• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
drugovi i drugarice ljep vam pozdrav sta se radi :D BRANE tebi su rekli svi komplet zupcanici 2500kn ......a zna li netko od vas koliko kosta blok mjenjača onaj sta se skida ??
Ovo i mene zanima
19196442.jpg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ovo i mene zanima
19196442.jpg
tako je prijatelju moj je varen pa znas kak je u mehanici svaka dlaka smeta :weedman: msm on radi al to nije to,,,,,,,,,,,, BRANE cini mi se to previse za ta dva velika zupcanika :prayer:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
tako je prijatelju moj je varen pa znas kak je u mehanici svaka dlaka smeta :weedman: msm on radi al to nije to,,,,,,,,,,,, BRANE cini mi se to previse za ta dva velika zupcanika :prayer:

i meni je to previse pa zato i idem u sloveniju onda bum jos sutra prije puta ponovo zval da vidim kaj je s tom cijenom
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
:rolleyess: pa i ja sam, onaj iglicasti, vanjska kosuljica sa iglicama se ubaci u zupcanik a unutrasnja ide na vretenasti


ako uhvatim sutra malo slobodnog vremena
mogu sutra u par lokalnih provjeriti cijenu pa ti javim..
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Dečki, koliko vrijedi kompletni 420 u trošnom i lošem stanju, s motorom koji hoće zapaliti, stajal vani jedno 20 godina? Bez zadnjih blatobrana, akumulatora, instalacije, relativno dobrom limarijom, ćelavim gumama, razj... bolcnima i sredinom, popukanim šarafima otraga oko kardana?
Treba do šarafa širom prije upotrebe.
Ah da, ima rolbar :mrgreen:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
da surta pem za sloveniju posto ovi mi u primi rekli 2500 kn za zupcanik 3 brzine i zupcanik kardana e da lageri su ok sam mi fali rolica jedna na lageru

Ja sam nedavno mjenjao neke stvari u mjenjaču ali ova cijena mi "malo" pretjerana!

Evo što sam sve promjenio:
1. spojničko vratilo
2. osovina zupčanika za promjenu smjera
3. osovina
4. zupčanik normalnog hoda
5. kuglični ležaj - 3 kom.
6. brtva
7. valjkasti ležaj - 3 kom.
8. konusni ležaj -2 kom.
9. uljna brtvila - 5 kom.
10. valjčići SKF-42 kom.
11. vijak za podešavanje
12. silikonsko brtvilo

i to me je sve koštalo 1000 kn u Masivi!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Dečki, koliko vrijedi kompletni 420 u trošnom i lošem stanju, s motorom koji hoće zapaliti, stajal vani jedno 20 godina? Bez zadnjih blatobrana, akumulatora, instalacije, relativno dobrom limarijom, ćelavim gumama, razj... bolcnima i sredinom, popukanim šarafima otraga oko kardana?
Treba do šarafa širom prije upotrebe.
Ah da, ima rolbar :mrgreen:

5000 kn:mrgreen: samo manje
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Dečki, koliko vrijedi kompletni 420 u trošnom i lošem stanju, s motorom koji hoće zapaliti, stajal vani jedno 20 godina? Bez zadnjih blatobrana, akumulatora, instalacije, relativno dobrom limarijom, ćelavim gumama, razj... bolcnima i sredinom, popukanim šarafima otraga oko kardana?
Treba do šarafa širom prije upotrebe.
Ah da, ima rolbar :mrgreen:
bili prodavao neki dio s njega?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, koliko vrijedi kompletni 420 u trošnom i lošem stanju, s motorom koji hoće zapaliti, stajal vani jedno 20 godina? Bez zadnjih blatobrana, akumulatora, instalacije, relativno dobrom limarijom, ćelavim gumama, razj... bolcnima i sredinom, popukanim šarafima otraga oko kardana?
Treba do šarafa širom prije upotrebe.
Ah da, ima rolbar :mrgreen:

Ak je razjeban tak u sredini bjež od toga... jer getriba motor itd su onda u katastrofa stanju... po kili željeza...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
@ZJ malo je nezahvalno vrsit procjenu na osnovu tvojih zapazanja....ipak pare su u pitanju
u najgorem slucaju moze za dijelove, svako malo neko trazi deklo ili blok mjenjaca (potrazi malo cijene)....sad sve zavisi za koje pare ga mozes dobit, sto hrdjaviji to jeftiniji, samo vise posla, ali zima je pred tobom ;)


ispravan motor i papiri vrijede najmanje pola, ako moze manje nije na odmet :weedman:



molim te objasni kakve veze ima sredina i stanje mjenjaca i motora?
Ma našel sam jednoga za 5t kn, pa mi je to malo puno, obzirom na stanje kakav je. Zanima me koliko bi još koštalo da se dovede u red, a la Fireman :)
Papire, naravno, nema, a i netrebaju mi. Nebi ionak išel na cestu. Jedino zato da mogu dokazati da nije ukraden.
Trebal bi mi jedan mali za kositi tam kam nemrem s velikima, a još bi ga i suzil.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
ako nemožeš i neznaš sve sam napraviti bježi od toga jer to je rupa bez dna

Skoro znam (uz pomoć foruma), nemrem jer nemam vremena. A da je rupa bez dna...pa i svaka žena je takva, pa ih ipak imamo:weedman::finga::lol::lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
@ZJ malo je nezahvalno vrsit procjenu na osnovu tvojih zapazanja....ipak pare su u pitanju
u najgorem slucaju moze za dijelove, svako malo neko trazi deklo ili blok mjenjaca (potrazi malo cijene)....sad sve zavisi za koje pare ga mozes dobit, sto hrdjaviji to jeftiniji, samo vise posla, ali zima je pred tobom ;)


ispravan motor i papiri vrijede najmanje pola, ako moze manje nije na odmet :weedman:



molim te objasni kakve veze ima sredina i stanje mjenjaca i motora?

Pa ako je sredina zderana onda i mjenjač i motor nisu u dobrom stanju.... uvijek se gleda najlošija komponenta na traktoru i uspoređuje s drugima kaj ne?

Isto tako imaš recimo TV ejca super ulickanog i zderane gume na njemu do kraja a nisu ruma-guma tj njegove prve... znači traktor ima vjerojatno mnoogo sati...jer su mu to možda 3. gume

Šarafi popukani oko kardana? možda je čupal drvo kak moj pokojni sused s frezom na tv-u i lanac oko freze i čupaj dok nije sve pokidal....

ZJ , ali mogal bi si nekaj maznuti za zanimaciju kaj ne?nemoj ga sužavati jer ionak je nestabilan...

ITD....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh