• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
521

Danas smo rastavili mog Tomeka. Osim što curi ulje na zadnjem lijevom rukavcu, namjeravao sam i promijeniti ključ mjenjača jer mi još od kad sam ga kupio iskače iz brzina. :scratch Kad sam ga rastavio na pola ukazalo mi se ovo:



Uploaded with ImageShack.us


No, ajde, promijenit ćemo i te lagere i semeringe. Idem skidati rukavac i, zamislite, nijedan vijak nije bio zategnut, moj trogodišnji unuk bi ih mogao odvrnuti. :supris: Dobro, rekoh, kad su već odvrnuti, idemo malo pogledati unutra. Skinem rukavac, kad gle vraga. :vragek: Konusni zupčanik gotovo uništen, a tanjurasti kao nov.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Tako smo na kraju, poslije kompletnog rastavljanja na popis za kupnju stavili skoro sve lagere i semeringe, što je sa ključem sa nosačem i konusnim zupčanikom došlo skoro 1200 kn. :partyman: Dobro da je dućan blizu, pa možeš odmah sve kupiti. Danas smo poslije šopinga nešto smontirali, a dosta je još ostalo za sutra. :gitarist:
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Buduci da moram bosch pumpu odnest na izmjenu eldmenata i stelanje pitanje je kako se tocno skida sa tv 731. Odviju se 4 imbura, skinu crijeva goriua i onda osjecam da ju neki feder gura van al se neda van. Dal postoji neka caka ili ide na silu ;). Hvala


rijeseno!!!!
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
evo i mene snasle male nevolje
 

Prilozi

  • Fotografija0209.jpg
    Fotografija0209.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 473
  • Fotografija0210.jpg
    Fotografija0210.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 2,680
  • Fotografija0213.jpg
    Fotografija0213.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 384
  • Fotografija0215.jpg
    Fotografija0215.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 363

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Malo pogledaj što si napisao pa razmisli :supz: , kosilce za travu su roto malčari :evil: i kada sa njima pokosiš nema iskoristivosti trave trava je zmalčana i za dva dana a je nema , ručna kosa , roto kosa , strižna kosa su kose i ta se trava koristi dalje za hranu ili sušenje , roto malčane površine ili jača verzija malčeri sa y noževima ili čekičima , uništavaju sve preko čega prođu melju , gnječe i pospješuju truljenje biljnih ostataka bez sakupljanja , ili sakupljanje sa travnatih površina radi ljepote :supz:

He..he...
A jesam se nasmijao kad sam pročitao ove odgovore, zato jer vidim
da nisam jedini koji luta po ovom pitanju.

Kupio sam malu četverotaktnu kosilicu koju guram po vrtu kad me žena natjera:twisted:
i kad pogledam travu koja ostane iza nje - nema šanse da je bilo kako iskoristiva jer je prežvakana više nego da ju je kravica žvakala pa ispljunula.
Ali po nekim tumačenjima izgleda da sam kupio roto-malčer:mrgreen:

Ovo što je Arno napisao ima smisla, ako je iza košnje trava upotrebljiva za daljnju upotrebu
onda bi se tu radilo o košnji s kosilicom.
A sad opet, u želji da kupim kosilicu za tomeka stao sam malo uz park kad su
komunalci kosili sa tomekima, čisto da vidim kako to izgleda i radi.
Trava koja ostaje za njima nije ni za kakvu upotrebu osim da se skupi i baci ili kompostira.
Pa opet - oni kažu da kose park, a ne da ga malčiraju.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ali mi pokaži nekoga tko kosi 6-7cm visoku travu za prehranu stoke....
Prvo je nastal izraz malč(mulch-zagrtanje biljaka, po Google translateu), a tek onda su napravljeni strojevi malčeri....tak da je po meni, malčer svaki stroj koji proizvodi malč. A malčirati možeš i sa vrtnom kosilicom, posebice kad se nude specijalni noževi. A dal ćeš ti malčirat engleski travnjak ili šumu, to je več drugi par cipela.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
evo i mene snasle male nevolje
attachment.php

Znači dobro sam naslutio gdje je kvar,
lageri su otišli, a i zupčanici najebali koliko vidim...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Znači dobro sam naslutio gdje je kvar,
lageri su otišli, a i zupčanici najebali koliko vidim...

da surta pem za sloveniju posto ovi mi u primi rekli 2500 kn za zupcanik 3 brzine i zupcanik kardana e da lageri su ok sam mi fali rolica jedna na lageru
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
drugovi i drugarice ljep vam pozdrav sta se radi :D BRANE tebi su rekli svi komplet zupcanici 2500kn ......a zna li netko od vas koliko kosta blok mjenjača onaj sta se skida ??
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
drugovi i drugarice ljep vam pozdrav sta se radi :D BRANE tebi su rekli svi komplet zupcanici 2500kn ......a zna li netko od vas koliko kosta blok mjenjača onaj sta se skida ??

ja pital za ta dva zupcanika pa kad frajer reko cenu :shock:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
da surta pem za sloveniju posto ovi mi u primi rekli 2500 kn za zupcanik 3 brzine i zupcanik kardana e da lageri su ok sam mi fali rolica jedna na lageru

mijenjaj lagere na 3 brzini, i sve na kardaskoj,
govorim ti iz iskustva ja sam tak jedanput napravio jer je lager na ok bili ok,
pa je brze riknuo, kad je sve širom barem lagere za kardan i zupčanike koji su u paru obavezno...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh