• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
eto kako mi to na otoku radimo nije moj neg susjedov ali ja sam sudjelovo...je tomica je dosti dobar za ovakve stvari[/QUOTE]

bute porusili sva drva na moru :lol: !
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
dobro bi mu dosao i noz makar na zadnjoj brazdi, i brza voznja makar po cijenu skidanja jedne brazde
i ovdje je zemlja dosta suha ali se rasipa jer brze vozim

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DyPAM5x2Qj0[/YT]
hajd slaganje kakvo je takvo je, zima ce istrgat, kod njega nesto susti u mjenjacu kad pusti kvacilo, cuje se na 2:30-2:42 dok ne stisne kvacilo i zaustavi se

Pozdrav svima .

Komentari uvezi tomaka i grmnjavine u mjenjacu neznam staje trebam otvorit mjenjać neznam kaje ali ima tu i jos ovo što šušti to je kardan ova je njiva radena pre mjenjanja krstova ili krizeva .Edo znasli ti uvezi ove grmjavine staje u zatvorenoj vreci mislim u mjenjacu poz .:rolleyess:
 
M

mjic.micko

Guest
Kamera... ide, ton ide....
OK, pozdravljam sve na forumu, posebno Grofa i Mladog gospodina Salopeka, koji su pomogli savjetima i ostalim sitnicama oko kupnje 5 serije TV PE-18 iz 1973 godine. Stroj je dobrom stanju i sada ga prilagođavam sebi (podižem ručicu hidraulike, varim sjedalo i slično)
Molim samo pomoć oko ulja. Koje ulje ide u prednji i zadnji dio, motor itd ?
Pozdrav novom forumasu, ja sam prosle zime radio oko tome neki remont pasam duze vrijeme trazio za mjenjac ulje hipenol 140 nisam naso u slobodnoj prodaji vec mi je covjek narucio koji prodaje ulja i djelove i kosta 7KM po litru
 
B

bogi023

Guest
konstrukcija je ko za manji tenk ali čemu štedjeti kad radiš za sebe

nabaviji sam reduktot i kardan sad lagano krećem sa izradom

moj je plan da na jednu osovinu postavim 3 ili 4 noža

žašto si se ti odlučijo na više osovina i noževa

Ovako sam mogao sve orginalno da kupim za ne tako puno para. Svi delovi su za benzinsku kosacicu,tj. kao da ima tri kosacice u jednom pakovanju. Orginalni nosaci nozeva i orginalni nozevi 51cm. Preklapanje nozeva je msm. 3cm tako da je kosenje 147cm. Jos malo pa se krece sa dodavanjem cetvrtog manjeg noza (30cm) koji ce trckarati izmedju vocki
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,044
eto kako mi to na otoku radimo nije moj neg susjedov ali ja sam sudjelovo...je tomica je dosti dobar za ovakve stvari

bute porusili sva drva na moru :lol: ![/QUOTE]

nebrini mi smo na 290....i nesto nadmorske visine,nisam ja bas na moru živim na najvišoj živućoj točki na otoku
 
G

GROF

Guest
., evo i odmene par sličic; pluzi tanjurača za traktora tomu!...

imttomo1.jpg


imttomo2.jpg


bnt161.jpg


., moj svite!., evo odmene par sličic orginalni tanjurač i plugov za traktora tomu iz BiH proizvodnje; MEHANIKA, Kozarska Dubica.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo i ja danas završio gradnju, dogradnju svog tome. Ugrađen grijač.
Potrebno:
- skinuti usisnu cijev i odnesti nekom meštru tokaru da izbuši u njoj navojna predviđeno mjesto za grijač. (ceh: dao čovijeku 50 kn za pijaču)
- grijač (mokri) od imt-a, po mogućnosti iskrin (jer oni indijski pregaraju u taj čas)- ceh 80kn
- žica 2,5 kvadrata (imao doma) ceh- 0kn :)
- nosač osigurača pločastog ubodnog - ceh 6kn
- osiguarač - pločasti ubodni 15A, imao doma- ceh 0kn
- posudica za gorivo (od traktora od ulja kočnica) - ceh 23 kn
- prekidač 25A, povratni- ceh 32kn
- crijevo - pol metra, ceh 15kn
- 2 šelne - ceh 3kn
- priključak za grijač - kod lokalnog dilera hidraulikom - ceh 30kn
- ostalo, 2 ženske stopice, jedna okrugla- ceh- 0 kn, imao doma :)

Upute za rad od Firemanpetera - 0kn :lol:

Aj šalim se, drago mi je da si napravijo, a jes požurijo brzo se to napravilo.
A ti meni kao nešto da nisi od struke a vidim na slikama da jesi :D

Bogi 023
A buši ti Toma ko neki veliki. Super radi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima .

Komentari uvezi tomaka i grmnjavine u mjenjacu neznam staje trebam otvorit mjenjać neznam kaje ali ima tu i jos ovo što šušti to je kardan ova je njiva radena pre mjenjanja krstova ili krizeva .Edo znasli ti uvezi ove grmjavine staje u zatvorenoj vreci mislim u mjenjacu poz .:rolleyess:

Otvori ti to što pre da nebi bila havarija još veča.
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav moj forumski svite!

., prijatelju isalopek!., super napravljeno - izvedeno grijanje na motoru traktora tome!., sedi, pet (5)!... ., predpostavljal sam da je mentor bil prijatelj!, firemanpeter!!! ...

., prijatelju Krumpironja!., svaka čast za video i slikani materijal., pa TI i tvoj prijatelj ste sada tamo zakon sa tomicami!., sada, kada gljedam ve tvoje sličice i video materijal, tebe u akciji i tvoga prijatelja., odma se sitim mene i moji prijatelja., a ja sam ovo proživljaval uh!, prije 27 - 28 godin.- ., sretno VAM!, čuvajte se.- ...

., dobro nam došal NOVI forumašu Tomo Vinković!, fala TI za slikice traktora tome!, dobar stroj! ...

., NOVI forumašu bogi023!, dobro nam došal, svaka čast i fala za izvaredan bušač traktora tome, fala za sličice i orginalni video uradak! ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Upute za rad od Firemanpetera - 0kn :lol:

Aj šalim se, drago mi je da si napravijo, a jes požurijo brzo se to napravilo.
A ti meni kao nešto da nisi od struke a vidim na slikama da jesi :D

Naravno VELIKO HVALA firemanpeteru za detaljan popis svih dijelova koji su mi potrebni bilio za ugradnju + za slike, te još jedan VELKO HVALA Aci za to što je bio uvijek slobodan na liniji da ga nazovem kad sam zapeo :)
DEčki imate piće prvom prilikom :)
ceh- neprocjenjiv :)

Btw, nisam zadovoljan s ovim riješenjem s kanticom jer mi iz kantice može iscuriti samo 1/4 nafte a ostali dio nije pod slobodnim padom jer je ispod grijača. Sad si razmišljam da to preusmjerim na filter goriva. znam da mi treba šuplja matica za spoj i nekakav ventil, samo koji da pušta naftu samo onda kad grijač radi...
c
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina da fali mjesta ispod haube po visini. Ali kako več rečeno, potrošnja je mala pa če i ta četvrtina potrajat za neko ne tako kratko vreme.
Malo bi se moglo i sa nekom drugom kanticom to izboljšat. Da staviš neku kvadratnog oblika, nizku i široku. Od nekog avta za ulje kočnica. Samo što je kod tih kantica problem da imaju po da izvoda a treba samo jedam. Tako bi morao jednog začepit.

Grofe ti si enciklopedija! Znaš sve o priključcima za Tomu. Koja je firma i što je proizvodila, odakle su, priključak dobar/loš... Ex YU firme su ti u malom prstu a i današnje. :)
 
B

bogi023

Guest
Dali je to poluosovina auta?
Koja je razlika u maksimalni radni ugao od standardnog traktorskog kardana, ili nema razlike?

Jeste od auta,ali samo gore kod diferencijala. Manji je ugao kod auta,ali nisam merio tacno. Probao sam i bilo je lakse doraditi polu osovinu pa sam nju i stavio i ustedelo se na jednom traktorskom zglobu :p
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
imttomo1.jpg


imttomo2.jpg


bnt161.jpg


., moj svite!., evo odmene par sličic orginalni tanjurač i plugov za traktora tomu iz BiH proizvodnje; MEHANIKA, Kozarska Dubica.-

., aj Bog!, čitamo se ...

grofe jeli se prodaju tanjurace ??
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
za mene to nije nikakvo rjesenje, ali to je samo moje misljenje :blackeye i dalje me kopka prvo palenje
cekam neki jaci minus pa cu snimit kako kod mene pali
bolje je sto manje nafte, za slucaj kakvog sjeba na ventilu/grijacu.....spajanje na filter :confused: mozda je to i najgore moguce rjesenje, jer dobava goriva nema prelivni ventil prema rezervoaru, znaci trpio bi grijac

kad je bosista provjeravao pumpu....jesi bio prisutan dok je radio, sta je radio, kako je vrsio provjeru? prije nekoliko godina smo bili nayebali s jednim 523, kad odstoji tesko je palio, mada se znao ugasit i u radu.....na kraju je uzrok bila jedna pisljiva sitnica na b.pumpi

i jos jedno, kad si vec obecao pice peteru :partyman: a on raspolozen za pomoc, zamoli ga da izmjeri kompresiju na svom motoru :blackeye


i mene još uvijek jako kopka to prvo paljenje, jer s grijačem je stvar dobila samo malo, al i danje se traktor jako muči....
dok je provjeravao nisam bio prsutan, provjerio je uloške i gledao na koliko pumpa nabija tlak. Neznam stvarno što bih poduzeo više s tim jer me stvarno jako muči. kad pričam s ljudima svima pali bolje nego meni, a meni se stvarno muči, mislim, bolje da ne snimam i pokazujem jer je to "zlo". Kompresija je 24/25, jedan i drugi cilindar. Biojeli dim je i dalje prisutan kod paljenja i to u velikim količinama ujedino i kod stalnog rada tako da možda i mislim da je to vezano jedno s drugim (paljenje-bijeli dim). Sutra ću još malo pogledati predpaljenje po onim oznakama na zamašnjaku i na oklopu od motora. znam da mora dati suzu iz lajtunga. Još bih bio najsretniji kad bi netko imao drugu boš pumpu od nekoga kom dobro pali da da probam s njom, ili štogod već....!!!!!
:!:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kompresija je 24/25, jedan i drugi cilindar.

I kod mene je takva kompresija.

Batek
Počelo je da se transportira drvo za lož ;) a uzput se stane pa telefonira :mrgreen:
Šalim se malo. Kako se ponaša gajba za transport, profi stvarčica.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh