• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Meni su pričali da ova kutija ima svašta u sebi (štelanje obrtaja, rano ili kasno paljenje i ko zna šta još) Savjetujem svim koji se vole igrati sa dijelovima u ovoj kutiji ili boxu da za prvi put imaju kakvog takvog stručnjaka za instrukcije.
eknrq5l53tcnta0wvmu0.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sta predlazes?

ispusta i moj al pali k'o mina, toplo hladno, bez dekompresora, grijaca i bilo kakve ispomoci
Ako je bijeli dim kod verglanja onda je to slaba kompresija ?
Predlažem generalku
 
S

siniša

Guest
bok forumaši.
evo i kod mene je došao murfy...
jel tko zna koliko košta novi elektropokretač iskra 12v 1.8ks?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bok forumaši.
evo i kod mene je došao murfy...
jel tko zna koliko košta novi elektropokretač iskra 12v 1.8ks?
Pa kaj si ga izgubil? ..ebeš današnje meštre vi bi samo novo:rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Imam jedno pitanje, jel skodi par litara benzin na dizel motoru?
Prica je ovakva: Idem kuci za vikenda, otac nakrcao rezervoara na traktor do kraja, upalim traktor i idem na oranje, dok se vozim po cesti osetim kako mi motor na trenutcima izgubi okretai i se zeli i ugasit, hmm, sta mu je sad, tako par puta, zapocnem oranje, motor(traktor) mi nekako cudno vuce,kao da ima snage vise nego pre, cudim se i zavrsim oranje, idem kuci i pitam oca sta mu je, kaze nezna, uzmem ja tubu da dopunim rezervoara , kad osetim mirisa benzina:madmana:, pitam ocu od koju tubu nalio gorivo, kad ono on nalio benzina, pitam ga koliko, kaze nezna tacno, oko 3 litara:evil:
Ako je rezervar 30 litara onda mu garant nebu ništ ali tomo ima maleni rezervarčić :roll:
Da je moj, ja bi to ispustil van ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
bok forumaši.
evo i kod mene je došao murfy...
jel tko zna koliko košta novi elektropokretač iskra 12v 1.8ks?
Puko rotor ili se sprašilo iz njega?
 
S

siniša

Guest
Onda kupiš samo rotor.
Ako me pamčenje služi rabljeni je bil oko 600 kn.

rotor košto oko 800kn a cijeli anlaser oko 1100kuna u Zagrebu u jednoj firmi ali to mi je nekako jeftino tako da moram sutra ići to pogledati.Ima i neka firma u Samoboru samo neznam kak se zove pa pošto mi je to blizu idem se voziti.
oštečen je donji dio rotora odlemljen.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
oštečen je donji dio rotora odlemljen.
Kolektor se može sam za sebe promjeniti .
USput posjeti radionicu kajfeš na samoborskoj cesti 308
To si sjebo lošim akumulatorom?:mrgreen::supz::oops:
Usput kad si u Samoboru a tak si pametan pozovi me na kavu i
 
S

siniša

Guest
Kolektor se može sam za sebe promjeniti .
USput posjeti radionicu kajfeš na samoborskoj cesti 308
To si sjebo lošim akumulatorom?:mrgreen::supz::oops:
Usput kad si u Samoboru a tak si pametan pozovi me na kavu i

halo puuuuuknuti malo ohladi novi je akumulator a kolektor je ...jeban do kraja.
neplačam kavu onima kaj se sami nude.
ajde nabavi mi prekidač el. 12v povratni sa relejom za grijač da montiram na traktor ali ne bravicu sa kjučem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
halo puuuuuknuti malo ohladi novi je akumulator a kolektor je ...jeban do kraja.
Sad je novi kad si sjebo alnaser ...ali alnaseru pomoči nema:mrgreen:

ajde nabavi mi prekidač el. 12v povratni sa relejom za grijač da montiram na traktor ali ne bravicu sa kjučem.
Daj malo bolje pojasni kaj trebaš
A za kavu ... pil sam je jutros sam mogu i cijeli tjedan :butthead:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
halo puuuuuknuti malo ohladi novi je akumulator a kolektor je ...jeban do kraja.
neplačam kavu onima kaj se sami nude.
ajde nabavi mi prekidač el. 12v povratni sa relejom za grijač da montiram na traktor ali ne bravicu sa kjučem.

Mislim da bi ti mogao poslužiti potezni prekidać sa kontaktima za grijać od DEUTZA , traktora a na njega spojiš i paljenje i rješio dva problema , ja sam ga metnuo na 539 i radi besprjekorno a nije ni skup ;)
 
S

siniša

Guest
Mislim da bi ti mogao poslužiti potezni prekidać sa kontaktima za grijać od DEUTZA , traktora a na njega spojiš i paljenje i rješio dva problema , ja sam ga metnuo na 539 i radi besprjekorno a nije ni skup ;)

da forumašu Arno u pravu si ali naš pametni puknuti koji sve zna nije skužio jer pije sam
svako jutro kavu pa mu treba jedno vrijeme..........
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Samo da razbijem mit o polovičnom dodavanju gasa nakon gašenja....jutros upalio mnogo lakše,nakon 3 verglanja....što do sad nije bilo tako....6-8 puta:rolleyess:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Samo da razbijem mit o polovičnom dodavanju gasa nakon gašenja....jutros upalio mnogo lakše,nakon 3 verglanja....što do sad nije bilo tako....6-8 puta:rolleyess:

3 verglanje, kao 3x nekoliko okretaja motora ili kao 1 palenje zaverglao 3 okreta motora i upalio???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh