• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Uh ovo je dobro za sve one koji puše na Tomici.
Što kaže Peter izboljšanje. (Eh što ti je kad radiš na željeznici)
19219604.jpg
 
M

mjic.micko

Guest
Uh ovo je dobro za sve one koji puše na Tomici.
Što kaže Peter izboljšanje. (Eh što ti je kad radiš na željeznici)
19219604.jpg

Ovo je vec originalno,kad namontiras izbaci sliku da vidimo
 
M

Mislav

Guest
Kamera... ide, ton ide....
OK, pozdravljam sve na forumu, posebno Grofa i Mladog gospodina Salopeka, koji su pomogli savjetima i ostalim sitnicama oko kupnje 5 serije TV PE-18 iz 1973 godine. Stroj je dobrom stanju i sada ga prilagođavam sebi (podižem ručicu hidraulike, varim sjedalo i slično)
Molim samo pomoć oko ulja. Koje ulje ide u prednji i zadnji dio, motor itd ?
 

Prilozi

  • PE-18.jpg
    PE-18.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 177
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Mislav

Guest
...i evo tebe ovdije.Pozdrav Mislave i dobro nam došao!

Još bolje Vas našao
Htjedoh dodati da sam nakon ideje o kupnji malog traktora, proveo dobrih mjesec dana na ovom forumu, čitajući i učeći o prednostima i manama Tome Vinkovića, te se nakon pronađenog stoja u dobrom stanju i odlučio na kupnju istog, zahvaljujući entuzijastima s ovog foruma.
Lijepo je vidjeti da ljudi u današnje sebično doba odvajaju svoje vrijeme da savjetima i znanjem pomognu drugima a još i uživaju u tome.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Kamera... ide, ton ide....
OK, pozdravljam sve na forumu, posebno Grofa i Mladog gospodina Salopeka, koji su pomogli savjetima i ostalim sitnicama oko kupnje 5 serije TV PE-18 iz 1973 godine. Stroj je dobrom stanju i sada ga prilagođavam sebi (podižem ručicu hidraulike, varim sjedalo i slično)
Molim samo pomoć oko ulja. Koje ulje ide u prednji i zadnji dio, motor itd ?

Pozdrav Mislave, nadam se da će te tomo dobro služiti. U prednji i staržnji kraj ide hipenol, najbolje ti je uzeti neki drugi samo ne inin (razlog je samo cijena, mislim da je ininog 4l oko 130 kn, a turskog 5 litara oko 100 kn, ako se ne varam ). U motor sipaj inino s5, odlično ulje po prihvatljivoj cijeni kojeg možeš naći na svakom koraku....

Još jednom, dobrodošao...!!!!
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav forumski prijatelju!; Mislav!!!...

Kamera... ide, ton ide....
OK, pozdravljam sve na forumu, posebno Grofa i Mladog gospodina Salopeka, koji su pomogli savjetima i ostalim sitnicama oko kupnje 5 serije TV PE-18 iz 1973 godine. Stroj je dobrom stanju i sada ga prilagođavam sebi (podižem ručicu hidraulike, varim sjedalo i slično)
Molim samo pomoć oko ulja. Koje ulje ide u prednji i zadnji dio, motor itd ?

., lip TI pozdrav i dobro nam došal u Klub tome vinkovića! ... :finga: ...

., evo sam se odma moral nasmijat., prednji i zadnji dio motora???., nis znal da imaš na tomici dva kartera!!!..., aj oprosti, šala na tvoju tipkarsku greškicu., a kome ćeš se nasmijat?, ako ne tujoj muci.- :D ...

., ča TI ni jasno?, samo pitaj i probaćemo TI pomoć!., moje osobno iskustvo i preporuka za ulje., najbolje se pokazalo od INA-e! - preporučujem ga.- :rolfer:...

., aj Bog!, čitamo se., veliki pozdrav svim NOVIM i svakako starim - okorjelim forumašima i forumskim prijateljima!.-
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samir več sam pisal o tome ali se dotični uvrijedil jer je ..je kaj je .
Daj tom motoru gasa jer mučiš(daviš) motor i bezpotrebno opterečuješ transmisiju .
Da bi na manjem okretaju motora prenio istu snagu treba proporcionalno više momenta .
Moment je taj koji razjebe mjenjač i sve ostalo .
Zato ti i idu iskre iz auspuha jer nema dobro sagorijevanje , hlađenje i podmazivanje .
Produkti nesagorijevanja se talože po ventilima i ostalim sklopovina a radi tih naslaga se ti isti sklopovi ne hlade kako treba .
KAd se nakupi dovoljno debeli sloj on otpadne radi termičke preosjetljivosti .
 
G

GROF

Guest
., mišljenje - odgovor, daje se.-

jel dobro valvolin ulje?
-turbo 10w40

., valvolin ulje ni dobro već ODLIČNO!!! ... :prayer: ...

., aj Bog!., čitamo se ...

., p.s., e DA!, čovik daje oglas na njuškalu da uslužno reže u fušu drva, da si zaradi ku kunicu., drva reže sa imt-eom., ali ovako adekvatne sličice nima za pokeljit na njuškalu - ponudi oglasa, pa se poslužil mojim strojčićem - slikicom., aj neka, ako mu to more imalo pomoć?, ja sretan! ... :supz: ...
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima!
Samire plug ti još nije dobro podešen,nedostaje je mu još malo nagiba,mora on bolje okretat brazdu a ujedno će ići laganije
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Tako sam i izracunao obrtaje. Nesto manje od pola gasa,a kosilica da se vrti od nekih 2300-2800 obrtaja. Mozda se malo preteralo sa konstrukcijom,ali bolje da ima malo viska nego manjka. Da,nisam napisao da su cevi 40x40,ali debelozidne(3,8mm) :)

konstrukcija je ko za manji tenk ali čemu štedjeti kad radiš za sebe

nabaviji sam reduktot i kardan sad lagano krećem sa izradom

moj je plan da na jednu osovinu postavim 3 ili 4 noža

žašto si se ti odlučijo na više osovina i noževa
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Grijač TV-721

Evo i ja danas završio gradnju, dogradnju svog tome. Ugrađen grijač.
Potrebno:
- skinuti usisnu cijev i odnesti nekom meštru tokaru da izbuši u njoj navojna predviđeno mjesto za grijač. (ceh: dao čovijeku 50 kn za pijaču)
- grijač (mokri) od imt-a, po mogućnosti iskrin (jer oni indijski pregaraju u taj čas)- ceh 80kn
- žica 2,5 kvadrata (imao doma) ceh- 0kn :)
- nosač osigurača pločastog ubodnog - ceh 6kn
- osiguarač - pločasti ubodni 15A, imao doma- ceh 0kn
- posudica za gorivo (od traktora od ulja kočnica) - ceh 23 kn
- prekidač 25A, povratni- ceh 32kn
- crijevo - pol metra, ceh 15kn
- 2 šelne - ceh 3kn
- priključak za grijač - kod lokalnog dilera hidraulikom - ceh 30kn
- ostalo, 2 ženske stopice, jedna okrugla- ceh- 0 kn, imao doma :)


Dojam, nakon cca 15sekundi grijač napravi vatru koju motor zatim pri verglanju usisa. Paljenje, olakšano, na -7 stupnjeva, 1. verglanjue s dekompresorom, 2. s gijačem i nakon toga upali


Dakle, za sve ostalo tu su slikice:







 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh