• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA

Evo najprije bih se htio ispricati forumašima koje sam pilao u vezi reglera za tomu u drugoj temi ipak priznajem da su opni bili u pravu ovaj mopj homemade regler ne puni mislim puniali loše jaako loše ...
pa me sad zanima oriđiđiđi regler za tomu dakle dali ga ima kupiti u masive ili tt i kolika mu je cijena te ako neko ima shemu kako se on spaja bio bi mu vrlo zahvalan...

eh da ima i još jedan problemcic na tomi ... cijev koja ide od rezervara od hidraulike do razvodnika mi je uvjek puštala na razvodniku onda sam svaija da je problem top što je pukla oa njezina čahurica ja sam je probao variti ali uvijek pušta pa ljudi što mi savjetujete za to da napravim?

Svima hvala playstation5
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako te razumem, puko ti je priključak cjevi koji se fiksira na razvodnik sa šuplim vijkom.
Ako ti tvoj var ne drži onda se može odlotat taj prikličak dole iz cjevi pa onda zalotat novi jednakih dimenzija. Moglo bi se i napraviti novu gumenu cjev kompletnu. Poneseš ovu kod majstora i on ti napravi takvu jednaku samo da je gumena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA

Evo najprije bih se htio ispricati forumašima koje sam pilao u vezi reglera za tomu u drugoj temi ipak priznajem da su opni bili u pravu ovaj mopj homemade regler ne puni mislim puniali loše jaako loše ...
pa me sad zanima oriđiđiđi regler za tomu dakle dali ga ima kupiti u masive ili tt i kolika mu je cijena te ako neko ima shemu kako se on spaja bio bi mu vrlo zahvalan...
Za cijenu pitaš telefonom , to ti valjda nije problem .
Možeš poslati i e-maijl ...to ti je jednostavnije i jeftinije .
A kad rečeš kakvog si kupio onda možemo o spajanju
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
dobra vam vecer drustvo moje drago evo zanimaju me neke cijene.... kolko kosta filter ulja, filter za hidrauliku koji se nalazi u rezervaru,, i ulje hidraol..???' eto ako neko moze napisati bio bi zahvalan :D
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA

Evo najprije bih se htio ispricati forumašima koje sam pilao u vezi reglera za tomu u drugoj temi ipak priznajem da su opni bili u pravu ovaj mopj homemade regler ne puni mislim puniali loše jaako loše ...
pa me sad zanima oriđiđiđi regler za tomu dakle dali ga ima kupiti u masive ili tt i kolika mu je cijena te ako neko ima shemu kako se on spaja bio bi mu vrlo zahvalan...

eh da ima i još jedan problemcic na tomi ... cijev koja ide od rezervara od hidraulike do razvodnika mi je uvjek puštala na razvodniku onda sam svaija da je problem top što je pukla oa njezina čahurica ja sam je probao variti ali uvijek pušta pa ljudi što mi savjetujete za to da napravim?

Svima hvala playstation5

Ja imam za prodati regler i to novog novcatog kupljen u primi prije 3 god.....razlog zašto nije montiran je taj da su mi izgorjeli namotaji u dinami...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
dobra vam vecer drustvo moje drago evo zanimaju me neke cijene.... kolko kosta filter ulja, filter za hidrauliku koji se nalazi u rezervaru,, i ulje hidraol..???' eto ako neko moze napisati bio bi zahvalan :D

Masiva d.o.o. Poduzeće za proizvodnju, trgovinu i usluge d.o.o.
43000 BJELOVAR, Trg Eugena Kvaternika 1, HRVATSKA - CROATIA

tel : +385 (0) 43 / 221 101,
+385 (0) 43 / 221 103,
+385 (0) 43 / 221 104

Hidraol 10 litara Ina oko 250 kn kako gdje
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ja imam za prodati regler i to novog novcatog kupljen u primi prije 3 god.....razlog zašto nije montiran je taj da su mi izgorjeli namotaji u dinami...

cijena

Kako te razumem, puko ti je priključak cjevi koji se fiksira na razvodnik sa šuplim vijkom.
Ako ti tvoj var ne drži onda se može odlotat taj prikličak dole iz cjevi pa onda zalotat novi jednakih dimenzija. Moglo bi se i napraviti novu gumenu cjev kompletnu. Poneseš ovu kod majstora i on ti napravi takvu jednaku samo da je gumena.
što misliš o tome gumenome ...



Masiva d.o.o. Poduzeće za proizvodnju, trgovinu i usluge d.o.o.
43000 BJELOVAR, Trg Eugena Kvaternika 1, HRVATSKA - CROATIA

tel : +385 (0) 43 / 221 101,
+385 (0) 43 / 221 103,
+385 (0) 43 / 221 104

Hidraol 10 litara Ina oko 250 kn kako gdje
ja sam na lukoilu prača 200 kn 4 litre
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mnogo skup taj Hidraol :scratch
Ja dam sa popustom 10l Ininog 150 kn
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Kod mene je zahvat po plužnom tijelu 28cm
19177493.jpg

poz svima

jeli onaj plug od imt a da nije velik malo za tomaka .
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
mozel jedno pitance za firemanpetera kako si to stavi te zadnje blatobrane da ti idu ka napred mislim nageti mal tomi se svida i jabih tak nesto poz
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
što misliš o tome gumenome ...

Gumena ti je dobro rješenje. Kako več rečeno, ona dobro podnosi vibracije. Jedino što je njen izgled malo tak tak jer se ona čelična bolje uklapa sa traktorom. Iskrivljena je tako da fino stoji uzduž bloka menjača. A ova gumena visi malo po svoje. A neznam koliko ti je to bitno, mislim na izgled?

mozel jedno pitance za firemanpetera kako si to stavi te zadnje blatobrane da ti idu ka napred mislim nageti mal tomi se svida i jabih tak nesto poz

Samir
Na što misliš? Na to da stoje ravno? Gornja površina blatobrana mislim.
Tako stoje originalno. Ako ti stoje uzbrdo ili nizbrdo onda su ti iskrivljeni pa poravnaš to i budeš onda imal ko ja.
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Gumena ti je dobro rješenje. Kako več rečeno, ona dobro podnosi vibracije. Jedino što je njen izgled malo tak tak jer se ona čelična bolje uklapa sa traktorom. Iskrivljena je tako da fino stoji uzduž bloka menjača. A ova gumena visi malo po svoje. A neznam koliko ti je to bitno, mislim na izgled?



Samir
Na što misliš? Na to da stoje ravno? Gornja površina blatobrana mislim.
Tako stoje originalno. Ako ti stoje uzbrdo ili nizbrdo onda su ti iskrivljeni pa poravnaš to i budeš onda imal ko ja.

poz ma ja hocu da je malo nizbrdo i utebesu a nozni gas me interesuje kako tomu gasis jel na rućicu sto daje gas i smanjiva ili nesto drugo .poz
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samir 732
Ako hočeš da su blatobrani malo nizbrdo onda ih tako iskriviš. Posle toga ti priporučujem da ih utvrdiš sa gumi nosačem kako sam i ja napravijo. Sa tim su još jednom fiksirani pa lakše podnose vibracije i sve ostalo što ih obtereti.

Eto ti slike da vidiš te dodatne nosače koji se nalaze pozadi.

18307247.jpg


Što se gasa tiče, sajla iz ručnog i sajla sa nožnog se na nekoj tački spoje i onda dalje do motora ide samo jedna. Gasi se preko ručnog gasa ko original, znači za gašenje je neka druga sajla.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Samir 732
Ako hočeš da su blatobrani malo nizbrdo onda ih tako iskriviš. Posle toga ti priporučujem da ih utvrdiš sa gumi nosačem kako sam i ja napravijo. Sa tim su još jednom fiksirani pa lakše podnose vibracije i sve ostalo što ih obtereti.

Eto ti slike da vidiš te dodatne nosače koji se nalaze pozadi.

18307247.jpg


Što se gasa tiče, sajla iz ručnog i sajla sa nožnog se na nekoj tački spoje i onda dalje do motora ide samo jedna. Gasi se preko ručnog gasa ko original, znači za gašenje je neka druga sajla.

A necu moć tako lako ih ućvrstit jel nemam tih arnjeva
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eh razumem, ako nemaš arnjeve onda bi trebal napravit neki veči zahvat radova. Malo razmisli oko nabavke arnjeva jer ti mogu bit nekad od koristi. A ne mislim sad samo na blatobrane nego zbog sigurnosti. Možda se nekim putem pojavi ugodna prilika.
Inače moglo bi se to ojačat (blatobrane) tako da se nosač učvrsti na rukavac gde su ti več neke rupe sa navojima.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Eh razumem, ako nemaš arnjeve onda bi trebal napravit neki veči zahvat radova. Malo razmisli oko nabavke arnjeva jer ti mogu bit nekad od koristi. A ne mislim sad samo na blatobrane nego zbog sigurnosti. Možda se nekim putem pojavi ugodna prilika.
Inače moglo bi se to ojačat (blatobrane) tako da se nosač učvrsti na rukavac gde su ti več neke rupe sa navojima.

kolilo ti arnjevi kostaju tam kod vas
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma šta ja znam ali manje od 100€ nebi se moglo, polovni naravno. Vjerovatno da bi koštali više od toga.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Ma šta ja znam ali manje od 100€ nebi se moglo, polovni naravno. Vjerovatno da bi koštali više od toga.

fala puno firemanpeter na odg isam jos jedno pitanje malo je glupo aali stas jelti poznata firma ADK
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Moram priznat da mi ta firma nije poznata. Pogledao sam na internetu za koju se firmu uopče vodi riječ. A zašto te to zanima?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh