• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Pa, koliko je to debelo? Nije li to malo preteško - mislim, trebat će to dobro izbalansirati da se ne razlete lageri.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dobro vece forumashi


danas sam ujutro ima malo posla sa tomakom oro sam i osjjetio sa krckanje na sredini zglob kad ono kardan pogonski oslabili krstovi

jos slika zar ne

Znači kardane mijenjaš a da faktički ne moraš traktor rasturiti popola? samo na trnu razdvojiš za dužinu koliko su nabijeni na vratilo? imaju kakvu zakačku na vratilu ili ispadaju sami?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Znači kardane mijenjaš a da faktički ne moraš traktor rasturiti popola? samo na trnu razdvojiš za dužinu koliko su nabijeni na vratilo? imaju kakvu zakačku na vratilu ili ispadaju sami?

slabosam te skonto ja mislim na ovo pa da netrebas ga skroz rastavit samo malo rasiris zglob onoliko koliko da ti moze ispasti kardan iz svoje osovine a kardane drzi stift 8mm njega izbijes i toje to poz
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Dobro vece forumashi


danas sam ujutro ima malo posla sa tomakom oro sam i osjjetio sa krckanje na sredini zglob kad ono kardan pogonski oslabili krstovi

attachment.php



jos slika zar ne

Pozz!
Vidim opet s....
koliko te je izašlo jer u Hr je kompletan novi zglob oko 80€
(mislim da je prva ugradnja proizvodnje FKL).
Ako možeš reći koje su dimenzije križa kardana (ne daj Bože da danas sutra zatreba)
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Pozz!
Vidim opet s....
koliko te je izašlo jer u Hr je kompletan novi zglob oko 80€
(mislim da je prva ugradnja proizvodnje FKL).
Ako možeš reći koje su dimenzije križa kardana (ne daj Bože da danas sutra zatreba)

disi zbalija jeb novo bolje staro haha ma 20 € sve a jasam mjeno krstove a dim 24X55 JESIL ZAHTJEVO SLIKE ONOG VOLANA NISAM USLIKO BICE NEZURI TI SRE .

P.S.

Valjali ovo moji forumashi ista
 

Prilozi

  • TOMO 732.jpg
    TOMO 732.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 1,429
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
disi zbalija jeb novo bolje staro haha ma 20 € sve a jasam mjeno krstove a dim 24X55 JESIL ZAHTJEVO SLIKE ONOG VOLANA NISAM USLIKO BICE NEZURI TI SRE .


ove dimenzije križa od 24x55 me je malo zbunila (tko je proizvođač križa?),
jer još tu dimenziju nisam susreo.
da pitao sam te za slike vodova ventila
i kako funkcionira hidraulika na tom traktoru..,
nije žurba...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dva bubnja po tri noža.
2x60cm debelo je 8mm i izbalansirano na tokarskom (stružnom) stroju.

Moja preporuka ;) ne 3 već dva noža ;) tri noža nepotrebna , dva noža odrade isti posao , nije klasični malčer pa i ne očekuj savršenstvo , ako su tri noža u prostoru mljevenja dolazi do veće gužve , trpe redukcije , remeni a i pogonski stroj , svi kvalitetniji i oni nekvalitetniji roto malčeri imaju po dva noža , ali se eto neko sjetio da bi tri bolje radila , čudim se da niko nije probao sa četri :mrgreen: noža , razmisli o ovome a napravi po svome da budeš zadovoljan :rolleyess:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Moja preporuka ;) ne 3 već dva noža ;) tri noža nepotrebna , dva noža odrade isti posao , nije klasični malčer pa i ne očekuj savršenstvo , ako su tri noža u prostoru mljevenja dolazi do veće gužve , trpe redukcije , remeni a i pogonski stroj , svi kvalitetniji i oni nekvalitetniji roto malčeri imaju po dva noža , ali se eto neko sjetio da bi tri bolje radila , čudim se da niko nije probao sa četri :mrgreen: noža , razmisli o ovome a napravi po svome da budeš zadovoljan :rolleyess:
Jesu , ovi
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...etverokraki-windsor-fe-200x25-4-20x1-5mm.aspx
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
ove dimenzije križa od 24x55 me je malo zbunila (tko je proizvođač križa?),
jer još tu dimenziju nisam susreo.
da pitao sam te za slike vodova ventila
i kako funkcionira hidraulika na tom traktoru..,
nije žurba...

ma neznam koji je proizvodać ja skroz slabo gledam koji je proizvodac bitno je da pase a buni te dimenzije pa toje jasno ko pasulj 24ipo
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

Da je ,,,,,,,,,, samo to je trimerski nož koji služi za podrezivanje trave i nećeg malo deblje , lično ni sa time nisam zadovoljan , ja imam na trimeru glavu sa tri leteća plastićna noža ( orginal ) i jako sam zadovoljan , nema odbacicanja i trešnje . i ovdje je razlika što više noževa manje vibracije a na roto malčeru što više noževa manje mjesta pod kupolom za mljevenje , a to možemo poistovjetiti sa čekičarem kada ga filamo za previše kokuruze nego što može premljeti i onda :madmana: se motor spuši :axe: a ma malćeru će nešto drugo :mrgreen:
 
A

Alen

Guest
Po meni su malčeri oni koji stoje vodoravno u odnosu na zemlju a sve drugo su "kosilice". Pravi malčeri imaju po 20 manjih "noževa" ili lanaca koji razbijaju sve pod sobom.
A kad več pričamo o tome zašto se nitko nije sjetio napravit "kosilicu" sa dvije okomita osi sa po 2 noža na svakoj? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A kad več pričamo o tome zašto se nitko nije sjetio napravit "kosilicu" sa dvije okomita osi sa po 2 noža na svakoj? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
to več ima , samo si ti prespaval
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh