• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo ima i 4 leteča noža pa arni nema love od patenta:mrgreen:

Svaka čast na brzini ..........
mene ipak zanima kakto radi u gustoj travi makar i niskoj , imao sam tri noža na roto kosi 125 cm i skurio dva reduktora od IMT remenice a ferko je isto lijepo mrčo , a sada sa dva radi ko slavuj
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo je, mislim da je s tri noza
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0QyoYvuzyHs&feature=player_embedded[/YT]

19190830.jpg

Ja vidim tri osovine ali ne i noževe koliko ih impo osovini , ali i ne tvrdim da ih nema sa tri


Ogromna slika mi je došla kasnije , ali na njoj su tri noža sa dva sjećiva , govorimo o broju sječiva po osovini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja vidim tri osovine ali ne i noževe koliko ih impo osovini , ali i ne tvrdim da ih nema sa tri


Ogromna slika mi je došla kasnije , ali na njoj su tri noža sa dva sjećiva , govorimo o broju sječiva po osovini
Ovo je za alena , domači rad .
Još netko je počeo graditi takvo kino ...
 
T

Tuzlak

Guest
Kontakt

Pozdravljam sve vlasnike Tome Vinkovica na ovom forumu a Edu bi zamolio da mi se javi na privatan mail radi servisiranja malog diva.
Citam Vas s postovanjem
 
M

mjic.micko

Guest
Zdravo drustvo dugo me nije bilo,bio sam na terenu malo se radilo(malo vise),tri veceri sam samo vas cito dok nisam stigo do zadnje stranice,svaka vam cast na svemu i zelio bih pozdravit nove forumase koji su pristigli dokmene nije bilo pozdrav i citamo se
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Po meni su malčeri oni koji stoje vodoravno u odnosu na zemlju a sve drugo su "kosilice". Pravi malčeri imaju po 20 manjih "noževa" ili lanaca koji razbijaju sve pod sobom.
A kad več pričamo o tome zašto se nitko nije sjetio napravit "kosilicu" sa dvije okomita osi sa po 2 noža na svakoj? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Možda će vam ovakvo pitanje izgledat čudno, ali ajde neka netko definira
razliku između malčera i kosilice.
Vidim različite nazive se koristi i ovdje na forumu a i po oglasnicima za prodaju.
Mislim da je ovaj kolega mislio da su malčeri oni kojima noževi stoje okomito na zemlju, a sve drugo su kosilice.
I ja osobno tako mislim, ali zbunjuje me kad vidim da ima svakakvih naziva.

Pa ajde sad, dajte tehnički opis, kako ćemo prepoznat što je kosilica a što je malčer ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda će vam ovakvo pitanje izgledat čudno, ali ajde neka netko definira
razliku između malčera i kosilice.
Vidim različite nazive se koristi i ovdje na forumu a i po oglasnicima za prodaju.
Mislim da je ovaj kolega mislio da su malčeri oni kojima noževi stoje okomito na zemlju, a sve drugo su kosilice.
I ja osobno tako mislim, ali zbunjuje me kad vidim da ima svakakvih naziva.

Pa ajde sad, dajte tehnički opis, kako ćemo prepoznat što je kosilica a što je malčer ?

Kosilica - kosi , malčer - malča ili melje , da li malče vodoravno ili horizontalno nevažno , ako travu pokosiš - kosiš , možeš je pokupiti ili sušiti , ako je izmalčaš , robija da je pokupiš ,,,,,,,,,,,,,, ko misli drukćije neka kaže ;)
 
A

Alen

Guest
Pa ako čemo u detalje možemo raspravljat tri dana... sa ručnom kosom kosiš travu...sa roto kosom kosiš ko sa ručnom kosom i kupiš bez problema. Sa malom kosilicom opet kosiš al ti je muka pokupit ako nemaš košaru.
Mogli bi zaključit:
Kosilice su oni strojevi koji kose TRAVU kakva god ona bila...
Malčeri su oni strojevi koji usitnjavaju sve što kosilice nemogu (kukuruzovinu, zapuštena zemljišta, itd...)

A druga je stvar što mi naše traktorske rotacione kosilice upotrebljavamo i tamo gdje baš nebi trebali :supz:
 
M

mjic.micko

Guest
Ja mislim isto kao i vi da je malcer ili tarup vrsta masine koja ono sto pokosi odma i usitni mogu biti razlicitih oblika i nacina na koji to vec rade a kosacica je za mene masina koja kosi travu ili detelinu ili nesto drugo a da pri tom samo osjece biljku ne da je usitni
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pa ako čemo u detalje možemo raspravljat tri dana... sa ručnom kosom kosiš travu...sa roto kosom kosiš ko sa ručnom kosom i kupiš bez problema. Sa malom kosilicom opet kosiš al ti je muka pokupit ako nemaš košaru.
Mogli bi zaključit:
Kosilice su oni strojevi koji kose TRAVU kakva god ona bila...
Malčeri su oni strojevi koji usitnjavaju sve što kosilice nemogu (kukuruzovinu, zapuštena zemljišta, itd...)

A druga je stvar što mi naše traktorske rotacione kosilice upotrebljavamo i tamo gdje baš nebi trebali :supz:

Malo pogledaj što si napisao pa razmisli :supz: , kosilce za travu su roto malčari :evil: i kada sa njima pokosiš nema iskoristivosti trave trava je zmalčana i za dva dana a je nema , ručna kosa , roto kosa , strižna kosa su kose i ta se trava koristi dalje za hranu ili sušenje , roto malčane površine ili jača verzija malčeri sa y noževima ili čekičima , uništavaju sve preko čega prođu melju , gnječe i pospješuju truljenje biljnih ostataka bez sakupljanja , ili sakupljanje sa travnatih površina radi ljepote :supz:
 
A

Alen

Guest
Onda svi trgovci krivo prodaju a mi krivo kupujemo...:oops:
Zašto mi mislimo da kupujemo i imamo doma kosilice kad su to u principu roto malčeri.... Mislim da smo se tu negdje pogubili u nazivima... :oops:
Znači ovako:
Strižne kose i roto kose su kosilice a sve ostalo malčeri...(glupo mi je pisat roto jer se ionako okreču - rotiraju):mrgreen::prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Onda svi trgovci krivo prodaju a mi krivo kupujemo...:oops:
Zašto mi mislimo da kupujemo i imamo doma kosilice kad su to u principu roto malčeri.... Mislim da smo se tu negdje pogubili u nazivima... :oops:
Znači ovako:
Strižne kose i roto kose su kosilice a sve ostalo malčeri...(glupo mi je pisat roto jer se ionako okreču - rotiraju):mrgreen::prayer:

Na dobrom si putu :weedman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh