• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ovu godinu ga ja odfural u goricu kositi posto je moj motor na tomeku guta vise ulja nek nafte pa nejde u brege samo dimi , a ove vece serije su imale utege ili ne zato jer ovaj ih nema ali ima prosirenje na osovinama

veći modeli (dvo cilindraši sa gumama 7,50x16) imaju serijski proširivače,
utezi su u početku proizvodnje serije 800 išli samo na zadnje kotače
2x25 kg, kasnije su i to izbacili
kako je tvornica sve više slabila, pa je išlo na listu doplate...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
veći modeli (dvo cilindraši sa gumama 7,50x16) imaju serijski proširivače,
utezi su u početku proizvodnje serije 800 išli samo na zadnje kotače
2x25 kg, kasnije su i to izbacili
kako je tvornica sve više slabila, pa je išlo na listu doplate...

zbalija ,,,,,,,,,,, ti si protiv nas ozbiljnih kupaca , mi pokušavamo rušit ugled TOME a ti nam ga hvališ :toimonster:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
zbalija ,,,,,,,,,,, ti si protiv nas ozbiljnih kupaca , mi pokušavamo rušit ugled TOME a ti nam ga hvališ :toimonster:

što se tiče Tome i ugleda moje je stajalište sljedeće:
na modelima na kojim nema tablice YUGOSLAVIJA, BJELOVAR
i ablema TV ugleda više nema, a je jako loša naspram modela iz krajnjih70 i početka 80-tih.
boja samo tako otpada, dijelovi daleko lošije kvalitete i da dalje ne nabrajam....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
što se tiče Tome i ugleda moje je stajalište sljedeće:
na modelima na kojim nema tablice YUGOSLAVIJA, BJELOVAR
i ablema TV ugleda više nema, a je jako loša naspram modela iz krajnjih70 i početka 80-tih.
boja samo tako otpada, dijelovi daleko lošije kvalitete i da dalje ne nabrajam....

Ma nije to u pitanu brane30 :oops: , nas zaguljiva neda adresu čovjeka da kupimo prije njega :supz:
 
T

Todi

Guest
cuva adresu ko zmija noge,
nemoj da dolazimo s deckima u crnim odjelima :) :)
bilogora je malo ljepsi kraj za njega, i budemo ga mazili i pazili, deda bu presretan ;)
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozdrav svima .

izvinjavam se zbalija sto ti nisam prija postavi slike o tom hidro volanu od 731 evo sada

a evo i za braneta slika gdje moze vidjeti orginal tomin dvobrazni plug pez imalo dorade mislim dva pluga jer su dva naj druga
 

Prilozi

  • P1010738.jpg
    P1010738.jpg
    85 KB · Pregleda: 464
  • P1010739.jpg
    P1010739.jpg
    84 KB · Pregleda: 434
  • P1010740.jpg
    P1010740.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 382
  • P1010733.jpg
    P1010733.jpg
    86 KB · Pregleda: 373
  • P1010734.jpg
    P1010734.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 452
  • P1010735.jpg
    P1010735.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 656
  • P1010736.jpg
    P1010736.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 399
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
pozdrav svim forumašima ,ovako imam jedno pitanje u svezi filtera nafte za tomeka 419 ,naime kupio sam filter ali ne odgovara orginal ,a kasnije sam vidio da je na njemu ufi 24 3x7 00 e sad na mjestu ovog x-a mi se broj ne vidi ,, a u trgovinama imaju više inačica tj sa različitim brojem na mjestu x-a ,pošto mi je tomek u zagorju a ne bih htio opet da pogriješim i ne znam osnovne mjere ,molio bih nekog??? da mi kaže(piše) koji je ,unaprijed hvala!!! ...u biti nosač filtera je jako slićan ovome na slici

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pozdrav svim forumašima ,ovako imam jedno pitanje u svezi filtera nafte za tomeka 419 ,naime kupio sam filter ali ne odgovara orginal ,a kasnije sam vidio da je na njemu ufi 24 3x7 00 e sad na mjestu ovog x-a mi se broj ne vidi ,, a u trgovinama imaju više inačica tj sa različitim brojem na mjestu x-a ,pošto mi je tomek u zagorju a ne bih htio opet da pogriješim i ne znam osnovne mjere ,molio bih nekog??? da mi kaže(piše) koji je ,unaprijed hvala!!! ...u biti nosač filtera je jako slićan ovome na sliciURL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/hrncxvy7.jpg/]

najbolje je uzmi stari za uzorak i usporedite jer i moj je na 821 bil neki cudni od kombajna
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hahahah nijeli to malo skupo????? :madmana:
i ja tocim euro diesel bs clas i nije preskup,jos mi je jeftiniji od obicnog dizela il lozulja jer to moram kupiti a ovo ne... :mrgreen:
 
T

Todi

Guest
ne razumijem cemu cudenje, kad sam kupio tomeka prije 5 g. odmah sam izmijenio sva ulja i filtere, zamijenio ulozak dizne, ocistio rezervoar goriva i od tada sipam samo eurodizel (danas eurodizel BS Class)
godisnje za svoje potrebe rada potrosim 25 litara.
zbog cega onda da sipam plavo smece ???
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ne razumijem cemu cudenje, kad sam kupio tomeka prije 5 g. odmah sam izmijenio sva ulja i filtere, zamijenio ulozak dizne, ocistio rezervoar goriva i od tada sipam samo eurodizel (danas eurodizel BS Class)
godisnje za svoje potrebe rada potrosim 25 litara.
zbog cega onda da sipam plavo smece ???

Pozdrav svima koji LOŽE i griju se na tomeku na lož ulje :D kako gdje ali na mom podrućju carinska inspekcija ide polako po dvorištima i kontrolira rezervare od kombajna do dizel freza , preporućio bi svima da konaćno operu rezervare od mulja i promjene filtere , zlu ne trebalo :supz:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav svima koji LOŽE i griju se na tomeku na lož ulje :D kako gdje ali na mom podrućju carinska inspekcija ide polako po dvorištima i kontrolira rezervare od kombajna do dizel freza , preporućio bi svima da konaćno operu rezervare od mulja i promjene filtere , zlu ne trebalo :supz:

ehh moj nije u opticaju nek ga traze po bregima :rolfer:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ne razumijem cemu cudenje, kad sam kupio tomeka prije 5 g. odmah sam izmijenio sva ulja i filtere, zamijenio ulozak dizne, ocistio rezervoar goriva i od tada sipam samo eurodizel (danas eurodizel BS Class)
godisnje za svoje potrebe rada potrosim 25 litara.
zbog cega onda da sipam plavo smece ???
za tu kolicinu je oke :supz:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh