se pumpu u stvari radi ali mislim da je na tvom TV pumpa manjeg kapaciteta jer su se jače ugrađivala samo na traktore se oznakom S, znači na traktore sa hidro upravljačem.
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., traktorić TV - 821 sa cipačem drv, frezom, jednob.plugom, jarkalicom.-

., evo moj narode!., jedan lipi traktorić tome TV - 821 sa priključcima!.-

getimagevariatione.jpg


gjgjgs.jpg


jghjg.jpg


tomovinkovic821slika709.jpg
 
B

Bagudina

Guest
Pozdravljam sve uvažene članove ovog foruma: Grof, fireman, zbalija, žuti, puknuti, danoch i sve ostale.
Pozz, Nikola.

Pozdrav Nikola,
imaš ode navedeno neke članove koju nisu baš međusobno "kompatibilni" :) mješaš donje i gonje kradane :)
Grof se piše sa velikim "G" a puknuti sa malim "p" ??????!!!!! nadam se da se neče opet prouzročiti katastrofe neslučenih razmjera.
Žao mi je puknuti, al si tek na četvrtom mjestu po redosljedu.
 
N

NIKI

Guest
Hidro volan - iskustva

Pozdrav ekipi,

vidim da se aktualizirala tema servo volana, a i međimurec je pitao za moja iskustva oko ugradnje, a ima ih dobrih i loših. Uglavnom sam se poslužio Peterovim slikama. Uglavnom sve funkcionira izuzev nekoliko detalja u kojima sam pogriješio, a to je debljina ploče koja je kod mene 10 mm što je po mom iskustvu preatanko mislim da bi trebalo biti barem 20 mm. Vezano uz hod zbog opterećenja zgloba ali i ploče i bolcni svakako hod ne bi trebao biti maksimalan, treba ostaviti par milimetara lufta. Kod Petera su ugrađena dva klipa i mislim da je to bolje zbog rasporeda sile, ja sam zbog uštede sredstava ugradio jedan, ponavljam funkcionira ali oprez pri upotrebi materijala. Svakako bi trebali koristiti kvalitetnije materijale. Kod mene je dodatna pogreška što su mi rupe za bolcnu bile izbušene krivo pa sam rezao ploču što je dodatno oslabilo i zbog toga mi je dva puta pucalo srećom ništa se nije dogodilo. Naknadno sam pojčao ali ću svakako mijenjati obadvije ploče (nosače klipa). Što se tiče pumpe, ne znam koja je ali pogoni i hidro volan i hidrauliku, osjeti se na hidraulici da nešto sporije diže ako se istovremeno upotrebljava volan, ali ništa značajno. Ovo su moja iskustva nadam se da će pomoći, a za prave savjete mislim da je Peter kompetentniji jer mi se čini da je kod njega sve savršeno usklađeno. Evo par slikica ako će pomoći. Pozdrav svim forumašima iz kišnog Đakova.
Niki
 

Prilozi

  • 11052011052.jpg
    11052011052.jpg
    68.6 KB · Pregleda: 944
  • 11052011053.jpg
    11052011053.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 721
  • 11052011062.jpg
    11052011062.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 1,871
  • 11052011059.jpg
    11052011059.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 532
G

GROF

Guest
., lip VAM pozdrav dragi moj narode!

., prijatelju danot!., fala TI doneba mladiću za izvaredne slikice traktora tome sa banzekom i svakako orginalnoga CIKULARA iz istoimene tvornice!...

., novi forumašu fraBrne!, dobro nam došal i dobro se snašal u vome našem kokošinjcu o traktoriću tomi!!!..., sretno!.-

., novi forumašu dboltek1!, dobro nam došal i dobro se snašal u vome ... svemu!!!..., sretno!.-

., novi forumašu newTome!, dobro nam došal i dobro se snašal u vome ... svemu!!!..., fala TI za iskrene pozdrave i dobro štivo., sretno!.-

., forumašu ssucur!, dobro nam došal na najbolji poljoprivredni forum!., svaka TI čast i fala za izvaredne slikice traktora tome sa razno - raznim izboljšanjima - idejama - inovacijama., sretno TI!!!...

., prijatelju; edosoko!, firemanpetar!., lipo VAS za čitati!...

., prijatelju moj! Bagudina!., napokon evo i tebe!., lipo TE za čitati i prijatelja imati., prijateljski savjet!., nemoj sidit na dvi stolice., predobar si čovik Blagoslovljene obitelji!...

., prijatelju isalopek!., vidimo se u subotu., javit ću se još., traktorić je od moga nećaka.-

., novi forumašu NIKI!., lip TI pozdrav i dobro nam došal iz srca Slavonije!., hidro volan je solidno ispal., sretno TI!, čitamo se ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Spojnica

Evo da iskoristim priliku i ovim se putem također zahvalim prijatelju Aci za spojnicu koju mi je uspio nabaviti.....svaka čast...samo još da :drinkers:
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Pozdrav Nikola,
imaš ode navedeno neke članove koju nisu baš međusobno "kompatibilni" :) mješaš donje i gonje kradane :)
Grof se piše sa velikim "G" a puknuti sa malim "p" ??????!!!!! nadam se da se neče opet prouzročiti katastrofe neslučenih razmjera.
Žao mi je puknuti, al si tek na četvrtom mjestu po redosljedu.

bok, pozdravio sam sve članove kojih sam se sjetio u danom trenutku, a isto tako sam ih i napisao u poredku, tako da je svaka slučajnost slučajna. :)

Fireman, hvala na informacijama! Nakon sto čitam ove komentare, sad sam u nedoumici dali da stavim jedan ili dva cilindra. Dali bi tvoj jedan cilindar bio dovoljan, ili bi trebalo nabaviti jačeg??
Dakle, definitivno ide deblja pločevina i to > 1, 1.5 cm. Koristim staru pumpu, i nabavljam novi vrat volana.
Dal mi moze netko reci gdje da ga kupim? Masiva?.
Cilindar-dvoradni - reko mi čovjek koji mi ga moze napraviti da bi cijena bila 500 kn - mislim da je cijena vise nego prihvatljiva?
orbitrol mislim nabaviti rabljeni, ici cu za vikend na šrot pa vidjeti šta ima.
Bolcne na koje se "kapče" cilindri - svi ste to tokarili ili postoji jos neki način da se skemija? Dali se pločevina probuši, pa se bolcne gurnu kroz istu, ili se samo navare na pločevinu - sto bolje?


Ovim putem pozdravljam Vas sve!!:supz:
Nikola.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
newTomo

Možeš koristiti jedan "moj" cilindar a zna se da su bolja dva ali to je onda dupla cjena. Traktori Prime imaju jedan i mislim da radi dobro i da nema nekih problema.

Pločevina- nosači bi po mome morala bit 20 mm, tako imam ja i dobro se ponaša. Vidiš i sam kakva su iskustva ostalih forumaša. Ako budeš radijo sa jednom cilindrom onda obavezno ploče 20 mm. Sve vijke za montažu nosača stavijo bolje kvalitete 10.9. Bolcne su rađene od još bolje kvalitete materiala a to je od 12.9. Tokarene su od vijka fi 22 mm i dio na koga se oslanja cilindar je fi 20 mm. Nemoj šparat na kvaliteti i masivnosti materiala jer ipak je to volan koji treba bit predimenzioniran znači jak više nego što treba pa nek je ziher.
Ploče- nosači su bušeni za bolcne i ti nisu vareni. Tako sam ja napravijo a ti kako te je volja, to su samo moji saveti.

Orbitrol moraš pronači odgovarajuči da bude imao neke pametne okretaje volana a to je nekih dobrih 3 do 4 okretaja iz jedne na drugu stranu. Pošto imaš hidro kočnice savetujem ti da orbitrol ima prioritetni ventil koji osigurava uljem orbitrol i za vreme kočenja.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Prije svega newTomo pozdrav i dobro došao!

Da ja krenem odgovorima:

- pločevine tvornički su debljine 20 mm
- bolcne za vezu cilindra ploče možeš i napraviti sam ako nabaviš adekvatne vijke M20 minimalne čvrstoće 10,9 jer če se jako trošiti i moja biti dosta bez navoja.
-ako ideš na jedan jednorodni cilindra morao bi biti duplo jači klipnjača minimalno fi 30.
-pumpa je kod tebe kapaciteta 4,2ccm/okretaj,
pumpe većeg kapaciteta su išle samo na modela se tvorničkim hidrauličnim upravljačem
-orbitol glava ne smije ti biti većeg kapaciteta 50ccm/okretaj,
tvornički je ugrađivano 67 ccm/okretaj u kompletu sa pumpom 6,18 ccm i pumpa ima čak preslabi kapacitet na ler gasu.
 
T

tuaregr10

Guest
., evo moj narode!., jedan lipi traktorić tome TV - 821 sa priključcima!.-


Stvarno je lijep ovaj "Tomica", a i priključci nisu loši, dobro očuvani, sve na svome mjestu :D.

Molim lijepo da se prilikom citiranja izbrišu slike , hvala

žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., moj narode!., evo još malo slikic sa akcije frezanja tome tv-826 sa frezom rosti 130.-

dsc00885e.jpg


dsc00886qw.jpg


dsc00887jg.jpg


dsc00888u.jpg


dsc00889f.jpg


dsc00892s.jpg


dsc00893pi.jpg


dsc00896rd.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Hidraulični volan TV 420

Pozdrav,
Evo dečki pogledajte kako ja slažem servo volan na tomu 420.Glava i pumpa vam je od mercedesa 123.U svim uvjetima volan funkcionira savršeno, kao i sami vidite zauzima manje mjesta nego stari volan .Samo da vam napomenem da malim prstom možete kontrolirati volan i u najtežim uvjetima rada bez obzira koliko okretaja se vrti motor. Dečki alat u ruke i složite ga biti čete zadovoljni 100%.
 

Prilozi

  • DSC00089.jpg
    DSC00089.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 915
  • DSC00091.jpg
    DSC00091.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 663
  • DSC00093.jpg
    DSC00093.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 955
  • DSC00092.jpg
    DSC00092.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 673

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
bok, pozdravio sam sve članove kojih sam se sjetio u danom trenutku, a isto tako sam ih i napisao u poredku, tako da je svaka slučajnost slučajna. :)

Fireman, hvala na informacijama! Nakon sto čitam ove komentare, sad sam u nedoumici dali da stavim jedan ili dva cilindra. Dali bi tvoj jedan cilindar bio dovoljan, ili bi trebalo nabaviti jačeg??
Dakle, definitivno ide deblja pločevina i to > 1, 1.5 cm. Koristim staru pumpu, i nabavljam novi vrat volana.
Dal mi moze netko reci gdje da ga kupim? Masiva?.
Cilindar-dvoradni - reko mi čovjek koji mi ga moze napraviti da bi cijena bila 500 kn - mislim da je cijena vise nego prihvatljiva?
orbitrol mislim nabaviti rabljeni, ici cu za vikend na šrot pa vidjeti šta ima.
Bolcne na koje se "kapče" cilindri - svi ste to tokarili ili postoji jos neki način da se skemija? Dali se pločevina probuši, pa se bolcne gurnu kroz istu, ili se samo navare na pločevinu - sto bolje?


Ovim putem pozdravljam Vas sve!!:supz:
Nikola.

Prvo izbuši rupe pa tokari bolcne, dva cilindra svakako bolje rješenje radi opterećenja sredine. Pozdrav!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo Mićko

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b7S7OlscZMQ&feature=player_embedded[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=N0XL9-jTP4E&feature=player_embedded[/YT]


I da znaš super je.

Mogu vući drvo do 6m (brez šljepanja po zemlji)
jedino samograničen sa 700kg.
zbog guma.
i promjer 85cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo da iskoristim priliku i ovim se putem također zahvalim prijatelju Aci za spojnicu koju mi je uspio nabaviti.....svaka čast...samo još da :drinkers:

ma nema problema bitno da smo ju nabavili, a sad na posao jer će snjeg brzo ljeto će proć na brzinu.a kad se vidimo onda će mo to:drinkers:
 
M

mjic.micko

Guest
Evo Mićko

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b7S7OlscZMQ&feature=player_embedded[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=N0XL9-jTP4E&feature=player_embedded[/YT]


I da znaš super je.

Mogu vući drvo do 6m (brez šljepanja po zemlji)
jedino samograničen sa 700kg.
zbog guma.
i promjer 85cm

Ovo je prava stvar ljudi,ovo trebamo svi imat svaka cast onom ko je ovo izumio
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh