• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ok slažem se sa time što kažeš ali je sam malo neuk po tom pitanju pa razmišljam ovako ako diza baci na 100 bara , umjesto na 210 bara :arrow: , sto je na pola puta do dvijesto a po mome to znaći da če motor dobiti ranije paljenje jer nije se čekalo još koji trenutak da se postigne dovoljni pritisak , a normalno kut paljenja je naštelan na 210 bara , da li sam u pravu ili ne 8)
Arno ti ga sad malo pretera, 100 i 210 :shock:
To su i više nego ogromne razlike i pogubne su za rad motora, ali jel bu ona 190, 200 ili 210 to je več blizu i to prolazi ;)
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ok stavimo malo diznu na stranu, koji je mogući uzrok "bijelog" dima? znači pri paljenju i konstantrno tokom rada?
rezervar je očišćen i filter goriva je novi. unutra je eurodiezel.
i još jkedna stvar, prvo paljenje u danu vergla jedno 4-5 puta i onda upali
svako sljedeće pali iz prve?!?!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Aj ovako, ako dizna nastelovana da otvara na 210 nema sanse da otvori na manje od toga, tako da teorija da palenje ja ranije na 100 ne vazi, osim ako dizna je nastelovana na 100bara.

Sa ovime se potpuno slažem :supz: moje razmišljanje je bilo naštelana na 200 a otvori na 100 , kažeš ne može onda je tu kraj priće za neuke :mrgreen: ali ostaje ono štelanje od kojega smo poćeli 180 , 200 , 210 iskreno sve je to 3,14čkin dim na cca 200 bara ali bi se trebalo držati tvornićkih postavki ako se može a ako je pumpa loša onda i nju malo prisložiti jer ako nije u redu to se obija u glavu , istina nekada smo i ljeno - škrti uložiti u nešto što nam se čini da još uvjek radi :madmana: kao i kada nam liječnik kaže nemoj masno a meni paše :lol:i ne osjetim da mi ne prija ili da boli 8)

Arno ti ga sad malo pretera, 100 i 210 :shock:
To su i više nego ogromne razlike i pogubne su za rad motora, ali jel bu ona 190, 200 ili 210 to je več blizu i to prolazi ;)

nemoj se ljutiti ovo su samo brojke radi usporedbe;)

ok stavimo malo diznu na stranu, koji je mogući uzrok "bijelog" dima? znači pri paljenju i konstantrno tokom rada?
rezervar je očišćen i filter goriva je novi. unutra je eurodiezel.
i još jkedna stvar, prvo paljenje u danu vergla jedno 4-5 puta i onda upali
svako sljedeće pali iz prve?!?!

Dize ostavimo , a jel kut paljenja u redu , upravo zato što teže upali na hladno :shock:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ok stavimo malo diznu na stranu, koji je mogući uzrok "bijelog" dima? znači pri paljenju i konstantrno tokom rada?
rezervar je očišćen i filter goriva je novi. unutra je eurodiezel.
i još jkedna stvar, prvo paljenje u danu vergla jedno 4-5 puta i onda upali
svako sljedeće pali iz prve?!?!
Bijeli dim je obično nesagorjela nafta, a razlozi :scratch manjak kompresije, kasno paljenje, neusklađen rad radilice i bregaste ..... Kak on ima pogon boš pumpe?
 
T

Todi

Guest
Muha je tocno napisao,
radije daj to nekome da stavi motor u fazu,sredi PVP i dize i ne smije bit problema ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bijeli dim je obično nesagorjela nafta, a razlozi :scratch manjak kompresije, kasno paljenje, neusklađen rad radilice i bregaste ..... Kak on ima pogon boš pumpe?

Evo i ovo ako može pomoć ,,,,,,,,, :rolleyess:

 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Dize ostavimo , a jel kut paljenja u redu , upravo zato što teže upali na hladno :shock:

kut paljenja štelam na onom leptiru tako gdje se štela gas ili? govorio mi je boš majstor da bi se možda trebao maknuti jedan "limić" koji stoji ispod boš pumpe? da li je to to možda?i ako je gdje bi se taj limić trebao nalaziti? trebam ciju pumpu isčupati van ili?
gledam u radioničkom da su to limići od 0,05, 0,1 i 0,5
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ajde malo pripazite da nepišete post ispod posta , i to u razmaku od samo nekoliko minuta . Poslje mi to moramo spajati .
Koristite opcjiu Edit

Pozdrav Žuti
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
kut paljenja štelam na onom leptiru tako gdje se štela gas ili? govorio mi je boš majstor da bi se možda trebao maknuti jedan "limić" koji stoji ispod boš pumpe? da li je to to možda?i ako je gdje bi se taj limić trebao nalaziti? trebam ciju pumpu isčupati van ili?
gledam u radioničkom da su to limići od 0,05, 0,1 i 0,5
Vise limova palenje-kasnije, manje limova palenje-ranije, da bi izvadio taj limic treba celu pumpu iscupati van one se nalaze ispod pumpe ujedno sluze i kao brtva.
E sad neznam u koje stanje je tvoj motor al obicno kako se bregasta i valjcici `trose` palenje ide na kasnije.
evo pumpe lda100 i limic na njoj, princip je isti kao kod lda672
18521286.jpg


Kazes da ladan tesko pali, uzrok:
*slaba kompresija -potrosene karike.
bijeli dim,
*ulje ulazi u komoru za sagoravanje-opet karike

p.s ovo kazem jer je logicno ne znaci da je kod tebe taj slucaj, ipak prvo sredi sisitem za napajanje gorivom i ako opet bude isto, proveri karike.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Vise limova palenje-kasnije, manje limova palenje-ranije, da bi izvadio taj limic treba celu pumpu iscupati van,e sad neznam u koje stanje je tvoj motor al obicno kako se bregasta i valjcici `trose` palenje ide na kasnije.

Kazes da ladan tesko pali,
*slaba kompresija -potrosene karike.
bijeli dim,
*ulje ulazi u komoru sa zagoravanje-potrosene karika

p.s ovo kazem jer je logicno neznaci da je kod tebe taj slucaj, ipak prvo sredi sisitem za napajanje gorivom i ako opet budi isto proveri karike.

Odlično...znači najbolje da za početak da isčupam pumpu van i jedan limić maknem (ako ih je više koji je najbolje maknuti, pretpostavljam onaj najtanji). Štop se motora tiče ne troši niti ulje niti dimi na štangicu, tako da bi se "usudio" reći da je motor ok.
Pumpu pretpostavljam da čupam na ona 4 imbus šarafa, ako ih odšarafim i skinem sve s nje, da li pumpu vadim bez ikakve bojazni van ili moram dobro paziti na nešto specifično u njenu vađenju, isto pitanje i za vraćanje nazad?
hvala unaprijed
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Primljeno na znanje ;)

I ja ,, sory nije namjerno :oops:

PAZI nije to samo pobacati limiće i gledati u auspuh , sa njima se štela paljenje , znači ranije ili kasnije , negdje postoje oznake i naćin štelanja pa to sve treba uraditi kako treba
 
Posljednje uređivanje:
T

Todi

Guest
edo
dizne se stelaju na bar,znaci kad mora propustit gorivo
PVP stvara tlak ubrizgavanja
kut paljenja je kad ce ui u kojem trenutku ustrcat gorivo
a to sve odreduje razvod ili ti uzubljenje radilice i bregaste osovine
ispravi me ako sam negje pogrijesio, jer ovjde se dosad puno toga pomijesalo
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
E sad koliko je radio neznam jer jdm kupljen. dimio bijelo od pocetka. promjenjen filter gorgiva, dizne i sastelane na 180. prvo paljenje u danu tesko s bijelim dimom koji je konstantan i izgubi se na vecem gasu. Svako sljedece paljenje je instantno al mmmpddt bijeli dim. Ulje za sad ne trosi niti je dim plavkast. Leptir namjesten oko pola kako je bghlo najbolje po odazivu gasa i dimnjenju. Bns majstor rdmkao da bi trebao mozda limic ispod pumpe izvadit. e sad, napravit to ili ne?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
odlično, pokušam s limićima pa ako nema poboljšanja vratim sve nazad kako je i bilo. Nego da li pri vađenju pumpe moram obratiti pozornost na što ili samo odšarafim te imbuš šarafe, pumpu izvadim, skinem limić i vratim pumpu na mjesto???
da li to može biti razlog lošeg prvog paljenja ?
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pazis da nesto ne upadne unutra :mrgreen:
imas uklopit polugu za ragulaciju gasa i zupcastu letvu na pumpi

cisto sumnjam da zbog toga lose pali, to hoce zbog slabe pumpe
sta se desi kad smanjis ler gas? mozel radit na malom gasu ili se ugasi
mozel se primijetit na motoru da je sta radjeno prije, skidane glave itd.

Pa nisam primjetio da je išta gore rađeno...
Ok , da li je uklopiti tu polugu i zupčastu letvu lako ili? mislim, ako skinem pumpu u vratim je nazad ne dirajući ništa pretpostavljam da ne bi bilo problema ili?
dok je hladan kad vratim gas na ler se ugasi, a kad odradi barem pol minute onda se ne ugasi već se malo zaletava sve dok se malo ne zagrije, a onda radi ravnomjerno..
dakle, ako skinem pumpu, dal imam kaj zaje*** ili nemam kad ju budem vraćao :)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Jučer su se na Humu izvlačila drva, pa je kolega zajašio bukvu. :axe: Kad je htio sjahati, nije išlo. morao je u pomoć priskočiti drugi Tomo, opet nije išlo. Tek kad je moj sin sprijeda opteretio ovog drugog je krenulo. :prayer: [YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=avmJX8hnOD0[/YT]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh