• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Živjela pravna država ( samo da ja prije njenog rođenja ne umrem)!:scratch:finga::weedman:
 

zagorectv

Novi član
Tu od
24 Lis 2011
Poruka
6
pozdrav svim fofumašima . ja sam stavio nedavno eurodizel iz jedne privatne benzinske,malo mi je bilo čudno dok sam ga točio i sad mi tomo dosta dimi bjelkasti dim na ler gasu šta vi mislite dali je to zbog goriva?
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pozdrav svim fofumašima . ja sam stavio nedavno eurodizel iz jedne privatne benzinske,malo mi je bilo čudno dok sam ga točio i sad mi tomo dosta dimi bjelkasti dim na ler gasu šta vi mislite dali je to zbog goriva?

jep mjenjaj to gorivo !!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
pozdrav svim forumašima ,ovako imam jedno pitanje u svezi filtera nafte za tomeka 419 ,naime kupio sam filter ali ne odgovara orginal ,a kasnije sam vidio da je na njemu ufi 24 3x7 00 e sad na mjestu ovog x-a mi se broj ne vidi ,, a u trgovinama imaju više inačica tj sa različitim brojem na mjestu x-a ,pošto mi je tomek u zagorju a ne bih htio opet da pogriješim i ne znam osnovne mjere ,molio bih nekog??? da mi kaže(piše) koji je ,unaprijed hvala!!! ...u biti nosač filtera je jako slićan ovome na slici



Na slici ne vidim baš naboje dali se tu mijenja patrona samo ili kompletan
filter ko filter ulja sa metalnim kućištem.
Ako ide samo patrona kupi patronu fini uložak
za URSUSA 335 ili za TAM motore.
ako se mijenja sa kućištem filtera
u donit filterima imaš filter na kojima
piše Tomo Vinković 730 (po slici predpostavljam 99% da je to taj.)...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
nisu price, istina je, samo sto bi se neki posrali pa to opet pokupili da moze


kolko se nakupi kod TV-a? daj nam prikazi ciframa?

kvalitet aurodizela je upitan jos da se sipa loz ulje :roll:
neznam ti točno reći jbg radim oko pola hektara plastenika radim voćnjaka oko hektar i nesto i nakupi se oko 3 hektara vanjske proizvodnje povrca jbg nakupi se jer kod nas zna biti suša pa ko ove godine na plus 40 vuci vodu :)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
od nekad D2,pa dizel,onda eurodizel,i sad plavi,mislim da nema smisla šparat na tomici jer ja potrošim oko 120l s njim godišnje i rađe bi šparal na univerzalu koji potroši 3x više
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
zbalija hvala ti na objašnjenju, skida se kompletni kao filter ulja , a sad taj donit jel to dučan ili proizvođać oprosti na glupom pitanju ali nisam se još susretao sa tim nazivom
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
zbalija hvala ti na objašnjenju, skida se kompletni kao filter ulja , a sad taj donit jel to dučan ili proizvođać oprosti na glupom pitanju ali nisam se još susretao sa tim nazivom

Nema na čemu.
Donit Filters je Slovenski proizvođač filtera.
Imaš ih u Oroslavju i Krapine, ali mora postojati taj model
i od ostalih proizvođača, samo je pitanje dali ga trgovci imaju
na stanju...ako si zainteresiran za dućane informacije
na PP da ne radim reklamu
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
zbalija hvala ti na objašnjenju, skida se kompletni kao filter ulja , a sad taj donit jel to dučan ili proizvođać oprosti na glupom pitanju ali nisam se još susretao sa tim nazivom



proizvođač
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
edokso pa zaboravih se i tebi zahvalit,pa nisam ga ni skidao kad sam mislio da će broj biti dovoljan ali upravo taj jedan broj koji fali je najveći problem, da sam znao da će bit problema skinuo bih ga i ponio sa sobom ili ga barem izmjerio ali jbg nisam, a sad nije da u zagorju nema benzinskih postaja ali prije bih ga kupio u pekari nego na benzinskoj kako im je jaka ponuda , a moj najveći problem je što mi tomek na35 km a ja u varaždinu pa kad nešto trebam ja se uvjek sjetim u tjednu a tomeka ni blizu , a kad sam gore vikendom nemam kompa da vam se obratim za savjet
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
edokso pa zaboravih se i tebi zahvalit,pa nisam ga ni skidao kad sam mislio da će broj biti dovoljan ali upravo taj jedan broj koji fali je najveći problem, da sam znao da će bit problema skinuo bih ga i ponio sa sobom ili ga barem izmjerio ali jbg nisam, a sad nije da u zagorju nema benzinskih postaja ali prije bih ga kupio u pekari nego na benzinskoj kako im je jaka ponuda , a moj najveći problem je što mi tomek na35 km a ja u varaždinu pa kad nešto trebam ja se uvjek sjetim u tjednu a tomeka ni blizu , a kad sam gore vikendom nemam kompa da vam se obratim za savjet

imas u majerju sve kaj trebas za tomeka !
 
T

Todi

Guest
samo bih nesto nadodao glede goriva,
ja sam vikendas na selu, i u razgovoru sa ljudima koji se bave poljoprivredom nitko bas nije odusevljen plavim dizelom,a pogotovo kad rade teze poslove(oranje,tanjranje itd.)vecina ih u tim uslovima rada koristi dizel ili eurodizel ovisi o vrsti traktora neki loz ulje,uglavnom njihov zakljucak je da s goriivima tipa(plavi dizel,loz ulje) potrosnja je veca, tako kad sve stavis na papir gdje je racunica,a nedaj boze da inspekcija svrati na polje,a kako je ARNO rekao to im je sad prioritet posla,
uglavnom od kad imam tomeka sipam eurodizel,i ne mogu se pozalit da dimi,a bogme prednju kosu u malo visoj travi nije lako terat
LP
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
samo bih nesto nadodao glede goriva,
ja sam vikendas na selu, i u razgovoru sa ljudima koji se bave poljoprivredom nitko bas nije odusevljen plavim dizelom,a pogotovo kad rade teze poslove(oranje,tanjranje itd.)vecina ih u tim uslovima rada koristi dizel ili eurodizel ovisi o vrsti traktora neki loz ulje,uglavnom njihov zakljucak je da s goriivima tipa(plavi dizel,loz ulje) potrosnja je veca, tako kad sve stavis na papir gdje je racunica,a nedaj boze da inspekcija svrati na polje,a kako je ARNO rekao to im je sad prioritet posla,
uglavnom od kad imam tomeka sipam eurodizel,i ne mogu se pozalit da dimi,a bogme prednju kosu u malo visoj travi nije lako terat
LP



sto se tice plavog dizela puno suseda tu nije sretno jer kupili moderne traktore pa im stali usred polja a servis kosta da padnes na rit!!

hvala brane ,ili bolje da kažem sused vidim da ti je lokacija isto vž

nema na cemu sused
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Reparacija

Dečki bok,

Imam pitanje vezano uz repraciju motora. Naime, moj 730 dosta troši ulje i mislim da je vrijeme(1978 g), da mu napravim generalku. Radila bi se polu generalka, pa me zanima kaj sve treba kupiti za to i kolko bi tak nekaj došlo. Inače imam jos jednu stvar koja me zanima. Naime, i ja i sused imamo 730 iz 1978. Gledajući te traktore oba imaju zadnji dio od tv732. Znači drugačije su kočnice, hidraulika je drugačija i imaju ono željezo za podesiti kuku - kako imaju tv732, znači taj dio je malo veći, više opcija za podesiti. Kočnice su iste kao na novijim verzijama i moje kočnice su stvarno dobre. Ono što je zanimljivo da drugi susjed ima tv730 (1979 g), dakle godinu stariji i ima sve kao običan 730. U čem je fora? Neka test faza??


Eto prokomentirajte malo... Ovo za generalku mi važno. Zbalija ako može par savjeta?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Dečki bok,

Imam pitanje vezano uz repraciju motora. Naime, moj 730 dosta troši ulje i mislim da je vrijeme(1978 g), da mu napravim generalku. Radila bi se polu generalka, pa me zanima kaj sve treba kupiti za to i kolko bi tak nekaj došlo. Inače imam jos jednu stvar koja me zanima. Naime, i ja i sused imamo 730 iz 1978. Gledajući te traktore oba imaju zadnji dio od tv732. Znači drugačije su kočnice, hidraulika je drugačija i imaju ono željezo za podesiti kuku - kako imaju tv732, znači taj dio je malo veći, više opcija za podesiti. Kočnice su iste kao na novijim verzijama i moje kočnice su stvarno dobre. Ono što je zanimljivo da drugi susjed ima tv730 (1979 g), dakle godinu stariji i ima sve kao običan 730. U čem je fora? Neka test faza??


Eto prokomentirajte malo... Ovo za generalku mi važno. Zbalija ako može par savjeta?

zašto ne ako znam pomoći ču.
Prije svega da ti ne lažem taj motor nisam nikad rastavljao.
Da bi mogao znati dali će ti polu generalka pomoći ovsi o stanju motora
kojeg možeš znati tek kad rastaviš motor . Ako su jako ovalni cilindri,
teško da što dobiješ bez honovanja stubline i većeg klipa…
Moji su ti savjeti sljedeći ako misliš polu generalku raditi:
-izmjena karika (dobro očisti kanale karika na klipu)
najčešća greška da posle puknu karike.
-očistiti i oprati radilicu
-izmjena letećih ležajeva na radilici
(provjera temeljnih i aksijalnih)...
-provjera dizni
-provjera VT pumpe
-šlajfanje dosjeda ventila i ventila, ako su ventili liši,
zamijeniti ih sa "pojačanim ventilima"
-izmjena ležajeva turbine hlađenja
-pre brtviti cijeli motor
provjera stanje spojke i izmjena ležajeva spojničke u vijku zamašnjaka
(kad je već motor skinut da se opet ne skida)
-provjeriti stanje zupčanika razvoda
-ukratko to je to, ako jo netko što misli da sam izostavio neka doda

-kod sastavljanja sve dijelove dobro očistiti i oprati i dodirne površine
dobro nauljiti sa uljem....
-nakon 5 sati rada zamijeniti ulje i filter ulja
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
vjeruj te da nema velike razlike između plavog i obicnog dizela

Upravo tako, razlike između plavog/bijelog/lož dizela nema.
Razlika je samo ona kutija boje koja se baci u gorivo da se označi u kojem je poreznom razredu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Upravo tako, razlike između plavog/bijelog/lož dizela nema.
Razlika je samo ona kutija boje koja se baci u gorivo da se označi u kojem je poreznom razredu.

točno , a dizel kupljen kao oporezovani:rolfer: znaći za sva vozila u prometu nije isti od svih dobavljaća , zavisi ko gdje nabavlja i koliko kvalitetan oni koji toče znadu da nije isto natoćiti na tifonu , ini , oemveu , petrolu , a recimo gorivo isto a mi rezglabamo dali je plavi ili crveni lošiji , ponavljam samo zavisi či je dizel a u njemu je boja koja oznaćava kategoriju :partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh