• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mjic.micko

Guest
Zdravo momcadio nije me bilo dugo,kod mene je radno punom parom stobi rekli,dobro doslica novom clanu i vlasniku Tome 730,
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!


@Petre - dobro si ti ovo natovario...:supris:
Jel to neka ruda zavučena privremeno ispod prikolice, da se nebi prepolovila?:scratch ...čudno mi nešto izgleda tovar,,,ili grešim?

pozzz joe!:mrgreen:

Nije ništa privremeno zavučeno ispod ali nebi me čudilo ako bi se prikolica prepolovila :mrgreen: jer je takva ko da je sklepana u pet minuta i izgleda mi sastavljena iz djelova nekih prikolica koje su več odslužile svoje.
Ali izdržela je, ipak sam je dopeljal kuči. Materijala na njoj je 5m3 (izmjereno), ljepo posloženog, friško drvo i još mokro od kiše iz ovih dana. Tako da ljepa težina i malo me čudi da može takva prikolica toliko izdržat :mrgreen:.
Tovar je na dnu zbog težine iskrivljen pa ga gurtna (remen) drži gore.

Joe i Danot, nije ni kod nas toliko oštro na tehničkom da se nebi moglo proči, prođe se i sa kojom greškom na traktoru ali dobije se upozorenje da to treba sredit. Na cesti nisu baš neke oštre kontrole za traktore, mene još nisu zaustavili ali registraciju bi trebalo imat. Policajci nisu alergični na traktore ali ako se nešto desi onda zna se, nema bog brata nit kavboja i indijanaca :rolfer: pa je zbog toga bolje imat kolko tolko sređen traktor i papire.

PS
Dobro došao novi član TomoVinković730. Koliko je meni poznato, nisi ti prvi kome je pukla radilica. Što je uzrok neznam. Možda se istrošila ili je možda loše dimenzionirana- preslaba.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
dragi forumaši vlasnik sam tome vinkovića iz 1977 godine model 730 serije jedan i do sada nisam imao nikakvih probolema s njime a sada imam problem za koji jos nisam uspio naci rejsenje naime pukla mi je radilica pa sad imam problema oko nabave jedne takve pa bih bio zahvalan ako bi mi netko mogao dati neki savjet koem i gdje da se probam obratiti ili ako netko posjeduje jednu takvu i da ju zeli prodati motor koji je u tomi za one koji nisu upuceni je LDA 672...unaprijed hvala

Tomo Vinković730 prije svega dobro došao!

Moj ti je savjet da nabaviš drugi motor,
jer ako se ne otkloni uzrok pucanja i nova bude pukla opet.
A popravak sad je upitan koliko se isplati.
Najprije ispitivanje bloka na centralnost ležišta temeljnih ležajeva,
ako je iskrivljen zaboravi popravak istog motora.

Moj ti je savjet da nabaviš drugi motor mislim da je to to najjefrinija verzija,
evo jednog oglasa cijena više nego prihvatljiva ako je sve kako je navedeno u oglasu:


http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/lombardini-lda-672-oglas-2950310
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Više nego dobra :D, sasvim tačna.

Zbalija
I meni se čini da je cjena OK, da sam na njegovom mjestu samo mjenjam.

taj motor je ok stvarno to je blizu mene 1km.i može se probati jer ima spojeno gorivio.ako misli kopovati neka kupi jer će proći brzo sigurno.
 
G

GROF

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=y4Ev_mfbpTk&feature=channel_video_title[/YT]


., evo moj narode!, da vidite filmić kako moj buraz freza sa traktorom tomom, tome; tv-826, g.p. 1992., oko 3000 radni sati., a već mu neko vrime sat nedela i moja frezica rosit 130.-
., rodjo i prijatelju VranićD!, fala TI za filmić!.-
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
zdravo dragi Drugari!:heart:
Nije me bilo jedno vreme, krepao je ova masina:madmana:. A imao sam i problema sa internetom. Uvece ne mozes da se prikljucis. Vidim da se radi punom parom... Imam slikice i za tomu i sa sajma nekih 150 komada.
Pozdrav!!!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Gvozdeni, pa gde si, vec sam zabrinuo, jesi zavrsio remont motora, samo bacaj slike, tvoi slike i video su extra;)

GROF, iznenadila me slavija znas, 3000 sati, a dim koi baci sa opterecenje-frezom, pa to nije nista, a ljudi kazu da previse dimi:axe:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
da li netko ima informaciju da li prednja poluosovina od starijeg tipa sa jednim kardanom paše na seriju 400
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
11614865.png


Grofe ti stvarno poznaješ cijeli svijet ako se ne varam ovo za volanom je Darko.
 
G

GROF

Guest
Grofe ti stvarno poznaješ cijeli svijet ako se ne varam ovo za volanom je Darko.

., lip TI pozdrav mladiću i forumašu; snupy!!! :weedman:

., ne, NE!, nevaraš se ...
., e DA, TOČNO!, poznam "skoro" celi svit!... :rolleyess: ...
., uglavnom su to DOBRI i PUSTI BEĆARI!!!., eh DA!, neke nažalost probam ili sam već zaboravil., :lol: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
., lip TI pozdrav mladiću i forumašu; snupy!!! :weedman:

., ne, NE!, nevaraš se ...
., e DA, TOČNO!, poznam "skoro" celi svit!... :rolleyess: ...
., uglavnom su to DOBRI i PUSTI BEĆARI!!!., eh DA!, neke nažalost probam ili sam već zaboravil., :lol: ...

., aj Bog!, čitamo se ...

Ajd,,,neki ne zaslužuju ni da ih se uopče čovik sijeti...;)
Pozdrav grofe..:supz:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Curi mi ulje na stražnjoj lijevoj poluosovini (ili kako se to već zove), tamo kod kočnice, tako da je i kočnica masna, pa ne koči baš. Curi to već duže vremena, al otac je lijen to popravljati,a curi sve jače pa mi je dopizdilo. pa me zanima koliko je kvar težak, tj koliko ima rastavljanja, i koje djelove treba mjenjati? Ne mislim sam popravljati, al čisto da se pripremim. traktor je TV 826.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Curi mi ulje na stražnjoj lijevoj poluosovini (ili kako se to već zove), tamo kod kočnice, tako da je i kočnica masna, pa ne koči baš. Curi to već duže vremena, al otac je lijen to popravljati,a curi sve jače pa mi je dopizdilo. pa me zanima koliko je kvar težak, tj koliko ima rastavljanja, i koje djelove treba mjenjati? Ne mislim sam popravljati, al čisto da se pripremim. traktor je TV 826.

Suri ti ulje sa semeringa iz rukavca....problem i nije prevelik..ide taj rukavac dolje, skine se guma, nastavak, rukavac. izbije se poluosovina van, skine se ležaj s nje (to je malo teže meni išlo) i ispod ležaja je semering, promjeniš ga i sve nazad obrnutim pute...

cca posla za oko 3-4 sata...otprilike
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Suri ti ulje sa semeringa iz rukavca....problem i nije prevelik..ide taj rukavac dolje, skine se guma, nastavak, rukavac. izbije se poluosovina van, skine se ležaj s nje (to je malo teže meni išlo) i ispod ležaja je semering, promjeniš ga i sve nazad obrnutim pute...

cca posla za oko 3-4 sata...otprilike

Dali na spoju rukavca i kučišta ima neka brtva? Ili nešto slično? da ulje ne probije van?

Inače, taj problem nisam ni počeo rješavati a već imam i drugi. Prije nekog vremena sam skužio da traktor povremeno (samo u vožnji) radi čudan zvuk, kao neko šljapkanje (kao kad imaš vodu u gumenoj čizni, sličan zvuk). danas pregledam ulje u mjenjaču i skužim da mi "zijeva" spoj proširivača(nastavka) i poluosovine naprije lijevo. traktor ima te proširivače, tako da su gume 10tak cm šire od blatobrana. Dignem taj kotač dizalicom i prodrmam, i vidim da ima lufta negdje. skinem kotač i skužim da vijci koji drže proširivač imaju lufta, al se nedaju ni zategnit ni otpustiti makar sam dobro sprejao. dal da ih zagrijem pa otpustim ili probam silom(drvenim batom po ključu). drugo pitanje je dal uopće smijem lupati po ključi jer se sila prenosi na mjenjač? i na toj poluosovini mi masti, samo sva sreća još ne curi ulje, samo je masno.
znači i tu ću morat mjenjati semering?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Jučer sma prvi put probao kositi sa tomom i strižnom kosom(gramip) i dobro je išlo, samo dosta sporo, 2 sata za oko 1400m2. kosio sma u 1 brzoj, malo u 2 brzoj, al to mi se čini prebrzo za traktor.
E sad dolazim do novog problema. traktor nikad prije nije radio sa kardanom. kad je kardan uključen čuje se lupanje iz smjera mjenjača, lupanje zvuči kao kad se kamen kipa iz kamiona. neznam jel to dolazi jer ti zupčanic možda nisu razrađeni ili je nešto polomljeno? kardan normalno radi, tj kosa kosi, al buči mjenjač.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Jučer sma prvi put probao kositi sa tomom i strižnom kosom(gramip) i dobro je išlo, samo dosta sporo, 2 sata za oko 1400m2. kosio sma u 1 brzoj, malo u 2 brzoj, al to mi se čini prebrzo za traktor.
E sad dolazim do novog problema. traktor nikad prije nije radio sa kardanom. kad je kardan uključen čuje se lupanje iz smjera mjenjača, lupanje zvuči kao kad se kamen kipa iz kamiona. neznam jel to dolazi jer ti zupčanic možda nisu razrađeni ili je nešto polomljeno? kardan normalno radi, tj kosa kosi, al buči mjenjač.
Kosiš u 2. brzoj sa sporim okretajima kardana ili ako je trava izuzetno obilna u 2. sporoj sa brzim okretajima kardana. Je li to lupanje i kad nije priključena kosa? Kad je kosa priključena to se lupanje čuje jer kosa radi sa trzajima (pomicanje kose lijevo-desno). Svaka zračnost u sistemu prijenosa (mjenjač, sredina, kanđasta spojka na izlaznom vratilu) kod toga proizvodi te zvukove nalik na udarce. Taj zvuk naročito je izražen kod košnje na nizbrdici.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Lupa samo kad je kosa u pogonu, kad je isključena onda ništa. nisam ništa drugo radio s kardanom da usporedim. ja imam tv 826, on nema brzine kardana.
djetelina mi je bila jako neobilna (niska i rijetka) al svejedno mi se čini kao da se muči u 2brzoj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh