• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pa nije kruto:roll:,pogledaj sad bolje, 4vide ali su 2 po 2 na kut od 180 stupnjeva, tako da se gumica zavija:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Nisi me nista skuzio!!!
Mozda je do mene, neznam dobro da objasnim...
Jos jednom pogledaj moi sliki i procitaj zadni moi post!

p.s, ipak mislam da je najbolje za tobom da si uzmes originalna prskalica:weedman:
Pozdrav:partyman:

Ma procotao sam ali idalje ne shvačam kako spojiti ,a koliko košta ta originalna prskalica za tomeka oprilike , i dali s njom ima problema kod kopčanja.

Hvala na dosadašnjem trudu u objašnjivanju ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
kompletna prskalica sa granam za prskanje vinograda od AGT-a košta oko 1000€, sama pumpa je oko 1800 kn. Prskalica je orginalna za TV serije 400/500 istu takvu proizvodi i Leško, ona je nešto povoljnija, ali ne znam cijenu...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
kompletna prskalica sa granam za prskanje vinograda od AGT-a košta oko 1000€, sama pumpa je oko 1800 kn. Prskalica je orginalna za TV serije 400/500 istu takvu proizvodi i Leško, ona je nešto povoljnija, ali ne znam cijenu...

Hvala na odgovoru, ali meni je potrebna samo pumpa , znaći bez grana, spremnika i ostalih djelova, pa da li nju ima kupiti original za tv i jel ima problema s kopčanjem na tv
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
motor

evo me opet sa jednim problemom, neki sam dan mjenjao ulje u mom tratoru i sad mi je pocela svjetliti lampica od pritiska ulja, te mi ga baca na čep, a prije izmjene je sve bilo ok...motor ne dimi i ima snage,znači karike bi trebale biti u redu...s obzirom da je gore onaj plasticni cep sa membranom citao sam negdje da bi u njemu mogao biti problem...ima li tko kakav savjet ako misli dal je sta gore u pitanju ili je zaista samo taj cep u banani
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
evo me opet sa jednim problemom, neki sam dan mjenjao ulje u mom tratoru i sad mi je pocela svjetliti lampica od pritiska ulja, te mi ga baca na čep, a prije izmjene je sve bilo ok...motor ne dimi i ima snage,znači karike bi trebale biti u redu...s obzirom da je gore onaj plasticni cep sa membranom citao sam negdje da bi u njemu mogao biti problem...ima li tko kakav savjet ako misli dal je sta gore u pitanju ili je zaista samo taj cep u banani

Da nisi malo previše ulija ulja, imao sam i ja problem s tim čepom
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Da nisi malo previše ulija ulja, imao sam i ja problem s tim čepom

A može biti da sam malo vise stavio jer je cisto ulje skroz pa se na sipki ne vidi tocno do kuda je, trebat ce malo vremena dok ne pocrni ulje pa ce bolje biti vidjeti do kuda je....:p a do tad ce ga vjerojatno i izbacati sto je viska.....
primjetio sam i da nekako neravnomjerno radi....kao da si sam gas dodaje
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A može biti da sam malo vise stavio jer je cisto ulje skroz pa se na sipki ne vidi tocno do kuda je, trebat ce malo vremena dok ne pocrni ulje pa ce bolje biti vidjeti do kuda je....:p a do tad ce ga vjerojatno i izbacati sto je viska.....
primjetio sam i da nekako neravnomjerno radi....kao da si sam gas dodaje

Hmmm... mislim da je to nemoguce, da on sam sebi dodaje gas ... to je možda motoru malo teško pa izgleda da dodaje gasa, ali nisam ti baš siguran pricekaj iskusnje forumaš oni ce ti dati kvalitetnji odgovor, i ja ih cekam u vezi pumpe
 
G

GROF

Guest
Ma procotao sam ali idalje ne shvaćam, a koliko košta ta originalna prskalica za tomeka oprilike , i dali s njom ima problema kod kopčanja.

Hvala na dosadašnjem trudu u objašnjivanju ...

., lip TI pozdrav forumski prijatelju Tomislav523!

., orginalna prskalica za tomeka košta?, otprilike; =6.000,00 kn.- za tvoga tomu - stari tip prihvata - kopčanja., najpovoljnije u AGRO-MEHANIKA Kranj!, imadu svoju ispostavu u Bjelovaru - istoimen DUĆAN., oni su najprvi na ovome terenu bivše Juge delali sve vrste i tipove razno - razni prskalic. Njiova prskalica za traktora tomu bilo ke vrste i serije traktorića!, ORGINALNA je i najjeftinija!., sa njom nima problema pri kopčanju kad je ORGINAL!.-
., lip pozdrav svima skupa, mojim dragim forumašima, starim i novim., čitamo se., Bog! ... :mrgreen: ...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
A može biti da sam malo vise stavio jer je cisto ulje skroz pa se na sipki ne vidi tocno do kuda je, trebat ce malo vremena dok ne pocrni ulje pa ce bolje biti vidjeti do kuda je....:p a do tad ce ga vjerojatno i izbacati sto je viska.....
primjetio sam i da nekako neravnomjerno radi....kao da si sam gas dodaje

Ima jedna sonda koja meri pritisak ulja ona se nalazi na samom nosacu filtera, ako je pritisak premali ili ako ga uopce nema onda lampica sveti crveno, sto znaci od viska ulja nemoze da sveti!
Sto u tvoj slucaj znaci: ili motor nema dovoljno ulja ili pumpa neradi ili filter je zacepljen ili sonda ti neradi. Daj boze da je ovo zadnje.
A taj neravnomeran rad nekako me plasi.

Zato ne cekaj da pocrni ulje, mozda i ne docekas.
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Hvala na odgovoru, ali meni je potrebna samo pumpa , znaći bez grana, spremnika i ostalih djelova, pa da li nju ima kupiti original za tv i jel ima problema s kopčanjem na tv

Postoji ti samo originalna pumpa u prodaji proizvodnje AGT Kranj i Leško HR proizvod
Cijena AGT-ove pumpe je 1850 kn, kopča se direktno na traktor pomoću ona 4 vijka, ne trebati nikakav kardan, samo ona standardan kanđa za spoj sa kardanom i pogonom pumpe...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ima jedna sonda koja meri pritisak ulja ona se nalazi na samom nosacu filtera, ako je pritisak premali ili ako ga uopce nema onda lampica sveti crveno, sto znaci od viska ulja nemoze da sveti!
Sto u tvoj slucaj znaci: ili motor nema dovoljno ulja ili pumpa neradi ili filter je zacepljen ili sonda ti neradi. Daj boze da je ovo zadnje.
A taj neravnomeran rad nekako me plasi.

Zato ne cekaj da pocrni ulje, mozda i ne docekas.

Ako mu je mal pritisak ulja kako onda žtrca na čepu ....










Postoji ti samo originalna pumpa u prodaji proizvodnje AGT Kranj i Leško HR proizvod
Cijena AGT-ove pumpe je 1850 kn, kopča se direktno na traktor pomoću ona 4 vijka, ne trebati nikakav kardan, samo ona standardan kanđa za spoj sa kardanom i pogonom pumpe...

Standardna kanđa??? Kaj je to?

Možda izgleda da te mucim, ali stvarno neznam kaj je to.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
koju vrstu ulja si nalio? koliko si nalio? jesi li siguran da si nalio dovoljno? ako nije odmah svijetlio mozda ga je potrosio....
lampica svijetli iz dva razloga;

  • zastekan indikator pritiska ulja ili nesto oko struje
  • nema pritiska ulja - sto opet moze biti iz vise razloga;

  • pumpa nema sta da povuce (nema ulja)
  • zastopana usisna cijev
  • neki ce reci riknula pumpa (nikad nisam imao slucaj da zbog pumpe nema pritiska - sto ne znaci da je nemoguce)
  • zaglavio tlacni ventil (ovo navodim samo kao mogucnost, ni ovo mi se nikad nije desilo)
  • neki od kliznih lezajeva istroseni
  • puknut blok motora (ovo nema veze s clanom puknuti :weedman:)
prije bilo cega provjeri nivo ulja, nije mi jasno kako ne vidis :blackeye......tri litra ulja idu za motor i fiter zraka.......i reci koju vrstu ulja si nalio, sintetika ni slucajno
indikator: skini indikator, spoji zicu metalni dio na masu, i u rupicu guraj komad paljene zice ako prekida znaci da je ispravan

jos mogu reci da provjeris radilicu, naprijed napravis polugu na nosac haube i drugi kraj na remenicu.....ako se klima barem malo lezaji su pr'nuli u fenjer.....a s tim ide jos prateca lista


strca strca, nikad na cep ne strca zbog velikog pritiska ulja, nego zbog pritiska zraka



gledaj ljudi ti fino kazu koju pumpu da uzmes, a kako ces spojit to je stvar tvoje maste, kreativnosti, majstorstva i raspolozivih sredstava

iz traktora imas izlazno vratilo koje ima zlijebove, na te zlijebove ide ona "laptir" spojka i ide kardan za frezu i jos stosta, niko ti nije rekao da nuzno moras iskoristiti "leptir" spojnicu ako vec imas kardan, ili obrnuto......

trebas napraviti nosac kojim ces pumpu pricvrstiti na traktor, na ona cetiri brezona ili nekako drugacije to je tvoja stvar, posto neces 100% centrirati na spoju izl. vratila i vratila pumpe moras imati nesto elasticno/gibljivo da kompenzira fulanja u spajanju pumpe i traktora

tebi bi najbolje dosao dio slomljenog kardana freze, da ocvikas one usi i navaris sta ti pase (princip koji je uradio danot)
a standardna kandza......skini kuku pa slikaj sta je ispod, postavi sliku pa ti objasnimo imas li to ili nemas, a kandzu imas na prethodnoj stranici.....

Ulje je ina super 3 i ulio sam ga malo vise od 3 litre...skoro 3,5, lampica ne svijetli konstantno,ovisno o broju okretaja motora tj kad nabijem puni gas ne svijetl,i kad dizem hidrauliku kad dođe do kraja zasvijetli
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
3,5 samo u motor ili ukupno?......u svakom slucaju je najmanje pola litra visak

to s hidraulikom nema veze

Ako ima tv 420 kako se i zove u nicku onda mu je višak o.9 l jer u motor ide 2,6 l


gledaj ljudi ti fino kazu koju pumpu da uzmes, a kako ces spojit to je stvar tvoje maste, kreativnosti, majstorstva i raspolozivih sredstava

iz traktora imas izlazno vratilo koje ima zlijebove, na te zlijebove ide ona "laptir" spojka i ide kardan za frezu i jos stosta, niko ti nije rekao da nuzno moras iskoristiti "leptir" spojnicu ako vec imas kardan, ili obrnuto......

trebas napraviti nosac kojim ces pumpu pricvrstiti na traktor, na ona cetiri brezona ili nekako drugacije to je tvoja stvar, posto neces 100% centrirati na spoju izl. vratila i vratila pumpe moras imati nesto elasticno/gibljivo da kompenzira fulanja u spajanju pumpe i traktora

tebi bi najbolje dosao dio slomljenog kardana freze, da ocvikas one usi i navaris sta ti pase (princip koji je uradio danot)
a standardna kandza......skini kuku pa slikaj sta je ispod, postavi sliku pa ti objasnimo imas li to ili nemas, a kandzu imas na prethodnoj stranici.....


Edo ne bih htio od muhe radit slona , ali pogledaj željkov odgovor na moje pitanje

Postoji ti samo originalna pumpa u prodaji proizvodnje AGT Kranj i Leško HR proizvod
Cijena AGT-ove pumpe je 1850 kn, kopča se direktno na traktor pomoću ona 4 vijka, ne trebati nikakav kardan, samo ona standardan kanđa za spoj sa kardanom i pogonom pumpe...


Koliko sam ja shvatio lipo tu pumpu koja na sebi ima vec rupe za ona 4 viljka prišarafin na traktor doli di je kardan , ali nisam razumio ovo s kanđom?


P.S. neam mob da mogu slikat...
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Eh moj tomislave, kada sam ti pricao nisi me svatio sta kazem,a mogao si da prodzes sa 170 evra nova punpa:prayer:, kupi sad neka polovna prskalica za vise od 300 eura koja svako malo podere gumice:madmana:, ili pak nova (samo)punpa za 250 evra origigi.
Nisi skuzio niti edo i zbalija:lol:, ne zamjeravaj ali moram se smejat...

Evo ti slika originalna prskalica za tvog TV, pogledaj bolje punpa i svatices kopcanje na oni 4 viljka:


Uploaded with ImageShack.us
Jel sad sve jasno, nadam se:mrgreen:
I da se razumemo, i ja nemam problema oko kopcanje na moja punpa, ali moras prvo to sloziti kao treba...
Pozdrav:partyman:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
mali problem...

naime kad prikopčam bilo kakav teret na hidrauliku (brana freza itd), dignem teret gore i probam spiustiti, al onako naglo jednostavno mi nešto škljocne i neiede dolje...sve dok ne podignem opet malo i počnem spuštati skroz polako onda ide. DAkle problem je u "brzom" spušđtanju, ono kad se ručica gurne do kraja od hidraulike

tv 522 je riječ

da li je greška u razvodniku, klipu, brzim spojnicama???? gumice u klipu su stare par mjeseci...ako išta vrijedi, ulja u rezeorvaru ima oko 1/3
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo problem je rijesen...ipak je bilo previse ulja....tocno je tako da ide 2,6 litara u njega a mene je susjed uvjeravao da on toci 3,5 u svojega vec 20 godina...kada sam ga pitao kad si zadnji put sam promjenio ulje je bilo kao...pa znas...meni to majstor radi. A i ja vjerujem svakom....hvala tomislavu koji mi je ovdje dao do znanja da ide samo 2,5 litre...a i hvala svima na pomoci...i da ni lampica vise ne svjetli jer je olabavio remen....sto ocito znaci da u mom slucaju nije spojena da indicira pritisak ulja nego da li alternator fila ili ne...eto
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
A uhh ... ne bi tija ovo razvlačit ptiko 4 str ali ja vas i dalje na razumin :( :(




Evo ti slika originalna prskalica za tvog TV, pogledaj bolje punpa i svatices kopcanje na oni 4 viljka:


Uploaded with ImageShack.us
Jel sad sve jasno, nadam se:mrgreen:
I da se razumemo, i ja nemam problema oko kopcanje na moja punpa, ali moras prvo to sloziti kao treba...
Pozdrav:partyman:

Gleda san sliku i mislin se šta tu iman slagat jednostavno pumpu zašarafim s 4 vijka i to je to zar ne?
I naravno dali to vrijedi za ovu pumpu što mi je zbalija preporucio u agt-a

ako nemas cime da slikas imas li barem kljuc 22 da skines kuku
ako ni to nemas onda otvori stranicu 292 ove teme pa to pogledaj na slikama

kuku?--- kuku? pa valjda misliš priključnicu za prikolicu --- ali ja mislim da je netrebam skidati jer ja imam 8 vida na gornje četiri stoji priključnica a donje su slobodne i između njih kardan, samo me muci pitanje

dali piumpu samo zašarafim na one letri vide i ona radi ili treba još što kemijat, naravno pricamo o pumpi što mi je željko savjetovao




Evo problem je rijesen...ipak je bilo previse ulja....tocno je tako da ide 2,6 litara u njega a mene je susjed uvjeravao da on toci 3,5 u svojega vec 20 godina...kada sam ga pitao kad si zadnji put sam promjenio ulje je bilo kao...pa znas...meni to majstor radi. A i ja vjerujem svakom....hvala tomislavu koji mi je ovdje dao do znanja da ide samo 2,5 litre...a i hvala svima na pomoci...i da ni lampica vise ne svjetli jer je olabavio remen....sto ocito znaci da u mom slucaju nije spojena da indicira pritisak ulja nego da li alternator fila ili ne...eto


Nema na cemu uvjek mi je drago pomoci!!!




pozz play
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh