• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
točno , a dizel kupljen kao oporezovani:rolfer: znaći za sva vozila u prometu nije isti od svih dobavljaća , zavisi ko gdje nabavlja i koliko kvalitetan oni koji toče znadu da nije isto natoćiti na tifonu , ini , oemveu , petrolu , a recimo gorivo isto a mi rezglabamo dali je plavi ili crveni lošiji , ponavljam samo zavisi či je dizel a u njemu je boja koja oznaćava kategoriju :partyman:
jbg kad ljudi neznaju sta fali ložu livati,,,,,
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Baš ništ :finga: ak te na ulove :mad:
ma lako je za žandare..... nemam ja ekonomske izplativosti da sipam dizel čisti jer neradim vrt od 200 kvadrata :partyman::partyman::partyman::partyman::partyman::partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma lako je za žandare..... nemam ja ekonomske izplativosti da sipam dizel čisti jer neradim vrt od 200 kvadrata :partyman::partyman::partyman::partyman::partyman::partyman:

Pošteno , i miran san ,:partyman: mene su danas skoro kod kuće gledali carinici sa autom al nisu imali sreće :drinkers: :finga:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Dizne

Pitanje-dva :)
Na koliko se štelaju dizne na tv 731?
I drugo, koji su mogući uzroci "bijelog dima" ?
Hvala
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Pošteno , i miran san ,:partyman: mene su danas skoro kod kuće gledali carinici sa autom al nisu imali sreće :drinkers: :finga:
ja jednom policajcu radim par usluga s traktorom oko vinograda pa nije problem heheheh :finga::finga::finga::finga::finga:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pitanje-dva :)
Na koliko se štelaju dizne na tv 731?
I drugo, koji su mogući uzroci "bijelog dima" ?
Hvala

Pritisak na 200-210 bara, a uzrok bijelog dima moglo bi biti previsoko nivo ulja
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
hm,mmmm, e sad, majstor kaže da idu na 180...!!!!
ulja u motoru ili filteru zraka?


Ko ne vjeruje nek čita RADIONIČKI PRIRUĆNIK :madmana:



I TAKO DALJE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO,daj malo pojasni
citat i prirucnik
kaj si htio reci, kolko bara ??

Mislim da se tu nema što pojašnjavati , tri posta tri razlićita pritiska , ja sam samo kopirao stranicu radioničkog prirućnika za dotićni motor , a koliko će ko staviti , tvornićku ili neku majstorsku preporuku o tome ne bih ;)
 
T

Todi

Guest
Zato sam i pitao, u prirucniku jasno pise koliko bara mora diza propustit,tj. napravit finu maglu
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zato sam i pitao, u prirucniku jasno pise koliko bara mora diza propustit,tj. napravit finu maglu

Da ali ovdje se spominje 200 / 210 , ili 180 bara , ne kažem da i to možda nije u redu ali ja bi rađe tvornićku preporuku :gitarist:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Taj pritisak je ok u idealnim uvjetima, tj. kad je pumpica močna, a kad ona oslabi onda je i manji dobar jer ispravan uložak dize baca maglu več od 100 bara pa na dalje (baca i prije ali to stvarno više nije ono kaj bi trebalo biti). Normalno da povečanjem pritiska ta maglica postaje gušča ;)
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pitam zato što sam stare dizne(sa starim ulošcima stavio na 215) po priručniku i onda je majstor rekao da je bolje na 180 i u međuvremenu je i uložak propišao. kupio sam nova 2 i stavio na 180 po njegovoj preporuci...e sad...!!!!!! dal ih iopet skidati i stavljati na 215 ili što već?
btw...bijli dim je još i dalje tu...!!!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Taj pritisak je ok u idealnim uvjetima, tj. kad je pumpica močna, a kad ona oslabi onda je i manji dobar jer ispravan uložak dize baca maglu več od 100 bara pa na dalje (baca i prije ali to stvarno više nije ono kaj bi trebalo biti). Normalno da povečanjem pritiska ta maglica postaje gušča ;)

ok slažem se sa time što kažeš ali je sam malo neuk po tom pitanju pa razmišljam ovako ako diza baci na 100 bara , umjesto na 210 bara :arrow: , sto je na pola puta do dvijesto a po mome to znaći da če motor dobiti ranije paljenje jer nije se čekalo još koji trenutak da se postigne dovoljni pritisak , a normalno kut paljenja je naštelan na 210 bara , da li sam u pravu ili ne 8)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno paljenje se stela na stupnjeve,a ubrizgavanje goriva na bare

Točno :lol: ali gledaj to ovako ( pardon ja to gledam seljački ) ako je diza loša propišaće ranije ako je nešto prištopano baciće mlaz kasnije ili nikad znaći za dobro paljenje MORAJU biti usklađeni kut predpaljenja i trenutak propusnosti dize inaće dobijemo ranije ili kasnije paljenje bez obzira na naštelani kut 8)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Aj ovako, ako dizna nastelovana da otvara na 210 nema sanse da otvori na manje od toga, tako da teorija da palenje ja ranije na 100 ne vazi, osim ako dizna je nastelovana na 100bara.
 
T

Todi

Guest
OK.
ima puno simptoma, a i nacinjene stete ako su dizne lose,zato je to posao koji mora odradit dobar mester ili bosista,ali ne vrijedi samo dize stelat to treba odraditi u kompletu, znaci PVP i dize
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh